Menu

Co je zlatá karta a jaké výhody přináší?

3.9.2020

Zlatá karta je typem debetní platební karty, která svým vlastníkům přináší řadu výhod. Připravili jsme pro vás přehled bank a jejich nabídek.

Co je zlatá karta a jaké výhody přináší?
7 minut čtení
Karty

Zlatá karta bývá často spojována s luxusem a prestiží. Kdo vlastní zlatou kartu, ten zpravidla mívá na svém účtu větší obnos financí, případně si je ochoten za bonusy, které zlatá karta přináší, připlatit. Víte, co se přesně pod tímto označením skrývá, a jaké výhody tato karta skýtá?

Mezi bonusy, které jsou s touto kartou spojené, se řadí především služby navíc a pojištění zdarma. Většina nabízených bonusů je u všech bank stejná a odlišují se pouze v detailech. Mezi základní služby, které nabízí většina zlatých karet, patří například permanentní cestovní pojištění, pojištění ztráty karty a majetku, slevy při každém nákupu na určených místech. Samozřejmostí jsou výběry z bankomatů po celém světě zdarma nebo za nižší poplatek.

Způsoby, jak získat zlatou kartu jsou v zásadě dva. Buď musíte mít na účtu finance v takové výši, že vám ji banka nabídne sama (většinou okolo 1 milionu korun), nebo si za její vedení připlatíte.

zlatá karta

Zlatá karta od Komerční banky

Roční vedení zlaté karty v Komerční bance stojí 1 990 Kč, pokud není součástí vedení účtu. Zlatá karta této banky nabízí:

 • cestovní pojištění pro celou rodinu
 • pojištění zavazadel i zpoždění letu
 • asistenční službu pro motoristy
 • výběry z bankomatů v zahraničí zdarma

Poslední bod samozřejmě platí pouze v případě, že provozovatelé bankomatu nestrhávají vlastní poplatky.

zlatá karta

Zlatá karta od Equa bank

Debetní kartu typu Premium Mastercard Gold zde získáte za 89 Kč / měsíc a Premium Plus za 129 Kč / měsíc. Premium varianta vám pojistí kartu a osobní věci do 30 000 Kč a vás i rodinu po celém světě při cestování, Varianta Premium Plus vás navíc pojistí na sporty. Díky oběma těmto variantám získáte výběry z bankomatů po celém světě zdarma.

Součástí této zlaté karty získáte i službu Mastercard Priceless®. Díky ní se můžete těšit na navrácení určitého % z platby u vybraných obchodníků. Dále získáte věrnostní program Sphere, který vám poskytuje slevu při nákupu.

zlatá karta

Zlatá karta od ČSOB

Zlatá karta Mastercard vás v ČSOB vyjde na 69 Kč měsíčně. V případě, že dosáhnete na službu Premium, tak je zdarma. Pro splnění podmínky Premium musíte mít na účtu více než 1,5 milionu Kč, měsíční příjem na účet alespoň 50 000 Kč, nebo musíte mít u této banky jednanou hypotéku až na 3 miliony Kč.
Mezi bonusy, které vám Premium karta přinese patří:

 • možnost vstupu do letištních salonů Mastercard v Praze, Vídni a Bratislavě
 • bezplatné výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí
 • pojištění pro případ ztráty či krádeže karty i osobních věcí
 • možnost využívat program výhod Visa Premium

zlatá karta

Zlatá karta od mBank

Zlatá mKarta od MBank nabízí hned několik bonusů. Mezi ně patří:

 • neomezené výběry ze všech bankomatů v ČR
 • prémiové cestovní pojištění pro vás a vaši rodinu
 • vklady hotovosti na účet prostřednictvím vkladových bankomatů
 • benefity v rámci programu Priceless Prague
 • bezplatný vstup do letištního salonku Mastercard ve Vídni. Pokud hodně cestujete, pak vás jistě potěší i zvýhodněné vstupy do salonků Mastercard na letištích Praha a Bratislava.
 • slevy u obchodníků v rámci Mastercard Priceless Specials

Vedení této karty je zdarma v případě, že za měsíc kartou zaplatíte alespoň 10 000 Kč. V opačném případě vás vyjde na 99 Kč / měsíc.

zlatá karta

Zlatá karta od Raiffeisenbank

Raiffeisenbank nabízí svým klientům debetní kartu Debit Mastercard Gold, která poskytuje zdarma:

 • cestovní pojištění
 • asistenční právní služby, včetně finanční pomoci
 • možnost nastavení nadstandardních týdenních limitů až do výše 650 000 Kč
 • vstup do letištních salonků v Praze a ve Vídni
 • pojištění zneužití karty

Součástí je také program priceless cities a VIP PREMIUM RB CLUB, který přináší vlastní výhody. Tato zlatá karta je zdarma k prémiovému nebo exkluzivnímu účtu (na účtu přes 1,5 milionu Kč).

Jak je vidět, zlatá karta ve většině případů přináší stejné bonusy, liší se jen cenou za její vedení nebo podmínkami pro její získání zdarma. Pokud byste o tuto kartu měli zájem, obraťte se na svého bankovního poradce. Ten vám již poradí, zda máte na její získání nárok, případně, jak máte postupovat dále.

Tip! Pokud byste chtěli porovnat více karet, vyzkoušejte náš nezávislý porovnávač a během minuty zjistěte výhody.
Porovnej karty

Mohlo by vás zajímat

diners club
Všechno, co jste chtěli vědět o kartě Diners Club
27.9.2021

Určitě jste už někdy o Diners Club slyšeli. A víte, že vydávají kreditní karty, které přináší majiteli spoustu výhod? Že to není žádný tajemný klub? Je to tak, kreditní kartu Diners Club si můžete pořídit i vy.

Paypal
PayPal účet: Jak na platby, založení i zrušení účtu a další návody
30.7.2021

Určitě jste se už se společností PayPal setkali. PayPal účet je oblíbeným nástrojem lidí, kteří na internetu hodně platí nebo přijímají peníze klidně i přes hranice České republiky. PayPal nahrazuje internetovou peněženku. V čem jsou jeho výhody?

zneužití platební karty
Jak se bránit zneužití platební karty?
25.3.2020

Na vaše pečlivě naspořené úspory může číhat nebezpečí. Přestože současné bankovní systémy jsou vysoce propracované a snaží se co nejvíc eliminovat riziko zneužití platební karty, nejsou zcela imunní vůči lidskému pochybení na straně klienta. V tomto…

druhy platebních karet
Druhy platebních karet, aneb jak se v nich vyznat
8.11.2019

Umí čerpat peníze do mínusu, zaplatíte s nimi i bez platebního terminálu a vrátí vám část peněz z nákupu nazpět. Platební karty jsou jako užiteční sluhové, kteří mají za úkol vám co nejvíc zpříjemnit nákup. Abyste si mohli užít co nejvíc jejich výhod,…