Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Maďarska

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Jaké cestovní pojištění do Maďarska sjednat?

  • Do Maďarska zvolte výši krytí alespoň 2 miliony Kč. Přestože je tato země levnější než Česká republika, náklady za lékařskou péči se prodraží.
  • Připojistěte si vaše zavazadla. Maďarsko je chudší země než Česko a zvláště v Budapešti natrefíte na nespočet bezdomovců a různých nemajetných lidí, kteří se živí kapesními krádežemi. Díky tomuto pojištění vám může pojišťovna proplatit škody na vašem majetku a osobních věcech.
  • Co když Maďarskem jenom projíždíte? Pokud je Maďarsko jen jednou z vašich navštívených zemí, při volbě cestovního pojištění zadejte nejvzdálenější stát, do kterého budete cestovat.
  • Nezapomeňte ani na připojištění zubní péče. Pokud vás v cizině rozbolí zuby, případná péče vás může vyjít na tisíce korun.

Získejte levnější cestovní pojištění
do Maďarska od 7 Kč denně.

Co v Maďarsku zažít a ochutnat

Budapešť

Tato metropole je nejoblíbenějším cílem Maďarska. Díky své majestátnosti jí může konkurovat málokteré evropské město a procházka podél pobřeží Dunaje s historickými budovami po boku je životním zážitkem. Navštivte spanilou budovu parlamentu, dunajskou promenádu nebo originální budovu Rybářské bašty. Budapešť má rovněž bohatou židovskou historii, tudíž zde můžete navštívit nespočet synagog a židovských hřbitovů.

Lázně

Milovníci pravé wellness pohody míří do Maďarska z důvodu relaxu v teplých termálních pramenech. Jedním z nejznámějších lázeňských městeček je Györ, ve kterém se doporučuje pobyt při bolesti kloubů a svalů. Do lázní si můžete odskočit i při vaší návštěvě Budapešti. V tomto městě vyvěrá ze země víc než 100 horkých léčivých pramenů a existuje zde řada lázeňských zařízení, ve kterých si můžete odpočinout po celodenním běhání po památkách.

Maďarská kuchyně

Nenechte si ujít ochutnávku místní kuchyně. U maďarských pokrmů vás zaujme výrazná chuť, která je způsobena přidáním pálivých koření  - červené papriky a pepře. Dopřejte si typický maďarský guláš, pörkölt s nokedli, nebo chutné maďarské uzeniny. K vydatnému jídlu neodmyslitelně patří dobré víno. Dopřejte si vynikající tokajské víno, které je mnohem sladší, než vína česká. Pokud preferujete červené víno, sáhněte po Bikavéru (v překladu „býčí krev“), což je silné červené víno, které vás rozhodně nezklame.

Balaton

Toto „maďarské moře“ si oblíbila generace našich rodičů a prarodičů jako náhražku plážové dovolené. Jezero Balaton má co nabídnout i dnešní generaci. Díky velké rozloze vody se na něm tvoří skutečné vlny a nabízí širokou škálu využití pro vodní sporty (paddle boarding, windsurfing, plavba na jachtě). Řada lidí sem míří na známý letní festival Balaton Sound.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Jaká připojištění do Maďarska sjednat?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny díky cestovnímu pojištění.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám v Maďarsku bude hodit

Aktuální kurz k 7.4.2020 1HUF = 7.555Kč
Maďarsko
Počasí
4°C
jasno
út
17°C
3°C
st
18°C
6°C
čt
19°C
8°C
20°C
10°C
so
18°C
7°C
ne
20°C
9°C
po
18°C
10°C

Občanský průkaz

Do Maďarska se můžete vypravit jen s občanským průkazem, tudíž si nemusíte na dovolenou do této země pořizovat pas. Nutnost cestovního pasu se vztahuje jen na nezletilé děti.

Dálniční známka

Pokud se chystáte do Maďarska autem, nezapomeňte na koupi dálniční známky. Jaká jsou její specifika? Cena dálniční známky se odvíjí podle technických parametrů vozidla (rozhodující jsou informace v technickém průkazu). Osobní automobily se dělí do kategorií D1 a D2, přičemž cena týdenní známky pro vozidla D1 (do 3,5 t a maximálním počtem sedadel 7) je 2 975 Ft (v přepočtu 235.26 Kč)

Velká peněženka

Připravte se na to, že za vaše české koruny v Maďarsku dostanete pořádný štos bankovek. Například za 500 Kč obdržíte 6322 forintů.

Cestovní pojištění do Maďarska

Přestože tato země je hned „za rohem“ (například z Brna jste v Budapeštěi autem za necelé 4 hodiny), vyplatí se do této země sjednat cestovní pojištění, aby vás nepřekvapily nenadálé výdaje za zdravotní péči.

Kolik zaplatíte v Maďarsku?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Maďarsku setkat:

Jídlo v restauraci - 143 Kč
Pivo 0,5 l - 39,30 Kč
Chleba 500 g - 18,24 Kč
Lístek na autobus - 27, 79 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Maďarsku

Okrádání řidičů

V Maďarsku byly několikrát zaznamenány případy, kdy se jednotlivci nebo skupinky lidí snažily zastavit řidiče na silnicích či dálnicích. Například na odpočivadle se snaží řidiče vylákat z automobilu tím, že je požádají o pomoc, nebo mu vypustí vzduch z pneumatiky, tudíž řidič je nucen vystoupit. V takové chvíli mu ukradnou cennosti, položené na sedadle automobilu.

Dopravní předpisy

Před cestou do Maďarska si zjistěte podrobnější informace o dopravních pravidlech. V Maďarsku třeba existuje nulová tolerance vůči alkoholu za volantem, nebo jízdě v levém pruhu, přestože je pravý pruh prázdný.

Nevýhodný výběr peněz

Při vybírání peněz z bankomatu se vyhněte možnosti Dynamic currency conversion, která vám sice přehledně ukáže množství českých korun, které vám bude strženo z účtu, ale zato vychází po finanční stránce poněkud draze.

Prodej falzifikátů

V některých částech Budapešti můžete narazit na prodejce falzifikátů, které jsou k nerozeznání od těch pravých. Může se k vám přiblížit člověk, nabízející nejnovější iPhone v přepočtu za 3000 Kč. Nízkou cenu odůvodní tím, že mobil vyhrál a už jeden má, tudíž pro něj nemá využití. Když produkt koupíte, brzy zjistíte, že jste utratili peníze za falešný (a někdy i nefunkční) výrobek.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady:

Získejte levnější cestovní pojištění
do Maďarska od 7 Kč denně.