Menu

Odměna za založení účtu a další bonusy i výhody: U které banky neodejdete s prázdnou?

18.5.2020

Dumáte nad tím, u jaké banky si založit nový účet? Trochu vás děsí záplava všemožných nabídek a vlastně nevíte, kterou si vybrat? Pokud vám není nějaká instituce vyloženě srdci bližší a vybíráte podle toho, kde vám nabídnou něco navíc, máme pro vás připravených několik tipů. Zjistěte, kde na vás čeká odměna za založení účtu a další výhody.

Odměna za založení účtu a další bonusy i výhody: U které banky neodejdete s prázdnou?
8 minut čtení
Běžné účty

Je jasné, že při výběru bankovního účtu hledíte především na poplatky, které za něj zaplatíte (nebo spíš nezaplatíte). Dnes už hodně bank poskytuje účty bez poplatku buď zcela bez podmínek nebo s takovými, které snadno splníte. Jenže proč nevyužít možnosti získat něco navíc. Třeba byste mohli mít nakonec obojí. Účet zdarma i nějakou tu odměnu. O co se může jednat a jaké bonusy mají banky pro své klienty připraveny? Pojďme se na to společně podívat.

Tom účet Moneta Money Bank

Moneta Money Bank – Tom účet

Tom účet od Monety si své příznivce jistě najde. Aby také ne. Můžete si ho založit rychle a jednoduše online, ale samozřejmě i osobně na pobočce. Vedení účtu je naprosto zdarma a bez podmínek, výběry v hotovosti z bankomatů banky taktéž. Máte možnost platit pomocí:

 • Apple Pay
 • Google Pay
 • Garmin Pay
 • Fitbit Pay

Už to samo o sobě pro nalákání nových klientů stačí. Banka ale v současné době nabízí i něco navíc:

 • Odměny za platby kartou v programu bene+ - při nákupech ve svých oblíbených obchodech můžete ušetřit až 20%
 • Online směnárna - zde najdete aktuálně nejlepší směnné kurzy EUR a USD. Převod zajistíte jednoduše online a bez poplatků.

Richee účet

Richee účet

Richee účet je zajímavou konkurencí ostatním běžným účtům. Běžný účet vás nestojí žádné poplatky a pomoc appky Richee si ho snadno a rychle založíte. Velkým plusem jsou:

 • neomezené výběry z bankomatů po celém světě zdarma
 • úroková sazba 0,6% pro vklady do 300 000 Kč
 • Apple Pay, Garmin Pay, Google Pay

Tip! Zajímá vás nejen odměna za založení účtu, ale i další podmínky? Porovnejte si u nás běžné účty a najděte ten nejvýhodnodnější právě pro vás.
Porovnej běžné účty

účet čsob

ČSOB – Plus Konto

ČSOB nabízí vedení účetu zdarma pokud splňujete některou z následujících podmínek:

 • je vám 0-26 let
 • na účet zasíláte minimálně 10.000 Kč měsíčně
 • jste na mateřské nebo rodičovské dovolené (až po dobu 3 let)
 • je vám více jak 58 let a na účet zasíláte minimálně 5.000 Kč měsíčně

Velkou předností je možnost výběru peněz i na pobočkách pošty. Mimo bonusu za založení účtu má pro vás ještě další výhodu. Za placení kartou dostanete body a ty pak vyměníte za dárky nebo slevy v katalogu Světa odměn.

Teď ale k odměně za založení účtu. Jmenuje se Plus Konto odměna 500 Kč a jak je z názvu patrné, získáte bonus 500 Kč. Peníze dostane každý, kdo si na internetových stránkách banky založí účet a nezruší ho dříve, než mu bude odměna připsána.

platební karta pro děti

mBank – mKonto pro děti

Toto sice není běžný účet pro dospělé, ale možná zrovna chcete založit účet svým ratolestem. mKonto pro děti je naprosto zdarma. Dostanou k němu kartu a mohou vybírat až 3x za měsíc zdarma z jakéhokoliv bankomatu. Rodiče mohou dětem nastavit denní limity plateb a sledovat veškeré pohyby na účtu pomocí mobilní aplikace. Účet je určen dětem od 8 do 15 let, aby se naučily pracovat s penězi, s účtem a spořit. Založíte ho jednoduše na pobočce nebo i online přes své internetové bankovnictví. Smlouvu pak podepíšete v bance nebo u kurýra.

Bonusy, na které se můžete těšit:

 • Odměna pro nové klienty, kteří mají mSpoření až 1500 Kč
 • mNálepka - místo karty můžete dětem dát platební nálepku a umístit ji třeba na zadní část telefonu
 • Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay
 • Cashback za nákup v oblíbených obchodech v rámci programu Priceless Specials

Tip! Ještě jste o cashbacku neslyšeli? Je to služba, ve které dostáváte zaplaceno za každý nákup ve svém oblíbeném obchodě.

Podívejte se na cashback

Equa Bank

Equa bank – běžný účet

Equa bank se prezentuje tak, že poskytuje běžný účet bez „pekelných poplatků“. Je to opravdu tak. Neplatíte za založení účtu, za jeho vedení, a dokonce ani za výběry z jakéhokoliv bankomatu. Celý účet založíte bez problémů z domova. K účtu můžete současně používat i spořicí účet HIT s úrokem až 1 %.

Další výhody a akce:

 • Apple Pay a Google Pay
 • Pojištění výdajů do konce roku zdarma při založení účtu do 30.7.2020

raiffeisen banka

Raiffeisenbank – účty pro děti, studenty i dospělé

Asi největší výhodou účtu u Raiffeisenbank je možnost vedení účtu v 19ti různých měnách, nicméně banka poskytuje i další výhody. Podívejte se na ně přehledně zde:

Aktivní účet pro studenty a děti

 • vedení účtu zdarma do 26 let
 • výběry z bankomatů v Čechách i zahraničí zdarma
 • Apple Pay a RaiPay

Chytrý účet

 • vedení účtu zdarma bez jakýchkoliv podmínek
 • sleva 1% z úrokové sazby při sjednání nové hypotéky a aktivním využívání účtu
 • Apple Pay a RaiPay

Raiffeisen bank účty

ING spořicí účet

ING nenabízí klasický běžný účet, ale má oblíbený spořicí účet. Založíte ho úplně jednoduše přes internet a během chviličky. Peníze máte kdykoliv k dispozici a neplatíte žádné poplatky. Banka současně nabízí rovnou i možnost investovat do podílových fondů.

V současnosti můžete za doporučení nových klientů získat odměnu. Sdělte svým známým svůj unikátní kód, který najdete ve svém internetovém bankovnictví v sekci zpráv. Aktuálně banka odměňuje doporučitele takto:

 • 800 Kč na ING Konto
 • 200 Kč příspěvek k investici za doporučení ING Podílových fondů

Tip! Zajímají vás i další banky a jejich účty? Podívejte se na jejich aktuální nabídky:

Další účty

Mohlo by vás zajímat

účet pro studenta
Nejlepší studentský účet 2022 - velké srovnání!
18.8.2022

Připravili jsme pro vás přehled bankovních účtů pro studenty. Srovnali jsme nabídky jednotlivých bank a shrnuli jejich přednosti, abyste si mohli sami vybrat ten nejlepší studentský účet 2022.

online nákupy
Cashback programy na internetu: Jak získat peníze z nákupu zpět?
3.8.2022

Jaký máte pocit, když si koupíte přepychové boty, elegantní šaty nebo novou herní konzoli? Většina z nás cítí radost nad novým nákupem a nemůžeme se dočkat, až nový produkt začneme používat. Ovšem někde vzadu v hlavě se ozývá znepokojivý hlásek, který nám…

výběr peněz z bankomatu
Jak na výběr z bankomatu v zahraničí, aby vás vyšel co nejlevněji?
7.7.2022

Věčné dilema každého cestovatele - jak na dovolené vybrat hotovost, aby se váš rozpočet zbytečně neprohnul kvůli drahým poplatkům? Existuje pár triků, které mají šanci váš výběr z bankomatu v zahraničí výrazně zlevnit.

platba kartou
Kde si založit účet? Výběry z bankomatů zdarma a další benefity!
12.4.2022

Možná dumáte nad tím, kde si založit účet, aby se vám vložené peníze co nejlépe zhodnotily, a navíc vám banka zpříjemnila život nějakým zajímavým benefitem. Pročesali jsme trh a přinášíme přehled účtů, u kterých si přijdete k zajímavým výhodám.