Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Bezpečné destinace pro letní dovolenou. Kam vyrazit bez rizika?

17.5.2019
Bezpečné destinace pro letní dovolenou. Kam vyrazit bez rizika?
9 minut čtení
Cestovní pojištění

Čas dovolených se blíží a vy už možná aktivně listujete katalogy a projíždíte internetové stránky cestovních kanceláří, abyste našli ideální místo, kam letos vyrazit. Při výběru je samozřejmě důležitý komfort, služby, vybavení, cena, ale také čím dál více i bezpečnostní situace. Proto jsem pro vás připravili tipy na bezpečné destinace pro letní dovolenou. Kam můžete vyrazit bez obav?

Bojíte se na dovolené přírodní katastrof, teroristických útoků nebo uprchlíků? Nejste sami. Spousta lidí si dnes vybírá destinace, kde je jen malá pravděpodobnost, že některá z uvedených situací nastane. Naštěstí existuje dost míst, kam můžete klidně vyrazit a v článku několik z nich najdete.

Bulharsko

Dovolená v Bulharsku nabírá v posledních letech opět na oblibě. Poměrně dlouho opomíjená destinace je přitom bezpečná, má krásné moře, pláže, kouzelnou přírodu i památky. Mimo to vás potěší skvělé služby za přijatelné ceny. Mezi nejoblíbenější letoviska patří již tradičně Slunečné pobřeží, Zlaté Písky a Primorsko. V každém z nich najdete vše, co správná dovolená potřebuje. Ať už vyhledáváte příjemné restaurace, kavárny nebo třeba živější bary.

Co v Bulharsku navštívit?

 • Varna: největší přístavní město, kde se nachází katedrála Nanebevzetí. Ta skrývá vzácné nástěnné malby i divadlo. Pro rodiny s dětmi pak bude dozajista nejzajímavější Delfinárium.
 • Sozopol: původní rybářská vesnice roky okouzluje turisty svými půvabnými domky pocházejícími z 19. století. Navštívit můžete i zdejší archeologické muzeum, které má ve sbírce vzácné řecké vázy.
 • Nessebar: úžasné městečko s antickými památkami a středověkými stavbami. Právem je zařazeno do seznamu UNESCO. Navštivte jeho turecké lázně nebo větrný mlýn.
 • Ropotamo: chráněná přírodní rezervace poskytuje nevšední zážitek v podobě projížďky na řece Ropotamo.

Tip! Před cestou si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. U nás jej máte za 7 kč/den.

Porovnat ceny cestovního pojištění

Portugalsko

Portugalsko se neřadí k úplně nejlevnějším destinacím, ale rozhodně bezpečným. Můžete zde spojit odpočinek s poznáváním krás země. Užijte si skotačení v průzračně čistém moři, vodní sporty, turistiku, skvělé jídlo a pití i mnoho památek. Portugalsko je významným producentem korku a někdy se uvádí, že až polovina světové produkce pochází právě odsud. Obyvatelé země prý patří k největším jedlíkům ryb a mořských plodů. A pokud vám nestačí pevnina, navštivte ostrovy, které k Portugalsku patří. I Azorské ostrovy a Madeira stojí za návštěvu.

Co vidět v Portugalsku:

 • Lisabon: krásné hlavní město Portugalsko je plné života a historie. Určitě navštivte monumentální a dech beroucí klášter jeronymitů ve čtvrti Belém. Bez prohlídky náměstí Praca de Comercio by prohlídka Lisabonu nebyla kompletní. Jedno z nejrozlehlejších, nejkrásnějších a nejvýznamnějších náměstí v hlavním městě je zároveň i jedním z největších v celé Evropě.
 • Braga: historické město, které dostalo přezdívku „portugalský Řím“ nabízí mnoho významných církevních a dalších památek. Město je plné katedrál, paláců a dalších úžasných budov s velkou historií.
 • Sintra: oblíbená turistická destinace zapsaná na seznamu UNESCO. Město je domovem dvou krásných paláců, Palácio Nacional de Sintra a Palácio Nacional da Pena.

Španělsko

Bezpečnou a krásnou dovolenou u moře strávíte i ve Španělsku. Každoročně lákají jeho pláže i památky mnoho turistů z celého světa. Můžete si užít známá letoviska na pobřeží: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Azahar, Costa Blanca, Murcia, Andalusie apod. nebo se pustit ještě trochu dál a navštívit Mallorcu i s jejími větrnými mlýny, klidnou a příjemnou Menorcu či živou a pulzující Ibizu. Tato země už je občas zmiňována v souvislosti s migranty, ale jen velmi zřídka a rozhodně vám zde žádné riziko nehrozí.

Jaká místa musíte navštívit:

 • Barcelona: město s proslulým trhem i historií. Mimo to nabízí i čtyři kilometry úchvatných pláží. Dominantou města je nedokončený chrám Sagrada Família z dílny Gaudího.
 • Córdoba: město na jihu Španělska vás nadchne především historickým centrem s paláci a mešitami. Nejvýznamnější je Córdobská mešita, která patří k druhým největším na světě. Zajděte se podívat i na starověký římský most Puente Vijeo, židovské a arabské město Juderia, kostel svatého Michaela nebo do Archeologického muzea.
 • Costa Blanca: nejoblíbenější přímořská destinace s krásným pobřežím, které je na mnoha částech lemované skalními útesy. Najdete tu velké pláže i různá romantická zákoutí.
 • Klášter Poblet: kdo rád poznává architektonické skvosty, neměl by minout tento cisterciánský klášter. Nachází se v Katalánsku mezi městy Vimbodí a Espluga de Francolí. Dodnes zde žijí mniši a vy si můžete koupit víno, které oni vyrábí.

Kypr

Mezi další bezpečné destinace pro letní dovolenou patří tento ostrov ve východním středomoří s dobrou dostupností, příznivými klimatickými podmínkami i velkou mírou bezpečnosti. Není se co divit, že Kypr patří mezi velmi oblíbené destinace, a nejen kvůli svým skvostným plážím, úchvatných přírodních scenériích nebo různorodé architektuře. Stejně skvělá je i kyperská kuchyně a místní kultura.

Zajímavosti z Kypru:

 • Pafos: bývalé hlavní město Kypru je právem zapsáno do seznamu UNESCO. Může se pochlubit velkým množstvím agrologických nalezišť. Většina návštěvníků si nenechá ujít Královské hrobky, což je systém podzemních katakomb vytesaných do skály a archeologický pár s Pafskými mozaikami. Stojí zde i Odeon, římské divadlo, které postihlo zemětřesení, ale přesto bylo znovu obnoveno a stále se zde hraje.
 • Pohoří Troodos: úchvatné kyperské pohoří musíte prostě vidět. Je to jako byste z pláže přijeli do úplně jiného světa. Vzduch prosycený vůní borovic a cedrů i úchvatný klášter Kykkos založený již v roce 1080, kde jsou vystaveny malované ikony světců včetně nejcennější ikony Panny Marie.
 • Nicósie: hlavní a největší město Kypru je posledním rozděleným hlavním městem světa. Jeho střed protíná Zelená linie, která dělí Kyperskou republiku a Severokyperskou tureckou republiku. Přechod mezi oběma částmi je možný u Paláce Ledra (jen pro pěší). Autem byste museli za západním předměstím Nicósie. Pokud se tam dostanete, ocitnete se v úplně jiném světě. Skončí široké bulváry s moderními obchody, ale přijdou uličky s bazary, tržiště a stánky. Určitě si nenechte ujít prohlídku Mešity Selimiye, což bývala katedrála sv.Sofie.

 

Mohlo by vás zajímat

thumb
10 pohádkových hradů a zámků v Německu, které jste si oblíbili na Instagramu
7.8.2020

Krásné zámky a hrady Německo skrývá téměř za každou druhou zatáčkou, obzvláště pak na jihu země. Nechte se inspirovat a vyrazte některý z nich navštívit.

thumb
Cestovní pojištění k platební kartě: Jaké výhody a nevýhody přináší?
6.8.2020

Představte si život, kdy můžete kdykoliv spontánně vycestovat, aniž byste se museli starat o pojistku na cesty. Cestovní pojištění k platební kartě tuto svobodu umožňuje, tudíž vašemu rozletu nemusí stát nic v cestě. Vyplatí se tento způsob ochrany na…

thumb
10 zábavních parků v Německu, ze kterých vám pravděpodobně vylezou oči z důlku
5.8.2020

Zábavní park a Německo k sobě jednoznačně patří a vřele jej doporučujeme všem, kteří hledají zábavu a řízené dobrodružství.

thumb
Cesta na Slovensko autem 2020: kolik zaplatíte za dálniční poplatky a na co si dát pozor?
4.8.2020

Přestože už dlouho nejsme jednou zemí, naši „východní bratia“ nám mají stále co nabídnout. Ať už do této země vyrážíte za vysokohorskou turistikou, lyžováním nebo skvělou gastronomií, určitě vás bude zajímat, jak se vám bude cestovat. Jaká vás čeká cesta…