Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Norska

  • Cestovní pojištění do Norska online
  • Všechny nabídky na jednom místě
  • Pojistěte se ihned online - až 50 % sleva

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Norska

Norsko je čtvrtou nejdražší zemí světa. Z toho důvodu je potřeba se pojistit alespoň v limitu 5 milionů Kč, protože případné zdravotní výdaje můžou být několikanásobně dražší, než v České republice. Proč se do Norska pojistit?

  • Asistenční služby. Když se člověku v cizině přihodí náhlá zdravotní komplikace, nemá náladu na zdlouhavé zjišťování, která nemocnice je pro něj na ošetření nejvhodnější. Rovněž cizojazyčná komunikace s lékaři může být problém. Asistenční služba u cestovního pojištění se o všechny tyto záležitosti postará.
  • Pojištění více než 100 sportů. Norská příroda doslova vybízí k praktikování turistiky, jízdě na kole a dalším zajímavým kratochvílím. Díky cestovnímu pojištění můžete být pojištěni na více než 100 sportů.
  • Pojištění odpovědnosti. Našli jste ubytování v útulném hotelu? Stačí jeden neopatrný pohyb a drahé vybavení je poničeno. Škodu na majetku vám bude krýt pojištění odpovědnosti. Pokud v Norsku někomu nedopatřením způsobíte škodu na zdraví, pojišťovna může zaplatit odškodné.
  • Pojištění zavazadel. Určitě byste byli neradi, kdyby vám někdo ukradl zavazadlo s vaším drahým sportovním vybavením, nebo se vám vloupal do auta. Díky pojištění zavazadel vám může pojišťovna takovou škod proplatit.

Co V Norsku zažít a ochutnat

Trolltunga

Možná už jste někdy viděli dechberoucí fotky lidí, sedících na skalním útesu v Norsku. Tento bizarní skalní útes se nachází v nadmořské výšce 1100 metrů. Je z něj nádherný výhled na obrovské jezero a skály kolem. Můžete si dopřát tento výhled přímo z okraje tohoto útesu (pokud si troufnete).

Lofotské ostrovy

Vydejte se do severní části Norska a okuste skutečnou tvář drsné skandinávské přírody. Tyto ostrovy jsou obklopené impozantními skalními štíty, jejichž výška někdy dosahuje více než 1000 metrů. Dopřejte si návštěvu tohoto malebného koutu Norska a vychutnejte si poklidnou atmosféru fjordů a barevných rybářských vesniček.

 

Bergen

Zažijte atmosféru typického norského města a pokochejte se tradiční norskou architekturou. Toto můžete zažít v Bergenu, jehož historické centrum je zapsané do seznamu UNESCO.

Norská kuchyně

Norská gastronomie je naprosto odlišná od všeho, co v Česku můžete ochutnat. Základními surovinami norské gastronomie jsou ryby, připravované velmi netradičním způsobem. Mnohé z nich se nasolí a fermentují několik měsíců před samotnou konzumací. Tímto způsobem se připravuje například rakfisk nebo tørrfisk. Tørrfisk jsou ryby sušené na vzduchu a v mnoha vesnicích je uvidíte na zahradách místních obyvatel.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si můžete do Norska připojistit

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v rámci cestovního pojištění v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Například poškodit hotelové vybavení nebo způsobit někomu újmu na zdraví. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám bude hodit před cestou do Norska

Aktuální kurz k 10.4.2020 1NOK = 2.400Kč
Norsko
Počasí
-6°C
zataženo
-0°C
-6°C
so
-0°C
-4°C
ne
3°C
-8°C
po
-5°C
-10°C
út
1°C
-8°C
st
4°C
-2°C
čt
5°C
-0°C

 

 

Teplé oblečení

I v případě, že cestujete do Norska v létě, vybavte se teplým oblečením a nezapomeňte ani na čepici. Počasí se v tomto státě často mění a v severní části Norska se v chladnějších letních dnech můžete setkat s teplotami pod deset stupňů.

Trvanlivé potraviny

Časy, kdy Češi vyráželi do ciziny s hromadami jídla ve snaze ušetřit, už jsou dávno pryč. Norsko je však právě tím typem země, ve které můžete ušetřit nemálo peněz právě díky vlastnímu jídlu. Přibalte si několik trvanlivých potravin pro případy kdy se vrátíte z tůry pozdě večer a supermarkety už budou zavřené. Stravování v restauracích se totiž výrazně prodraží.

Maska na spaní

Připravte se na to, že během letních měsíců slunce nikdy pořádně nezapadne a můžete se setkat s jen čtyřmi hodinami pološera. Aby vás slunce nebudilo ve tři hodiny v noci, vyzbrojte se kvalitní maskou na oči.

Včasný nákup letenek

Nakupte si letenky do Norska minimálně 3 měsíce dopředu. Léto je obdobím, kdy do této země vyráží nejvíc turistů a nákup letenky na poslední chvíli se prodraží.

Kolik zaplatíte v Norsku?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Norsku setkat:

Jídlo v restauraci - 423 Kč
Pivo 0,5 l - 226 Kč
Chleba 500 g - 78, 5 Kč
Lístek na autobus - 93 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Norsku

Stanování

Ceny ubytování jsou v Norsku poměrně vysoké, tudíž řada turistů si sebou bere stan. Zjistěte si předem, ve kterých oblastech je zakázáno kempovat, ať se vyhnete zbytečným pokutám. Obecně platí, že stanovat je povoleno do 150 metrů od nejbližší budovy.

Předražené lístky na trajekt

Když se budete chtít dostat do některých pobřežních měst, budete muset cestovat trajektem. Cena palubních lístků se může výrazně lišit v závislost na denní době. Nejlevnější tikety seženete pro plavby v ranních hodinách (do 9.hodiny ranní). Rozdíl v ceně může být i 1000 Kč.

Polární záře

Řada cestovatelů se při cestě do Norska těší na pozorování polární záře. Je důležité vědět, že tento přírodní úkaz není viditelný po všechno části roku - například v létě se s ním nesetkáte. Polární záře se ve skandinávských zemích vyskytuje v období od října do března. Největší šance na její zahlédnutí je na přelomu října a listopadu, nebo ke konci února.

Alkohol

Možná zatoužíte vzít si do Norska pořádnou láhev slivovice. Důležité je vědět, že v Norsku panuje alkoholová prohibice a dovážet nebo nakupovat alkohol ve větším množství není dovoleno. Například nakoupit tvrdý alkohol nelze v běžných supermarketech. Musíte pro něj do specializovaných obchodů, kterých je v zemi jen pár.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: