Menu

Zadluženost českých domácností je vyšší o 750 mld. korun

article big
3 minuty čtení
Půjčky
11.3.2014

České domácnosti zvýšily svoje zadlužení za posledních 8 let o 750 miliard korun. Uplynulý rok 2013 se do této sumy promítl "jen" částkou 42 mld. korun. Bohužel to neznamená, že Češi začali v roce minulém přistupovat k penězům zodpovědněji. Osobní bankroty totiž paradoxně narůstají více než v předcházejících letech.

půjčka-úvěr   Srovnat půjčky

Půjčují si více ženy nebo muži?
 
Nejvíce si půjčují muži. Podíl tzv. on-line krátkodobých půjček před výplatou je u mužů 66,20 %, u žen 33,80 %. Věkový průměr mužů je 31 let, žen 30 let. Dle propočtu je průměrná výše krátkodobé půjčky 3007 korun. Krátkodobou půjčku žadatelé splatí do 21 dnů. 
 
U standardních půjček je průměrná výše 91 237 Kč. Opět si půjčují více muži, a to s podílem 60,20 %, ženy 39,80 %. Průměrný věk mužů, kteří žádají o standardní půjčku, je 36 let, věk žen 37 let. 
 
Kolik lidí má záznam v rejstříku dlužníků?
 
Každý druhý až třetí člověk, který žádá o půjčku, má záznam v rejstříku dlužníků. Neznamená to však, že se tento model může aplikovat na všechny obyvatele ČR. Jedná se totiž o skupinu lidí, kteří si více půjčují, a to i opakovaně. 
 
U krátkodobých půjček jsou vedeny v rejstříku dlužníků více ženy 47,92 % (muži 43,62 %), u standardních půjček naopak muži 40,49 % (ženy 37,35 %). Záznam v rejstříku dlužníků znamená, že žadatel již v minulosti půjčku měl a řádně ji neplatil.
 
Jaká je nejčastější chyba při výběru půjčky?
 
Žadatelé chtějí úvěr získat co nejrychleji, a tak nevěnují pozornost podmínkám půjčky. Mnohdy zvolí půjčku, která je nevýhodná. Často přeplatí zbytečně moc. Zájemcům o půjčku doporučujeme posoudit více půjček. Nejvýhodnější půjčku vám vybere i srovnávač úvěrů na Porovnej24.cz.
 

půjčka-úvěr   Srovnat půjčky

Získejte levnější povinné ručení a ušetřete až 75% z běžné ceny!

SPOČÍTAT

Mohlo by vás zajímat

thumb
Spořící účty
Úrokové sazby spořicích účtů v roce 2018 porostou
16.11.2017

Zdá se, že je konec titěrným úrokovým sazbám, kterými banky v současné době odměňují uložení peněz na spořicích či běžných účtech. Úrokové sazby spořicích účtů se v roce 2018 dočkají růstu, tudíž vaše úspory budou zhodnoceny lépe. Guvernér České národní…

thumb
Spoření
Finanční rezerva — proč byste ji měli mermomocí chtít mít
14.11.2017

Ruku na srdce, téma spoření není mezi lidmi zrovna populární. Iniciuje představu člověka v omšelém svetru, pojídajícího na večeři krajíc seschlého chleba, aby si poté mohl do prasátka vhodit pár mincí navíc. Ovšem finanční rezerva je mnohem víc, než jen…

thumb
Půjčky
Půjčky s odpuštěním splátek: Příjemný benefit, nebo marketingový tah?
13.11.2017

Na finančním trhu figuruje nepřeberné množství bank a dalších společností, které lidem nabízejí půjčení peněz. Proto není divu, že mezi nimi probíhá boj o potenciální klienty. Poskytovatelé úvěrů zájemce lákají na nejrůznější benefity – nízký úrok, dárek…

thumb
Životní styl
Jak snadno ušetřit na letošní Vánoce až 8000 Kč
9.11.2017

Chtěli byste pro svou rodinu připravit nezapomenutelné Vánoce, ale nedostatek úspor vaše velkolepé plány poněkud brzdí? Dobrou zprávou je, že Vánoce jsou až za měsíc a půl, tudíž čas hraje pro vás. Včasná finanční strategie dokáže zázraky. Ve finanční…