Menu

Cestovní pojištění do Polska

  • Cestovní pojištění do Polska online
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění výhodně se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Jaké sjednat cestovní pojištění do Polska?

Přestože Polsko je zemí, do které spousta Čechů vyráží za levnými nákupy, zdravotní péče se vám může pořádně prodražit. Jaké cestovní pojištění do Polska zvolit?

  • Limit krytí minimálně 2 miliony Kč. I pokojná procházka po Krakově může skončit závažnou zlomeninou, jejíž léčba si vyžádá několik týdnů pobytu v zahraniční nemocnici.
  • Do hor krytí minimálně 4 miliony Kč. Pokud vyrážíte do polských Tater, sáhněte po vyšším limitu krytí. Zásah horské služby a převoz zraněného vrtulníkem se totiž může prodražit.
  • Pojistěte si zavazadla. Do některých polských destinací vyráží velké množství turistů a pouliční krádeže zde nejsou ojedinělé. Buďte před zloději o krok napřed a sjednejte si připojištění zavazadel, díky kterému vám pojišťovna případnou škodu na vašem majetku proplatí.
  • Pojištění zubního ošetření. Vždy se ujistěte, že máte ve vaší pojistce zahrnuté ošetření u zubaře. Zubní plomba nebo třeba léčba zánětu dásní může v cizině vyjít na tisíce korun.
  • Pojištění více než 100 sportů bez navýšení ceny můžete mít v základním balíčku cestovního pojištění.
  • Pojištění zdravotního transportu z Polska do Česka, nebo repatriace ostatků v případě smrti.

Co v Polsku zažít a ochutnat

Krakov

Jedná se o nejnavštěvovanější město Polska. Turisty do Krakova láká unikátní architektura, tvořená z červených cihel. Navštivte kostel Nanebevzetí Panny Marie, velkolepý hrad Wawel a projděte si rozlehlé náměstí v centru města (Rynek Glowny). Krakov je sice turistickým městem, ale v porovnání s Prahou je mnohem poklidnější a nekonečné davy turistů zde opravdu nepotkáte. Užijte si příjemnou projížďku na koňském povoze romantickými uličkami, nebo se vydejte prozkoumat tajemnou židovskou čtvrť Kazimierz.

Polská kuchyně

Polské pokrmy představují unikátní mix mezi středoevropskou a skandinávskou gastronomií. Pochutnáte si na vydatných jídlech, jejichž základními surovinami jsou zelí, brambory a houby. Mezi nejoblíbenější pochoutky patří kotlet schabowy, což je smažená vepřová kotleta, nebo golabki (zelný list plněný masem).

Poušť

Věděli jste, že za pravým pouštním zážitkem se nemusíte trmácet až do Afriky? Na severu Polska se můžete procházet po obrovských dunách zlatavého písku. Je to unikátní krajina, připomínající Saharu. Z písku na některých místech trčí větve jako pozůstatek zasypaných lesů, které se zde dříve vyskytovaly. Můžete tak zažít unikátní pocit procházky mezi korunami stromů a uvědomovat si, jak obrovská masa písku se nachází pod vašimi nohami.

Tatry

Přestože Češi většinou míří do Tater na Slovensku, ty polské mají také něco do sebe. Vyzkoušejte třeba nejoblíbenější turistickou trasu Orla Perć, což je hřebenovka s úžasnými výhledy. Polské Tatry vám nabídnou scenerii plnou horských štítů, průzračných jezer a zurčících bystřin.

Ať už navštívíte jakoukoliv část polských Tater (Tatry Wysokie, Tatry Zachodnie), narazíte na širokou síť ubytovacích zařízení.

Co vše si můžete připojistit na cestu do Polska?

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh u cestovního pojištění sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč
Lyžařská dovolená – alespoň 5 milionů Kč

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Nedopatřením se srazíte s lyžařem na sjezdovce a poškodíte mu lyžařskou výbavu, v horším případě mu způsobíte zdravotní následky. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám může hodit v Polsku

Polsko
Počasí
18°C
místy zataženo
út
26°C
13°C
st
28°C
16°C
čt
30°C
18°C
32°C
18°C
so
31°C
17°C
ne
35°C
20°C
po
23°C
15°C

Cestovní pas pro vaše děti.

Přestože vy můžete cestovat v rámci Evropské unie pouze na občanský průkaz, vaše nezletilé děti musí mít svoje vlastní cestovní pasy.

Včasná rezervace jízdenek

Pokud se do Polska chystáte některým z autobusových nebo vlakových přepravců (Regiojet, Leo Express), rezervujte si jízdenku aspoň týden dopředu. V turistické špičce (zvláště v období prodloužených víkendů) můžou ceny jízdenek zdražit až dvojnásobně

Základní fráze v polštině

Přestože je polština slovanský jazyk blízký tomu českému, řada výrazů má úplně jiný význam. Nebuďte překvapeni, že když vejdete do polského sklepa, že nenajdete přítmí suterénu, ale běžný obchod (sklep je název pro obchod, krám). Nastudujte si některá běžně používaná slova, ať se vyhnete nedorozumění.

Zjistěte si státní svátky v Polsku

Pokud vyrážíte do Polska na nákupy, zjistěte si, zda obchody v ten den budou otevřeny. Některé polské státní svátky jsou odlišné od těch našich, například 6. 1., 20. 6., nebo 15. 8.

Ceny

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Polsku setkat:

Jídlo v restauraci  - 131 Kč
Pivo 0,5 l - 47,73 Kč
Chleba 500 g - 19,2 Kč
Lístek na autobus - 22,67 Kč

Na co si dát pozor v Polsku

Tradice

Polsko je tradiční katolická země, proto se při vstupu do kostelů zahalte, abyste neměli nahá ramena a příliš krátkou sukni nebo kraťasy.

Jiné značení na silnicích

V Polsku jsou vozovky značeny jinak, než u nás. Dálnice jsou značeny modře, rychlostní silnice zeleně.

Triky obchodníků

Pokud vyrážíte do Polska za nákupy, dejte si pozor na marketingové triky obchodníků. Prodávající někdy předvádí zboží a v davu má několik svých známých, kteří hned produkty začnou nadšeně „kupovat.“ Na pultě je jen pár kusů, které mají v přihlížejících vyvolat pocit, že pokud hned nezareagují, zboží bude rychle rozebráno.

Pouliční krádeže

Zvláště v turistických městech (Krakov, Gdaňsk) se můžete setkat s pouličními krádežemi.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: