Menu

10 originálních nápadů, jak oslavit Den otců

15.6.2020

Nepropásněte letošní den otců a připravte tomu svému milé překvapení a připomeňte mu, že jej máte rádi.

10 originálních nápadů, jak oslavit Den otců
7 minut čtení
Životní styl

Den otců je již za dveřmi. Připravili jsme pro vás řadu tipů, kterými potěšíte svého tatínka a dáte mu najevo, jak vám na něm záleží.

den otců

Kdy je den otců?

Den otců je každý rok spojen s třetí červnovou nedělí, a to již od roku 1910. Letos tento den vychází na 21. června. Tedy alespoň v České republice. V jiných zemích se může slavit i v jiný termín.

Den otců má za cíl upozornit na to, že tatínkové mají ve výchově dítěte svou roli a za to je si zaslouží ocenění. V České republice zatím tento svátek příliš nezdomácněl, ale jeho popularita stále stoupá. Pokud se tedy chcete přidat k těm, kdo letos ocení své tatínky nějakou pozorností, pak se nechte inspirovat naším seznamem.

den otců

Co koupit na den otců?

V dnešní době se dá koupit celá řada originálních dárků, které určitě potěší.

  • Klasiky, které nikdy nezklamou – alkohol a jídlo. Pokud vám to rozpočet dovolí, zkuste mu pořídit nějaký dražší rum nebo whiskey. Rozhodně si však nechte raději poradit ve specializovaném obchodě. Chutí je totiž mnoho, a ne každý bude mít rád nakouřenou chuť některých whiskey nebo naopak sladkost či kořeněnost vybraných rumů. Co se týče jídla, vyzkoušejte kvalitní salámy, šunky či dokonce celou kýtu.

Tip! Velkým výběrem destilátů, piv, ciderů, vín a dalších dárků v lahvi vás potěší na Alkohol.cz. Při nákupu na poslední chvíli navíc pak jistě oceníte rozvoz po Praze od 79 Kč a 60 minut.

  • Personalizované dárky – gravírované placatky na alkohol, sklenice, trička, dokonce i nářadí. Pokud má váš otec nějaký koníček a netají se s ním, nebude problém najít něco, co mu můžete vylepšit věnováním a každým rokem na den otců jeho sbírku více a více obohacovat a personalizovat.

Tip! S vlastním potiskem trika můžete přijít třeba na Bezvatriko.cz. A pokud nejste zrovna kreativním typem, vybrat si můžete i z desítek předtištěných motivů, které zaručeně pobaví. 

  • Griluje váš táta nebo spíše kutí? A má opravdu všechno, co potřebuje? Tajně projděte jeho sbírku, zjistěte, co v ní chybí, nebo rovnou sežeňte ten ráčnový klíč s vyměnitelnými hlavicemi, o kterém vlastně celou dobu mluví. Nebo rovnou nasaďte laťku výše a kupte mu nějakou luxusní sadu nářadí či sadu ke grilování ve stylovém kufříku.

Tip! Grily, udírny, litinové pánve, koření, vychytávky jako jsou vstřikovače marinády, soupravy na grilování kuřete a dalších spoustu grilovacích doplňků najdete na českém webu Grilovani.cz

  • Tatínkovské a mužské dárky a dárečky najdete v mnoha e-shopech. Záplavy skleniček, hrnečků, otvíráků, kravat, klíčenek, přívěsků, peněženek vám umožní vybrat ten nejpříhodnější dárek ke dni otců. Nenechte se odradit množstvím, nakonec najdete něco, co vašeho otce vystihuje a bude se mu líbit.
  • Je váš tatínek milovník kávy? Možná nastal čas na koupit kávovaru… Je to dárek, který ocení také, když přijdou návštěvy. A když přidáte i kvalitní kávu, tak je dokonalý dárek na světě.

den otců

Co vyrobit na den otců?

