Menu
mobile hero
ČEZ Prodej, s.r.o.
 • Co byste rozhodně měli vědět o tomto poskytovateli?
 • Jaké výhody ČEZ nabízí?
 • Jaké služby můžou klienti využít?

Spočítat cenu elektřiny

Poslední žadatel: Eva V., České Budějovice Eva včera ve 20:19 změnila dodavatele plynu a ušetřila 5 574 Kč
Telefon:
840 840 840
Internet:
 • Zázemí stabilního a silného lídra na trhu
 • Široká síť poboček a kontaktních míst

ČEZ Prodej, s.r.o.

O dodavateli

Kdo by neznal gigant ČEZ, který je největším energetickým uskupením v České republice? Jedná se o jeden z nejvýznamnějších subjektů v České republice. Posuďte sami - čísla, která jsou s touto firmou spojená, vám vezmou dech.

8 milionů zákazníků od této firmy odebírá energie

Přes 30 tisíc zaměstnanců v této firmě pracuje

240 miliard korun ČEZ odvedl z dividend svým akcionářům

141 tisíc pracovních míst vytváří ČEZ svým působením

Rozsah služeb, poskytovaných firmou ČEZ, je skutečně široký. Konkrétně je to výroba, distribuce, obchod a prodej na poli elektřiny a tepla, obchod a prodej v oblasti zemního plynu; poskytování komplexních energetických služeb ze sektoru nové energetiky a těžba uhlí. 

Skupina ČEZ nepůsobí jen na českém trhu, ale také v zahraničí. Angažuje se rovněž v Německu, Francii, Polsku, Rumunsku, Bulharsku, na Slovensku a Turecku. V Nizozemsku působí společnosti zprostředkující vlastnictví a zajišťující financování Skupiny ČEZ.

ČEZ výhody

Váháte, zda zvolit ČEZ jako vašeho poskytovatele energií? Zjistěte, jaké benefity vám může nabídnout.

Pohodlí domova

Váš účet za energie můžete spravovat z pohodlí vašeho domova. Díky online nástrojům máte přehled o svých platbách a vyúčtování. Přes internet si snadno změníte výši záloh, kontaktní údaje i způsob placení.

Férový přístup

ČEZ si zakládá na tom, že svým klientům poskytuje férové služby bez skrytých kliček a zavádějících informací.

Velká flexibilita

ČEZ nabízí různou délku fixace smlouvy. Klient si tudíž může vybrat takovou, která nejvíc vyhovuje jeho potřebám.

 

ČEZ zákaznické služby

Zajímá vás, jaké zákaznické služby dokáže nabídnout tento energetický kolos? Jejich seznam jsme shrnuli do přehledné tabulky.

ČEZ zákaznické služby
Zákaznická linka

Na telefonu 800 810 820 je k dispozici každý den v čase 7:00 - 20:00.

 

Asistenční služby

ČEZ pomáhá klientům vyřešit jejich běžné starosti s domácností. Jedná se například o možnost sjednat si pojištění domácnosti, nebo sehnat snadno opraváře. V této oblasti ČEZ nabízí tyto služby:

ČEZ Asistent - vztahuje se na případy, kdy se klientovi porouchá elektrospotřebič v domácnosti, nebo se přihodí havárie v bytě

ČEZ na zavolanou - tato služba umí klientovi pohodlně sehnat opraváře, řemeslníka, či jiného odborníka na opravy v domácnosti.

Finanční služby ČEZ zákazníkovi pomůže i s takovými záležitostmi, jako je úvěr na fotovoltaický systém, nebo vyřízením běžné půjčky.
Servis vytápění Mezi ČEZ zákaznické služby patří rovněž pomoc s vytápěním domu či bytu. Ten, kdo má doma kotel, určitě ví, že s jeho provozem jsou občas starosti. ČEZ naštěstí nabízí užitečné servisní služby, spojené s pravidelnou revizí kotle, či možností kdykoliv využít havarijní telefonickou linku.

 

Dnes objednalo již 46 klientů
Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Spočítat cenu elektřiny


Informace

 • Obchodní jméno: ČEZ Prodej, s.r.o.
 • Sídlo: Praha 4, Duhová 1/425, PSČ 14053
 • Spisová značka: C 106349 vedená u Městského soudu v Praze
 • Telefon: 840 840 840
 • E-mail: cez@cez.cz
 • Internet: www.cez.cz


Časté dotazy

Jaký je rozdíl mezi sazbou D01d a D02d?

U D01d je dražší cena za odběr elektrické energie, ale nižší cena za jistič (rezervovaný příkon), u D02d je to naopak. Při menší spotřebě je tedy výhodnější D01d, ale nelze říci přesně, kde se tato hranice láme. Doporučujeme držet se stávající sazby dle smlouvy.

 

Je vyplnění údajů u změny dodavatele elekřiny závazné?

Na základě vyplněných údajů Vám přijde prázdná smlouva o sdružených službách dodávky elektrické energie k vyplnění společně s Všeobecnými obchodními podmínkami. V případě Vašeho souhlasu novou smlouvu řádně vyplníte (dle zaslaného vzoru), podepíšete a odešlete. V tomto okamžiku se objednávka stává závaznou.

