Menu

Cestovní pojištění do Norska

  • Cestovní pojištění do Norska online
  • Všechny nabídky na jednom místě
  • Pojistěte se ihned online - až 50 % sleva

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Norska

Norsko je čtvrtou nejdražší zemí světa. Z toho důvodu je potřeba se pojistit alespoň v limitu 5 milionů Kč, protože případné zdravotní výdaje můžou být několikanásobně dražší, než v České republice. Proč se do Norska pojistit?

  • Asistenční služby. Když se člověku v cizině přihodí náhlá zdravotní komplikace, nemá náladu na zdlouhavé zjišťování, která nemocnice je pro něj na ošetření nejvhodnější. Rovněž cizojazyčná komunikace s lékaři může být problém. Asistenční služba u cestovního pojištění se o všechny tyto záležitosti postará.
  • Pojištění více než 100 sportů. Norská příroda doslova vybízí k praktikování turistiky, jízdě na kole a dalším zajímavým kratochvílím. Díky cestovnímu pojištění můžete být pojištěni na více než 100 sportů.
  • Pojištění odpovědnosti. Našli jste ubytování v útulném hotelu? Stačí jeden neopatrný pohyb a drahé vybavení je poničeno. Škodu na majetku vám bude krýt pojištění odpovědnosti. Pokud v Norsku někomu nedopatřením způsobíte škodu na zdraví, pojišťovna může zaplatit odškodné.
  • Pojištění zavazadel. Určitě byste byli neradi, kdyby vám někdo ukradl zavazadlo s vaším drahým sportovním vybavením, nebo se vám vloupal do auta. Díky pojištění zavazadel vám může pojišťovna takovou škod proplatit.

Co V Norsku zažít a ochutnat

Trolltunga

Možná už jste někdy viděli dechberoucí fotky lidí, sedících na skalním útesu v Norsku. Tento bizarní skalní útes se nachází v nadmořské výšce 1100 metrů. Je z něj nádherný výhled na obrovské jezero a skály kolem. Můžete si dopřát tento výhled přímo z okraje tohoto útesu (pokud si troufnete).

Lofotské ostrovy

Vydejte se do severní části Norska a okuste skutečnou tvář drsné skandinávské přírody. Tyto ostrovy jsou obklopené impozantními skalními štíty, jejichž výška někdy dosahuje více než 1000 metrů. Dopřejte si návštěvu tohoto malebného koutu Norska a vychutnejte si poklidnou atmosféru fjordů a barevných rybářských vesniček.

 

Bergen

Zažijte atmosféru typického norského města a pokochejte se tradiční norskou architekturou. Toto můžete zažít v Bergenu, jehož historické centrum je zapsané do seznamu UNESCO.

Norská kuchyně

Norská gastronomie je naprosto odlišná od všeho, co v Česku můžete ochutnat. Základními surovinami norské gastronomie jsou ryby, připravované velmi netradičním způsobem. Mnohé z nich se nasolí a fermentují několik měsíců před samotnou konzumací. Tímto způsobem se připravuje například rakfisk nebo tørrfisk. Tørrfisk jsou ryby sušené na vzduchu a v mnoha vesnicích je uvidíte na zahradách místních obyvatel.

Co si můžete do Norska připojistit

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v rámci cestovního pojištění v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Například poškodit hotelové vybavení nebo způsobit někomu újmu na zdraví. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám bude hodit před cestou do Norska

Norsko
Počasí
12°C
slabý déšť
čt
13°C
11°C
18°C
9°C
so
21°C
11°C
ne
20°C
13°C
po
16°C
13°C
út
13°C
10°C
st
15°C
9°C

 

 

Teplé oblečení

I v případě, že cestujete do Norska v létě, vybavte se teplým oblečením a nezapomeňte ani na čepici. Počasí se v tomto státě často mění a v severní části Norska se v chladnějších letních dnech můžete setkat s teplotami pod deset stupňů.

Trvanlivé potraviny

Časy, kdy Češi vyráželi do ciziny s hromadami jídla ve snaze ušetřit, už jsou dávno pryč. Norsko je však právě tím typem země, ve které můžete ušetřit nemálo peněz právě díky vlastnímu jídlu. Přibalte si několik trvanlivých potravin pro případy kdy se vrátíte z tůry pozdě večer a supermarkety už budou zavřené. Stravování v restauracích se totiž výrazně prodraží.

Maska na spaní

Připravte se na to, že během letních měsíců slunce nikdy pořádně nezapadne a můžete se setkat s jen čtyřmi hodinami pološera. Aby vás slunce nebudilo ve tři hodiny v noci, vyzbrojte se kvalitní maskou na oči.

Včasný nákup letenek

Nakupte si letenky do Norska minimálně 3 měsíce dopředu. Léto je obdobím, kdy do této země vyráží nejvíc turistů a nákup letenky na poslední chvíli se prodraží.

Kolik zaplatíte v Norsku?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Norsku setkat:

Jídlo v restauraci - 423 Kč
Pivo 0,5 l - 226 Kč
Chleba 500 g - 78, 5 Kč
Lístek na autobus - 93 Kč

Na co si dát pozor v Norsku

Stanování

Ceny ubytování jsou v Norsku poměrně vysoké, tudíž řada turistů si sebou bere stan. Zjistěte si předem, ve kterých oblastech je zakázáno kempovat, ať se vyhnete zbytečným pokutám. Obecně platí, že stanovat je povoleno do 150 metrů od nejbližší budovy.

Předražené lístky na trajekt

Když se budete chtít dostat do některých pobřežních měst, budete muset cestovat trajektem. Cena palubních lístků se může výrazně lišit v závislost na denní době. Nejlevnější tikety seženete pro plavby v ranních hodinách (do 9.hodiny ranní). Rozdíl v ceně může být i 1000 Kč.

Polární záře

Řada cestovatelů se při cestě do Norska těší na pozorování polární záře. Je důležité vědět, že tento přírodní úkaz není viditelný po všechno části roku - například v létě se s ním nesetkáte. Polární záře se ve skandinávských zemích vyskytuje v období od října do března. Největší šance na její zahlédnutí je na přelomu října a listopadu, nebo ke konci února.

Alkohol

Možná zatoužíte vzít si do Norska pořádnou láhev slivovice. Důležité je vědět, že v Norsku panuje alkoholová prohibice a dovážet nebo nakupovat alkohol ve větším množství není dovoleno. Například nakoupit tvrdý alkohol nelze v běžných supermarketech. Musíte pro něj do specializovaných obchodů, kterých je v zemi jen pár.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: