Menu

Kolik stojí plastika nosu?

Aktualizováno dne 20.4.2022

Ze statistik vyplývá, že plastických operací v České republice rok od roku přibývá, mezi jednu z nejčastějších plastických operací patří plastika nosu, kterou podstupují ženy a muži, kteří nejsou spokojení s tvarem a velikostí svého nosu. Kolik stojí plastika nosu?

Kolik stojí plastika nosu?
9 minut čtení
Životní styl

Plastická operace nosu dokáže upravit nejen tvar nosu a jeho velikost, ale může mít také pozitivní vliv na dýchání, které může být nedokonalé následkem úrazu. Trápí i vás velikost nebo tvar vašeho nosu, který vám snižuje sebevědomí, nebo se vám hůře dýchá? Pak vás možná zajímá odpověď na otázku: „Kolik stojí plastika nosu?“ V souvislosti s touto otázkou si mnozí také vyhledávají, zda plastiku nosu hradí pojišťovna. Na obě otázky najdete odpovědi v našem článku.

plastika nosu

Zájem o estetické zákroky v ČR roste

Jak už jsme nastínili v úvodu, zájem o plastické operace, včetně plastiky nosu, v Česku roste. Významný vliv na zvýšení počtu estetických zákroků měla pandemie koronaviru. Podle studie, kterou publikoval magazín Facial Plastic Surgery & Aesthetic Medicine, se pro zákrok během pandemie koronaviru rozhodlo neuvěřitelných 40 % dotázaných kvůli videocallům. Během nich se totiž lidé viděli na obrazovkách a začali si všímat vad na tváři. Na zvýšeném zájmu o estetické zákroky se v posledních měsících podle odborníků podílel také dostatek času a nemožnost cestování. Lidé tak peníze, které měli naspořené na dovolenou, investovali do zkrášlení tváře a těla.

Nejpopulárnější estetické zákroky v ČR:

  • omlazující procedury obličeje
  • zvětšení prsou
  • operace víček
  • operace nosu
  • modelace prsou

zmenšení nosu

Operace nosu: Operace měkkého a tvrdého nosu

Operace nosu neboli rhinoplastika se dělí na operaci měkkého a operaci tvrdého nosu. V případě operace měkkého nosu se upravuje pouze tvar a velikost špičky nosu a nezasahuje se do jeho kostry. Během operace tvrdého nosu dochází i k úpravě kostry nosu. Většinou se snižuje hrbolek nosu a redukují se nosní kůstky, aby došlo k zúžení nosu. Plastika nosu trvá zhruba 50 až 90 minut a provádí se v kombinaci lokální a celkové anestezie vnitřní cestou, tedy nosními otvory, aby na kůži nevznikly viditelné jizvy. Proces a doba hojení po plastice je velmi individuální, ve většině případů se však tvar nosu stabilizuje zhruba 3 měsíce po operaci.

Věděli jste, že... se Česká republika řadí na 6. příčku ve srovnání finanční dostupnosti kosmetických zákroků z 50 vybraných zemí? Například plastika nosu je u nás nejlevnější.

plastika nosu

Kolik stojí plastika nosu?

Kolik stojí plastika nosu? Cena plastické operace nosu se odvíjí od více faktorů. V první řadě záleží na výběru kliniky, na které se rozhodnete operaci podstoupit, a také na rozsahu zákroku, obecně je operace měkkého nosu levnější než operace tvrdého nosu. Po plastice nosu se obvykle zůstává dva dny na klinice. Ne vždy je však hospitalizace součástí ceny plastické operace nosu, cena hospitalizace se pohybuje v řádu několika tisíců za den. Na některých klinikách se zvlášť platí také konzultace s plastickým lékařem, předoperační vyšetření či pooperační balíček. Vzhledem k tomu, že je rhinoplastika jedním z nejnáročnějších výkonů estetické chirurgie, rozhodně se na ní nevyplatí šetřit.

