Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Německa

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Německa?

  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Plánujete kromě léčebných výloh pojistit i jiná rizika? Upřesněte, zda chcete pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel či storna zájezdu.
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše zaktivuje odesláním platby.

Získejte levnější cestovní pojištění
do Německa od 7 Kč denně.

Co v Německu zažít

Berlín

Toto město vás nikdy nezačne nudit. Přestože není tak architektonicky různorodé jako třeba Praha (řada památek byla zničena při bombardování po 2. světové válce), můžete tu stále navštívit řadu zajímavých budov a katedrál. Na své si přijdou i umělci a hipsteři díky originální umělecké atmosféře. Berlín přitahuje návštěvníky i díky zbytkům své zdi – turisti zde můžou zažít atmosféru bývalého rozdělení na Východ a Západ.

Zámek Neuschwanstein

Milovníci romantiky si zamilují zámek Neuschwanstein, který se nachází v Bavorsku. Jeho velkolepé architektonické provedení i zasazení v malebné horské krajině každoročně přitahuje pozornost mnoha cestovatelů.

Oktoberfest

Kdo by neznal největší pivní festival světa? Koná se každoročně v říjnu (odtud ten název) a je příležitostí k ochutnání mnoha druhů piv a ochutnání tradičních německých pokrmů. Užijte si i vy tuto tradiční událost a vyhoďte si pořádně z kopýtka!

Nákupy

Řada Čechů vyráží do Německa za výhodnými nákupy. Přestože ceny nájmů a služeb jsou v této zemi vyšší než v Česku, pro ceny v obchodech to tak úplně neplatí. Často zde narazíte na podobné, nebo dokonce levnější ceny, přičemž kvalita zboží je mnohem vyšší.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co vše si můžete připojistit na cestu do Německa

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny díky cestovnímu pojištění.

Pojištění zubního ošetření

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Může se vám hodit

Aktuální kurz k 6.4.2020 1EUR = 27.540Kč
Německo
Počasí
5°C
jasno
po
19°C
6°C
út
17°C
9°C
st
18°C
9°C
čt
16°C
8°C
16°C
8°C
so
15°C
9°C
ne
8°C
2°C

Dálniční známka

Od roku 2019 je průjezd po německých dálnicích zpoplatněn. Potěšující zprávou je, že dálniční známku pořídíte výrazně levněji, než v okolních státech. Za desetidenní známku zaplatíte od 4 do 10 euro v závislosti na typu motoru.

Občanský průkaz

Pro cesty do Německa postačí občanský průkaz. Pokud však cestujete s nezletilými dětmi, je potřeba, aby měly vlastní cestovní doklad (nestačí mít je pouze zapsané v občanském průkazu).

Cestovní pojištění do Německa

Nepodceňujte pojistnou ochranu při cestách do této země. V případě, že budete muset absolovat lékařské ošetření, lékařské výdaje můžou vyšplhat do milionů Kč. Prodražit se vám může i ztráta zavazadel nebo škoda, kterou někomu nedopatřením způsobíte na zdraví či majetku.

Kolik zaplatíte v Německu?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Německu setkat:

Jídlo v restauraci - 204 Kč
Pivo 0,5 l - 83, 60 Kč
Chleba 500 g - 32, 40 Kč
Lístek na autobus - 58, 70 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor při cestě do Německa

Dostatek hotovosti

Ačkoliv je Německo moderní zemí, ne ve všech obchodech jsou běžné platby kartou. Proto u sebe mějte vždy nějaké peníze v hotovosti, abyste v určitých případech (vstup do památek, různé restaurace a obchody) nemuseli hledat nejbližší bankomat. Rovněž se vybavte zásobou 50 centových mincí, protože na většině míst jsou toalety zpoplatněné (toto se týká nejen veřejných toalet, ale toalet v některých barech).

Jiná otevírací doba obchodů

Jste zvyklí, že v Česku si pohodlně nakoupíte potraviny i v sedm hodin večer v neděli? V Německu je neděle dnem pracovního klidu, tudíž obvykle bývají obchody v neděli zavřené (kromě velkých měst jako je například Berlín). Proto si včas nakupte vše potřebné už v sobotu.

Zbytečně drahý výběr z bankomatu

Při výběru z bankomatu se vyhněte možnosti dynamického přepočítání (kdy vám bankomat ukáže, kolik Kč se strhne z vašeho účtu). Na displeji se taková možnost zobrazá názvem Dynamic Currency Conversion. Raději se jí vyhněte a zvolte obyčejný typ výběru, který je levnější.

Dopravní pokuty

Pokud jste lehkovážný řidič, jízda v této zemi se vám může pořádně prodražit. Pokuty za dopravní přestupky jsou v Německu vyšší, než v Česku. Například za nedodržení vzdálenosti mezi auty na silnici můžete vyfasovat pokutu přes 300 euro.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady:

Získejte levnější cestovní pojištění
do Německa od 7 Kč denně.