Menu

Změna dodavatele plynu a elektřiny – Duben 2012

article big
5 minut čtení
Elektřina
11.6.2012

Stále více klientů volí jako alternativu k rostoucím účtům za energie změnu dodavatele. V dubnu 2012 jich bylo 72 215, což je o 6 310 (8,68 %) odběrných míst  více než v březnu. Meziroční nárůst činí dokonce 24 %, což svědčí o tom, že Češi přichází na fakt, že nebýt lhostejný k běžným výdajům za domácnost či firmu se vyplatí. Koho klienti volí nejčastěji? Jasnou odpovědí jsou dominanti. Čísla uveřejněná Operátorem trhu hovoří jasně, že síla jména a historie společnosti je pro klienty velice důležitá. Mnohdy i před větší úsporou upřednostní kvalitní služby gigantů - v případě elektřiny bylo nejvíce přechodů k RWE, v případě plynu ČEZ Prodej.

Graf - meziroční vývoj změny dodavatele energií
Zdroj: OTE ČR

V elektřině vládne RWE, v plynu ČEZ

Odběratelé stále více poptávají změnu dodavatele elektrické energie! Naproti tomu je v současné době trendem vytápět domy plynem v kombinaci se dřevem. Zdálo by se tedy logické poptávat více úsporu na zemním plynu, když je dnes dřevo tak drahé. I přesto v dubnu změnilo dodavatele elektřiny o 1 647 klientů více, než-li jich změnilo dodavatele plynu. Z celkového počtu 72 215 převedených smluv byla většina převodů realizována mezi dominantními a tradičními dodavateli.

Prvenství co do počtu převedených míst na elektrickou energii získal tradiční obchodník se zemním plynem skupina RWE. Společnosti RWE energie, Jihomoravská plynárenská, Severomoravská plynárenská a Výchochodočeská plynárenská převedli téměř 10 000 odběrných míst.  Nabídka elektřiny od RWE je pro klienty velkým lákadlem, neboť momentálně již  disponují 80 378 odběrnými místy, a to s elektřinou obchodují od roku 2010.

Stříbrný post zůstává ústecké společnosti Centropol Energy, a.s., jedničce mezi alternativními dodavateli. Češi stále inklinují k silným a prověřeným firmám, které mají široké zastoupení zákaznických center a poboček. S celkovým počtem 295 tis. odběrných míst  mezi ně Centropol Energy zaslouženě patří. 

V kategorii plyn je situace obdobná - „zuří“ boj mezi 2 nejvýznamnějšími hráči na energetickém trhu, společnostmi ČEZ a E.ON. V dubnu na pověstný vrchol vyšplhala společnost ČEZ Prodej s více než 11 000 odběrnými místy. „Stříbro“ se ctí vybojovala společnost E.ON se 7 200 odběrnými místy. Třetí pozici utržil Centropol Energy a.s., kterému se podařilo opět přeskočit společnost Bohemia energy entity s.r.o..

Skokan měsíce je Optimum Energy

Neměli bychom zapomínat na přírůstky alternativních dodavatelů, kteří nabízejí velice atraktivní cenu i kvalitní služby. Například X-Energie během jednoho měsíce získala 3 466 nových odběratelů, rozšiřila své klientské portfolio o neuvěřitelných 21 %. Dále je pro zákazníky z řad domácností zajímavá i firma Optimum Energy, která se v dubnu rozrostla o obdivuhodných 2 427 (nárůst nových zákazníků činil 34 %).

Graf vývoje změn dodavatele leden - duben 2012
 

Od začátku roku změnilo dodavatele téměř 346 000 uživatelů. Také patříte mezi ně? Pokud ne, jsme tu pro Vás. Všichni dodavatelé na jednom místě. Zadejte svoji spotřebu a porovnejte si jednotlivé nabídky. Změnu dodavatele pro Vás zařídíme ZDARMA.

Markéta Kindlová
produktový manažer energie
Porovnej24.cz

Získejte levnější povinné ručení a ušetřete až 75% z běžné ceny!

SPOČÍTAT

Mohlo by vás zajímat

thumb
Cestovní pojištění
Kam v zimě za teplem aneb slunečné destinace, které vás nepřijdou draho
19.1.2018

Tisíce Čechů každoročně praktikují určitý vzorec chování. V létě se nahrnou do přímořských destinací, ve kterých o přeplněné pláže a vysoké ceny pobytů není nouze, přičemž v zimě skuhrají nad depresivním počasím. Patříte mezi ně, nebo jste už také…

thumb
Bydlení
Řešení pro malé byty — jak čarovat s prostorem
18.1.2018

Někomu se podaří koupě úžasného apartmánu s pokoji o velikosti tanečních sálů, jiný se musí tísnit v miniaturním bytě. Přesto si obyvatelé tak odlišných obydlí můžou užívat stejnou míru komfortu. Nevěříte? Klíč je v chytrém řešení pro malé byty. Bydlení…

thumb
Životní styl
Rodiny v číslech: kolik peněz dostanou v roce 2018?
16.1.2018

Být rodičem je jedno z nejkrásnějších a zároveň nejnáročnějších povolání. Možná vaše ratolesti zrovna usnuly, nebo se vám podařilo je na deset minut zabavit u Večerníčku. Dopřejte si trochu oddechu u počítačové obrazovky a zjistěte, ke kolika penězům si…

thumb
Běžné účty
Délka bankovního převodu se zkrátí na několik sekund
15.1.2018

V mezibankovních převodech se blýská na lepší časy. Banky plánují usnadnit klientům přesun peněžních prostředků mezi jednotlivými účty. Revoluční změna, která umožní převod plateb z účtu na účet za pár vteřin, by mohla vejít v platnost již v tomto roce. …