 

Je možné provést srovnání plynu a elektřiny najednou?

Bohužel tato volba není možná. Srovnávat můžete vždy pouze dodavatele elektřiny nebo pouze dodavatele plynu, protože údaje potřebné pro výpočet jsou rozdílné.

 

Je změna dodavatele elektřiny totéž, co přepis?

Ne. O přepis se jedná pouze v případě změny majitele odběrného místa. Přepis může nastat při příležitosti prodání bytu novému majiteli, úmrtí majitele odběrného místa či libovolném přepisu z jedné osoby na osobu druhou. Doba trvání přepisu majitele odběrného místa je maximálně 30 dní (liší se dle jednotlivých Dodavatelů).

 

Kolik mě bude stát změna dodavatele elektřiny?

Celý proces změny pro Vás realizujeme zdarma. Jedinou nákladnou veličinou je čas strávený nad vyplňováním smlouvy.

 

Co změna dodavatele elektřiny obnáší? Budu muset měnit elektroměr a platit za jeho instalaci?

Změna dodavatele elektřiny je primárně papírovouzáležitostí. Elektrické vedení, jističe, elektroměr a veškeré distribuční sounáležitosti zůstanou nezměněny. Majitelem sítě i příslušenství je samotný Distributor. Vy měníte pouze Dodavatele, distributor zůstane stejný, není tedy potřeba při tomto procesu demontovat elektroměr či platit za nějaké vedlejší úkony.

 

Může se cena elektřiny měnit? Jak často?

Cena elektrické energie se může změnit kdykoli v průběhu roku. Mění se přitom cena za dodávku koncové silové elektřiny či stálý plat za odběrné místo. Nikoliv cena za distribuci elektřiny, ta se mění jednou ročně s platností od 1. ledna následujícího roku. Standardně je zvykem měnit cenu k začátku roku, ale není to pravidlem, ani povinností Dodavatelů. Výjimkou jsou tarify s garantovanou (fixovanou)  cenou, prostřednictvím nichž vám Dodavatel garantuje stejnou cenu elektřiny na konkrétní, smluvně dané, období. V nabídce společností najdete i tarify, jejichž cena se odvíjí od aktuálních cen elektřiny na energetické burze.

 

Co když můj Dodavatel elektřiny zkrachuje?

Hned v úvodu je potřeba říct, že každá Energetická společnost má složené tzv. jistiny (podle počtu evidovaných odběrných míst), které slouží pro tyto krizové případy, nicméně tu existuje i zákon myslící na podobné situace.Energetickým zákonemje ustanoveno, že pokud Váš Dodavatel zkrachuje, bez elektřiny nezůstanete. Jestliže jste Vaše zálohy za dodávku elektřiny platili řádně a včas, máte ze zákona právo na okamžitou dodávku od tzv. Dodavatele poslední instance. Automaticky si Vás přebere tradiční Dodavatel ČEZ, E.ON nebo PRE, kteří mají povinnost Vám v takovém případě dodávatpo dobu 3 měsíců elektřinu za ceny stanovené Energetickým regulačním úřadem. Během této doby je potřeba vybrat si nového Dodavatele a zajistit si u něj dodávky elektrické energie.

 

Má cenu kvůli pár korunám měnit dodavatele elektrické energie?

Elektrická energie nás doprovází dnes a denně. Nejedná se pouze o chvilkovou úsporu, ale o dlouhodobé snížení provozních nákladů domácnosti. Nový dodavatel nám kromě příznivé ceny za koncovou spotřebovanou silovou elektřinu může nabídnout i lepší služby. Elektronické roční vyúčtování, dostupnost poboček v místě bydliště, věrnostní bonusy navíc, vyškolené telefonní operátorky a takto bychom mohli pokračovat. Jak říkali naše babičky: "Halířky dělají talířky." zrovna tak je tomu i u všech nákladů spojených s domácností.

 

Jaký je rozdíl mezi dodavatelem a distributorem elektřiny?

Distributor elektřiny

Distributor elektřiny je společnost, která se stala držitelem licence na distribuci elektrické energie, která provozuje distribuční soustavu a zajišťuje tak transport elektřiny z elektrárny do Vaší domácnosti. Jde tedy o transport i údržbu tohoto spojení. Distributora nelze změnit, je dán územní rozlohou.

Dodavatel elektřiny

Dodavatel elektřiny je na rozdíl od Distributora společnost, od níž kupujete samotnou koncovou silovou elektřinu, coby komoditu. Každý odběratel má právo vybrat si svého dodavatele. Smlouvu lze uzavřít s jakýmkoliv dodavatelem a distributor má povinnost elektřinu přes svou distribuční síť propustit.

 


Porovnejte nabídku ČEZ s dalšími dodavateli

Srovnejte aktuální nabídku ČEZ pro rok 2018 s dalšími dodavateli elektřiny a plynu. Přesvěčte se, že můžete ročně ušetřit na plynu i několik tisíc. Změnu dodavatele si můžete ihned po srovnání objednat. O papírování se postaráme za vás.

Získejte levnější povinné ručení a ušetřete až 75% z běžné ceny!