Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Turecka

  • Pojištění do Turecka online výhodně
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Turecka?

Turecko tvoří most mezi Evropou a Asií. I v případě, že plánujete poklidnou dovolenou na pláži, cestovní pojištění do Turecka si sjednejte. Bez asistence vaší pojišťovny byste v cizí zemi těžko hledali zdravotní zařízení a domlouvali se v zahraniční nemocnici, nehledě na to, že zdravotní výdaje v cizině se můžou vyšplhat na miliony Kč. Proč sjednat cestovní pojištění do Turecka?

  • Krytí léčebných výdajů. I nevinné uklouznutí u bazénu může skončit vážným úrazem. Krytí léčebných výloh vám uhradí náklady za pobyt v nemocnici, operaci či zdravotní transport vrtulníkem nebo sanitkou.
  • Pojištění více než 100 sportů bez navýšení ceny můžete mít v základním balíčku cestovního pojištění.
  • Pojištění zavazadel. Toto připojištění vám uhradí škodu na vašem majetku v případě krádeže, ztráty nebo poškození zavazadla.
  • Pojištění zubního ošetření. Zubní komplikace na dovolené se můžou pořádně prodražit. Díky připojištění zubního ošetření vám může pojišťovna tyto náklady proplatit.
  • Pojištění zdravotního transportu z Turecka do Česka, nebo repatriace ostatků v případě smrti.

Co v Turecku zažít a ochutnat

Turecká riviéra

Do této části Turecka míří cestovatelé nejraději. Jedná se o jižní část země, kterou si návštěvníci zamilovali kvůli příznivému teplému klimatu, nádherným plážím a blízkosti starobylých antických památek. Turecká riviéra představuje optimální mix moderní hotelové vybavenosti, díky které si budete připadat jako při pobytu v Evropě. Při procházce ulicemi však zakusíte autentickou atmosféru Malé Asie a budete si opravdu připadat jako na pomezí evropského a asijského světa.

Turecká kuchyně

Dopřejte si tureckou gastronomii, do které se promítají vlivy tureckého, arabského a perského světa. Zřejmě nejznámější pochoutkou je kebab nebo dürüm. Milovníky masa určitě potěší i pokrm zvaný uprava izgara, což je jehněčí, kozí nebo hovězí maso připravované na grilu. Za ochutnání stojí i turecké dezerty (baklava, chalva), které mají velmi specifickou příchuť a jsou mnohem sladší, než ty evropské.

Tržiště

Opusťte aspoň na jeden den váš hotelový resort a vydejte se do ulic! Pokud navštívíte místní tržiště, zakusíte tu pravou orientální atmosféru. Užijte si procházku mezi pouličními stánky, nakupte si levné oblečení, exotické koření nebo nevšední dekorace do bytu. A až dojde k samotnému nákupu, nezapomeňte smlouvat – ohnivá diskuze s tureckým trhovcem a následný odkup věci za polovinu ceny patří k zážitkům, na které se nezapomíná.

Solná jezera v Pammukale

Objevte jeden z divů světa. Je jimi systém bělostných horninových teras, ve kterých je voda z termálních pramenů. Terasy vytváří unikátní seskupení malých jezírek, ve kterých je možné se koupat. Jedná se o přírodní památku, která nemá v Evropě ani nikde jinde obdoby, tudíž pokud budete pobývat poblíž Antalye, vyrazte do tohoto místa. Autem se tam dostanete za tři hodiny, což představuje ideální příležitost k jednodennímu výletu.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit do Turecka

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh u cestovního pojištění sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Nedopatřením se srazíte s lyžařem na sjezdovce a poškodíte mu lyžařskou výbavu, v horším případě mu způsobíte zdravotní následky. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám může hodit při cestě do Turecka

Aktuální kurz k 4.4.2020 1TRY = 3.812Kč
Turecko
Počasí
15°C
zataženo
so
15°C
11°C
ne
17°C
9°C
po
17°C
6°C
út
15°C
5°C
st
13°C
5°C
čt
11°C
2°C
7°C
-0°C

Cestovní pas

Protože Turecko nepatří do Evropské unie, je pro cestování nutný pas. Při cestě do této země si ohlídejte platnost vašeho cestovního dokladu. Váš cestovní pas musí být platný minimálně 150 dní od vstupu do této země.

Konzervativní oblečení

Přestože Turecko patří k jedné z nejbenevolentnějších muslimských zemí, chodit po ulicích v minisukni a velkém výstřihu nebude úplně tím pravým. Přibalte si do kufru i delší sukni nebo kalhoty a šátek, který si dáte přes ramena, abyste mohli vstoupit do chrámů a turistických památek.

Znalost základních tureckých frází

Pokud se v Turecku chystáte objevovat i jiné lokality, než je hotelový resort, naučte se základní turecká slova, která vám pomůžou při objednání jídla v restauraci i při nákupu na tržišti.

 

  • Orientace ve městech. Pokud se chystáte navštívit Instanbul, pečlivě si vaši cestu naplánujte dopředu. Jedná se o obrovské město, kde je velmi snadné ztratit se v nepřehledných uličkách.

Ceny

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Turecku setkat:

Jídlo v restauraci ………………………………… 84,35 Kč

Pivo 0,5 l             …………………………………..  54,82 Kč

Chleba 500 g        …………………………………..  8,76 Kč

Lístek na autobus ………………………………  10,96 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Turecku pozor

Nebezpečné oblasti

Ne všechny části Turecka jsou bezpečné pro cestování. ať už z důvodu teroristických útoků, nebo zaminovaných oblastí. Ministerstvo zahraničních věcí například varuje před cestami do jihovýchodního Turecka.

Fotografování

V této zemi není možné fotografovat vojenské objekty, armádní letadla, vojáky a policii. Raději svůj objektiv zaměřte jiným směrem, ať se vyhnete problémům.

Smlouvání

V Turecku patří k dobrému vychování při nákupu smlouvat. Pokud byste zboží koupili bez smlouvání, proddavač by se na vás díval jako na blázna. Nebojte se začít smlouvat – obohatí to váš nákupní zážitek a můžete se tak dostat i na polovinu ceny.

Zemětřesení

V této zemi se občas můžete setkat s mírným zemětřesením. Většinou se jedná o mírné otřesy, při kterých se budovy neřítí. Nebezpečí hrozí při popadání předmětů – proto při zemětřesení buďte dál od poliček s předměty a různých těžkých předmětů, které se můžou převrátit.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: