Menu

Pojištění domácnosti

SPOČÍTEJTE CENU POJIŠTĚNÍ

 • Ochraňte váš domov nejvýhodnějším pojištěním
 • Pojištění domácnosti dáme se slevou 30 %
 • Pojistku sjednáte online během pár minut

SPOČÍTEJTE CENU POJIŠTĚNÍ

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 2 minuty. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Získejte výhodné pojištění domácnosti a ušetřete až 30 % z běžné ceny!

Pojištění domácnosti

Co je pojištění domácnosti?

Pojistní specialisté používají jednoduchou pomůcku, jak rozlišovat mezi pojištěním domácnosti a pojištěním nemovitosti. Představte si váš dům či byt jako domeček pro panenky, a převraťte jej vzhůru nohama. To, co v domečku zůstane, je pojištění nemovitosti. To, co vypadne je pojištění domácnosti (nábytek, elektronika, osobní věci).

Jak je to s vestavěným vybavením, jako je například kuchyňská linka, podlaha či sanitární vybavení (umyvadla, wc, atd.)? Rozsah tohoto pojištění se liší v závislosti na pojistných podmínkách různých pojišťoven, tudíž před samotným sjednáním pojištění domácnosti nahlédněte do pojistných podmínek a zjistěte, zda se na toto vybavení vaše pojistka vztahuje.

V přehledné tabulce uvádíme příklady konkrétních věcí a vysvětlení, zda se na ně vztahuje pojištění nemovitosti, nebo pojištění domácnosti.

Věc Pojištění nemovitosti Pojištění domácnosti
Dveře Ano Ne
Okna Ano Ne
Elektronika (počítač, televize, atd.) Ne Ano
Okapy Ano Ne
Oplocení Ano Ne
Obrazy, umělecká díla Ne Ano
Malba, tapety Ne Ano
Osobní věci (oblečení, rodinné fotografie, šperky, kosmetika, atd.) Ne Ano
Pozemek Ne Ne

Před jakými riziky vás pojištění domácnosti ochrání?

Pojištění se vztahuje na:

 • živelná rizika jako je například požár, přímý a nepřímý úder blesku, přepětí na elektrospotřebičích, výbuch, kouř, pád letadla, náraz vozidla, nadzvuková vlna, voda z potrubí, lom trubky, voda z akvária, srážková voda, vichřice, krupobití, tíha sněhu, pád stromu, pád stožáru, lavina, zemětřesení, sesuv půdy a zřícení skal, u některých smluv jsou pojištěna také skla a sklokeramické desky pro případ rozbití jakoukoli nahodilou událostí.
 • Vodovodní rizika (situace, kdy dojde k poškození bytového vybavení vlivem vytopení)
 • Vloupání, loupež, kdy dojde k vniknutí cizí osoby do obydlí, která zcizí nebo poškodí majetek.

Společně s pojištěním domácnosti můžete sjednat také pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě, které poskytuje ochranu, pro případ, kdy vy nebo ostatní členové společné domácnosti (manžel/ka, partner/ka, děti) způsobíte při činnostech běžných v občanském životě jiným osobám škodu na zdraví, na majetku či finanční škodu. Pojištění odpovědnosti občana poskytuje ochranu při běžných činnostech, zejména při provozu domácnosti, rekreačních sportech, rekreaci, zábavě a dalších běžných činnostech. Využijete ho například, pokud vytopíte sousedy, požár ve vašem pronajatém bytě poškodí majetek v okolních bytech, rozbijete zboží v obchodě nebo jako neopatrný chodec či cyklista způsobíte dopravní nehodu. Nájemník tímto pojištěním zajišťuje i riziko poškození vybavení bytu, které je v majetku nájemce.

 

Pojištění domácnosti cena

Pokud jste si vyhledali naši stránku o pojištění domácnosti, zřejmě vás bude zajímat jediné - na kolik peněz vás to celé vyjde. Využili jsme naši online kalkulačku a zjistili, kolik peněz zaplatíte za různé typy nemovitostí.

