Menu
mobile hero
Pražská energetika, a.s.
 • Co byste rozhodně měli vědět o této společnosti?
 • Jaké výhody nabízí svým klientům?
 • Jaký příběh se skrývá za touto firmou?

Spočítat cenu elektřiny

Poslední žadatel: Jan N., Ostrava Jan včera ve 21:26 změnil dodavatele plynu a ušetřil 10 708 Kč
Telefon:
267 055 555
Internet:
 • Široké zacílení na velkou skupinu subjektů, od domácností po velké firmy
 • Možnost obrátit se při řešení sporů na ombudsmana Pražské energetické

Pražská energetika, a.s.

O dodavateli

Přestože název by mohl evokovat energetickou službu, působící pouze na území hlavního města, Pražská energetika poskytuje své služby po celé České republice. Spravuje více než 800 tisíc odběrných míst a je třetím největším dodavatelem elektřiny v Česku.

Jak Pražská energetika přišla ke svému názvu? Propojení této společnosti s Prahou se datuje až do roku 1897, kdy byly založeny Elektrické podniky Královského hlavního města Prahy. Tehdy Pražská energetika neměla pod palcem pouhé dodávky elektřiny do domácností, ale rovněž i tak vznešený úkol, jako je osvětlení ulic a provoz tramvají.

Jaké služby Pražská energetika poskytuje?

 

Elektřina Pražská energetika se zabývá dodávkami elektřiny domácnostem i firmám. Umožňuje výběr z klasických energetických zdrojů i ekologických dodávek eletřiny, která využívá zdrojů, které jsou šetrné k přírodě.
Plyn Pražská energetika se zabývá rovněž dodávkami plynu. Zákazníci můžou zvolit běžný produkt, nebo takový, který umožňuje zafixování ceny proti zdražování.
Služby Pražská energetika svým klientům rovněž poskytuje řadu doplňkových služeb. Jedná se například o elektroinstalační práce, energetické analýzy, revize a servis osvětlení, poradenství a další služby.
Půjčovna Pražská energetika vlastní elektrická kola a profesionální měřicí zařízení, které si klienti můžou zapůjčit.

 

Jaké výhody Pražská energetika umožňuje?

 

Profesionální služby

Pražská energetika má mnohaleté zkušenosti v oboru. Díky tomu dokáže klientům nabídnout lákavé ceny energií a propracované produktové balíčky.

Komfortní zákaznický portál

Domácnosti můžou využít online zákaznický účet Moje PRE. Na tomto účtu můžou vidět přehled svých vyúčtování a plateb, stejně jako další informace o dodávkách své energie.

Férovost a transparentní přístup

Pražská energetika nemá zájem, aby klienti byli z jejích služeb zmatení a nerozuměli jim. Na svých stránkách nabízí podrobné návody, díky kterým se můžou klienti vypořádat s různými typy situací. Jedná se například o vysvětlení údajů na faktuře, nebo pomoc s technickými dotazy, týkající se například připojení nového odběrného místa či hlášení poruch.

Široká škála služeb

Pražská energetika není pouhým dodavatelem energie. Je hlavně spolehlivým partnerem v oblasti úspory a poskytování odborných služeb. Pomůže s řadou situací v domácnosti, podělí se o know-how z oblasti osvětlení, fotovoltaiky a úsporných metod. Poskytuje rovněž mobilní tarify a půjčovnu elektrokol a měřicích přístrojů.

Časté slevy

Pražská energetika si pravidelně připravuje pro své klienty různé bonusy a cenová zvýhodnění. Jedná se o slevové vouchery na různé zboží, produkty, anebo přímo služby od Pražské energetiky.

 

Pražská energetika zákaznické centrum

Kam se obrátit, pokud preferujete osobní kontakt? Pražská energetika provozuje dvě pobočky, na kterých se klienti můžou osobně setkat se specialisty a probrat s nimi svůj problém.

Co si s sebou vzít při návštěvě zákaznického centra? Důležité je přinést si s sebou občanský průkaz a v případě, že zastupujete jinou osobu, přineste si dokument ohledně plné moci.

Kde jsou zákaznická centra Pražské energetiky a jaká je jejich otevírací doba?

 

Jungmanova 31, Praha 1

Vladimírova 18, Praha 4

Otevírací doba:

Po:  9:00 - 18:00

Út:  9:00 - 18:00

St:  9:00 - 18:00

Čt:  9:00 -18:00

Pá:  9:00 -12:00

 

 

Dnes objednalo již 2 klientů
Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Spočítat cenu elektřiny


Informace

 • Obchodní jméno: Pražská energetika, a.s.
 • Sídlo: Praha 10, Na Hroudě 1492/4, PSČ 10005
 • Spisová značka: B 2405 vedená u Městského soudu v Praze
 • Telefon: 267 055 555
 • E-mail: pre@pre.cz
 • Internet: www.pre.cz


Časté dotazy

Jaký je rozdíl mezi sazbou D01d a D02d?

U D01d je dražší cena za odběr elektrické energie, ale nižší cena za jistič (rezervovaný příkon), u D02d je to naopak. Při menší spotřebě je tedy výhodnější D01d, ale nelze říci přesně, kde se tato hranice láme. Doporučujeme držet se stávající sazby dle smlouvy.

 

Je vyplnění údajů u změny dodavatele elekřiny závazné?

