Menu
mobile hero
ČSOB Pojišťovna, a. s.
 • Co byste rozhodně měli vědět o této pojišťovně?
 • Jaké má ČSOB pojišťovna výhody?
 • Jaké pojištění si u této společnosti můžete sjednat?

Spočítat povinné ručení

Poslední žadatel: Pavel S., Liberec Pavel včera ve 17:45 uzavřel cestovní pojištění do destinace: Francie
Telefon:
466 100 777
Internet:
 • Orientace na široké spektrum klientů (od fyzických osob, přes malé firmy až po korporace)
 • Jedna z nejlépe kapitálově vybavených pojišťoven na trhu

ČSOB Pojišťovna, a. s.

O pojišťovně

Tato společnost nabízí pojištění široké cílové skupině klientů – od soukromých osob přes malé živnostníky až po velké firmy. ČSOB pojišťovna se na pojistném trhu angažuje od roku 1993, přičemž pod svým současným jménem poskytuje pojištění od roku 2003. Je vám modré logo společnosti ČSOB povědomé? Skupina ČSOB poskytuje i bankovní služby a stejné logo můžete spatřit i na pobočkách v zahraničí. ČSOB pojišťovna totiž spadá pod nadnárodní skupinu KBC. KBC Bank NV a je její stoprocentní dceřinnou společností.

Pro mnoho lidí je známá díky svým bankovním a pojistným službám, které se v některých produktech propojují (například cestovní pojištění k platební kartě.

Jaké pojišťovací služby ČSOB pojišťovna poskytuje?

Pojištění vozidel

Tato společnost nabízí klasické povinné ručení a havarijní pojištění. Řidič si rovněž může sjednat doplňkové služby v podobě úrazového pojištění, komplexního pojištění automobilu. Zároveň je jedním z mála pojistných subjektů na českém trhu, který umožňuje pojištění dronů.

Cestovní pojištění

Různorodé pojistné balíčky uspokojí i toho nejnáročnějšího cetsovatele. V nabídce jsou cestovní pojistky pro individuální cestovatele, rodiny, milovníky adrenalinových sportů a roční cestovní karty, poskytující pojistnou ochranu pro opakované zahraniční cesty.

Pojištění majetku

ČSOB pojišťovna nabízí své služby týkající se pojištění domácnosti, stavby a komplexní pojištění majetku.

Pojištění odpovědnosti

Pro ty, kteří se obávají, že by svým jednáním mohli neúmyslně způsobit nedozírné škody na něčím majetku nebo zdraví, nabízí tato pojišťovna pojištění občanské odpovědnosti nebo odpovědnost z výkonu povolání.

Životní a úrazové pojištění

Zdraví je tím nejdůležitějším, co člověk má. Případy, kdy přestane sloužit, si může klient pojistit v rámci 4 pojistných produktů životního a úrazového pojištění.

Právní ochrana a pojištění internetových rizik

Internet může být někdy pěkně nebezpečné místo. ČSOB pojišťovna naštěstí nabízí právní pomoc i finanční náhradu škody, která se klientovi stane na internetu (například zneužití platební karty).

Pojištění psů a koček

Kdo je majitelem psa nebo kočky, jistě z vlastní zkušenosti ví, jak drahá je veterinární péče. Pojištění domácích mazlíčků Pet Expert umožňuje pojistit se na tyto výdaje, a o od 8. týdnu zvířete až do konce jeho života. Klient hradí 10 % nákladů na léčbu a vše ostatní zaplatí pojišťovna.

Podnikatelská pojištění

ČSOB pojišťovna umí nabídnou profesionální pojistnou ochranu rovněž pro podnikatelské subjekty. A nezáleží na tom, jak je ten subjekt velký. Pojištění zde najdou živnostníci, menší a střední firmy, velké korporace, města a obce.

Jaké výhody nabízí ČSOB pojišťovna?

 

Moderní služby Klienti pojišťovny ČSOB si pochvalují profesionální služby i moderní přístup. Například pojistnou událost je možné pohodlně nahlásit přes online formulář. ČSOB pojišťovna svým klientům rovněž nabízí přehlednou Klientskou zónu, ve které můžou mít přehled o všech svých smlouvách.
Záruka kvality Pojišťovna ČSOB se často stává vítězem různých spotřebitelských a podnikatelských soutěží, což je důkazem toho, že její služby se vyznačují vysokou kvalitou. Například v roce 2018 se stala 2. nejlepším inovátorem mezi pojišťovnami.
Velká korporace ČSOB není pouze nevýznamná česká firma, ale je součástí KBC, což je stabilní finanční skupina na evropském trhu.

 

ČSOB pojišťovna je zkrátka významným hráčem na trhu, který pečuje o více než milion klientů. Její tržní podíl byl v roce 2018 na úrovni 7, 8 %.

A jaká je vize této společnosti? Chce lidem přinášet jistotu a dodat odvahu tvořit nový svět.

Tip! Věděli jste, že ČSOB pojišťovna je jedním z našich partnerů? V naší nabídce máme kromě veřejných ceníků i neveřejné ceny, určené jenom pro uživatele online porovnávacích portálů.

Dnes objednalo již 25 klientů
Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Spočítat povinné ručení


Informace

 • Obchodní jméno: ČSOB Pojišťovna, a. s.
 • Korespondenční adresa: Masarykovo náměstí 1458, Zelené Předměstí, 530 02 Pardubice
 • Spisová značka: B 567 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové
 • Telefon: 466 100 777
 • E-mail: info@csobpoj.cz
 • Internet: www.csobpoj.cz


Časté dotazy

Co je limit pojistného plnění u povinného ručení?

Limit pojistného plnění vyjadřuje maximální plnění pojišťovny při jedné konkrétní události. Pokud je škoda způsobená pojistnou událostí vyšší, než sjednaný limit, doplácí zbylou částku viník. Limit pojistného plnění se sjednává při uzavírání pojistné smlouvy.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Co mám dělat, když mi škodu způsobí nepojištěné vozidlo?

Obraťte se na Českou kancelář pojistitelů, která je tvořena všemi pojišťovnami s licencí na povinné ručení, ta poskytuje v těchto případech plnění z garančního fondu.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Vztahuje se povinné ručení na rozbití skla kamínkem, který odlétne od protijedoucího auta?

Pouze v případě, že budete mít o události jednoznačný důkaz, např. policejní protokol potvrzující vinu řidiče nebo písemné doznání viníka. V opačném případě ne, proto je dobré připojistit si čelní sklo nebo si sjednat havarijní pojištění.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Uhradí mi pojišťovna škodu způsobenou opilým řidičem?

Ano, zaplatí ji z povinného ručení viníka nehody, který řídil opilý. Částku pak po něm bude požadovat.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Prodávám staré auto, a zároveň už mám nové. Stačí mi jedno povinné ručení?

Ne, každý automobil musí mít vlastní povinné ručení. Musíte si sjednat druhé povinné ručení. Bonusy se na něj převedou až po ukončení první smlouvy, to znamená ve chvíli, kdy původní auto prodáte. Abyste tratili na bonusech co nejméně, zvolte u nové smlouvy například čtvrtletní formu placení. Do první splátky se vám bonusy nezapočítají, do další (bude-li už staré auto prodané a povinné ručení vypovězené) ano.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Zanikne povinné ručení, když prodám auto?

Nikoli, při změně majitele vozu nedochází k zániku povinného ručení ani nepřejde na nového vlastníka. Zanikne, až původní majitel oznámí prodej vozu své pojišťovně. Jako původní majitel tedy musíte změnu ohlásit nejen na registru vozidel, ale i u pojišťovny, u níž máte sjednáno povinné ručení.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Jak ukončit povinné ručení při prodeji auta?

Pojistka nezaniká automaticky ani ji nelze převádět na další vůz (pokud si kupujete nový). Ve chvíli, kdy máte doklad o prodeji, předejte ho pojišťovně a požádejte o ukončení pojistky. Pojišťovna vám vrátí zpět peníze za část roku, kdy pojistka neplatí. Pozor, povinné ručení musíte platit, i když auto stojí v autobazaru, a to do té doby, než změní majitele. Smlouva o povinném ručení zaniká ze zákona ke dni, kdy je vozidlo vyřazeno z evidence vozidel. To platí i pro případ, že je vozidlo z evidence vyřazeno jen dočasně a vzápětí (např. druhý den) opět přihlášeno. V případě prodeje vozidla či jiné formy změny vlastnictví vozidla povinné ručení zaniká dnem, kdy pojistník tuto skutečnost oznámí své pojišťovně.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

 

Mohu kdykoli změnit pojišťovnu?

Změnit pojišťovnu nelze kdykoliv, ale jen v určitých situacích. Všechny podrobnosti naleznete ve zvláštním článku.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Platí povinné ručení i v zahraničí?

Ano, zákonné pojištění vozidel je platné pro území všech členských států Evropského hospodářského prostoru a pro území všech dalších států uvedených v seznamu v prováděcí vyhlášce Ministerstva financí.

Každá pojišťovna, která toto pojištění nabízí, je povinna vydat pojištěnému takzvanou zelenou kartu. Ta je dokladem o pojištění pro zahraničí a jsou na ní také uvedeny státy, na které se toto pojištění vztahuje. Jsou i státy, které nejsou zařazeny v systému zelených karet. V těchto případech je nutné zaplatit takzvané hraniční pojištění. Týká se to například Ruska, Běloruska, Litvy nebo Jugoslávie.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Dá se povinné ručení uznat jako náklad do účetnictví?

Ano, povinné ručení lze uznat jako nákladovou položku, pokud je vozidlo majetkem firmy.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 


Získejte levnější povinné ručení
a ušetřete až 75% z běžné ceny!