Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Německa

  • Porovnejte si nabídky pojištění
  • Ušetřete až 50 % ceny
  • Získejte levné a kvalitní krytí na cesty

Spočítejte cenu pojištění

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Německa?

  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Plánujete kromě léčebných výloh pojistit i jiná rizika? Upřesněte, zda chcete pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel či storna zájezdu.
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše zaktivuje odesláním platby.

Získejte levnější cestovní pojištění
do Německa od 7 Kč denně.

Co v Německu zažít

Berlín

Toto město vás nikdy nezačne nudit. Přestože není tak architektonicky různorodé jako třeba Praha (řada památek byla zničena při bombardování po 2. světové válce), můžete tu stále navštívit řadu zajímavých budov a katedrál. Na své si přijdou i umělci a hipsteři díky originální umělecké atmosféře. Berlín přitahuje návštěvníky i díky zbytkům své zdi – turisti zde můžou zažít atmosféru bývalého rozdělení na Východ a Západ.

Zámek Neuschwanstein

Milovníci romantiky si zamilují zámek Neuschwanstein, který se nachází v Bavorsku. Jeho velkolepé architektonické provedení i zasazení v malebné horské krajině každoročně přitahuje pozornost mnoha cestovatelů.

Oktoberfest

Kdo by neznal největší pivní festival světa? Koná se každoročně v říjnu (odtud ten název) a je příležitostí k ochutnání mnoha druhů piv a ochutnání tradičních německých pokrmů. Užijte si i vy tuto tradiční událost a vyhoďte si pořádně z kopýtka!

Nákupy

Řada Čechů vyráží do Německa za výhodnými nákupy. Přestože ceny nájmů a služeb jsou v této zemi vyšší než v Česku, pro ceny v obchodech to tak úplně neplatí. Často zde narazíte na podobné, nebo dokonce levnější ceny, přičemž kvalita zboží je mnohem vyšší.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co vše si můžete připojistit na cestu do Německa

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč
Lyžařská dovolená – alespoň 5 milionů Kč

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Nedopatřením se srazíte s lyžařem na sjezdovce a poškodíte mu lyžařskou výbavu, v horším případě mu způsobíte zdravotní následky. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalé peníze. V takovém případě mu cestovní kancelář vrátí jen část peněz z ceny zájezdu. Představte si, že se chystáte na zájezd za 40 000 Kč. Na poslední chvíli onemocníte, a cestovní kancelář vám vrátí jen 30 000 Kč (10 000 Kč je storno poplatek, jehož výše se u různých cestovních kanceláří liší). Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část storno poplatku zpět (většinou je to 80 %). V tomto případě vám pojišťovna vyplatí 8000 Kč, tudíž namísto 10 000 Kč budete tratit jen 2000 Kč.

Může se vám hodit

Aktuální kurz k 24.4.2019 1EUR = 25.745Kč
Německo
Počasí
11°C
jasno
út
19°C
15°C
st
23°C
9°C
čt
20°C
10°C
15°C
8°C
so
11°C
6°C
ne
11°C
4°C
po
13°C
5°C

Dálniční známka

Od roku 2019 je průjezd po německých dálnicích zpoplatněn. Potěšující zprávou je, že dálniční známku pořídíte výrazně levněji, než v okolních státech. Za desetidenní známku zaplatíte od 4 do 10 euro v závislosti na typu motoru.

Občanský průkaz

Pro cesty do Německa postačí občanský průkaz. Pokud však cestujete s nezletilými dětmi, je potřeba, aby měly vlastní cestovní doklad (nestačí mít je pouze zapsané v občanském průkazu).

Cestovní pojištění do Německa

Nepodceňujte pojistnou ochranu při cestách do této země. V případě, že budete muset absolovat lékařské ošetření, lékařské výdaje můžou vyšplhat do milionů Kč. Prodražit se vám může i ztráta zavazadel nebo škoda, kterou někomu nedopatřením způsobíte na zdraví či majetku.

Kolik zaplatíte v Německu?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Německu setkat:

Jídlo v restauraci - 204 Kč
Pivo 0,5 l - 83, 60 Kč
Chleba 500 g - 32, 40 Kč
Lístek na autobus - 58, 70 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor při cestě do Německa

Dostatek hotovosti

Ačkoliv je Německo moderní zemí, ne ve všech obchodech jsou běžné platby kartou. Proto u sebe mějte vždy nějaké peníze v hotovosti, abyste v určitých případech (vstup do památek, různé restaurace a obchody) nemuseli hledat nejbližší bankomat. Rovněž se vybavte zásobou 50 centových mincí, protože na většině míst jsou toalety zpoplatněné (toto se týká nejen veřejných toalet, ale toalet v některých barech).

Jiná otevírací doba obchodů

Jste zvyklí, že v Česku si pohodlně nakoupíte potraviny i v sedm hodin večer v neděli? V Německu je neděle dnem pracovního klidu, tudíž obvykle bývají obchody v neděli zavřené (kromě velkých měst jako je například Berlín). Proto si včas nakupte vše potřebné už v sobotu.

Zbytečně drahý výběr z bankomatu

Při výběru z bankomatu se vyhněte možnosti dynamického přepočítání (kdy vám bankomat ukáže, kolik Kč se strhne z vašeho účtu). Na displeji se taková možnost zobrazá názvem Dynamic Currency Conversion. Raději se jí vyhněte a zvolte obyčejný typ výběru, který je levnější.

Dopravní pokuty

Pokud jste lehkovážný řidič, jízda v této zemi se vám může pořádně prodražit. Pokuty za dopravní přestupky jsou v Německu vyšší, než v Česku. Například za nedodržení vzdálenosti mezi auty na silnici můžete vyfasovat pokutu přes 300 euro.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady:

Získejte levnější cestovní pojištění
do Německa od 7 Kč denně.