Menu
mobile hero
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s.
 • Co byste rozhodně měli vědět o této pojišťovně?
 • Je ČPP pojišťovna dobrou volbou pro vás?
 • Jaké výhody tato společnost nabízí?

Sjednat povinné ručení

Poslední žadatel: Eva C., Liberec Eva včera ve 20:34 uzavřela povinné ručení na Audi A6
Telefon:
957 444 555
Internet:
 • Bohaté zkušenosti a praxe v pojišťování vozidel
 • Silné zázemí - spojení s Vienna Insurance Group

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s.

O pojišťovně

Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) působí na českém trhu od roku 1995. Spadá pod pojistnou společnost Vienna Insurance Group. Ačkoliv tomu název nenapovídá, Česká podnikatelská pojišťovna poskytuje služby nejen pro podnikatelské subjekty, ale rovněž pro běžné občany. Poskytuje pojistné služby v oblasti životního pojištění, cestovního pojištění, pojištění majetku a odpovědnosti, pojištění podnikatelů a rovněž v pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Právě toto pojištění je majoritním produktem této pojišťovny. V oblasti pojištění vozidel je Česká podnikatelská pojišťovna třetím největším poskytovatelem v České republice.

ČPP pojišťovna uvádí, že v současné době spravuje přes 1,8 milionů klientských smluv. U této firmy je zaměstnáno zhruba 855 zaměstnanců.

Jaké konkrétní pojistné služby ČPP pojišťovna nabízí?

Pojištění vozidel

Jedná se o produkt, ve kterém ČPP pojišťovna skutečně vyniká. Patří mezi 3 největší poskytovatele autopojištění na českém trhu. Klient si u nich může sjednat povinné ručení, havarijní pojištění a doplňkové služby. Co si pod doplňkovými službami může člověk představit? Jedná se například o pojištění KLIKA, díky kterému řidič získá z povinného ručení proplacení nejen škody na cizím majetku, ale i na vlastním automobilu. Dalšími doplňkovými službami, které řidičům usnadní život, je například pojištění skel, pojištění přírodních rizik, pojištění nadstandardních asistenčních služeb a dalších více než 8 doplňkových služeb, které naleznete přímo na stránkách ČPP pojišťovny.

 

Životní a úrazové pojištění

Jistě budete souhlasit s tím, že život a zdraví člověka je nejdůležitější. Pojišťovna ČPP vás sice neochrání přímo před těmito riziky, ale poskytne vám finanční plnění, aby případná nelehká životní peripetie byla mnohem snesitelnější. V nabídce je životní a úrazové pojištění. Klient si může zvolit, zda chce investiční životní pojištění, nebo pojištění s kapitálovou složkou.

 

Pojištění majetku a odpovědnosti

V majetkové sféře umí ČPP pojišťovna nabídnout pojištění jednotlivých domů a bytů, stejně jako pojištění bytových domů a větších celků. Klient si rovněž může sjednat pojištění občanské odpovědnosti a pojištění psů.

Cestovní pojištění

Nabídka zahrnuje pojištění léčebných výloh, stejně jako doplňkových připojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění nevyužité dovolené, pojištění veterinární péče v cizině a pojištění problémů, spojených s leteckou přepravou (zpoždění letu či zavazadel, únos letadla).

 

Pojištění podnikatelů

Majitelé a manažeři firem si díky pojistným službám ČPP můžou podchytit rizika, spojená s podnikáním.

Online služby pro klienty

ČPP pojišťovna klade důraz nejen na kvalitu poskytovaných služeb, ale rovněž na moderní technologie a možnost vyřídit si většinu úkonů online. Jaké online služby ČPP pojišťovna nabízí?

 

Klientský portál ČPP Jedná se o správu klientových smluv. Díky tomuto portálu si může kontrolovat své pojistné smlouvy a rovněž sledovat stav vyřízení pojistné události.
Možnost sjednání pojistné smlouvy online Díky komfortním online formulářům si může klient pojistnou smlouvu sjednat klidně i z pohodlí svého domova. 
Rychlý náhled smlouvy Klientovi stačí do online formuláře zadat číslo pojistné smlouvy + své rodné číslo, a může do svého pojistného dokumentu ihned nahlédnout.
Stav smlouvy sjednané online V případě, že si klient smlouvu sjednal na internetu a nemá k ní fyzické materiály (tištěné smlouvy), může si platnost tohoto pojištění ověřit na internetu).

Dnes objednalo již 44 klientů
Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Sjednat povinné ručení


Informace

 • Obchodní jméno: Česká podnikatelská pojišťovna, a.s.
 • Korespondenční adresa: Praha 8, Pobřežní 665/23, PSČ 18600
 • Spisová značka: 3433 B, Městský soud v Praze
 • Telefon: 957 444 555
 • E-mail: info@cpp.cz
 • Internet: www.cpp.cz


Časté dotazy

Co je limit pojistného plnění u povinného ručení?

Limit pojistného plnění vyjadřuje maximální plnění pojišťovny při jedné konkrétní události. Pokud je škoda způsobená pojistnou událostí vyšší, než sjednaný limit, doplácí zbylou částku viník. Limit pojistného plnění se sjednává při uzavírání pojistné smlouvy.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Co mám dělat, když mi škodu způsobí nepojištěné vozidlo?

Obraťte se na Českou kancelář pojistitelů, která je tvořena všemi pojišťovnami s licencí na povinné ručení, ta poskytuje v těchto případech plnění z garančního fondu.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Vztahuje se povinné ručení na rozbití skla kamínkem, který odlétne od protijedoucího auta?

Pouze v případě, že budete mít o události jednoznačný důkaz, např. policejní protokol potvrzující vinu řidiče nebo písemné doznání viníka. V opačném případě ne, proto je dobré připojistit si čelní sklo nebo si sjednat havarijní pojištění.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Uhradí mi pojišťovna škodu způsobenou opilým řidičem?

Ano, zaplatí ji z povinného ručení viníka nehody, který řídil opilý. Částku pak po něm bude požadovat.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Prodávám staré auto, a zároveň už mám nové. Stačí mi jedno povinné ručení?

Ne, každý automobil musí mít vlastní povinné ručení. Musíte si sjednat druhé povinné ručení. Bonusy se na něj převedou až po ukončení první smlouvy, to znamená ve chvíli, kdy původní auto prodáte. Abyste tratili na bonusech co nejméně, zvolte u nové smlouvy například čtvrtletní formu placení. Do první splátky se vám bonusy nezapočítají, do další (bude-li už staré auto prodané a povinné ručení vypovězené) ano.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Zanikne povinné ručení, když prodám auto?

Nikoli, při změně majitele vozu nedochází k zániku povinného ručení ani nepřejde na nového vlastníka. Zanikne, až původní majitel oznámí prodej vozu své pojišťovně. Jako původní majitel tedy musíte změnu ohlásit nejen na registru vozidel, ale i u pojišťovny, u níž máte sjednáno povinné ručení.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Jak ukončit povinné ručení při prodeji auta?

Pojistka nezaniká automaticky ani ji nelze převádět na další vůz (pokud si kupujete nový). Ve chvíli, kdy máte doklad o prodeji, předejte ho pojišťovně a požádejte o ukončení pojistky. Pojišťovna vám vrátí zpět peníze za část roku, kdy pojistka neplatí. Pozor, povinné ručení musíte platit, i když auto stojí v autobazaru, a to do té doby, než změní majitele. Smlouva o povinném ručení zaniká ze zákona ke dni, kdy je vozidlo vyřazeno z evidence vozidel. To platí i pro případ, že je vozidlo z evidence vyřazeno jen dočasně a vzápětí (např. druhý den) opět přihlášeno. V případě prodeje vozidla či jiné formy změny vlastnictví vozidla povinné ručení zaniká dnem, kdy pojistník tuto skutečnost oznámí své pojišťovně.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

 

Mohu kdykoli změnit pojišťovnu?

Změnit pojišťovnu nelze kdykoliv, ale jen v určitých situacích. Všechny podrobnosti naleznete ve zvláštním článku.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Platí povinné ručení i v zahraničí?

Ano, zákonné pojištění vozidel je platné pro území všech členských států Evropského hospodářského prostoru a pro území všech dalších států uvedených v seznamu v prováděcí vyhlášce Ministerstva financí.

Každá pojišťovna, která toto pojištění nabízí, je povinna vydat pojištěnému takzvanou zelenou kartu. Ta je dokladem o pojištění pro zahraničí a jsou na ní také uvedeny státy, na které se toto pojištění vztahuje. Jsou i státy, které nejsou zařazeny v systému zelených karet. V těchto případech je nutné zaplatit takzvané hraniční pojištění. Týká se to například Ruska, Běloruska, Litvy nebo Jugoslávie.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Dá se povinné ručení uznat jako náklad do účetnictví?

Ano, povinné ručení lze uznat jako nákladovou položku, pokud je vozidlo majetkem firmy.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 


Získejte levnější povinné ručení
a ušetřete až 75% z běžné ceny!