Menu

Cestovní pojištění do Německa

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Německa?

  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Plánujete kromě léčebných výloh pojistit i jiná rizika? Upřesněte, zda chcete pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel či storna zájezdu.
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše zaktivuje odesláním platby.

Získejte levnější cestovní pojištění
do Německa od 7 Kč denně.

Co v Německu zažít

Berlín

Toto město vás nikdy nezačne nudit. Přestože není tak architektonicky různorodé jako třeba Praha (řada památek byla zničena při bombardování po 2. světové válce), můžete tu stále navštívit řadu zajímavých budov a katedrál. Na své si přijdou i umělci a hipsteři díky originální umělecké atmosféře. Berlín přitahuje návštěvníky i díky zbytkům své zdi – turisti zde můžou zažít atmosféru bývalého rozdělení na Východ a Západ.

Zámek Neuschwanstein

Milovníci romantiky si zamilují zámek Neuschwanstein, který se nachází v Bavorsku. Jeho velkolepé architektonické provedení i zasazení v malebné horské krajině každoročně přitahuje pozornost mnoha cestovatelů.

Oktoberfest

Kdo by neznal největší pivní festival světa? Koná se každoročně v říjnu (odtud ten název) a je příležitostí k ochutnání mnoha druhů piv a ochutnání tradičních německých pokrmů. Užijte si i vy tuto tradiční událost a vyhoďte si pořádně z kopýtka!

Nákupy

Řada Čechů vyráží do Německa za výhodnými nákupy. Přestože ceny nájmů a služeb jsou v této zemi vyšší než v Česku, pro ceny v obchodech to tak úplně neplatí. Často zde narazíte na podobné, nebo dokonce levnější ceny, přičemž kvalita zboží je mnohem vyšší.

Cestovní pojištění - Německo
Cestovní pojištění - Německo
Cestovní pojištění - Německo
Cestovní pojištění - Německo

Co vše si můžete připojistit na cestu do Německa

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny díky cestovnímu pojištění.

Pojištění zubního ošetření

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Může se vám hodit

Německo
Počasí
18°C
jasno
út
26°C
13°C
st
27°C
14°C
čt
27°C
18°C
22°C
14°C
so
28°C
12°C
ne
18°C
12°C
po
17°C
10°C

Dálniční známka

V Německu aktuálně platí povinnost platit mýtné pouze pro nákladní vozidla nad 7,5 tuny. Pro osobní automobily tedy koupě dálniční známky v současné době není potřebná. Nicméně je možné, že v budoucnu budou německé dálnice zpoplatněny i pro osobní automobily.

Občanský průkaz

Pro cesty do Německa postačí občanský průkaz. Pokud však cestujete s nezletilými dětmi, je potřeba, aby měly vlastní cestovní doklad (nestačí mít je pouze zapsané v občanském průkazu).

Cestovní pojištění do Německa

Nepodceňujte pojistnou ochranu při cestách do této země. V případě, že budete muset absolovat lékařské ošetření, lékařské výdaje můžou vyšplhat do milionů Kč. Prodražit se vám může i ztráta zavazadel nebo škoda, kterou někomu nedopatřením způsobíte na zdraví či majetku.

Kolik zaplatíte v Německu?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Německu setkat:

Jídlo v restauraci - 204 Kč
Pivo 0,5 l - 83, 60 Kč
Chleba 500 g - 32, 40 Kč
Lístek na autobus - 58, 70 Kč

Na co si dát pozor při cestě do Německa

Dostatek hotovosti

Ačkoliv je Německo moderní zemí, ne ve všech obchodech jsou běžné platby kartou. Proto u sebe mějte vždy nějaké peníze v hotovosti, abyste v určitých případech (vstup do památek, různé restaurace a obchody) nemuseli hledat nejbližší bankomat. Rovněž se vybavte zásobou 50 centových mincí, protože na většině míst jsou toalety zpoplatněné (toto se týká nejen veřejných toalet, ale toalet v některých barech).

Jiná otevírací doba obchodů

Jste zvyklí, že v Česku si pohodlně nakoupíte potraviny i v sedm hodin večer v neděli? V Německu je neděle dnem pracovního klidu, tudíž obvykle bývají obchody v neděli zavřené (kromě velkých měst jako je například Berlín). Proto si včas nakupte vše potřebné už v sobotu.

Zbytečně drahý výběr z bankomatu

Při výběru z bankomatu se vyhněte možnosti dynamického přepočítání (kdy vám bankomat ukáže, kolik Kč se strhne z vašeho účtu). Na displeji se taková možnost zobrazá názvem Dynamic Currency Conversion. Raději se jí vyhněte a zvolte obyčejný typ výběru, který je levnější.

Dopravní pokuty

Pokud jste lehkovážný řidič, jízda v této zemi se vám může pořádně prodražit. Pokuty za dopravní přestupky jsou v Německu vyšší, než v Česku. Například za nedodržení vzdálenosti mezi auty na silnici můžete vyfasovat pokutu přes 300 euro.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady:

Získejte levnější cestovní pojištění
do Německa od 7 Kč denně.