Menu

Cestovní pojištění do Řecka

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Jaké cestovní pojištění do Řecka sjednat?

Přestože Řecko je pohodová destinace, kde zapomenete na stres každodenního života, kvůli absenci cestovního pojištění se váš život může rychle změnit v noční můru. Pojistěte si klidný spánek a sjednejte si vhodnou pojistku. Jaké cestovní pojištění do Řecka zvolit?

  • Do Řecka zvolte limit krytí alespoň ve výši 2 milionů Kč, aby vám pokryl i takové náklady, jako například zásah vrtulníkem, nebo dlouhodobá léčba v nemocnici.
  • Ujistěte se, zda máte ve vašem pojištění zahrnuto ošetření u zubního lékaře. Tyto výkony vám vaše zdravotní pojišťovna v cizině nehradí a není výjimkou, že po vás v cizině můžou chtít i 4000 Kč za obyčejnou plombu.
  • Pokud se chystáte provozovat plážové aktivity, informujte se, které z nich spadají do kategorie rekreačních sportů, a které do rizikových. Mezi rekreační obvykle patří plavání nebo jízda na šlapadle. Náročnější aktivity, jako je například jízda na vodním skútru nebo vodní lyžování můžou spadat do rizikových sportů, které je třeba si připojistit.
  • Výhodné je i pojištění odpovědnosti, které si můžete zahrnout jako připojištění do vaší cestovní pojistky. Pomůže vám v případě, kdy způsobíte majetkovou škodu někomu jinému (například škodu na hotelovém vybavení).

Získejte levnější cestovní pojištění
do Řecka od 7 Kč denně.

Co v Řecku zažít a ochutnat

Ostrovy

Většina cestovatelů míří na malebné ostrovy v Jónském moři. Největším lákadlem jsou zdejší ohromující pláže, bílé domečky a živelná řecká atmosféra. Skutečnou perlou je ostrov Santorini, na kterém okamžitě zapomenete na všechny vaše stresy a starosti.

Řecká kuchyně

Kdo by neznal proslulou řeckou kuchyni, která vás dostane nejen díky skvělým chutím, ale i své zdravotní prospěšnosti? Jako hlavní jídlo vyzkoušejte musaku nebo souvlaki, které doplňte salátem tzatziki nebo řeckým salátem se sýrem feta. Jako dezert si dopřejte baklavu nebo chalvu, které se do řecké kuchyně dostaly za období osmanského vlivu.

Athény

Hlavní město se může pyšnit impozantním Akropolisem a spoustou dalších starověkých chrámů. Obdivovat zde můžete i pravoslavné kostely, které jsou naprosto odlišné od sakrálních budov v Česku. Udělejte si čas na výšlap na kopec Lycabettus – určitě nebudete litovat. Mnozí návštěvníci Athén jej považují za nejkrásnější místo ve městě. Na vrcholu vás totiž čeká nádherný kostelík i dechberoucí výhled na celé město.

Meteora

Ve středním Řecku se nachází unikátní systém pravoslavných klášterů (monastýrů), posazených na vrcholcích skal. Uvnitř klášterů můžete obdivovat nádherné fresky na stěnách a bohatou výzdobu.

Jaké připojištění sjednat na dovolenou do Řecka?

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh u cestovního pojištění sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč
Lyžařská dovolená – alespoň 5 milionů Kč

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Nedopatřením se srazíte s lyžařem na sjezdovce a poškodíte mu lyžařskou výbavu, v horším případě mu způsobíte zdravotní následky. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám bude hodit před odjezdem do Řecka

Řecko
Počasí
20°C
zataženo
po
18°C
9°C
út
21°C
9°C
st
22°C
9°C
čt
23°C
10°C
24°C
11°C
so
26°C
13°C
ne
27°C
16°C

Dostatek hotovosti

Pokud míříte do nějakého menšího městečka či vesnice, určitě se nespoléhejte jen na platební kartu. V řadě restaurací, barů a stánků zaplatíte jen fyzickými penězi.

Vyrazte mimo turistickou sezonu

Nejpopulárnější destinace (například Santorini, Athény) bývají v červnu a červenci beznadějně přelidněné. Výhodou jižní polohy Řecka je jeho příznivé počasí i v jiných částech roku. Pokud do Řecka vyrazíte třeba už v druhé polovině května, nebo v září, turistů bude podstatně méně, a ještě seženete u cestovní kanceláře levnější zájezd.

Řidičský průkaz

Pokud neplánujete jen ležet na pláži, ale rádi byste občas vyrazili i na výlet, zřejmě si budete půjčovat auto z půjčovny. Mezinárodní řidičský průkaz není v Řecku potřeba, ale nezapomeňte si ten váš český – je vyžadován v autopůjčovnách a samozřejmě i při náhodném zastavení policíí.


Cestovní pojištění do Řecka

I když Řecko nepatří k nejdražším zemím Evropy, nevyplatí se tam vyrážet zcela bez cestovního pojištění. Zvlášť když cestovní pojištění můžete pořídit už od pár korun denně.

Kolik zaplatíte v Řecku?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Řecku setkat:

Jídlo v restauraci - 255 Kč
Pivo 0,5 l - 102, 17 Kč
Chleba 500 g - 20,03 Kč
Lístek na autobus - 35,76 Kč

Na co si dát v Řecku pozor

Spáleniny

Kvůli své jižní poloze se mnohé řecké destinace mění ve žhnoucí oblasti, ve kterých se snadné spálit si kůži. Proto sáhněte po opalovacím krému s vyšším ochranným faktorem. V Řecku se totiž dočkáte mnohem intenzivnějších slunečních paprsků, než třeba v severním Chorvatsku.

Medúzy

U některých řeckých ostrovů se občas vyskytují medúzy, jejichž požahání pořádně bolí. Proto před vstupem do vody pořádně zkontrolujte vodní hladinu. Od věci není ani plavání s potápěcími brýlemi, díky čemuž uvidíte medúzu už z dálky.

Kapesní zloději

V přeplněných uličkách Athén často dochází k pouličním krádežím, kdy si zloději vyhlédnou nepozorné turisty. Dejte si na toto nebezpečí pozor a hlídejte si své osobní věci.

Nevýhodný výběr peněz z bankomatu

Až budete vybírat peníze z bankomatu, rozhodně se vyhněte možnosti Dynamic currency conversion. Sice vám ukáže počet českých korun, které se vám strhnou z účtu, ale tato možnost je finančně nevýhodná.

Slevy

U mnohých památek můžete uplatnit rodinnou slevu, skupinovou slevu, nebo cenové zvýhodnění pro děti nebo studenty. Zjistěte si předem více o těchto podmínkách, ať zbytečně nepřeplácíte.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady:

Získejte levnější cestovní pojištění
do Řecka od 7 Kč denně.