Cena zákroků plastické chirurgie
Operace měkkého nosu Cca od 10 000 do 40 000 Kč
Operace měkkého a tvrdého nosu Cca od 28 000 do 55 000 Kč
Zvětšení rtů Cca od 9 000 do 33 000 Kč
Výplň obličeje vlastním tukem Cca od 11 000 do 31 000 Kč
Zvětšení prsou implantáty Cca od 40 000 do 100 000 Kč

Tip! Trápí vás vzhled vašeho nosu, ale nemáte dostatek financí na jeho operaci? Podívejte se na srovnání půjček od různých bank a vyberte si tu nejlepší pro vás. Protože to jak se cítíte ve vlastním těle, je opravdu důležité.
porovnej půjčky

zmenšení nosu

Kdy hradí plastiku nosu pojišťovna?

V některých případech hradí plastiku nosu pojišťovna. V jakých? Z veřejného pojištění jsou hrazeny pouze služby, které mají zlepšit nebo zachovat zdravotní stav. Zdravotní pojišťovna hradí plastiku nosu pouze v případě, že došlo k deformaci nosní přepážky nebo k jejímu vychýlení na stranu a kvůli rozbitému nosu je omezené dýchání.

Operaci nosu pro funkční poruchu nebo operační úpravu tvaru nosu hradí pojišťovna pouze v případě, že o provedení operace rozhodně lékař, a to ze zdravotních důvodů, a v případě, že jeho indikaci potvrdí revizní lékař pojišťovny. Plastiku nosu z čistě estetických důvodů tedy pojišťovna nehradí.

plastika nosu

Pro koho je plastika nosu určená?

Nos je možné operovat až po ukončení růstu kostry obličeji, obvykle po osmnáctém roku života. Plastika nosu tedy není vhodná pro mladistvé a provádí se až po ukončení růstu, aby nedošlo k narušení vývoje a růstu pacienta. Pacient musí být v dobrém zdravotním stavu. Plastika nosu je určena pro všechny, které trápí vrozený nebo získaný tvar nosu, který může být v některých případech spojený i se zhoršeným dýcháním nebo opakujícími se infekcemi.

Na otázku „Kolik stojí plastika nosu?“ není možné jednoznačně odpovědět. Je totiž třeba přihlédnout k tomu, na jaké klinice bude zákrok probíhat, kdo ho bude vykonávat a v jakém rozsahu. Obecně je však možné říci, že se operace měkkého nosu pohybuje od 10 000 do 40 000 Kč a operace měkkého a zároveň tvrdého nosu od 28 000 do 55 000 Kč.

Mohlo by vás zajímat

záslepka do zásuvky
Záslepka do zásuvky a další vychytávky, které vám pomohou ochránit děti proti úrazům v domácnosti
18.9.2022

Sotva jste se stačili sžít s novou rodičovskou rolí, už se dítko batolí po bytě. Čas prozkoumávat svět právě začal. Pomozte mu s objevováním světa, ale myslete na jeho bezpečí. Oblíbenou bezpečnostní vychytávkou je záslepka do zásuvky. My jich ale známe…

elektrická motorka pro děti
15 x nejlepší elektrická motorka pro děti
28.8.2022

Klepete si na čelo, když slyšíte elektrická motorka pro děti? Je jasné, že bezpečnost je na prvním místě. Myslí na ni i výrobci motorek. Zbavme se pocitu, že za našich let toto nebylo a podívejme se, co mohou rodiče dětem pořídit. A to i těm nejmenším.

zubní protéza
Kolik stojí nové zuby? Přispěje vám pojišťovna?
8.4.2022

Věděli jste, že se zubní kazy tvoří 80 % lidí? Češi však podle průzkumů preventivní péči o své zuby zanedbávají. Čím méně ale k zubařům chodí, tím horší je stav zubů a v mnohých případech je nutné přistoupit k vytrhnutí zubů. Kolik stojí nové zuby?

únavová zlomenina
Únavová zlomenina: Prevence, léčba a další užitečné informace
24.2.2022

Únavová zlomenina vás může překvapit, ačkoliv jste úplně zdraví. I když máte v nohou naběhány stovky kilometrů a jste v polovině přípravy na půlmaraton, může po malém varování přijít něco, co vás na několik týdnů vyřadí ze sportovních aktivit.