Pojištění domácnosti - cena pro různé typy nemovitostí

Typ nemovitosti Nejvyšší cena Nejnižší cena
Menší byt

705 Kč ročně (cena je levnější díky naší slevě ve výši 341 Kč)

300 Kč ročně (cena je levnější díky naší slevě ve výši 341 Kč)
Větší byt (rozloha 85 m2)

1799 Kč ročně

(cena je levnější díky naší slevě ve výši 867 Kč)

838 Kč ročně (cena je levnější díky naší slevě ve výši 185 Kč)
Rodinný dům o rozloze 200 m2 2418 Kč (cena je levnější díky naší slevě ve výši 1165 Kč) 1548 Kč (cena je levnější díky naší slevě ve výši 341Kč)

Na čem závisí cena pojištění domácnosti?

Cenové údaje v tabulce jsou pouze orientační, protože při stanovení ceny hraje roli více faktorů. Co všechno má na cenu pojištění vliv?

 • Rozloha nemovitosti
 • Pojistná částka (tzn. pokud se chcete pojistit na vysoké částky, bude tomu odpovídat i výše pojistného)
 • Patro, ve kterém se nachází byt (přízemí a poslední patro bývají z hlediska pojistné škody nejrizikovější, tudíž zde může být vyšší cena za pojistné)
 • Bezeškodný průběh v minulosti (zde pojišťovna bere ohled na to, zda byla nemovitost terčem vloupání či zda se jedná o záplavovou oblast)
 • Lokalita (pojištění ve větších městech většinou vychází dráž, než na vesnicích. Roli hraje i míra kriminality v dané oblasti).

Vyplatí se pojištění domácnosti?

Řada lidí váhá, zda vůbec na pojištění domácnosti vynakládat peníze. „Vždyť Česká republika je tak bezpečná země, nehrozí tu žádné hurikány, tornáda a kriminalita je jedna z nejnižších v Evropě.“ Toto jsou nejčastější argumenty, proč se lidé rozhodnou, že si domácnost nepojistí.

Je tomu však skutečně tak? Opravdu jsme zemí s téměř nulovými riziky, co se týče poškození majetku? Statistiky tvrdí opak.

 • 7 požárů denně hasiči likvidují v českých domácnostech. Nejčastější příčinou požárů je nedbalost při kouření, zapomenuté jídlo na sporáku, svíčky ponechané bez dozoru a elektrický zkrat rychlovarné konvice, kdy se voda dostane do elektrického rozhranní.
 • Každých 25 minut dojde ke vloupání do bytu. Přestože pouliční kriminalita je v Česku výrazně nižší než ve zbytku Evropy, počet vloupání do bytů je stále alarmující.
 • 5 minut většině zlodějů stačí k tomu, aby se vloupali do domu či bytu. Od vloupání je mnohdy neodradí ani přítomnost sousedů.
 • 70 vodovodních škod denně se přihodí v českých domácnostech. Vytopení bytu či domu patří k nejčastějím škodám v domácnosti.
 • Stovky domácností ročně se potýkají s elektrickým zkratem, který má za následek větší či menší poničení domácnosti.

Jak je patrné ze statistik, riziko škody v domácnosti je poměrně vysoké. Rovněž náklady na opravu škody nejsou zrovna nejnižší. V přehledné tabulce uvádíme, na kolik vás vyjde oprava domova po nejčastějších domácích škodách.

 

Škoda Náklady na opravu
Vytopení

Oprava běžné podlahy: 25 000 Kč

Poškozená plovoucí podlaha: 30 000 - 50 000 Kč

Škoda se ještě může navýšit o náklady na opravu (koupi) nábytku, výměnu koberců či nákup nových elektronických spotřebičů.

Vloupání Průměrná škoda, kterou zloději v domácnosti způsobí, je ve výši 47 000 Kč.
Požár Většina požárů v domácnosti způsobí škodu vyšší, než 150 000 Kč.

Vyplatí se pojištění domácnosti? Naše odpověď zní jednoznačně ano. Když se roční částka rozpočítá na počet měsíců v roce, za pojistku většinou zaplatíte desítky korun měsíčně (v případě pojištění domu částku v řádu nižších stovek). Za takto malé peníze získáte krytí v řádu statisíců.

Spočítejte si pojištění domácnosti

Na našem online porovnání cen nabízíme možnost sjednat pojištění domácnosti online. Pomůžeme vám vybrat nejlevnější pojištění domácnosti. Pokud chcete ušetřit, je zde k dispozici kalkulačka pojištění domácnosti, která vám pomůže srovnat i bonusy, které k pojištění dostanete.

Ušetříme vám několika hodinové hledání

U nás vidíte výsledek okamžitě

Máme možnost zajistit vám neveřejné ceny

Všechno papírování zařídíme za vás

Jak nastavit pojistnou částku

V případě vzniku škody vám bude pojišťovnou vyplaceno pojistné plnění, a to maximálně do výše pojistné částky, resp. skutečné hodnoty vybavení domácnosti (do výše nižší z hodnot). Vybavení domácnosti lze pojistit na novou nebo časovou cenu. Při pojištění na novou cenu dostanete od pojišťovny částku odpovídající ve výši znovupořízení srovnatelných nových věcí. Při pojištění na časovou cenu, je vyplacená částka snížena o stupeň opotřebení. Jednoznačně výhodnější je pojištění na novou cenu, kdy si v případě pojistné události můžete za vyplacené plnění pořídit nové vybavení.

Pojistná částka by měla odpovídat součtu cen všeho vybavení a věcí, které byste v případě škody znovu pořizovali, včetně stavební ch součástí. Nezapomeňte zejména na nábytek, elektroniku, podlahové krytiny, elektrospotřebiče, kuchyňskou linku, sanitární zařízení, malby, obklady, tapety, osvětlení, umělecké předměty, cennosti, peněžní hotovost, sportovní potřeby, hobby potřeby, ošacení, obuv, zásoby potravin, nářadí a podobně. S určením běžné výše pojistné částky pro domácnost, vypočtené na základě obytné plochy, Vám pomůže náš formulář.

Na co se pojištění domácnosti vztahuje?

 • Vnitřní vybavení nemovitosti
 • Osobní věci členů domácnosti
 • Stavební součásti - podlahy, malby, tapety..
 • Budova - zdi, omítky, střechy, okna..
 • Vedlejší stavby a příslušenství - garáž, plot, bazén..

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady:

Získejte výhodné pojištění domácnosti a ušetřete až 30 % z běžné ceny!

Z našeho magazínu

plná moc při přepisu auta
Jak dlouho platí plná moc na přepis auta?
12.2.2024

Už se těšíte, až usednete za volant svého nově koupeného auta. Strávili jste měsíce hledáním a vybíráním toho pravého. Po všech peripetiích už vás čeká jen přepis auta. Prodávající ale nemá čas, aby se s vámi na úřad dostavil a chce vám vystavit plnou moc…

bez dálniční známky
Jízda po dálnici bez známky: Co vám hrozí? Existují výjimky?
7.2.2024

V České republice se nachází přes 1000 kilometrů dálnic, které spojují nejvýznamnější metropole a státy. Řidiči díky síti dálnic přejedou od západu na východ Čech přibližně za 5 hodin. Jízda po dálnici bez známky se ale nevyplácí. Co řidičům hrozí a platí…

povinné ručení při přepisu
Povinné ručení při přepisu vozidla: Co musíte vědět před změnou majitele?
5.2.2024

Pokud kupujete nebo prodáváte ojeté vozidlo, procházíte poměrně běžným postupem, na kterém se už několik let nic nemění. Jsou však body, ve kterých se dlouhodobě zbytečně chybuje. Kámen úrazu je povinné ručení při přepisu vozidla.

dovolená v africe
Safari v Keni, pláže v Zanzibaru nebo víkend v Marrákeši: Znáte nejlepší destinace v Africe?
31.1.2024

Africký kontinent je plný exotického bohatství a různorodých zážitků pro cestovatele, kteří touží po dobrodružství, relaxaci na pláži nebo objevování dávné historie a rozličné kultury. Tento článek vás provede několika nejlepšími destinacemi v Africe, od…