Menu

Lyže na koloběžku: Ceny, typy a další užitečné informace

Aktualizováno dne 11.1.2023

Přes léto jste s koloběžkou jedno tělo. Kamkoliv po městě vyrážíte, tam jede koloběžka s vámi. V zimě to kolečkům na sněhu příliš nejde. Pořiďte si lyže na koloběžku a zkuste to s ní na svahu. S koloběžkou na lyžích si zařídíte úplně nové zážitky.

Lyže na koloběžku: Ceny, typy a další užitečné informace
11 minut čtení
Životní styl

Kombinace freestyle koloběžky, lyží a snowboardu se nazývá snow scoot nebo se označuje také snow ski koloběžka. Zatáčí se na ní pomocí přenášení váhy podobně jako na lyžích a snowboardu, ale i ovládáním řidítek jako na koloběžce. Výhodou je, že lyže na koloběžku nevyžadují žádnou speciální obuv, lyžáky apod. Vystačíte si i s běžnou turistickou obuví. Nohy ke snow scooteru nejsou nijak přivázané. V krizových situacích můžete seskočit nebo nohy sundat.

lyže na koloběžku

Koloběžka 2 v 1

Kdo dobře hledá, najde na trhu přímo freestyle koloběžky, které je možné předělat z kolečkových na koloběžku s lyžemi.

Věděli jste, že... si sněžnou variantu koloběžky můžete pořídit i přes cashback? Je to služba, která vám za každý nákup vrátí část peněz zpět.

lyže na koloběžku

Foto produktu: InSportLine

1.) WORKER Snow Spider PRO 2v1

Tato koloběžka je perfektní dárek pro malé dobrodruhy. Děti na ní budou řádit celoročně. Když napadne sníh, stačí nasadit lyže na koloběžku a nová zábava je na světě. Je skládací a dá se snadno přenášet, což je její velké plus.

lyže na koloběžku

Foto produktu: Decathlon

2.) Lyže na koloběžku - set WEDZE Snow Pad

Zajímavé řešení na své koloběžky nabízí Wedze. Stačí mít jejich klasickou freestylovou koloběžku a koupit si sadu na sníh. Odmontujete kolečka a lyže na freestyle koloběžku přidáte pouze za pomoci několika klíčů. Se speciální sadou přidáte lyže na koloběžku a děti mohou vyrazit na koloběžce třeba i do školy.

  • Koupíte v: obchodní síť Decathlon

koloběžka 2 v 1

Foto produktu: MasterSport

3.) MASTER 2v1 Snow - 125 mm

Další z koloběžek, u kterých se přímo počítá s jejich předěláním na zimní snow scoot, je Master 2v1 Snow. Ližiny jsou plastové, koloběžka skládací. Řídítka je možné nastavit na výšku 70, 75 a 80 centimetrů. A cena více než přijatelná.

sněžná koloběžka pro děti

Sněžná koloběžka pro děti

Děti rády zkouší nové věci a jdou do všeho po hlavě. Proto je možnost jízdy na koloběžce na zasněženém svahu určitě nadchne.

Tip! Děti by se neměly pouštět do žádných takovýhto aktivit bez řádného úrazového pojištění. Pokud ho pro ně ještě nemáte, snadno ho vyřídíte online zde:

Úrazové pojištění od 160 Kč/měsíc

mastersport sněžná koloběžka

Foto produktu: MasterSport

4.) STIGA Snow Kick

Švédská firma Stiga dodává na trh sněžnou koloběžku, která je klasický hybrid mezi koloběžkou a snowboardem. Je určena pro děti od pěti let, má nosnost 50 kilogramů a váží jen 2,3 kilogramy. Navíc se dá složit jako klasická koloběžka.

dětská koloběžka na sníh

Foto produktu: Bonami

5.) InnovaGoods - dětská koloběžka na sníh

Prima zábavu pro děti přinese i koloběžka na sníh od InnovaGoods. Je určena opravdu jen na sníh, nedá se přeměnit na klasickou koloběžku s koly. Ale v zimě si s ní zadovádíte za cenu velmi příjemnou. Vyrobená je z mrazuodolného polyetylenu a je lehká, odolná a pružná.

snow ski koloběžka pro dospělé

Speciální snow ski koloběžky pro dospělé

Ani dospělí se nemusí na své děti závistivě dívat, jak řádí na koloběžce ve sněhu. I pro ně existují koloběžky na sníh. Hledáte inspiraci, kam s nimi vyrazit? Podívejte se na našich 10 tipů na nejlepší hory v ČR. Lyžovat jde i kolem Prahy.

