Menu

Americká hypotéka

Porovnejte si nabídky americké hypotéky online
 • Nabídky 11 bank na jednom místě
 • Speciální úrokové sazby
 • Hypotéka 1 mil. Kč od 4 045 Kč/měsíc

PŘEJÍT DO HYPOTEČNÍ KALKULAČKY

Co je americká hypotéka?

Proč je americká hypotéka oblíbená

Jedná se o úvěr vyšších objemů (v rámci statisíců korun), u kterého žadatel nemusí sdělovat, na jaký účel peníze potřebuje. Tento pojem nyní lidé vyťukávají do internetových vyhledávačů mnohem horlivěji, než kdy dřív. 

Podmínkou nicméně zůstává, že žadatel musí vlastnit nemovitost již při podání žádosti. Na nemovitost však nesmí být zástava nebo jiný úvěr.

Je to způsobeno zpřísněním podmínek pro získání klasických hypotečních úvěrů, které vzešli v platnost v říjnu roku 2018. Pro mnohé rodiny tudíž tento typ úvěru představuje jedinou možnost, jak dosáhnout na vlastní bydlení. 

Vyplatí se americká hypotéka?

Výše úroku  závisí hlavně na době fixace - například ČSOB nabízí úrok 4,89 % při jednoleté fixaci a 4,69 % při fixaci na 5 let. Velkou roli hraje rovněž cenotvorba jednotlivých bank a nebankovních společností.

Chcete zjistit, za kolik vám půjčí? Zadejte do našeho srovnávače peněžní částku, kterou požadujete, a my vám v sekundě ukážeme, za jaký úrok vám jednotlivé firmy půjčí. Využít můžete i profesionálního poradenství - ve srovnávači na sebe nechte kontakt a úvěrový specialista s vámi pročeše úvěrový trh, aby vám našel tu nejvýhodnější nabídku.

Jaké jsou výhody americké hypotéky

 • Žadatel nemusí sdělovat, na jaký účel hypotéku potřebuje
 • U některých bank existuje možnost úvěr předčasně splatit bez sankcí
 • Možnost získat výrazně nižší úrok, než u spotřebitelského úvěru
 • Snadnější vyřízení úvěru
 • Delší doba splácení

Porovnejte si nejzajímavější nabídky amerických hypoték

Porovnat hypotéky

Praktické tipy

Potřebné náležitosti

Co je potřeba k vyřízení americké hypotéky? Požadavky se můžou u jednotlivých poskytovatelů úvěrů značně lišit, všeobecně však bývá potřeba doložit:

 • Doklad totožnosti
 • Potvrzení o výši příjmu (není vždy podmínkou! - viz dole)
 • Výpisy z účtu
 • Dokumenty, upřesňující výši výdajů (například nájemní smlouvy)
 • Případně doklad o pojištění nemovitosti

Americká hypotéka bez doložení příjmu

Někteří poskytovatelé dokonce umožňují poskytnutí této půjčky i bez nutnosti dokládat potvrzení o příjmu. Většinou za cenu nižší procentuální částky z ceny nemovitosti (například 50 % kupní ceny).

Kolik vám půjčí u jednotlivých firem?

Úvěrové produkty, které mají přímo v názvu americká hypotéka, nabízí na trhu jen několik bank a nebankovních společností. V přehlendé tabulce uvádíme příklady tuzemských bank a minimální/maximální částky peněz, které v rámci tohoto typu financování poskytují.

Pro koho je americká hypotéka vhodná?

Tento typ financování může představovat ideální volbu například pro žadatele, kteří by na klasický hypoteční úvěr nedosáhli. Může se jednat například o tyto typy žadatelů:

 • Žadatele bez pravidelného příjmu. OSVČ, řidiči kamionů či další typy žadatelů, kteří mají nepravidelný příjem, nebo dostávají část mzdy vyplácený v nepeněžní formě, můžou mít problém dosáhnout na klasickou hypotéku. Jak už jsme zmínili, u některých amerických hypoték není potřeba příjem dokládat.
 • Kupce alternativních typů nemovitostí. Některé banky můžou mít problém poskytnout hypotéku na družstevní byt, mobilní domek nebo třeba atypickou stavbu z námořních kontejnerů či OSB desek. Díky tomu, že u americké hypotéky nemusí žadatel sdělovat účel úvěru, může se mu financování takového objektu poštěstit.
 • Zájemce o rekonstrukci domu či bytu. Pro ty, kteří plánují rekonstruovat své obydlí, představuje hypotéka levnější alternativu než spotřebitelský úvěr.
 • Kupce jiného majetku, než je nemovitost
 • Zájemce o klasickou hypotéku, kterému se ji nepodařilo získat. Americká hypotéka představuje alternativu i pro žadatele, kterým se nepodařilo získat běžný hypoteční úvěr.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Na co si mohu americkou hypotéku vzít?

Americká hypotéka má výhodu v tom, že si ji můžete vzít na jakýkoliv účel, nejen na bydlení. Jedná se o nepodnikatelský účel, nebo konsolidaci nepodnikatelských úvěrů. V případě, že americkou hypotéku využijete na účely koupě nemovitosti, banka vám může půjčit určité procento z kupní ceny domu či bytu. Například u České spořitelny je to až 90 %, u Komerční banky do 70 % kupní ceny nemovitosti.

Jak se liší americká hypotéka od klasické hypotéky?

Největší rozdíl je v účelu úvěru. Zatímco klasická hypotéka je výhradně na účely bydlení, americkou můžete použít na jakýkoliv účel. U běžné hypotéky po vás bude banka chtít důkazy o dané nemovitosti, tzn. protokol o stavu stavby, kupní smlouvu, snímek katastrální mapy, atd. U americké hypotéky tyto náležitosti dokládat nemusíte.

Další rozdíl spočívá v odlišných nárocích na vlastní zdroje. U klasické hypotéky můžete získat úvěr až ve výši 90 % z ceny nemovitosti. Americká hypotéka vám většinou poskytne nižší částku. Již zmíněná Česká spořitelna se svými 90 % představuje výjimku na trhu, většinou vám banky poskytnout 70 % z ceny nemovitosti.

Americká hypotéka se liší i výší úroku. Na rozdíl od té klasické je totiž dražší. Ovšem v porovnání s klasickým spotřebitelským úvěrem úroky u americké hypotéky vychází levněji.

Kolik si můžu půjčit?

Maximální výše půjčené částky se u různých společností liší. U Komerční banky je to až 10 milionů, u ČSOB si můžete vzít úvěr v maximální výši 5 milionů Kč.

Výše půjčky vychází nejen z odlišných pravidel různých bank, ale i z výše vašeho příjmu. Banka posoudí vaši finanční situaci a na základě toho rozhodne, jakou výši úvěru jste schopni splácet.

Jaká je úroková sazba americké hypotéky ?

Úroková sazba je u různých společností jiná. Rovněž závisí na délce fixace úvěru. Například ČSOB nabízí úrokovou sazbu 7, 89 % při fixaci na 1 rok a 7,69 % při fixaci na 5 let.

S úrokovou sazbou se můžete dostat ještě níž. Například Uni Credit Bank umožňuje úrok 6,3 % při fixaci na 1 rok a 3,95 % při fixaci na 3 roky.

Kromě výše úrokové sazby se zajímejte i o další důležité parametry úvěru. Zajímat by vás mělo i to, jaké další poplatky si banka účtuje. Může to být poplatek za vedení účtu nebo poplatek za předčasné splacení úvěru.

Kdo může žádat o americkou hypotéku?

Základním předpokladem je plnoletost. Žadatel musí dosáhnout věku 18 let a být svéprávný. Dalším důležitým kritériem je pravidelnost příjmů – žadatel musí doložit, že má například příjem z pracovního poměru nebo podnikání, pronájmu či jiné výdělečné činnosti.

Banky mají ve svých podmínkách i určitý věk žadatele, respektive aby po celou dobu splácení úvěru byl v produktivním věku. Poslední splátka úvěru musí být většinou zaplacena v 65 – 70 letech života (věková hranice se u různých společností liší).

Znamená to, že pokud by třeba 56 letý žadatel chtěl úvěr na 15 let, banka mu jej s velkou pravděpodobností neschválí, nebo mu doporučí zvolit americkou hypotéku na kratší dobu s vyššímu splátkami.

Pro koho je americká hypotéka nejvýhodnější?

Americká hypotéka může být výhodným řešením pro žadatele, kteří nemají pravidelný příjem. Jedná se například o OSVČ nebo o profese, které dostávají část mzdy v nepeněžní formě. O tento typ úvěru se zajímají zejména ti žadatelé, kteří nedosáhnou na klasickou hypotéku.

Americká hypotéka je výhodná i pro ty, kteří mají zájem o koupi alternativní nemovitosti. Zatímco u klasické hypotéky může být problém třeba s dřevěnicí, domem z OSB desek či mobilhousem, americká hypotéka může být v tomto případě řešením, protože banka nebude zkoumat účel úvěru.

Jak zjistím, u které banky je americká hypotéka nejvýhodnější?

Klíčem k nalezení nejvýhodnějšího úvěru je porovnání nabídek od různých společností. Na úvěrovém trhu se pohybujeme už přes 6 let a za tu dobu jsme navázali kvalitní partnerské vztahy s mnoha bankami a nebankovními společnostmi. Dokážeme vám tedy poskytnout nezávislý přehled o úvěrových nabídkách.

Vyplňte náš formulář a my se vám ozveme s řešením přímo na míru vašim potřebám.

Je možná mimořádná splátka?

V průběhu splácení se vám může stát, že se vám začne nebývale dařit a budete chtít celý úvěr, nebo jeho část splatit. To samozřejmě možné je, ale každá společnost má jiné podmínky.

Proto je dobré si zjistit, jak se různé firmy staví k mimořádné splátce a zda si za to účtují nějaký poplatek.

Jaký je rozdíl mezi bankovní a nebankovní americkou hypotékou?

Zatímco banky pečlivě zkoumají bonitu klienta a jsou v otázce výše a pravidelnosti příjmů přísnější, nebankovní společnosti mívají mírnější pravidla. Nebankovní firmy jsou schopné poskytnout americkou hypotéku i těm žadatelům, které banka odmítla.

Je to možné díky tomu, že třeba poskytnou hypotéku i tomu, kdo má záznam v registru dlužníků, nebo je zadlužený. Výhodou nebankovních společností je vyšší benevolence, ale nevýhodou bývá obvykle vyšší úrok.

Jaká je doba schválení hypotečního úvěru?

Schvalovací proces je u každé banky jiný a záleží nejen na dané bankovní instituci, ale i na samotném žadateli, jak rychle dodá potřebné dokumenty. Tato fáze bývá časově nejnáročnější.

V první fázi procesu dodá žadatel požadované dokumenty. Když všechny tyto dokumenty hypoteční specialista obdrží, předá je ke schválení. Banka či nebankovní společnost má speciální oddělení, jehož pracovníci se věnují prověřování daného žadatele.

Tento proces většinou trvá jen několik málo dnů. Většinou celý proces (dokládání dokumentů, ověřování bonity a samotné schválení hypotéky) trvá 2 – 4 týdny.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: