Menu

Cestovní pojištění do Maďarska

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Jaké cestovní pojištění do Maďarska sjednat?

  • Do Maďarska zvolte výši krytí alespoň 2 miliony Kč. Přestože je tato země levnější než Česká republika, náklady za lékařskou péči se prodraží.
  • Připojistěte si vaše zavazadla. Maďarsko je chudší země než Česko a zvláště v Budapešti natrefíte na nespočet bezdomovců a různých nemajetných lidí, kteří se živí kapesními krádežemi. Díky tomuto pojištění vám může pojišťovna proplatit škody na vašem majetku a osobních věcech.
  • Co když Maďarskem jenom projíždíte? Pokud je Maďarsko jen jednou z vašich navštívených zemí, při volbě cestovního pojištění zadejte nejvzdálenější stát, do kterého budete cestovat.
  • Nezapomeňte ani na připojištění zubní péče. Pokud vás v cizině rozbolí zuby, případná péče vás může vyjít na tisíce korun.

Získejte levnější cestovní pojištění
do Maďarska od 7 Kč denně.

Co v Maďarsku zažít a ochutnat

Budapešť

Tato metropole je nejoblíbenějším cílem Maďarska. Díky své majestátnosti jí může konkurovat málokteré evropské město a procházka podél pobřeží Dunaje s historickými budovami po boku je životním zážitkem. Navštivte spanilou budovu parlamentu, dunajskou promenádu nebo originální budovu Rybářské bašty. Budapešť má rovněž bohatou židovskou historii, tudíž zde můžete navštívit nespočet synagog a židovských hřbitovů.

Lázně

Milovníci pravé wellness pohody míří do Maďarska z důvodu relaxu v teplých termálních pramenech. Jedním z nejznámějších lázeňských městeček je Györ, ve kterém se doporučuje pobyt při bolesti kloubů a svalů. Do lázní si můžete odskočit i při vaší návštěvě Budapešti. V tomto městě vyvěrá ze země víc než 100 horkých léčivých pramenů a existuje zde řada lázeňských zařízení, ve kterých si můžete odpočinout po celodenním běhání po památkách.

Maďarská kuchyně

Nenechte si ujít ochutnávku místní kuchyně. U maďarských pokrmů vás zaujme výrazná chuť, která je způsobena přidáním pálivých koření  - červené papriky a pepře. Dopřejte si typický maďarský guláš, pörkölt s nokedli, nebo chutné maďarské uzeniny. K vydatnému jídlu neodmyslitelně patří dobré víno. Dopřejte si vynikající tokajské víno, které je mnohem sladší, než vína česká. Pokud preferujete červené víno, sáhněte po Bikavéru (v překladu „býčí krev“), což je silné červené víno, které vás rozhodně nezklame.

Balaton

Toto „maďarské moře“ si oblíbila generace našich rodičů a prarodičů jako náhražku plážové dovolené. Jezero Balaton má co nabídnout i dnešní generaci. Díky velké rozloze vody se na něm tvoří skutečné vlny a nabízí širokou škálu využití pro vodní sporty (paddle boarding, windsurfing, plavba na jachtě). Řada lidí sem míří na známý letní festival Balaton Sound.

Jaká připojištění do Maďarska sjednat?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny díky cestovnímu pojištění.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám v Maďarsku bude hodit

Maďarsko
Počasí
26°C
polojasno
so
26°C
14°C
ne
25°C
14°C
po
26°C
16°C
út
25°C
13°C
st
24°C
13°C
čt
24°C
14°C
26°C
16°C

Občanský průkaz

Do Maďarska se můžete vypravit jen s občanským průkazem, tudíž si nemusíte na dovolenou do této země pořizovat pas. Nutnost cestovního pasu se vztahuje jen na nezletilé děti.

Dálniční známka

Pokud se chystáte do Maďarska autem, nezapomeňte na koupi dálniční známky. Jaká jsou její specifika? Cena dálniční známky se odvíjí podle technických parametrů vozidla (rozhodující jsou informace v technickém průkazu). Osobní automobily se dělí do kategorií D1 a D2, přičemž cena týdenní známky pro vozidla D1 (do 3,5 t a maximálním počtem sedadel 7) je 2 975 Ft (v přepočtu 235.26 Kč)

Velká peněženka

Připravte se na to, že za vaše české koruny v Maďarsku dostanete pořádný štos bankovek. Například za 500 Kč obdržíte 6322 forintů.

Cestovní pojištění do Maďarska

Přestože tato země je hned „za rohem“ (například z Brna jste v Budapeštěi autem za necelé 4 hodiny), vyplatí se do této země sjednat cestovní pojištění, aby vás nepřekvapily nenadálé výdaje za zdravotní péči.

Kolik zaplatíte v Maďarsku?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Maďarsku setkat:

Jídlo v restauraci - 143 Kč
Pivo 0,5 l - 39,30 Kč
Chleba 500 g - 18,24 Kč
Lístek na autobus - 27, 79 Kč

Na co si dát pozor v Maďarsku

Okrádání řidičů

V Maďarsku byly několikrát zaznamenány případy, kdy se jednotlivci nebo skupinky lidí snažily zastavit řidiče na silnicích či dálnicích. Například na odpočivadle se snaží řidiče vylákat z automobilu tím, že je požádají o pomoc, nebo mu vypustí vzduch z pneumatiky, tudíž řidič je nucen vystoupit. V takové chvíli mu ukradnou cennosti, položené na sedadle automobilu.

Dopravní předpisy

Před cestou do Maďarska si zjistěte podrobnější informace o dopravních pravidlech. V Maďarsku třeba existuje nulová tolerance vůči alkoholu za volantem, nebo jízdě v levém pruhu, přestože je pravý pruh prázdný.

Nevýhodný výběr peněz

Při vybírání peněz z bankomatu se vyhněte možnosti Dynamic currency conversion, která vám sice přehledně ukáže množství českých korun, které vám bude strženo z účtu, ale zato vychází po finanční stránce poněkud draze.

Prodej falzifikátů

V některých částech Budapešti můžete narazit na prodejce falzifikátů, které jsou k nerozeznání od těch pravých. Může se k vám přiblížit člověk, nabízející nejnovější iPhone v přepočtu za 3000 Kč. Nízkou cenu odůvodní tím, že mobil vyhrál a už jeden má, tudíž pro něj nemá využití. Když produkt koupíte, brzy zjistíte, že jste utratili peníze za falešný (a někdy i nefunkční) výrobek.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady:

Získejte levnější cestovní pojištění
do Maďarska od 7 Kč denně.