Menu

Srovnání mobilních operátorů: Jaký operátor je nejlepší?

Aktualizováno dne 23.9.2020

Poté, co se nabídka českých operátorů stala terčem kritiky za předražená data (díky čemuž jsou tuzemské telefonní služby jedny z nejdražších v Evropě), šli operátoři do sebe a připravili si pro zákazníky neomezená data a další užitečné benefity. Jakých výhod se můžete v současné době dočkat u českých operátorů?

Srovnání mobilních operátorů: Jaký operátor je nejlepší?
14 minut čtení
Telefonování

Český trh je stále pod taktovkou tří hlavních telefonních společností, jejichž služby doplňuje několik virtuálních operátorů. Největším operátorem zůstává T-mobile s 6,265 milionem mobilních zákazníků. Na druhém místě se umisťuje O2 s 5,858 miliony mobilních klientů a na třetím Vodafone s 3,989 miliony.

Jaké služby ale veřejnosti aktuálně nabízí? Podívejte se na unikátní srovnání a zjistěte, který z mobilních operátorů je nejlepší.

nejlepší mobilní operátor

T - Mobile a srovnání mobilních tarifů

Tento operátor přinesl svěží vítr do poněkud zkonstnatělých tarifních nabídek na českém trhu už v loňském roce. V létě 2019 začal svým klientům umožňovat čerpání neomezených dat. V současné době má k dispozici 4 základní tarify s neomezeným čerpáním dat. 

Projděte si srovnání klasických mobilních tarifů, který T-mobile veřejně nabízí:

Tarif Data Minuty a SMSky Měsíční paušál
Můj svobodný tarif M a 1,5 GB 1,5 GB Neomezeně 525 Kč
Můj svobodný tarif M a 3 GB 3 GB Neomezeně 625 Kč
Můj svobodný tarif M a 12 GB 12 GB Neomezeně 825 Kč
Můj svobodný tarif M a neomezená data SD Neomezeně SD (Surfování 20 GB plnou rychlostí, poté až 3 Mbit/s) Neomezeně 1 075 Kč
Můj svobodný tarif M a neomezená data HD Neomezeně HD (Surfování 50 GB plnou rychlostí, poté až 10 Mbit/s) Neomezeně 1 275 Kč
Můj svobodný tarif M a neomezená data MAX Neomezeně Neomezeně 1 575 Kč
Studentský tarif pro nejmladší 7 GB 100 SMSek a 100 minut volání 425 Kč
Studentský tarif pro starší Neomezeně SD (Surfování 20 GB plnou rychlostí, poté až 3 Mbit/s) 100 SMSek a 100 minut volání 675 Kč

T-Mobile rovněž umožňuje dokoupit si internet v rámci samostatných balíčků. Kromě toho poskytuje i televizní služby.

Klient může využít unikátní technologii Magenta 1, v rámci které lze nakombinovat volání, internet a televizní služby na míru svým potřebám. V případě, že nakombinujete více služeb, obdržíte zajímavé slevy na celý balíček.

Kromě moderních produktových balíčků je T-Mobile známý i díky svému kvalitnímu pokrytí. V posledním testování, které proběhlo v roce 2017, získal nejlepší výsledky ze všech tří operátorů.

Tip! Porovnejte tarify od T-Mobilu s ostatními operátory ve srovnávači tarifů. Je zdarma, nezávislý a výsledek porovnání aktuálních nabídek ukáže do minuty.

Porovnej operátory

vodafone

Vodafone a srovnání mobilních tarifů

Tato společnost je druhým největším mobilním operátorem na světě (na první příčce se umístil China Mobile). Co může Vodafone svým klientům nabídnout?

Tento operátor pružně zareagoval na svého konkurenta T-Mobile a představil tarify s neomezenými daty. V současné době si klienti můžou sjednat i společný tarif na 2 - 6 čísel a využívat tak neomezená mobilní data, sms zprávy a volání se slevou.

Srovnání klasických mobilních tarifů od Vodafone:

Tarif Data Minuty a SMSky Měsíční paušál
Klasický tarif a 4 GB 4 GB Neomezeně 599 Kč
Klasický tarif a 15 GB 15 GB Neomezeně 799 Kč
Klasický tarif a 40 GB 40 GB Neomezeně + 1 000 min volání do zahraničí 1 099 Kč
Neomezená data pro jednoho Neomezeně Neomezeně 799 Kč + platba za internet na doma
Neomezená data pro dva Neomezeně Neomezeně 692 Kč + platba za internet na doma (cena za 1 osobu)
Neomezená data pro tři a více Neomezeně Neomezeně 599 Kč + platba za internet na doma (cena za 1 osobu)
Studentský tarif #jetovtobě 15 GB + 5 GB + Social Pass (neomezené datování na IG, FB a v dalších aplikacích) Neomezeně v ČR a EU 499 Kč

Kromě tarifů Vodafone rovněž umožňuje sjednání doplňkových služeb v podobě internetových služeb nebo Vodafone TV s Netflixem, kde můžete sledovat své oblíbené seriály a filmy bez reklam.

o2

O2 a srovnání mobilních tarifů

Společnost O2 je známá tím, že nabízí nejmodernější technologie v rámci HSPA+ a LTE.  Pro zdokonalení svých služeb využívá plochu datových center o rozloze 7300 m2, díky čemuž patří k nejdůležitějším hráčům na poli hostingových a cloudových služeb.

Co může O2 nabídnout svým klientům? V rámci telefonních tarifů můžou klienti využívat kvalitní telefonní služby s mobilními daty. Nyní přišli s novinkou NEOmezených datových tarifů.

Srovnání klasických mobilních tarifů od O2:

Tarif Data Minuty a SMSky Měsíční paušál
FREE+ Modrý 1 GB Neomezeně 499 Kč
FREE+ Bronzový 4 GB Neomezeně 649 Kč
FREE+ Stříbrný 14 GB Neomezeně 849 Kč
FREE+ Zlatý 60 GB Neomezeně + 300 minut volání do zahraničí 1 249 Kč
NEO Bronzový Neomezeně (Rychlost Optimal) Neomezeně 1 099 Kč
NEO Stříbrný Neomezeně (Rychlost Super) Neomezeně 1 299 Kč
NEO Zlatý Neomezeně (Rychlost Max 4G+) Neomezeně 1 599 Kč
NEO Platinový Neomezeně (Rychlost Max 4G+) + 1 GB dat v zóně Top Svět Neomezeně + 600 minut volání do zahraničí 2 499 Kč
Můj první tarif 1 GB 120 min. do všech sítí a neomezené SMS do O2 299 Kč
Studentský tarif YOU 5 GB 5 GB (Rychlost Max 4G+) Neomezeně do O2 399 Kč
Studentský tarif YOU 20 GB 20 GB (Rychlost Max 4G+) Neomezeně 549 Kč
Studentský tarif YOU NEO Neomezeně (Rychlost Optimal) Neomezeně 749 Kč (699 Kč se slevou do konce září 2020)

O2 má pro své klienty i další bonusy. Patří mezi ně třeba O2 knihovna, v rámci které má klient přístup k desítkám knih, e-magazínů, her a aplikací.

virtuální mobilní operátor

Virtuální operátoři v ČR

Na českém trhu působí rovněž virtuální operátoři. Jedná se o firmy, které využívají sítě velkých operátorů, ale díky tomu, že neprovozují pobočky, jsou jejich provozní náklady nižší a tudíž můžou klientům nabídnout nižší ceny.

Pro lidi to představuje zajímavý způsob, jak si přijít ke stejné kvalitě volání a internetu, ale zaplatit méně peněz. Kteří virtuální operátoři nyní na českém trhu působí? Mezi nejznámější patří například Blesk Mobil, Tesco Mobile nebo Mobil.cz.

Nejpopulárnější virtuální operátoři v ČR

Virtuální operátor Počet zákazníků V síti
Blesk mobil 400 000 O2
Tesco mobile 300 000 O2
Mobil.cz 200 000 T-Mobile
Sazka mobil 200 000 Vodafone
Opencall 100 000 O2

Výhodnější cena virtuálních operátorů nemusí být vždy pravdou. Pojďme si porovnat ceny všech operátorů na příkladu. Dejme tomu, že chci nové telefonní číslo, nejsem tedy stávajícím klientem. Měsíčně utratím 700 Kč, provolám 100 minut, napíši 50 smsek a spotřebuji více než 1 GB dat. Zároveň nejsem studentem a neuplatňuji žádné další speciální slevy. V nezávislém porovnání tarifů právě najdu tyto nejvýhodnější nabídky (seřazeno od nejlevnějších tarifů):

Operátor Tarif Data Minuty a SMSky Závazek Měsíční paušál
Vodafone Red Basic s 4 GB 4 GB Neomezeně 24 měsíců 397 Kč
Vodafone Start 250 + Neomezené SMS Fér 1,3 GB 250 minut a neomezené smsky 24 měsíců 398 Kč
T-Mobile Můj svobodný tarif 200 1,5 GB 200 minut a 200 smsek bez závazku 425 Kč
T-Mobile Můj svobodný tarif 100+ 1,5 GB 100 minut a 100 smsek bez závazku 452 Kč
Vodafone Start 250 + Neomezené SMS Fér 1,3 GB 250 minut a neomezené smsky 24 měsíců 457 Kč

Tip! Před tím, než tedy sáhnete po novém tarifu, ověřte si všechny výhody a nevýhody u jednotlivých operátorů. Informace nemusíte ani dlouze hledat, stačí využít náš nezávislý porovnávač mobilních operátorů, kde během minuty zjistíte, který operátor a tarif je nejlepší právě pro vás.

Zdarma porovnej tarify

t-mobile

Nejlepší mobilní operátor v ČR

Nelze jednoznačně odpovědět na otázku, kdo je nejlepší mobilní operátor. Vždy záleží na konkrétním tarifu a hlavně na potřebách konkrétního člověka. Nicméně z nezávislých testů si můžeme vypíchnout alespoň následující:

Nejlepší mobilní síť

Z testu poradenské společnosti Umlaut, který proběhl v první polovině roku 2020, vyplývá, že nejlepší mobilní sítí se již po několikáté může pochlubit Vodafone. V metodice Umlatu získal Vodafone 942 bodů z možných 1 000.

Nejlepší neomezený tarif

V květnovém testu portálu ARecenze.cz získal první místo Red Tarif od Vodafonu. Ten si můžete pořídit za 599 Kč měsíčně a očekávat neomezené hovory a sms, 4 GB dat, nulové závazky a vstupní poplatky.

Nejlevnější tarif

Vítězem srovnávacího testu v kategorii nejlevnější tarif portálu ARecenze.cz se letos stal Coop mobil s Tarifem za kačku. Jak už název napovídá, měsíčně za paušál zaplatíte jen 1 Kč. Nicméně i tak je podmínkou minimální měsíční útrata ve výši 50 Kč. Tarif je bez závazků a díky extrémně nízkému paušálu lze i vydedukovat, že nenabízí žádné volné minuty, sms nebo data. 

Cena sms ve vlastní síti je 1 Kč, do ostatních sítí za 1,50 Kč. Za volání ve vlastní síti potom zaplatíte 1,25 Kč, do ostatních 2,20 Kč za minutu.

Ať už se tedy rozhodnete pro jakoukoliv cestu, vždy si srovnejte nabídky operátorů v porovnávači ZDE.

Mohlo by vás zajímat

chytrý telefon
Jak správně vybrat mobilní tarif?
9.12.2021

Bez mobilního telefonu v kapse, v kabelce, nebo někde poblíž při ruce dnes už málokdo funguje. Ideální mobilní tarif je zcela neomezený. Není to ale tak dávno, co byl mobilní telefon jen tlačítkový a používal se jen na telefonování a SMS a hitem byla…

drahý telefonát
Telefonní čísla začínající 9: Hovor za pár korun, i několik stovek
4.11.2021

První tři pozice telefonního čísla často rozhodují o tom, kolik za hovor zaplatíte. Většina čísel patří pevným linkám, mobilním či virtuálním operátorům. U nich se cena hovoru odvíjí od tarifu, který máte sjednaný. A pak jsou zde telefonní čísla…

kde parkuji?
Kde mám auto? Aplikace, se kterými najdete svůj vůz nejen na parkovišti.
18.9.2021

Když vyprávíte kamarádům, jak jste na dovolené hledali půl hodiny své auto, které bylo zaparkované jen o ulici vedle, zní to jako prima vtipná historka. Možná jste si i v hlavě překládali, jak policistům vysvětlit, že vám auto ukradli. Ve chvíli, kdy ale…

pojištění telefonu
Pojištění telefonu a další zbytečná pojištění, za která lidé vyhazují peníze
26.7.2021

Některé pojistky jsou jako záchranný kruh, který v případě neštěstí odvrátí hrozící finanční problémy. Ovšem jiná jsou bohužel jen načančanou zbytečností s okázalým názvem a minimální užitnou hodnotou. Které pojistky vám pomůžou a které jsou jako…