Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze
mobile hero
Allianz pojištovna, a.s.
 • Co byste rozhodně měli o této pojišťovně vědět?
 • Jaké služby nabízí pojišťovna Allianz?
 • Co za výhody můžou získat její klienti?

Spočítat povinné ručení

Poslední žadatel: Martin P., Pardubice Martin včera ve 17:45 si sjednal životní pojištění
Telefon:
841 170 000
Internet
 • Neustálá inovace a zlepšování produktů
 • Komplexní krytí za přijatelnou cenu

Allianz pojištovna, a.s.

O pojišťovně

Allianz je v současné době třetí největší pojišťovnou v Česku. Zaměřuje se na širokou škálu služeb - od komplexního majetkového pojištění přes odpovědnost, penzijní pojištění a kvalitní životní pojištění.

Allianz byla založena v Berlíně a v jejím přístupu můžeme vidět prvky německé kvality a preciznosti. Společnost si klade za cíl nabídnout vždy to nejlepší, co je na trhu k dispozici.

Allianz pojišťovna patří do skupiny Allianz Group, která je největším pojišťovacím koncernem na světě a v současné době operuje ve více než 70 zemích. V Česku pojišťovna Allianz působí od roku 1993 a za tu dobu si vybudovala důvěru široké veřejnosti. V současné době je u této společnosti pojištěno více než 700 000 klientů.

Allianz pojišťovna se snaží být pro své klienty spolehlivým partnerem, který jde s dobou. Nabízí spoustu užitečných online služeb, které klientům ušetří cestu na pobočku či telefonát. Jedná se například o online nástroj, zjišťující zaplacenost smlouvy, možnost nahlásit pojistnou událost přes internet nebo možnost kontrolovat stav nahlášené škody.

V současné době patří mezi tři největší české pojišťovny. Zprvu se zaměřovala pouze na oblast životního pojištění. Od té doby své služby rozšířila o mnoho dalších pojistných služeb.

Jaké služby Allianz pojitovna nabízí?

Pojištění vozidel

Allianz pojišťovna nabízí havarijní pojištění a povinné ručení. Tyto své produkty průběžně vylepšuje různými novinkami a doplňkovými službami. Jedním z nejznámějších pojistných produktů je pojištění Jezdím málo, platím málo, které zohledňuje příležitostné řidiče a klienty s menším nájezdem. Pojišťovna Allianz poskytuje svým klientům co nejvyšší komfort při sjednání pojištění i v průběhu trvání smlouvy. Ve své klientské zóně má řidič přehled o svých smlouvách a rovněž má přístup k databázi smluvních servisů, autopůjčoven a podobných firem, které může využít v případě pojistné události.

Cestovní pojištění

V nabídce je krátkodobé pojištění, pojištění na opakované cesty i celoroční cestovní pojištění. V rámci krátkodobého cestovního pojištění nabízí Allianz i variantu s neomezeným pojistným krytím, tudíž cestovatel se nemusí obávat, že by část výdajů musel doplácet ze svého.

Pojištění majetku a odpovědnosti

Allianz nabízí užitečné služby všem klientům, kteří mají zájem zabezpečit svůj majetek a popasovat se s právnickými otázkami. Můžou tak učinit například díky pojištění domácnosti, pojištění domu, odpovědnosti, atd.

Úvěrové služby

Allianz nabízí ve spolupráci s bankami služby v podobě zprostředkování hypoték, úvěrů a jejich refinancování. 

Penzijní spoření

Allianz pojišťovna nabízí své služby rovněž v oblasti penzijního spoření. V rámci přípravy na stáří může klient sáhnout po penzijních a účastnických fondech. Penzijní spoření nabízí Allianz pojišťovna jak soukromým osobám, tak zaměstnavatelům.

Životní pojištění

Allianz nabízí rovněž životní pojištění pro rodiny, jednotlivce i děti. V této oblasti aplikuje podobný princip, jako v pojištění vozidel, tzn. cenově zvýhodňuje klienty s menší pravděpodobností pojistné události (tzn. klienti, kteří praktikují zdravý životní styl, můžou ušteřit na pojistném). Zdravý životní styl se dá vyčíst z tělesné váhy člověka, tudíž klient vyplní své údaje ohledně výšky a váhy. Ti klienti, kteří mají zdravý poměr výšky a kilogramů, můžou získat slevu na pojistném.

Pojištění pro firmy

Allianz pojišťovna nabízí své služby nejen běžným občanům, ale rovněž firmám a korporacím. Větší i menší podnikatelské subjekty si z pestré nabídky určitě vyberou. Ať už se jedná o pojištění flotil, letadel, nebo naopak korporátních rizik, Allianz dokáže nabídnout profesionální pojistnou ochranu.

Pojišťovna Allianz se snaží svým klientům vyjít vstříct nejen svými profesionálními pojistnými službami, ale i zajímavými cenovými nabídkami. Jaké slevy můžete v rámci pojištění získat?

Typ produktu Výše slevy
Povinné ručení a havarijní pojištění (nabídka Jezdím málo, platím málo) až 35 %
Bonus za bezeškodný průběh v povinném ručení až 55 %
Sleva za propojištěnost (v případě, že si klient sjedná pojištění automobilu a životní nebo penzijní připojištění až 21 %
   

Tip! Věděli jste, že Allianz pojišťovna je jedním z našich partnerů? V naší nabídce máme kromě veřejných ceníků i neveřejné ceny, určené jenom pro uživatele online porovnávacích portálů.

Dnes objednalo již 49 klientů
Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Spočítat povinné ručení


Informace

 • Obchodní jméno: Allianz pojišťovna, a. s.
 • Korespondenční adresa: Ke Štvanici 656/3, 186 00 Praha 8, Česká republika
 • Spisová značka: 1815 B, Městský soud v Praze
 • Telefon: 841 170 000
 • Fax: +420 224 405 555
 • E-mail: klient@allianz.cz
 • Internet: www.allianz.cz


Časté dotazy

Co je limit pojistného plnění u povinného ručení?

Limit pojistného plnění vyjadřuje maximální plnění pojišťovny při jedné konkrétní události. Pokud je škoda způsobená pojistnou událostí vyšší, než sjednaný limit, doplácí zbylou částku viník. Limit pojistného plnění se sjednává při uzavírání pojistné smlouvy.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Co mám dělat, když mi škodu způsobí nepojištěné vozidlo?

Obraťte se na Českou kancelář pojistitelů, která je tvořena všemi pojišťovnami s licencí na povinné ručení, ta poskytuje v těchto případech plnění z garančního fondu.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Vztahuje se povinné ručení na rozbití skla kamínkem, který odlétne od protijedoucího auta?

Pouze v případě, že budete mít o události jednoznačný důkaz, např. policejní protokol potvrzující vinu řidiče nebo písemné doznání viníka. V opačném případě ne, proto je dobré připojistit si čelní sklo nebo si sjednat havarijní pojištění.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Uhradí mi pojišťovna škodu způsobenou opilým řidičem?

Ano, zaplatí ji z povinného ručení viníka nehody, který řídil opilý. Částku pak po něm bude požadovat.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Prodávám staré auto, a zároveň už mám nové. Stačí mi jedno povinné ručení?

Ne, každý automobil musí mít vlastní povinné ručení. Musíte si sjednat druhé povinné ručení. Bonusy se na něj převedou až po ukončení první smlouvy, to znamená ve chvíli, kdy původní auto prodáte. Abyste tratili na bonusech co nejméně, zvolte u nové smlouvy například čtvrtletní formu placení. Do první splátky se vám bonusy nezapočítají, do další (bude-li už staré auto prodané a povinné ručení vypovězené) ano.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Zanikne povinné ručení, když prodám auto?

Nikoli, při změně majitele vozu nedochází k zániku povinného ručení ani nepřejde na nového vlastníka. Zanikne, až původní majitel oznámí prodej vozu své pojišťovně. Jako původní majitel tedy musíte změnu ohlásit nejen na registru vozidel, ale i u pojišťovny, u níž máte sjednáno povinné ručení.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Jak ukončit povinné ručení při prodeji auta?

Pojistka nezaniká automaticky ani ji nelze převádět na další vůz (pokud si kupujete nový). Ve chvíli, kdy máte doklad o prodeji, předejte ho pojišťovně a požádejte o ukončení pojistky. Pojišťovna vám vrátí zpět peníze za část roku, kdy pojistka neplatí. Pozor, povinné ručení musíte platit, i když auto stojí v autobazaru, a to do té doby, než změní majitele. Smlouva o povinném ručení zaniká ze zákona ke dni, kdy je vozidlo vyřazeno z evidence vozidel. To platí i pro případ, že je vozidlo z evidence vyřazeno jen dočasně a vzápětí (např. druhý den) opět přihlášeno. V případě prodeje vozidla či jiné formy změny vlastnictví vozidla povinné ručení zaniká dnem, kdy pojistník tuto skutečnost oznámí své pojišťovně.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

 

Mohu kdykoli změnit pojišťovnu?

Změnit pojišťovnu nelze kdykoliv, ale jen v určitých situacích. Všechny podrobnosti naleznete ve zvláštním článku.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Platí povinné ručení i v zahraničí?

Ano, zákonné pojištění vozidel je platné pro území všech členských států Evropského hospodářského prostoru a pro území všech dalších států uvedených v seznamu v prováděcí vyhlášce Ministerstva financí.

Každá pojišťovna, která toto pojištění nabízí, je povinna vydat pojištěnému takzvanou zelenou kartu. Ta je dokladem o pojištění pro zahraničí a jsou na ní také uvedeny státy, na které se toto pojištění vztahuje. Jsou i státy, které nejsou zařazeny v systému zelených karet. V těchto případech je nutné zaplatit takzvané hraniční pojištění. Týká se to například Ruska, Běloruska, Litvy nebo Jugoslávie.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Dá se povinné ručení uznat jako náklad do účetnictví?

Ano, povinné ručení lze uznat jako nákladovou položku, pokud je vozidlo majetkem firmy.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 


Získejte levnější povinné ručení
a ušetřete až 75% z běžné ceny!