Menu

Cestovní pojištění do Švýcarska

  • Cestovní pojištění od 13 Kč/den
  • Porovnání nabídek do Švýcarska
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Švýcarska

  • Švýcarsko je druhou nejdražší zemí světa. Náklady na lékařskou péči se zde můžou vyšplhat do velmi vysokých částek, tudíž pojistnou ochranu nepodceňte
  • Rovněž škoda, kterou v této drahé zemi způsobíte na něčím majetku (hotelovém vybavení, něčím zdraví) vás může vyjít na statisíce a miliony korun. Proto si do své pojistky zahrňte pojištění odpovědnosti.
  • Až 100 sportů v základní nabídce. Ať už plánujete výšlapy do hor nebo poklidný relax na břehu Ženevského jezera, většina cestovních pojistek v sobě kryje až 100 sportů.
  • Pojištění zavazadel. Cestovní pojištění umožňuje připojistit se pro případ krádeže nebo škody na zavazadle, stejně jako na vašich osobních věcech a elektronice

Co ve Švýcarsku zažít a ochutnat

Panoramatické vlaky

Nejvíce fascinující věcí ve Švýcarsku jsou zřejmě hory. Proč si je neužít naplno díky panoramatickým vlakům, které projíždí horskými průsmyky a ve kterých zaplníte celou paměť vašeho fotoaparátu nespočtem dechberoucích fotografií?

Mt Pilatus

Vydejte se na tuto horu prostřednictvím nejprudší lanovky na světě! Až budete stoupat v kabině vzhůru, pod sebou nespočet hor a jezer, budete si připadat jako když stoupáte do nebe.

 

Švýcarská kuchyně

Švýcarská gastronomie představuje unikátní mix mezi německou, francouzskou a italskou kuchyní. Ochutnejte tradiční švýcarské sýry, nejlépe ve formě fondue (kousků pečiva, namáčených do sýrové omáčky). Pochutnejte si rovněž na raclette, což je sýrový pokrm konzumovaný s bramborami, cibulí a okurkami.

Ženeva

Navštivte toto romantické město na břehu průzračně modrého jezera! Ženeva představuje unikátní kombinaci městského života, spousty restaurací a podniků a skvělé geografické polohy, tudíž se z tohoto města můžete snadno dostat do hor.

 

 

Co vše si můžete připojistit na cestu do Švýcarska?

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh u cestovního pojištění sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč
Lyžařská dovolená – alespoň 5 milionů Kč

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Nedopatřením se srazíte s lyžařem na sjezdovce a poškodíte mu lyžařskou výbavu, v horším případě mu způsobíte zdravotní následky. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám může hodit před cestou do Švýcarska

Švýcarsko
Počasí
15°C
místy zataženo
so
15°C
6°C
ne
19°C
7°C
po
12°C
9°C
út
13°C
7°C
st
18°C
6°C
čt
13°C
7°C
10°C
6°C

Základní znalost němčiny nebo francouzštiny

V menších městech a horských vesnicích lidé nemusí rozumět anglicky, proto se naučte pár základních frází, abyste se dorozuměli.

Výhodný výběr z bankomatu

Až si ve Švýcarsku budete vybírat peníze, nevyužívejte v bankomatu možnost Dynamic currency conversion. Sice vám ukáže velikost částky, která se vám strhne z účtu, ale tato možnost je finančně poněkud nevýhodná.

Kvalitní horské vybavení

Alpy jsou poměrně náročným pohořím, a můžou vás překvapit jak svou obtížností, tak nenadálými změnami klimatu. Proto zainvestujte do kvalitní obuvi a sportovního oblečení, vhodného pro teplé i studené počasí.

Zjistit si informace o dopravních předpisech

Ve Švýcarsku některé dopravní předpisy fungují jinak, než u nás. Například v kruhovém objezdu neplatí přednost zprava.

Na co si dát pozor ve Švýcarsku

Nepředvídatelnost počasí

Alpy jsou velehory, ve kterých vás může zastihnout nepřízeň počasí. Před každým výšlapem se informujte u místních horalů, zda je vhodný den na horskou vycházku. Náhlá bouře nebo zabloudění v mlze vás může stát život.

Voda

Přestože horské bystřiny přímo vybízejí k napití, nedoporučuje se konzumovat vodu z potoků a vodopádů. Každá vodu získanou z přírody byste měli nejdřív převařit a zbavit ji tak bakterií.

Jiná otevírací doba obchodů

V řadě švýcarských obchodů je kratší otevírací doba, než v Česku. Většina supermarketů například vůbec neotevírá v neděli.

Poplatek za použití silnic

Ve Švýcarsku se platí za průjezd silnicemi. Před vjezdem do země si musíte koupit dálniční známku Vignette. 

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: