Menu

Cestovní pojištění do Anglie

  • Cestovní pojištění od 13 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Jaké cestovní pojištění do Anglie sjednat?

  • Do Anglie zvolte limit krytí alespoň ve výši 3 miliony Kč. Lékařská péče v západní Evropě je mnohem nákladnější než v Česku.
  • Vyberte si takovou pojistku, která v sobě zahrnuje připojištění zavazadel a osobních věcí. Zvláště v Londýně se turisté na rušných ulicích často potýkají s kapesními krádežemi. Zcizení zavazadla cestou z letiště rovněž nebývá žádnou výjimkou.
  • Nezapomeňte si připojistit zubařskou péči. I když vás zrovna nyní nic nebolí, během vašeho pobytu se může ozvat kaz, nebo vás postihnout zánět dásní. Londýn je jedním z nejdražších měst v Evropě, čemuž odpovídají i ceny lékařských služeb.
  • Zvažte i pojištění odpovědnosti, které vám pomůže v případě, kdy způsobíte majetkovou škodu někomu jinému (například škoda na hotelovém vybavení).

Získejte levnější cestovní pojištění
do Anglie od 7 Kč denně.

Co ve Velké Británii zažít a ochutnat

Londýn

Když se řekne Velká Británie, většině lidí se hned vybaví region Anglie. Do tohoto regionu totiž míří největší počet návštěvníků díky tomu, že se zde nachází Londýn. Tato metropole nabízí unikátní mix památek, muzeí a nákupních příležitostí. Fotka před Big Benem, návštěva Buckinghamského paláce nebo Westminsterské kaple patří k nejdůležitějším bodům londýnského výletu. Pokud chcete strávit pár dní ve vzrušujícím městě, ve kterém to opravdu žije, Londýn je tou správnou volbou.

Skotsko

Milovníci přírody budou nadšeni ze skotské krajiny plné hor, vřesu a tajemných jezer (lochů), ze kterých se může vynořit jakékoliv mysteriózní stvoření. Tento region je ideální pro milovníky hornaté přírody. Ve Skotsku si užijete spoustu příležitostí k turistice, romantická městečka s kamennými domky a starobylé ruiny.

Kuchyně

Britská kuchyně nesestává jen z fazolí a hranolek s rybou. Díky množství přistěhovalců se zde promítají vlivy i z exotických dálek. Říká se, že v Londýně můžete ochutnat to nejlepší indické jídlo v celé Evropě. V Londýně se rovněž vyskytuje početná čínská komunita, tudíž si nezapomeňte zajít do známého Čínského města nasát exotickou atmosféru a ochutnat něco dobrého.

K návštěvě Británie neodmyslitelně patří ochutnání pravého anglického čaje. Zajděte si do některé tradiční anglické čajovny a vychutnejte si čajový nápoj i poklidnou atmosféru.

Stonehenge

Nenechte si ujít tajuplný komplex menhirů, nacházejících se v jižní Anglii. Tento blok kamenů pochází z doby bronzové a dohady, pro jaký účel vlastně slouží, se u různých historiků liší. Každopádně návštěva Stonehenge vám umožní zažít tajemnou atmosféru místa, kde se před velkým množstvím let setkávali Keltové. Bonusem je možnost poznat anglickou přírodu.

Co si můžete připojistit na cestu do Velké Británie?

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh při výběru cestovního pojištění sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč


Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, aby vám tato škoda mohla být proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Nedopatřením můžete někomu způsobit výraznou škodu na majetku či zdraví. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám může hodit při cestě do Anglie

Kolik zaplatíte v Anglii?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Anglii setkat:

Jídlo v restauraci - 432 Kč
Pivo 0,5 l - 144 Kč
Chleba 500 g - 31,77 Kč
Lístek na autobus - 72 Kč

Zjistit si informace o letišti a dopravě

V Londýně je hned několik letišť, které jsou od sebe poměrně vzdáleny. Zjistěte si, na jaké letiště přiletíte a jak se z něj dostanete do vašeho ubytování. Porovnání cen dopravy vám může ušetřit poměrně hodně peněz. Zjistěte si, na kolik vás vyjde taxi, letištní autobus nebo autobusová doprava, zaštítěná vaší leteckou společností (kterou si můžete objednat k vaší letence).

Deštník

Londýn je nechvalně proslulý kvůli svým častým dešťovým srážkám. Nenechte se tím odradit a vybavte se deštníkem a uzavřenými botami.

Cestovní pojištění do Anglie

Tato země patří k těm dražším, proto si neváhejte vaši pojistku vylepšit nějakým připojištěním (pojištění zavazadel, zubařských výkonů nebo pojištění odpovědnosti za škodu). Možná budete překvapeni, že některá připojištění vás vyjdou jen na pár korun.

Na co si dát v Anglii pozor

Odlišné zásuvky

Ve Velké Británii budete zřejmě překvapeni, že vám v hotelu nebude pasovat nabíječka do zásuvky. V této zemi je totiž jiný typ adaptéru (tříkolíkové zásuvky). Proto si opatřete speciální adaptér.

Velké bankovky

Někteří obchodníci odmítají přijímat bankovky s vyšší hodnotou. Můžou vám třeba při placení odmítnout padesátilibrovou bankovku s tím, že nemají drobné na rozměnění. Mějte vždy při ruce drobnější peníze.

Jízda po levé straně

Pokud budete přecházet silnici, možná se automaticky podíváte doleva, zda něco nejede. V Británii je tomu však naopak a z levé strany nic nepojede, proto se rozhlédněte na opačnou stranu (nebo ideálně na obě), zda je bezpečné silnici přejít.

Předražený výběr peněz

Zahraniční bankomat vám většinou nabídne možnost výběru peněz v režimu Dynamic currency conversion. Její výhodou je ukázání částky v korunách, která se vám z bankovního účtu strhne. Nevýhodou je předraženost této služby. Využijte tedy možnosti obyčejného výběru – přepočítat si libry na koruny můžete sami pomocí některé internetové kalkulačky a nemusíte tak platit ta tuto drahou službu.

Slevy a cenová zvýhodnění

Špatnou zprávou je, že Velká Británie je drahá. Dobrá zpráva je však ta, že zde můžete získat řadu věcí zdarma. Například řada muzeí má bezplatný vstup, nebo výrazné slevy pro děti a seniory. Před odjezdem si na internetu najděte, na které turistické atrakce můžete bezplatně.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady:

Získejte levnější cestovní pojištění
do Anglie od 7 Kč denně.