Menu
mobile hero
DIRECT pojišťovna, a.s.
 • Co rozhodně musíte vědět o této pojišťovně?
 • Jaké výhody Direct pojišťovna nabízí svým klientům?
 • Jaké pojistné produkty má v nabídce?

Spočítat pojištění auta

Poslední žadatel: Jana P., Kladno Jana včera ve 18:49 uzavřela povinné ručení na Škoda Fabia
Telefon:
221 221 221
Internet:
 • Nabízí pojištění pro lidi, které pokrývá nejčastější potřeby pojistné ochrany
 • U pojištění pro firmy se soustředí na splnění těch nejčastějších požadavků podnikatelů

DIRECT pojišťovna, a.s.

O pojišťovně

Možná jste zaznamenali, že před časem do strohého světa pojišťovnictví vtrhla zelená revoluce. Pojišťovna Direct je firmou, která boří zažité stereotypy a přibližuje lidem složitý svět pojišťovnictví. Jejím cílem je být lidem férovým partnerem, který jedná na rovinu a neskrývá se za složité pojistné termíny a záludné právní kličky ve smlouvách. Už když vstoupíte do některé z jejich poboček, přivítá vás zářivě zelený interiér a uvolněná atmosféra, ve které se klienti cítí vítanými hosty, nikoliv pouhými čísly v pořadníku.

Direct chce zkrátka být pojišťovnou pro lidi. Svou politiku postavila tak, aby byla ke klientům co nejvíce vstřícná a přátelská. Direct pojišťovna se zaměřuje na oblast neživotního pojištění. Klienti si u této společnosti můžou sjednat pojištění majetku, odpovědnosti, pojištění pro podnikatele a především povinné ručení a havarijní pojištění.

Na jakých principech Direct pojišťovna staví své služby?

 • Online vyřízení. V Directu chápou, že klienti mají na práci jiné věci, než chodit kvůli každému problému na pobočku. U této pojišťovny naštěstí jde řada úkonů vyřešit online. Přes internet klient sjedná pojištění i vyřídí škodu.
 • Snadný odchod. Direct pojišťovna nemá potřebu trestat klienty nesmyslnými sankcemi za odchod. Ukončení pojistné smlouvy je tudíž bez poplatku.
 • Pohodová komunikace. Pojišťovna Direct si zakládá na přátelské komunikaci a vstřícném zákaznickém servisu. U této pojišťovny nemusíte čekat dlouhé minuty v řadě volajících. A pokud se náhodou nedovoláte, ozvou se vám zpátky.

Jaké pojistné služby pojišťovna Direct nabízí?

Direct pojišťovna se zaměřuje výhradně na oblast neživotního pojištění. Jejími produkty jsou:

 • Povinné ručení. V rámci povinného ručení nabízí Direct krytí ve výši 50 - 250 milionů Kč. Výhodou tohoto produktu je, že nenabízí žádné pojistné balíčky, tudíž klient si může jednoduše vybrat pouze ty služby, které skutečně potřebuje.
 • Havarijní pojištění. Pro krytí škod na vlastním automobilu si řidič může sám zvolit, jakou míru krytí a jaké služby preferuje.
 • Cestovní pojištění. Výhdou cestovního pojištění od Directu je, že začíná platit okamžitě. Turista si tudíž může pojistku pohodlně sjednat klidně i cestou na letiště. Dalším bonusem je neomezené krytí, díky kterému se klienti nemusí obávat, že by na dovolené překročili nějaký limit. V rámci cestovního pojištění navíc turista ocení vysokou flexibilitu v otázce nastavení samotné pojistky - například rizikové sporty si může pojistit jen na dny, kdy je skutečně bude vykonávat.
 • Pojištění majetku. Hlavní výhodou tohoto majetkového pojištění je vyplácení v nových částkách. Tzn. klientovi se stane škoda na gauči starém deset let, a pojišťovna mu vyplatí takovou částku, aby si mohl dovolit koupit gauč nový.
 • Pojištění odpovědnosti. Pokud se stanete klientem pojišťovny Direct, nemusí vás děsit představa škody, způsobené na majetku souseda, šéfa či kamaráda. Pojištění odpovědnosti pokryje i takové případy, jako je rozbití zboží v obchodě nebo vytopení souseda.
 • Podnikatelské pojištění. Direct pojišťovna nabízí odpovídající služby a pojistnou ochranu i živnostníkům a firmám.

Dnes objednalo již 49 klientů
Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Spočítat pojištění auta


Informace

 • Obchodní jméno: DIRECT pojišťovna, a.s.
 • Sídlo: Nové sady 996/25, Staré Brno, 602 00 Brno
 • Spisová značka: 10653 B, Městský soud v Praze
 • Telefon: 221 221 221
 • E-mail: info@direct.cz
 • Internet: www.direct.cz


Časté dotazy

Co je limit pojistného plnění u povinného ručení?

Limit pojistného plnění vyjadřuje maximální plnění pojišťovny při jedné konkrétní události. Pokud je škoda způsobená pojistnou událostí vyšší, než sjednaný limit, doplácí zbylou částku viník. Limit pojistného plnění se sjednává při uzavírání pojistné smlouvy.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Co mám dělat, když mi škodu způsobí nepojištěné vozidlo?

Obraťte se na Českou kancelář pojistitelů, která je tvořena všemi pojišťovnami s licencí na povinné ručení, ta poskytuje v těchto případech plnění z garančního fondu.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Vztahuje se povinné ručení na rozbití skla kamínkem, který odlétne od protijedoucího auta?

Pouze v případě, že budete mít o události jednoznačný důkaz, např. policejní protokol potvrzující vinu řidiče nebo písemné doznání viníka. V opačném případě ne, proto je dobré připojistit si čelní sklo nebo si sjednat havarijní pojištění.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Uhradí mi pojišťovna škodu způsobenou opilým řidičem?

Ano, zaplatí ji z povinného ručení viníka nehody, který řídil opilý. Částku pak po něm bude požadovat.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Prodávám staré auto, a zároveň už mám nové. Stačí mi jedno povinné ručení?

Ne, každý automobil musí mít vlastní povinné ručení. Musíte si sjednat druhé povinné ručení. Bonusy se na něj převedou až po ukončení první smlouvy, to znamená ve chvíli, kdy původní auto prodáte. Abyste tratili na bonusech co nejméně, zvolte u nové smlouvy například čtvrtletní formu placení. Do první splátky se vám bonusy nezapočítají, do další (bude-li už staré auto prodané a povinné ručení vypovězené) ano.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Zanikne povinné ručení, když prodám auto?

Nikoli, při změně majitele vozu nedochází k zániku povinného ručení ani nepřejde na nového vlastníka. Zanikne, až původní majitel oznámí prodej vozu své pojišťovně. Jako původní majitel tedy musíte změnu ohlásit nejen na registru vozidel, ale i u pojišťovny, u níž máte sjednáno povinné ručení.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Jak ukončit povinné ručení při prodeji auta?

Pojistka nezaniká automaticky ani ji nelze převádět na další vůz (pokud si kupujete nový). Ve chvíli, kdy máte doklad o prodeji, předejte ho pojišťovně a požádejte o ukončení pojistky. Pojišťovna vám vrátí zpět peníze za část roku, kdy pojistka neplatí. Pozor, povinné ručení musíte platit, i když auto stojí v autobazaru, a to do té doby, než změní majitele. Smlouva o povinném ručení zaniká ze zákona ke dni, kdy je vozidlo vyřazeno z evidence vozidel. To platí i pro případ, že je vozidlo z evidence vyřazeno jen dočasně a vzápětí (např. druhý den) opět přihlášeno. V případě prodeje vozidla či jiné formy změny vlastnictví vozidla povinné ručení zaniká dnem, kdy pojistník tuto skutečnost oznámí své pojišťovně.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

 

Mohu kdykoli změnit pojišťovnu?

Změnit pojišťovnu nelze kdykoliv, ale jen v určitých situacích. Všechny podrobnosti naleznete ve zvláštním článku.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Platí povinné ručení i v zahraničí?

Ano, zákonné pojištění vozidel je platné pro území všech členských států Evropského hospodářského prostoru a pro území všech dalších států uvedených v seznamu v prováděcí vyhlášce Ministerstva financí.

Každá pojišťovna, která toto pojištění nabízí, je povinna vydat pojištěnému takzvanou zelenou kartu. Ta je dokladem o pojištění pro zahraničí a jsou na ní také uvedeny státy, na které se toto pojištění vztahuje. Jsou i státy, které nejsou zařazeny v systému zelených karet. V těchto případech je nutné zaplatit takzvané hraniční pojištění. Týká se to například Ruska, Běloruska, Litvy nebo Jugoslávie.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Dá se povinné ručení uznat jako náklad do účetnictví?

Ano, povinné ručení lze uznat jako nákladovou položku, pokud je vozidlo majetkem firmy.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 


Získejte levnější povinné ručení
a ušetřete až 75% z běžné ceny!