« zpět na výpis článků

Víte, jaká je nejlepší izolace domu a jak na ni získat slevu?

Vybrat správnou izolaci není jen tak, zvlášť, když si zateplení chcete provést vlastními silami, ale ještě nemáte žádné zkušenosti. Přečtěte si, jakou vybrat izolaci nebo poptejte naše řemeslníky, kteří vám ušetří až 30 % nákladů.

 

Jen tepelná izolace

Pro zateplení fasád, plochých střech i podlah se doporučují takzvané "šedé" polystyreny, které mají výborné tepelné vlastnosti. Jejich výhodou je zejména maximální účinek na malém prostoru. Pokud budete mít možnost výhodně pořidit minerální izolaci, pak je vhodná super hustá skelná vata.

Včetně akustické izolace

Je pro vás důležitá také akustická izolace kromě tepelné? Pak můžete použít všechny izolace z minerálních vláken. Pozor na polystyrenové izolace - z nich je vhodný například speciální podlahový elastifikovaný polystyren.

Protipožární izolace

K ochraně před požárem se používají minerální izolace, zejména husté čedičové vaty. V některých případech se dá použít i systém combi-roof - kombinace EPS a vaty vhodná například na ploché střechy.

Tvrzená izolace vhodná do podlah

Do podlah je vhodné použít takové izolace, kterým nevadí zatížení, jako například speciální tvrzené vaty, skelné i čedičové, polystyren klasický expandovaný s vyššími čísly (EPS 100 a více). Pro opravdu extrémní zatížení se doporučuje polystyren extrudovaný.

Izolace odolná ve vlhkém prostředí

Nejmenší nasákavost má polystyren extrudovaný, a je proto vhodný do vlhkého prostředí.  Nelze použít minerální vatu ani obyčejný EPS ani šedý polystyren.
 
Chcete si nechat zateplení provést profesionály, pošlete poptávku řemeslníků. Ušetříte s nimi 30 % nákladů.
 
 
 

Další článek: Krásné Vánoce přejí Porovnej24! »