Chcete, aby váš dárek byl více osobní? Pak zkuste něco vyrobit. Vybrali jsme pár nápadů, které můžete vyzkoušet. Pokud máte již vlastní děti, tak jim můžete pomoci vyrobit dárek pro vašeho partnera.

  • I maličkosti potěší. Zkuste vyrobit k několika drobnostem určeným k jídlu a pití personalizované visačky – například ve tvaru kravaty, motýlka nebo nářadí. Ozdobit jimi můžete například řemeslná piva, kvalitní salámy a klobásy nebo třeba obří pytel arašídů.
  • Jednoduchá dřevěná bedýnka na ovoce se díky vaší zručnosti může přeměnit na bedýnku na nářadí. Na její bok můžete vypálit nebo vyřezat nápis „Táta”. Případně písmena můžete jen koupit a pak přilepit či přibýt.
  • Vyrobte mu tričko s nápisem „Nejlepší táta”. Metod je spousta od batikování, savování, přes foukací fixy nebo barvy na textil. Kupte kvalitní tričko, rozvrhněte si práci obyčejnou tužkou a pak se teprve pusťte do díla. A proč zůstat jen u jeho trička? Vyrobte si tričko „Můj táta je nej” a hrdě si je vezměte na procházku.
  • Oblíbené jídlo. Přece musíte vědět, že váš tatínek má nějaké jídlo opravdu raději než jiné. Tak mu uvařte speciální porci! A pokud má rád jídel více, tak mu můžete od snídaně do večeře udělat Den otců plný nejoblíbenějších jídel.

den otců

Nebo věnovat něco úplně jiného?

  • „Tatínku, ke dni otců ti dáváme den plný klidu bez nás!” Ač se to může zdát jako nijaký dárek, spousta dospělých mužů opravdu ocení den, kdy budou být moci sami a dělat si co chtějí a mít svůj vlastní klid. Pokud takový poukaz navíc zabalíte do ručně vyrobeného přání, tak si můžete být jistí jeho úspěchem.

Ať tedy svému tátovi koupíte či vyrobíte cokoliv, nebo mu jen slovně popřejete, bude jistě vděčný, že jste si na něj v tento den vzpomněli.

Tip! Nákupy vám zpříjemní slevové kupóny. Podívejte se na ně ZDE.

Mohlo by vás zajímat

vystoupení z EU
Vystoupení z EU: Co by ve skutečnosti znamenalo pro Česko?
12.5.2021

V posledních letech je vystoupení z EU živě diskutovaným tématem. Znamenalo by to pro Česko vytouženou svobodu, nebo ekonomickou katastrofu? Protože jsme finanční portál, zaměřili jsme se na peněžní dopady, které by Czexit, tedy odchod z Evropské unie…

letní tábor
Nejzajímavější letní jazykové tábory v zahraničí
11.5.2021

Tábory v zahraničí byly oblíbené a nic na tom nejspíš nezmění ani pandemie koronaviru. Ačkoliv jsou možnosti cestování do zahraničí stále ještě omezené, možná by děti potěšilo a znovu nastartovalo studium jazyků v zahraničí.

výroba skla
20 x české firmy, které stojí za to podpořit
29.4.2021

Neříkáme si to často, ale v Čechách máme být na co hrdí. Jsme země s úchvatnou přírodou, šikovnými lidmi i velkými osobnostmi. České firmy dodávají zboží, které potřebujeme pro každodenní život, ale umí přijít s hodně neotřelými nápady.

mateřská dovolená
Kdy chodí mateřská? A další důležité finanční informace pro maminky.
27.4.2021

Peněžitý příspěvek v mateřství neboli mateřská je dávka, která nahrazuje příjem, jež se vyplácí v souvislosti s těhotenstvím, mateřstvím a péči o novorozence. Pokud si žena neplatí nemocenské pojištění, nemá na mateřský nárok a ihned po narození dítěte…