Na základě vyplněných údajů Vám přijde prázdná smlouva o sdružených službách dodávky elektrické energie k vyplnění společně s Všeobecnými obchodními podmínkami. V případě Vašeho souhlasu novou smlouvu řádně vyplníte (dle zaslaného vzoru), podepíšete a odešlete. V tomto okamžiku se objednávka stává závaznou.

 

Je možné provést srovnání plynu a elektřiny najednou?

Bohužel tato volba není možná. Srovnávat můžete vždy pouze dodavatele elektřiny nebo pouze dodavatele plynu, protože údaje potřebné pro výpočet jsou rozdílné.

 

Je změna dodavatele elektřiny totéž, co přepis?

Ne. O přepis se jedná pouze v případě změny majitele odběrného místa. Přepis může nastat při příležitosti prodání bytu novému majiteli, úmrtí majitele odběrného místa či libovolném přepisu z jedné osoby na osobu druhou. Doba trvání přepisu majitele odběrného místa je maximálně 30 dní (liší se dle jednotlivých Dodavatelů).

 

Kolik mě bude stát změna dodavatele elektřiny?

Celý proces změny pro Vás realizujeme zdarma. Jedinou nákladnou veličinou je čas strávený nad vyplňováním smlouvy.

 

Co změna dodavatele elektřiny obnáší? Budu muset měnit elektroměr a platit za jeho instalaci?

Změna dodavatele elektřiny je primárně papírovouzáležitostí. Elektrické vedení, jističe, elektroměr a veškeré distribuční sounáležitosti zůstanou nezměněny. Majitelem sítě i příslušenství je samotný Distributor. Vy měníte pouze Dodavatele, distributor zůstane stejný, není tedy potřeba při tomto procesu demontovat elektroměr či platit za nějaké vedlejší úkony.

 

Může se cena elektřiny měnit? Jak často?

Cena elektrické energie se může změnit kdykoli v průběhu roku. Mění se přitom cena za dodávku koncové silové elektřiny či stálý plat za odběrné místo. Nikoliv cena za distribuci elektřiny, ta se mění jednou ročně s platností od 1. ledna následujícího roku. Standardně je zvykem měnit cenu k začátku roku, ale není to pravidlem, ani povinností Dodavatelů. Výjimkou jsou tarify s garantovanou (fixovanou)  cenou, prostřednictvím nichž vám Dodavatel garantuje stejnou cenu elektřiny na konkrétní, smluvně dané, období. V nabídce společností najdete i tarify, jejichž cena se odvíjí od aktuálních cen elektřiny na energetické burze.

 

Co když můj Dodavatel elektřiny zkrachuje?

Hned v úvodu je potřeba říct, že každá Energetická společnost má složené tzv. jistiny (podle počtu evidovaných odběrných míst), které slouží pro tyto krizové případy, nicméně tu existuje i zákon myslící na podobné situace.Energetickým zákonemje ustanoveno, že pokud Váš Dodavatel zkrachuje, bez elektřiny nezůstanete. Jestliže jste Vaše zálohy za dodávku elektřiny platili řádně a včas, máte ze zákona právo na okamžitou dodávku od tzv. Dodavatele poslední instance. Automaticky si Vás přebere tradiční Dodavatel ČEZ, E.ON nebo PRE, kteří mají povinnost Vám v takovém případě dodávatpo dobu 3 měsíců elektřinu za ceny stanovené Energetickým regulačním úřadem. Během této doby je potřeba vybrat si nového Dodavatele a zajistit si u něj dodávky elektrické energie.

 

Má cenu kvůli pár korunám měnit dodavatele elektrické energie?

Elektrická energie nás doprovází dnes a denně. Nejedná se pouze o chvilkovou úsporu, ale o dlouhodobé snížení provozních nákladů domácnosti. Nový dodavatel nám kromě příznivé ceny za koncovou spotřebovanou silovou elektřinu může nabídnout i lepší služby. Elektronické roční vyúčtování, dostupnost poboček v místě bydliště, věrnostní bonusy navíc, vyškolené telefonní operátorky a takto bychom mohli pokračovat. Jak říkali naše babičky: "Halířky dělají talířky." zrovna tak je tomu i u všech nákladů spojených s domácností.

 

Jaký je rozdíl mezi dodavatelem a distributorem elektřiny?

Distributor elektřiny

Distributor elektřiny je společnost, která se stala držitelem licence na distribuci elektrické energie, která provozuje distribuční soustavu a zajišťuje tak transport elektřiny z elektrárny do Vaší domácnosti. Jde tedy o transport i údržbu tohoto spojení. Distributora nelze změnit, je dán územní rozlohou.

Dodavatel elektřiny

Dodavatel elektřiny je na rozdíl od Distributora společnost, od níž kupujete samotnou koncovou silovou elektřinu, coby komoditu. Každý odběratel má právo vybrat si svého dodavatele. Smlouvu lze uzavřít s jakýmkoliv dodavatelem a distributor má povinnost elektřinu přes svou distribuční síť propustit.

 


Porovnejte nabídku Pražské energetiky s dalšími dodavateli

Srovnejte aktuální nabídku Pražské energetiky pro rok 2018 s dalšími dodavateli elektřiny a plynu. Přesvěčte se, že můžete ročně ušetřit na plynu i několik tisíc. Změnu dodavatele si můžete ihned po srovnání objednat. O papírování se postaráme za vás.

Získejte levnější elektřinu
a ušetřete až 75% z běžné ceny!