Tip! Pokud vyrážíte do Alp nebo na jiné zahraniční hory, nezapomeňte na cestovní pojištění s připojištěním zimních sportů. Pár kliky si ho spočítáte zde:

cestovní pojištění od 7 Kč/den

snow koloběžka pro dospělé

Foto produktu: Scootering

6.) Snow SKI koloběžka ERETIC Snow Scoot Powder

Tato koloběžka je určena pro dlouhé oblouky a vysokou rychlost. Je určená pro jezdce o výšce 140-200 centimetrů a hmotnosti do 100 kilogramů a její konstrukce je extra pevná z hliníku a oceli.

  • Koupíte na: Scootering.cz

sněžná koloběžka

Foto produktu: Hopsej

7.) Snowscoot SNOWBAAR Beaster Classic

Ačkoliv je řada Classic určena pro začínající jezdce, jde o sněžnou koloběžku na freestyle nebo parkovou jízdu. Lyže na koloběžku jsou středně tvrdé a nejsou určené na skákání. Při běžném použití ideálně tlumí nárazy.

  • Koupíte na: Hopsej.cz

sněžný scooter

Lyže na koloběžku - cena

Cena za lyže na koloběžku se pohybuje od několika stovek korun až po tisíce. Nejlevnější jsou samozřejmě pouze sady, které se montují na koloběžky. Nejdražší jsou pak speciálně vyrobené koloběžky, které jsou určené jen na sníh.

Lyže na koloběžku Orientační cena
WORKER Snow Spider PRO 2v1 1.400 Kč
WEDZE Snow Pad 750 Kč
MASTER 2v1 Snow - 125 mm 990 Kč
STIGA Snow Kick 1.600 Kč
InnovaGoods - dětská koloběžka na sníh 800 Kč
ERETIC Snow Scoot Powder 10.000 Kč
Snowscoot SNOWBAAR Beaster Classic 16.600 Kč

Už abyste byli na horách a užívali si sníh. Ještě než vyrazíte, myslete na úrazové pojištění. Jen tak pro případ. Pokud nejste milovník sněhu, zaujme vás spíš zimní koupačka u moře. Co vy na to?

Mohlo by vás zajímat

flexibilní půjčka home credit
Flexibilní půjčka: Rychlé a pohodlné řešení vašich neočekávaných výdajů
26.1.2024

V dnešní zrychlené době je flexibilita klíčovým prvkem v mnoha aspektech našeho života, finanční služby nevyjímaje. Flexibilní půjčka představuje moderní řešení, které dokáže vyhovět proměnlivým potřebám klientů. Tento článek vám přiblíží, proč je tak…

ramadan
Ramadán v každodenním životě: Jak se slaví tento svatý měsíc v muslimském světě?
10.1.2024

Ramadán je svatý měsíc v islámském kalendáři, který má zásadní význam pro muslimy po celém světě. Během tohoto měsíce provádí muslimové postní zvyklosti a věnují se náboženským aktivitám. V tomto článku se podíváme na to, jak Ramadán může ovlivnit…

co dělat v Praze v zimě
Co dělat v Praze v zimě? Top 12 aktivit, které nesmíte vynechat!
8.1.2024

Než se do hlavního města vypravíte, chcete mít předem jasno, co podniknete. Potřebujete plán na ideální počasí i na horší chvíle. Podívejte se, co dělat v Praze v zimě a nepřekvapí vás ani sněhová nadílka nebo déšť.

7 divů světa
7 divů světa v průběhu staletí: Starověké vs. moderní
13.12.2023

V průběhu dějin lidstva byla architektura svědkem mnoha ohromujících úspěchů a mistrovských děl. V našem článku vás provedeme dvěma érami, které zanechaly nezapomenutelné stopy. Navštívíme spolu starověké a moderní divy světa.