Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Albánie

  • Cestovní pojištění do Albánie
  • Všechny nabídky na jednom místě
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Albánie právě u nás?

  • Porovnáním cen můžete ušetřit až 50 % ceny. Cestovní pojištění do Albánie nabízíme od 11 Kč/den.
  • Máte okamžitý přehled o pojistných nabídkách napříč trhem, tudíž ušetříte spoustu času.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Veškeré papírování zařídíme na vás. Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail.

Co v Albánii vidět a zažít?

Pláže

Ti, kteří mají rádi pobřeží Jaderského moře, ale chtějí zažít něco jiného než Chorvatsko, si určitě zamilují Albánskou riviéru. Srdcem Albánské riviéry je Saranda, která se vyznačuje spoustou restaurací a nočních barů. Ať už vyrazíte na plážovou dovolenou do severní nebo jižní části země, určitě budete nadšeni z nádherného pobřeží a absence turistických davů.

Národní park Skadarské jezero

Na hranicích mezi Albánií a Černou Horou se rozkládá unikátní přírodní oblast. Krajina kolem tohoto největšího balkánského jezera je zajímavá díky různorodé fauně a flóře. Národní park je jednou z největších ptačích rezervací v Evropě. Žije tu totiž více než 270 druhů ptáků a spolu s dalšími živočichy a rostlinami tvoří unikátní ekosystém.

Syri i Kaltër

Skrytým pokladem Albánie je krasový pramen, který vyvěrá z hlubin země a tvoří nádherné jezírko s průzračnou vodou. Díky své intenzivně modré barvě se mu říká Syri i Kaltër, neboli modré oko. Díky odlišné hloubce v různých částech jezera se zde prolínají různé odstíny modré barvy, což ještě umocňuje celkový vizuální zážitek. V tomto jezírku je možné se i vykoupat.

Hory

Do Albánie míří i mnozí milovníci hor, kteří si zde můžou naplno užít divokou přírodu a nádhernou horskou krajinu. Albánské Alpy se svou krásou vyrovnají těm italským či rakouským, ale jejich výhodou je, že v nich nenarazíte na davy turistů. Tato část Albánie se turistům teprve začíná otevírat, ale už teď v některých horských oblastech narazíte na hotely a restaurace.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Albánie?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky).

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Albánii?

Albánie
Počasí
6°C
slabý déšť
st
9°C
4°C
čt
13°C
3°C
15°C
5°C
so
18°C
7°C
ne
18°C
10°C
po
17°C
10°C
út
18°C
8°C

Cestovní doklad

Přestože Albánie není součástí Evropské unie, od roku 2017 do této země můžete cestovat jenom s občanským průkazem. Cestovní doklad musí mít každá osoba, tudíž pokud cestujete s dětmi, musí mít vlastní cestovní doklad (nestačí být pouze zapsané ve vašem občanském průkazu).

Mezinárodní řidičský průkaz

Pokud plánujete procestovat Albánii autem, nezapomeňte si vyřídit mezinárodní řidičský průkaz. Bez něj vás totiž ani nemusí vpustit do země.

Hotovost

Na dovolené v Albánii se vyplatí mít u sebe nějaké hotové peníze, protože na tržišti a v některých obchodech a restauracích platební karty nepřijímají.

Informace o cenách

Večeře v restauraci - 94 Kč

0, 5 l piva  - 42 Kč

500 g chleba - 12 Kč

Lístek na autobus - 6 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Albánii pozor

Minová pole

V Albánii se stále můžete setkat s pozůstatky divoké válečné minulosti v podobě zaminovaných polí. Držte se proto vyznačených cest. Na nebezpečné oblasti obvykle upozorňují výstražné cedule.

Cesty do hor

Počítejte s tím, že v místních horách se nesetkáte se značenými turistickými trasami a je snadné v této oblasti zabloudit. V mnoha horských oblastech není mobilní signál, tudíž se zde nedovoláte pomoci. Do hor se vždy vydávejte s dobrým sportovním vybavením a ve větší skupině lidí.

Podvody s platebními kartami

V této zemi narůstá počet podvodů s kreditními kartami, ať už při výběru z bankomatů, na kterém může být skimmovací zařízení, nebo při zneužití karty obchodníkem. Peníze vybírejte jen z oficiálních bankomatů v sídle banky a při placení nespouštějte platební kartu z očí.

Smečky divokých psů

V Albánii se setkáte s množstvím divokých psů, kteří můžou zaútočit na lidi. Dávejte si pozor hlavně ve venkovských oblastech. Choďte ve skupině (nebo alespoň ve dvou) a vždy mějte po ruce hůl, kterou se můžete proti divokým zvířatům bránit.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: