Menu

Cestovní pojištění na Ukrajinu

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění na Ukrajinu

  • Léčebné výlohy. Přestože Ukrajina je situována hned vedle Slovenska, o Evropskou unii už se nejedná. Z toho důvodu zde nebudete moct uplatnit vaši evropskou kartičku pojištění a všechny lékařské výdaje uhradit ze své kapsy.
  • Asistenční služba. Ukrajinština je sice slovanským jazykem, ale při komunikaci můžete mít problém. Asistenční služba zaštítí cizojazyčnou komunikaci s lékařským personálem a poradí vám, kam se obrátit v případě úrazu nebo nemoci.
  • Krytí až 100 sportů. Moderní cestovní pojistky jsou vymyšlené tak chytře, že dokážou krýt až 100 různých sportů.
  • Pohodlné sjednání online. Pro cestovní pojištění nemusíte chodit na pobočku pojištovny. Na našem porovnání cen pojištění sjednáte pohodlně online a všechny potřebné dokumenty vám pošleme online.

Co na Ukrajině zažít a ochutnat

Ukrajinské Karpaty

Řada cestovatelů míří na Ukrajinu za účelem objevování přírody. Zdejší přírodní scenerie je opravdu divoká a dobrodružná. Nejvyšším vrcholem Ukrajiny je hora Hoverla ve výšce 2061 metrů. Divoké hory, hluboké lesy a romantické dřevěné vesničky jsou něčím, díky čemuž bude vaše návštěva Ukrajiny nezapomenutelná.

Architektura

Ukrajina se pyšní řadou pravoslavných kostelíků s bohatě zdobenými interiéry. Tento typ budov nikde v Česku nenajdete, proto určitě stojí za navštívení. Nejznámějšími katedrálami jsou Chrám svaté Žofie a Kyjevskopečerská lávra. 

Černobyl

Pro množství cestovatelů je Ukrajina známá pro svou temnou minulost. Oblast, ve které se nachází bývalá jaderná elektrárna Černobyl, je fascinující i děsivá zároveň. Jedná se o oblast s vybydlenými domy, tudíž celý výjev připomíná postapokalyptický film.

Místní kuchyně

Při návštěvě Ukrajiny se zakousněte do něčeho dobrého. V ukrajinské gastronomii se snoubí ruský a středoevropský vliv. Pochutnejte si třeba na na varenyky (těstovinové taštičky plněné bramborami a masem), nebo na pirožcích (taštičky plněné masem nebo sýrem).

Co vše si můžete připojistit na cestu na Ukrajinu?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny díky cestovnímu pojištění.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit na Ukrajině

Ukrajina
Počasí
24°C
jasno
čt
40°C
22°C
32°C
19°C
so
32°C
17°C
ne
29°C
17°C
po
32°C
17°C
út
34°C
19°C
st
34°C
23°C

Dostatek hotovosti

Mnozí provozovatelé podniků (restaurace, čerpací stanice, obchody) neradi přiznávají všechny své příjmy a rádi si svou daňovou povinnost pokrátí. Poměrně častým jevem je situace, kdy majitel provozovny předstírá, že mu nefunguje platební terminál. Proto vždy u sebe mějte nějaké fyzické peníze.

Platnost cestovního pasu

Protože Ukrajina není součástí Evropské unie, je nutnost mít při cestách do této země cestovní pas. Jeho platnost musí být minimálně 3 měsíce do data, kdy poprvé překročíte hranici Ukrajiny.

Upevňovací pás na zavazadla

Připravte se, že cesta po ukrajinských silnicích je pořádné dobrodružství kvůli řadě výmolů na povrchu komunikací. S vaším automobilem to bude pořádně házet, což se nemusí líbit vašim zavazadlům. Proto je před cestou pořádně upevněte.

Cestovní pojištění na Ukrajinu

Přestože Ukrajina vychází cenově mnohem levněji než Česko, lékařské výdaje se v této zemi pořádně prodraží. Sjednejte si cetsovní pojistku a rozsah připojištění přizpůsobte typu vaší cesty (cestování za památkami, treky do přírody, provozování rizikových sportů, atd.)

Kolik zaplatíte na Ukrajině?

Jídlo v restauraci - 81 Kč
0,5 l piva - 26 Kč
Chleba 500 g - 8,62 Kč
Lístek na autobus - 4,3 Kč

Na co si dát pozor na Ukrajině

Divoká zvířata

Na Ukrajině v mnoha oblastech setkáte s nedotčenou přírodou a divokými lesy. V této zemi je poměrně hojný výskyt vlků a medvědů. Proto se před každým trekem informujte o bezpečnosti dané trasy, držte se vyznačených cest a snažte se dělat hluk (povídáním, cinkáním turistických tyčí), aby o vás zvířata dopředu věděla a mohla se vám vyhnout.

Jazyková bariéra

Většina místních lidí neumí anglicky, tudíž se připravte na problémy v komunikaci. Ukrajinština je naštěstí slovanský jazyk, tudíž vám pomůžou základy češtiny a ruštiny.

 

Zákaz focení

Při přejezdu hranic si nic nefoťte a nemiřte objektivem ani na policisty a jejich auta. Za toto chování si totiž můžete vysloužit i vězení v délce jednoho dne. Při fotografování dalších objektů žádná omezení neexistují, ale pozor si dejte při focení místních obyvatel a jejich domů. Mohli byste je naštvat a vysloužit si spršku nadávek.

Divoký styl řízení

Při cestování po silnicích buďte opatrní, protože místní lidé jsou poněkud impulzivní řidiči, kteří mají nepředvídatelné chování. Zážitkem sám o sobě je cesta po silnicích plných výmolů a nerovností. Zauvažujte, zda nenechat vaše auto doma a vypůjčit si automobil až na místě.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: