Menu

Cestovní pojištění do Albánie

  • Cestovní pojištění do Albánie
  • Všechny nabídky na jednom místě
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Albánie právě u nás?

  • Porovnáním cen můžete ušetřit až 50 % ceny. Cestovní pojištění do Albánie nabízíme od 11 Kč/den.
  • Máte okamžitý přehled o pojistných nabídkách napříč trhem, tudíž ušetříte spoustu času.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Veškeré papírování zařídíme na vás. Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail.

Co v Albánii vidět a zažít?

Pláže

Ti, kteří mají rádi pobřeží Jaderského moře, ale chtějí zažít něco jiného než Chorvatsko, si určitě zamilují Albánskou riviéru. Srdcem Albánské riviéry je Saranda, která se vyznačuje spoustou restaurací a nočních barů. Ať už vyrazíte na plážovou dovolenou do severní nebo jižní části země, určitě budete nadšeni z nádherného pobřeží a absence turistických davů.

Národní park Skadarské jezero

Na hranicích mezi Albánií a Černou Horou se rozkládá unikátní přírodní oblast. Krajina kolem tohoto největšího balkánského jezera je zajímavá díky různorodé fauně a flóře. Národní park je jednou z největších ptačích rezervací v Evropě. Žije tu totiž více než 270 druhů ptáků a spolu s dalšími živočichy a rostlinami tvoří unikátní ekosystém.

Syri i Kaltër

Skrytým pokladem Albánie je krasový pramen, který vyvěrá z hlubin země a tvoří nádherné jezírko s průzračnou vodou. Díky své intenzivně modré barvě se mu říká Syri i Kaltër, neboli modré oko. Díky odlišné hloubce v různých částech jezera se zde prolínají různé odstíny modré barvy, což ještě umocňuje celkový vizuální zážitek. V tomto jezírku je možné se i vykoupat.

Hory

Do Albánie míří i mnozí milovníci hor, kteří si zde můžou naplno užít divokou přírodu a nádhernou horskou krajinu. Albánské Alpy se svou krásou vyrovnají těm italským či rakouským, ale jejich výhodou je, že v nich nenarazíte na davy turistů. Tato část Albánie se turistům teprve začíná otevírat, ale už teď v některých horských oblastech narazíte na hotely a restaurace.

Co si připojistit na cestu do Albánie?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky).

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Albánii?

Albánie
Počasí
9°C
slabý déšť
út
12°C
9°C
st
15°C
8°C
čt
13°C
8°C
15°C
7°C
so
16°C
8°C
ne
18°C
10°C
po
11°C
8°C

Cestovní doklad

Přestože Albánie není součástí Evropské unie, od roku 2017 do této země můžete cestovat jenom s občanským průkazem. Cestovní doklad musí mít každá osoba, tudíž pokud cestujete s dětmi, musí mít vlastní cestovní doklad (nestačí být pouze zapsané ve vašem občanském průkazu).

Mezinárodní řidičský průkaz

Pokud plánujete procestovat Albánii autem, nezapomeňte si vyřídit mezinárodní řidičský průkaz. Bez něj vás totiž ani nemusí vpustit do země.

Hotovost

Na dovolené v Albánii se vyplatí mít u sebe nějaké hotové peníze, protože na tržišti a v některých obchodech a restauracích platební karty nepřijímají.

Informace o cenách

Večeře v restauraci - 94 Kč

0, 5 l piva  - 42 Kč

500 g chleba - 12 Kč

Lístek na autobus - 6 Kč

Na co si dát v Albánii pozor

Minová pole

V Albánii se stále můžete setkat s pozůstatky divoké válečné minulosti v podobě zaminovaných polí. Držte se proto vyznačených cest. Na nebezpečné oblasti obvykle upozorňují výstražné cedule.

Cesty do hor

Počítejte s tím, že v místních horách se nesetkáte se značenými turistickými trasami a je snadné v této oblasti zabloudit. V mnoha horských oblastech není mobilní signál, tudíž se zde nedovoláte pomoci. Do hor se vždy vydávejte s dobrým sportovním vybavením a ve větší skupině lidí.

Podvody s platebními kartami

V této zemi narůstá počet podvodů s kreditními kartami, ať už při výběru z bankomatů, na kterém může být skimmovací zařízení, nebo při zneužití karty obchodníkem. Peníze vybírejte jen z oficiálních bankomatů v sídle banky a při placení nespouštějte platební kartu z očí.

Smečky divokých psů

V Albánii se setkáte s množstvím divokých psů, kteří můžou zaútočit na lidi. Dávejte si pozor hlavně ve venkovských oblastech. Choďte ve skupině (nebo alespoň ve dvou) a vždy mějte po ruce hůl, kterou se můžete proti divokým zvířatům bránit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: