Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do USA

  • Cestovní pojištění od 15 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Jaké cestovní pojištění do USA sjednat?

Chystáte se strávit dovolenou za velkou louží? Do této země určitě nevyrážejte nepojištěni. Jaké cestovní pojištění do USA sjednat?

  • Zvolte limit krytí alespoň ve výši 5 milionů Kč. Zdravotní péče v USA totiž patří k těm nejdražším na světě (není výjimkou, že jeden den pobytu v nemocnici vyjde na částku přes 30 tisíc Kč). Cestovní pojištění do USA tudíž v žádném případě nepodceňujte.
  • Zvolte si i připojištění zubní péče. Zubní ošetření v této zemi nebývá nejlevnější a za ošetření zubního kazu nebo léčení zánětu dásní můžete dát tisíce korun.
  • Připojistěte si i vaše zavazadla. V případě krádeže vašeho zavazadla zřejmě na vaší dovolené nebudete celou dobu chodit v jednom oblečení a budete si muset něco dokoupit na místě. Takový nákup se obvykle pořádně prodraží (jen pro příklad: třeba za obyčejné ponožky v San Francisku dáte přibližně 300 Kč. Představte si, na kolik peněz by vás vyšlo dokoupit vše ostatní).
  • Obáváte se teroristického útoku? Řada pojištění má zranění, způsobené při teroristickém útoku ve výlukách, ale existují pojišťovny, kde si lze toto riziko připojistit.

Získejte levnější cestovní pojištění
do USA od 7 Kč denně.

Co v USA zažít a ochutnat

New York

Nenechte si ujít návštěvu tohoto velkolepého města, ve kterém budete mít pocit, že jste se ocitli ve středobodu vesmíru. Navštivte Sochu svobody a vystůjte si řadu na Empire State Building – ten výhled opravdu stojí za to! Dopřejte si výhled na panorama New Yorku z vyhlídkového bodu Manhattan Skyline, nebo si zaplaťte vyjížďku lodí. Pohled na siluety mrakodrapů vám opravdu vyrazí dech – toto je něco, co v Evropě opravdu nezažijete!

Příroda

Do USA řada lidí vyráží kvůli nezapomenutelné přírodní scenérii. Životním zážitkem je návštěva Grand Canyonu. Při pohledu na bizarní skalní útesy získáte pocit, že jste se ocitli na jiné planetě. Velkým lákadlem jsou i americké národní parky, ve kterých zažijete nespoutanou přírodu v její plné síle. Určitě nebudete litovat návštěvy Yellowstone parku, nebo Yosemitského národního parku.

Jídlo

Americkou gastronomií nemyslíme zajít si do McDonaldu na levný hamburger. Když už si chcete dopřát pravý americký „hambáč,“ dopřejte si jej v pořádné restauraci. Výhodou Spojených států amerických je jejich různorodost, co se týče etnik a národnostních menšin. Díky tomu máte všechny chutě světa na dosah ruky. Až budete v New Yorku, zajděte si do čínské, italské nebo korejské čtvrti a ochutnejte místní pokrmy.

Pláže

I v USA můžete narazit na nádherné pláže a oblasti, určené k letní dovolené. Nejznámější je asi Florida, kde si naplno užijete pláže s bílým pískem, palmami a unikátní jižanskou atmosférou. Zapomeňte na nudu ospalého plážového městečka – na Floridě se setkáte s pestrým denním i nočním společenským životem.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Jaké připojištění sjednat do USA

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh u cestovního pojištění sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč
Lyžařská dovolená – alespoň 5 milionů Kč

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Nedopatřením se srazíte s lyžařem na sjezdovce a poškodíte mu lyžařskou výbavu, v horším případě mu způsobíte zdravotní následky. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám může v USA hodit

Aktuální kurz k 1.4.2020 1USD = 25.039Kč
Spojené státy americké
Počasí
7°C
místy zataženo
st
12°C
6°C
čt
12°C
5°C
15°C
5°C
so
14°C
7°C
ne
15°C
8°C
po
21°C
11°C
út
25°C
15°C

Pro pobyty do 3 měsíců není nutné mít do USA víza. Stačí se zaregistrovat v systému ESTA (Electronic System of Travel Authorization). Tuto povinnost však nenechávejte na poslední chvíli a zaregistrujte se minimálně tři dny před odletem.

Cestovní pojištění do USA

Vyřízení této položky by pro vás mělo být ještě důležitější, než nalezení ubytování. Nějaký hotel nebo hostel snadno seženete i na místě, ale dluh několik milionů korun, který vám může kvůli absenci pojištění v cizině vzniknout, se zas tak snadno neshání.

Speciální adaptér

Zásuvky v Americe jsou jiné než v Evropě, proto si před odjezdem pořiďte speciální adaptér.

Objednaný taxík

Abyste se dostali z letiště do vašeho ubytování, zřejmě budete muset využít taxi službu. Věděli jste, že když si taxík objednáte dopředu, zaplatíte méně, než přímo na místě?

Mezinárodní řidičák

Spojené státy americké jsou velkou zemí, která přímo vybízí k výletům autem. Pokud plánujete vyrazit vstříc dobrodružství na legendární americké dálnice, vyřiďte si ještě v Česku mezinárodní řidičský průkaz.

Objednané vstupenky

Toužíte navštívit Sochu Svobody, nebo se podívat na vrchol Empire State Building? Na spoustu turistických atrakcí se vyplatí rezervovat si vstupenky předem, abyste se tam vůbec dostali a rovněž si tak můžete přijít k levnější ceně.

Kolik zaplatíte v USA?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v USA setkat:

Jídlo v restauraci - 447,63 Kč
Pivo 0,5 l - 156,67 Kč
Chleba 500 g - 88,01 Kč
Lístek na autobus - 61,55 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v USA pozor

Vyšší kriminalita

Americká města se vyznačují vyšší mírou kriminality, než známe z evropských metropolí. Díky vhodným opatřením však můžete případná rizika minimalizovat. Zjistěte si více informací o bezpečnostní situaci v oblasti, kde hodláte pobývat. Informace získáte na stránce neighborhoodscout.com.

Pořiďte si kopie

V případě, že ztratíte pas nebo další důležité dokumenty, budete moc rádi alespoň za jejich kopie. Rovněž si pořiďte kopie všech vašich rezervací a vstupenek.

Americké ceny

V USA se uvádí ceny bez daně, tzn. cenovka v obchodě není konečná, u pokladny vám k ní připočtou ještě daň.

Kapesní zloději

V lidnatých městech Spojených států amerických často dochází ke krádežím (zvláště v metru). Hlídejte si své cennosti a dejte si pozor zvláště v metru a v pouličních tlačenicích.

Španělština

Přestože v USA je oficiálním jazykem angličtina, v některých částech měst se domluvíte pouze španělsky, protože zde žije početná komunita obyvatel z Jižní Ameriky.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady:

Získejte levnější cestovní pojištění
do USA od 7 Kč denně.