Menu
mobile hero
E.ON Energie, a.s.
 • Co byste rozhodně měli vědět o tomto dodavateli?
 • Jaké výhody Eon nabízí?
 • Kolik peněz můžete s touto firmou ušetřit?

Spočítat cenu elektřiny

Poslední žadatel: Tomáš K., Ostrava Tomáš včera ve 22:50 změnil dodavatele plynu a ušetřil 2 700 Kč
Telefon:
800 773 322
Internet:
 • Díky silné pozici na trhu umožňuje přístup k širokému spektru nabídek
 • Početný systém benefitů, programů a společenských akcí pro klienty

E.ON Energie, a.s.

O dodavateli

E.ON je významnou energetickou firmou, působící na českém trhu už od roku 1998. V současné době od této firmy odebírá elektřinu 1,2 milionu klientů, a více než 220 000 klientů E.ON zásobuje zemním plynem.

E.ON je firmou, která má klientovi rozhodně co nabídnout. Nabízí široké portfolio služeb a svoji nabídku pravidelně obohacuje řadou benefitů a sezónních slevových akcí.

Jaké výhody E.ON nabízí?

Výhodné ceny elektřiny a plynu

E.ON má na trhu energií významné postavení a prostřednictvím svých obchodních sítí dokáže domácnosti zajistit výhodnou cenu energií. Klient do online kalkulačky zadá svůj typ domácnosti a výši spotřeby, a ihned zjistí předpokládanou výši úspory.

Profesionální zákaznické služby

E.ON má na svých webových stránkách unikátní klientské rozhranní, díky kterému může klient snadno vyřešit svůj požadavek. Jak toto rozhranní funguje? Stránka je rozdělena na několik částí podle typu požadavků, které klienti řeší nejčastěji. Klient tak snadno najde odpověď například na otázku, jak změní výši záloh, jak přepíše své odběrné místo, jaké jsou časy spínání, apod. A pokud je jeho požadavek netradičnější, tzn. na svoji otázku nenajde odpověď v automatizovaném online formuláři, může se vždy obrátit na telefonní linku.

Bohatý zákaznický program

E.ON si své klient hýčká nejen výhodnými cenovými nabídkami, ale rovněž řadou slev a voucherů. Věrnostní program můžou využít všichni zákazníci E.ONu. Jedná se o nabídku slev a odměn, ze které si stáli klienti můžou vybírat. Nabídka přímo přetéká zajímavými příležitostmi - klienti tak můžou získat slevové vouchery na zážitky (plavby lodí, návštěvy zámků, vstupné na kulturní akce), zajímavé e-booky a další služby. V nabídce je obvykle 150 - 180 voucherů.

Transparentnost a férovost

E.ON si zakládá na poskytování férových služeb. U této firmy nehledejte žádné neférové kličky a nevýhodné nabídky. Zákazníky určitě potěší srozumitelné smlouvy, kterým budou rozumět. E.ON rovněž poctivě vrací přeplatky a garantuje neměnnost cen - dokáže zaručit stejnou cenu po dobu 2 - 3 let.

E.ON nízký tarif čas zapnutí

Zajímá vás, ve kterých časech je vaše energie dražší, a kdy za ni naopak můžete ušetřit? E.ON nízký tarif čas zapnutí nyní nemusíte jen hádat z hlavy - časy vysokého a nízkéhé tarifu vám tato společnost jednoduše pošle e-mailem. Na zjištění nízkého tarifu má tato firma speciální odkaz, díky kterému můžete zjistit časy spínání ve vašem městě. Odkaz naleznete ZDE.

Jaké služby E.ON nabízí?

Tento poskytovatel se může pochlubit širokou škálou poskytovaných služeb. Ne vždy bývá snadné se v této různorodé nabídce zorientovat, proto jsme všechny služby přehledně sepsali do jedné tabulky.

 

Elektřina E.ON Firma umožňuje provedení online kalkulace a zajištění dodávky elektřiny.
Plyn E.ON Stejně jako u elektřiny i u plynu si klient může vypočítat výši své úspory, a objednat si dodávku plynu do svého domova.
E.ON domov Jedná se o službu, zajišťující opravy elektrospotřebičů v domácnosti. E.ON v případě poruchy pošle ke klientovi specialistu (instalatéra, opraváře), který si s daným problémem poradí. V rámci této služby lze rovněž získat proplacení nákladů na opravu a náhradní díly až do výše stanoveného limitu.
E.ON servis kotlů E.ON nabízí i pravidelné servisní prohlídky kotlů a vystavení potvrzení o provedené servisní kontrole.
Kotlíková dotace E.ON nabízí pomoc při žádosti o dotace na neemistní kotel.
E. ON Solar Tato společnost vám rovněž pomůže získat dotaci na solární systém.

Kolik můžete ušetřit s E.ONEM?

 

Typ domácnosti Úspora na elektřině Úspora na plynu
Byt střední velikosti ve Středočeském kraji

9283 Kč

4739 Kč

Poznámka: výše úspory je jen orientační. Závisí totiž na několika faktorech, jako jsou například:

Bydliště (kraj a město)

Velikost nemovitosti

Pro jaké účely je energie používána (vaření, ohřívání vody, vytápění)

Věděli jste, že máme smlouvu i s E.ONEM? Zjistěte, kolik peněz můžete za energie ušetřit ve vaší domácnosti? V našem online porovnání naleznete nejen nabídky E.ONU, ale i dalších energetických firem.

 

Dnes objednalo již 13 klientů
Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Spočítat cenu elektřiny


Informace

 • Obchodní jméno: E.ON Energie, a.s.
 • Sídlo: F. A. Gerstnera 2151/6, České Budějovice 7, 370 01 České Budějovice
 • Spisová značka: B 1390 vedená u Krajského soudu v Českých Budějovicích
 • Telefon: 800 773 322
 • E-mail: info@eon.cz
 • Internet: www.eon.cz


Časté dotazy

Jaký je rozdíl mezi sazbou D01d a D02d?

U D01d je dražší cena za odběr elektrické energie, ale nižší cena za jistič (rezervovaný příkon), u D02d je to naopak. Při menší spotřebě je tedy výhodnější D01d, ale nelze říci přesně, kde se tato hranice láme. Doporučujeme držet se stávající sazby dle smlouvy.

 

Je vyplnění údajů u změny dodavatele elekřiny závazné?

Na základě vyplněných údajů Vám přijde prázdná smlouva o sdružených službách dodávky elektrické energie k vyplnění společně s Všeobecnými obchodními podmínkami. V případě Vašeho souhlasu novou smlouvu řádně vyplníte (dle zaslaného vzoru), podepíšete a odešlete. V tomto okamžiku se objednávka stává závaznou.

 

Je možné provést srovnání plynu a elektřiny najednou?

Bohužel tato volba není možná. Srovnávat můžete vždy pouze dodavatele elektřiny nebo pouze dodavatele plynu, protože údaje potřebné pro výpočet jsou rozdílné.

 

Je změna dodavatele elektřiny totéž, co přepis?

Ne. O přepis se jedná pouze v případě změny majitele odběrného místa. Přepis může nastat při příležitosti prodání bytu novému majiteli, úmrtí majitele odběrného místa či libovolném přepisu z jedné osoby na osobu druhou. Doba trvání přepisu majitele odběrného místa je maximálně 30 dní (liší se dle jednotlivých Dodavatelů).

 

Kolik mě bude stát změna dodavatele elektřiny?

Celý proces změny pro Vás realizujeme zdarma. Jedinou nákladnou veličinou je čas strávený nad vyplňováním smlouvy.

 

Co změna dodavatele elektřiny obnáší? Budu muset měnit elektroměr a platit za jeho instalaci?

Změna dodavatele elektřiny je primárně papírovouzáležitostí. Elektrické vedení, jističe, elektroměr a veškeré distribuční sounáležitosti zůstanou nezměněny. Majitelem sítě i příslušenství je samotný Distributor. Vy měníte pouze Dodavatele, distributor zůstane stejný, není tedy potřeba při tomto procesu demontovat elektroměr či platit za nějaké vedlejší úkony.

 

Může se cena elektřiny měnit? Jak často?

Cena elektrické energie se může změnit kdykoli v průběhu roku. Mění se přitom cena za dodávku koncové silové elektřiny či stálý plat za odběrné místo. Nikoliv cena za distribuci elektřiny, ta se mění jednou ročně s platností od 1. ledna následujícího roku. Standardně je zvykem měnit cenu k začátku roku, ale není to pravidlem, ani povinností Dodavatelů. Výjimkou jsou tarify s garantovanou (fixovanou)  cenou, prostřednictvím nichž vám Dodavatel garantuje stejnou cenu elektřiny na konkrétní, smluvně dané, období. V nabídce společností najdete i tarify, jejichž cena se odvíjí od aktuálních cen elektřiny na energetické burze.

 

Co když můj Dodavatel elektřiny zkrachuje?

Hned v úvodu je potřeba říct, že každá Energetická společnost má složené tzv. jistiny (podle počtu evidovaných odběrných míst), které slouží pro tyto krizové případy, nicméně tu existuje i zákon myslící na podobné situace.Energetickým zákonemje ustanoveno, že pokud Váš Dodavatel zkrachuje, bez elektřiny nezůstanete. Jestliže jste Vaše zálohy za dodávku elektřiny platili řádně a včas, máte ze zákona právo na okamžitou dodávku od tzv. Dodavatele poslední instance. Automaticky si Vás přebere tradiční Dodavatel ČEZ, E.ON nebo PRE, kteří mají povinnost Vám v takovém případě dodávatpo dobu 3 měsíců elektřinu za ceny stanovené Energetickým regulačním úřadem. Během této doby je potřeba vybrat si nového Dodavatele a zajistit si u něj dodávky elektrické energie.

 

Má cenu kvůli pár korunám měnit dodavatele elektrické energie?

Elektrická energie nás doprovází dnes a denně. Nejedná se pouze o chvilkovou úsporu, ale o dlouhodobé snížení provozních nákladů domácnosti. Nový dodavatel nám kromě příznivé ceny za koncovou spotřebovanou silovou elektřinu může nabídnout i lepší služby. Elektronické roční vyúčtování, dostupnost poboček v místě bydliště, věrnostní bonusy navíc, vyškolené telefonní operátorky a takto bychom mohli pokračovat. Jak říkali naše babičky: "Halířky dělají talířky." zrovna tak je tomu i u všech nákladů spojených s domácností.

 

Jaký je rozdíl mezi dodavatelem a distributorem elektřiny?

Distributor elektřiny

Distributor elektřiny je společnost, která se stala držitelem licence na distribuci elektrické energie, která provozuje distribuční soustavu a zajišťuje tak transport elektřiny z elektrárny do Vaší domácnosti. Jde tedy o transport i údržbu tohoto spojení. Distributora nelze změnit, je dán územní rozlohou.

Dodavatel elektřiny

Dodavatel elektřiny je na rozdíl od Distributora společnost, od níž kupujete samotnou koncovou silovou elektřinu, coby komoditu. Každý odběratel má právo vybrat si svého dodavatele. Smlouvu lze uzavřít s jakýmkoliv dodavatelem a distributor má povinnost elektřinu přes svou distribuční síť propustit.

 


Porovnejte nabídku E.ON Energie s dalšími dodavateli

Srovnejte aktuální nabídku E.ON Energie pro rok 2018 s dalšími dodavateli elektřiny a plynu. Přesvěčte se, že můžete ročně ušetřit na plynu i několik tisíc. Změnu dodavatele si můžete ihned po srovnání objednat. O papírování se postaráme za vás.

Získejte levnější povinné ručení a ušetřete až 75% z běžné ceny!