Menu

10 × nejkrásnější pláže Chorvatska včetně tipů na ubytování u moře

Aktualizováno dne 13.7.2020

Chorvatsko je oblíbenou dovolenkovou destinací. Poradíme vám, na jaké pláže zamířit.

10 × nejkrásnější pláže Chorvatska včetně tipů na ubytování u moře
11 minut čtení
Cestovní pojištění

Ať už vyrážíte do Chorvatska poprvé nebo zde trávíte každý rok, máme pro vás tipy na ty nejkrásnější pláže, které Chorvatsko nabízí.

Doprava do Chorvatska

Do Chorvatska se dá i v současné době dostat autobusem, vlastním autem a nově i přímým vlakem Regiojetu z Prahy, Brna nebo Břeclavi až do chorvatské Rijeky. Pokud byste chtěli do dalších letovisek, tak je třeba zároveň přikoupit i autobusovou jízdenku. Nejkrásnější pláže chorvatska jsou tak na dosah snadněji než kdy dřív. Cesta vlakem trvá z Prahy zhruba 15 hod.

Než ovšem na dovolenou vyrazíte, nezapomínejte sledovat místní epidemiologickou situaci a případná omezení, jako je nošení roušek apod.

Chorvatsko a jeho nejkrásnější pláže

Následující pláže patří mezi ty nejhezčí a nejlepší v Chorvatsku. Jsou také nejoblíbenější, takže v opravdu nabité turistické sezoně se může vyplatit kvůli zabrání pěkného místa i přivstat.

Zlatni Rat, Bol, ostrov Brač

1.) Zlatni Rat, Bol, ostrov Brač

Tento Zlatý roh ostrova Brače patří mezi nejkrásnější, nejvíce vyhledávané a nejznámější chorvatské pláže. Pláž je totiž z drobných oblázků.

 • Cesta na Brač - z Prahy se na na ostrov dostanete autem za 14 hodin, včetně trajektu.
 • Ubytování u moře - přímo u pláže se nachází hotel Zlatni Rat Beach Hotel, kde se cena ubytování pohybuje okolo 3 000 Kč za osobu a noc.

Tip! Ubytování v Chorvatsku si můžete pořídit i přes cashback - službu, která vám za každou rezervaci ještě zaplatí. Podívejte se na oblíbené cashbacky zde:

* Booking.com
* Hotels.com
* Agoda.com

Gornja Vala, Gradac, chorvatsko

2.) Gornja Vala, Gradac

Tato nádherná oblázková pláž s borovicovým stínem patří zaslouženě mezi nejkrásnější pláže v Chorvatsku. Nachází se jižně od města Gradac.

 • Cesta na Gradac - autem je možné z Prahy do Gradacu dojet za 13 hodin.
 • Ubytování u moře - Apartments Bota v Drveniku se nachází blízko pláže Gornja Vala i další známé pláže Drvenik. Ubytování zde stojí okolo 3 100 Kč za pokoj a noc.

Tip! Ať už vyrážíte na jakoukoliv pláž, nezapomeňte na cestovní pojištění! To si můžete pořídit už za 7 Kč za den.

Vyzkoušejte kalkulačku cest. pojištění

Rajska plaža, Lopar, chorvatsko

3.) Rajska plaža, Lopar, ostrov Rab

Rajská pláž má tak mělký sestup do vody, že se můžete v písku brouzdat až kilometr do moře.

 • Cesta na Rab - na ostrov a k pláži se automobilem a trajektem dostanete přibližně za 11 hodin.
 • Ubytování u moře - ve vzdálenosti 200 m od této písečné pláže můžete využít například hotel Plaža Family. Zde cena pro dva dospělé začíná na 3 500 Kč / noc.

Záliv Šunj, ostrov Lopud

4.) Záliv Šunj, ostrov Lopud

Tato krásná pozvolná pláž je spíše turistickým místem. Na ostrov, na kterém není automobilová doprava, se musíte dostat lodí z Dubrovníku. V Dubrovníku můžete bydlet a užívat si krás tohoto města a na pláž si udělat jednodenní výlet. Také můžete nechat auto zaparkované na pobřeží a následně se dopravit na ostrov.

 • Cesta na Lopud - dopravit se autem do Dubrovníku vám zabere přibližně 14 hodin, zde je pak třeba přesednout na loď, která pluje asi půl hodiny.
 • Ubytování u moře - v blízkosti pláže se nachází například 4hvězdičkový Lafodia Sea Resort s cenami pokojů od 5 500 Kč se snídaní.

Kraljičina plaža, Nin

5.) Kraljičina plaža, Nin, Zadar

Hlavním lákadlem Královniny pláže je dlouhý pás písku a léčivého bahna.

 • Cesta do Ninu - na tuto pláž se z Prahy dopravíte vlastním autem za zhruba 10 hodin.
 • Ubytování u moře - pro ubytování blízko pláže se zkuste podívat na Queens Beach Hotel, který má ceny okolo 4200 Kč za apartmán pro 4 osoby / noc.

Vela Plaža, Baška, ostrov Krk

 

6.) Vela Plaža, Baška, ostrov Krk

Pláž Vela plaža má skoro 1,8 km na délku a patří k nejdelším plážím Chorvatska. Potěší vás i písečná a oblázková část.

 • Cesta na Krk - automobilem dorazíte na pláž z Prahy za necelých 10 hodin.
 • Ubytování u moře - přímo na okraji pláže se nachází hotel Tamaris. V tomto hotelu seženete ubytování od 3 800 Kč pro dvě osoby / noc.

Medulinská pláž Bijeca

7.) Medulinská pláž Bijeca

Pláž v blízkosti města Medulin láká svým mírným svažováním do moře a je ideální i pro rodiny s dětmi. V dosahu je také oblíbená chráněná oblast Park šuma Kašteja.

 • Cesta do Bijeky - vlastním autem se dostanete na místo během 10 hodin.
 • Ubytování u moře - blízko pláže najdete ubytování za 2 500 Kč pro dvě osoby za noc. Příkladem takového ubytování je Hotel Koral.

Podgora, Chorvatsko

8.) Oblázkové pláže v Podgoře

Jedna z hlavních a zároveň nejhezčích pláží lokality se nachází přímo v centru Podgory. Podgora je součástí Makarské riviéry, kde na vás čekají ty nejkrásnější pláže, které Chorvatsko může nabídnout.

 • Cesta do Podgory - autem do Podgory dojedete za přibližných 12 hodin.
 • Ubytování u moře - K hlavní pláži to budete mít blízko z Hotelu Aurora, kde stojí ubytování pro dvě osoby za noc přibližně 2 700 Kč. 

Tip! Pokud si chcete pláž prohlédnout, než na ni vyrazíte, pak můžete využít tuto plážovou webkameru.

Kupari, chorvatsko

9.) Kupari, jižně od Dubrovníku

Tato pláž je sice na vzdálenost od nás dále, ale jistě této delší trasy nebudete litovat. Zvláště, pokud chcete zažít koupání na pláži v jejímž okolí jsou proslulé zaniklé hotely.

 • Cesta na Kupari - když se na tuto pláž vypravíte autem z Prahy, počítejte se zhruba 14 hodinami cesty.
 • Ubytování u moře - hotel, který je v dosahu legendární pláže, je na například Sheraton Dubrovnik Riviera Hotel. Ten nabízí noc pro dvě osoby za zhruba 5 000 Kč.

Pláž sv. Ivana, Lubenice

10.) Pláž sv. Ivana, Lubenice

Jedna z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku se nachází na ostrově Cres. Pláž sv. Ivana je sice vzdálená od civilizace, o to je ovšem romantičtější. Ostatní pláže na ostrově jsou také krásné a rozhodně patří k těm prázdnějším v Chorvatsku. Pláž se bohužel / bohudík nachází mimo turistické destinace, takže dostat se na ni je trošku obtížnější.

 • Cesta do Lubenice - po vlastní ose autem z Prahy se dostanete přímo na pláž za 11 hodin. Musíte však připočítat čekání na trajekt a dále skutečnost, že z nejbližšího městečka Lubenice je to na pláž ještě skoro hodinu pěšky.
 • Ubytování u moře - u pláže jako takové žádné ubytování není, ale můžete přebývat v hlavním městě ostrova Cres. V Hotelu Kimen seženete ubytování přibližně za 3 500 Kč pro dvě osoby za noc. A na pláž sv. Ivana, která je vzdálená 22 km, si poté můžete udělat celodenní výlet.

Nádherných pláží v Chorvatsku najdeme spousty a každý má jiná doporučení a požadavky. Určitě se ale shodneme, že ty nejkrásnější pláže Chorvatska jsou ty, ze kterých si odvezeme nezapomenutelné vzpomínky. Ať už se tedy vydáte na písečnou či oblázkovou pláž, přejeme, ať je vaše dovolená plná zážitků, na které budete rádi vzpomínat.

Tip! Vyzkoušejte porovnání cestovního pojištění a najděte tak to, které bude nejlépe vyhovovat právě vašim potřebám.

Porovnej cestovní pojištění

Mohlo by vás zajímat

dovolená v africe
Safari v Keni, pláže v Zanzibaru nebo víkend v Marrákeši: Znáte nejlepší destinace v Africe?
31.1.2024

Africký kontinent je plný exotického bohatství a různorodých zážitků pro cestovatele, kteří touží po dobrodružství, relaxaci na pláži nebo objevování dávné historie a rozličné kultury. Tento článek vás provede několika nejlepšími destinacemi v Africe, od…

kanarske ostrovy v zime
Objevte kouzlo Kanárských ostrovů v zimní sezóně
24.1.2024

Kanárské ostrovy jsou jedním z nejoblíbenějších cestovatelských cílů v zimní sezóně. Toto španělské souostroví v Atlantickém oceánu nabízí nádherné pláže, teplé počasí a bohatou kulturu, která oslní každého návštěvníka. V tomto článku vám představíme…

cina velka cinska zed
Od Velké čínské zdi po Zakázané město: Nejlepší cestovatelské trasy v Číně
22.1.2024

Čína je rozlohou čtvrtá největší země světa. Je téměř tak velká jako celá Evropa. Žije v ní 1,4 miliardy obyvatel a je tedy druhá nejlidnatější země na světě. Mnohdy s ní máme spojené různé předsudky. Čína je přitom v mnoha směrech naprosto úchvatná a…

ramadan
Ramadán v každodenním životě: Jak se slaví tento svatý měsíc v muslimském světě?
10.1.2024

Ramadán je svatý měsíc v islámském kalendáři, který má zásadní význam pro muslimy po celém světě. Během tohoto měsíce provádí muslimové postní zvyklosti a věnují se náboženským aktivitám. V tomto článku se podíváme na to, jak Ramadán může ovlivnit…