Menu

Bezpečné destinace pro letní dovolenou. Kam vyrazit bez rizika?

Aktualizováno dne 27.5.2021

Čas dovolených se blíží a vy už možná aktivně listujete katalogy a projíždíte internetové stránky cestovních kanceláří, abyste našli ideální místo, kam letos vyrazit. Při výběru je samozřejmě důležitý komfort, služby, vybavení, cena, ale také čím dál více i bezpečnostní situace. Proto jsem pro vás připravili tipy na bezpečné destinace pro letní dovolenou. Kam můžete vyrazit bez obav?

Bezpečné destinace pro letní dovolenou. Kam vyrazit bez rizika?
10 minut čtení
Cestovní pojištění

Bojíte se na dovolené přírodní katastrof, teroristických útoků nebo uprchlíků? Nejste sami. Spousta lidí si dnes vybírá destinace, kde je jen malá pravděpodobnost, že některá z uvedených situací nastane. Naštěstí existuje dost míst, kam můžete klidně vyrazit a v článku několik z nich najdete.

dovolená v bulharsku

Letní dovolená v Bulharsku

Dovolená v Bulharsku nabírá v posledních letech opět na oblibě. Poměrně dlouho opomíjená destinace je přitom bezpečná, má krásné moře, pláže, kouzelnou přírodu i památky. Mimo to vás potěší skvělé služby za přijatelné ceny. Mezi nejoblíbenější letoviska patří již tradičně Slunečné pobřeží, Zlaté Písky a Primorsko. V každém z nich najdete vše, co správná dovolená potřebuje. Ať už vyhledáváte příjemné restaurace, kavárny nebo třeba živější bary.

Bulharsko: Co navštívit?

 • Varna - největší přístavní město Bulharska, kde se nachází katedrála Nanebevzetí. Ta skrývá vzácné nástěnné malby i divadlo. Pro rodiny s dětmi pak bude dozajista nejzajímavější Delfinárium.
 • Sozopol - původní rybářská vesnice roky okouzluje turisty svými půvabnými domky pocházejícími z 19. století. Navštívit můžete i zdejší archeologické muzeum, které má ve sbírce vzácné řecké vázy.
 • Nessebar - úžasné městečko s antickými památkami a středověkými stavbami. Právem je zařazeno do seznamu UNESCO. Navštivte jeho turecké lázně nebo větrný mlýn.
 • Ropotamo - chráněná přírodní rezervace poskytuje nevšední zážitek v podobě projížďky na řece Ropotamo.

Tip! Před cestou si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. U nás jej máte už od 7 kč/den.

Cestovní pojištění od 7 Kč/den

dovolená v portugalsku

Letní dovolená v Portugalsku

Portugalsko se neřadí k úplně nejlevnějším destinacím, ale rozhodně bezpečným. Můžete zde spojit odpočinek s poznáváním krás země. Užijte si skotačení v průzračně čistém moři, vodní sporty, turistiku, skvělé jídlo a pití i mnoho památek. Portugalsko je významným producentem korku a někdy se uvádí, že až polovina světové produkce pochází právě odsud. Obyvatelé země prý patří k největším jedlíkům ryb a mořských plodů. A pokud vám nestačí pevnina, navštivte ostrovy, které k Portugalsku patří. I Azorské ostrovy a Madeira stojí za návštěvu.

Portugalsko: Co vidět?

 • Lisabon - krásné hlavní město Portugalsko je plné života a historie. Určitě navštivte monumentální a dech beroucí klášter jeronymitů ve čtvrti Belém. Bez prohlídky náměstí Praca de Comercio by prohlídka Lisabonu nebyla kompletní. Jedno z nejrozlehlejších, nejkrásnějších a nejvýznamnějších náměstí v hlavním městě je zároveň i jedním z největších v celé Evropě.
 • Braga - historické město, které dostalo přezdívku „portugalský Řím“ nabízí mnoho významných církevních a dalších památek. Město je plné katedrál, paláců a dalších úžasných budov s velkou historií.
 • Sintra - oblíbená turistická destinace zapsaná na seznamu UNESCO. Město je domovem dvou krásných paláců, Palácio Nacional de Sintra a Palácio Nacional da Pena.

Věděli jste, že... si můžete ubytování v zahraničí pořídit i přes cashback? Tato služba vám za každou rezervaci vrátí část peněz zpět. Cashbacky na ubytování teď najdete například na:

Booking.com - 4 % z nákupu zpět
Agoda.com - až 6 % z nákupu zpět

dovolená ve španělsku

Letní dovolená ve Španělsku

Bezpečnou a krásnou dovolenou u moře strávíte i ve Španělsku. Každoročně lákají jeho pláže i památky mnoho turistů z celého světa. Můžete si užít známá letoviska na pobřeží: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Azahar, Costa Blanca, Murcia, Andalusie apod. nebo se pustit ještě trochu dál a navštívit Mallorcu i s jejími větrnými mlýny, klidnou a příjemnou Menorcu či živou a pulzující Ibizu. Tato země už je občas zmiňována v souvislosti s migranty, ale jen velmi zřídka a rozhodně vám zde žádné riziko nehrozí.

Španělsko: Co vidět?

 • Barcelona - město s proslulým trhem i historií. Mimo to nabízí i čtyři kilometry úchvatných pláží. Dominantou města je nedokončený chrám Sagrada Família z dílny Gaudího.
 • Córdoba - město na jihu Španělska vás nadchne především historickým centrem s paláci a mešitami. Nejvýznamnější je Córdobská mešita, která patří k druhým největším na světě. Zajděte se podívat i na starověký římský most Puente Vijeo, židovské a arabské město Juderia, kostel svatého Michaela nebo do Archeologického muzea.
 • Costa Blanca - nejoblíbenější přímořská destinace s krásným pobřežím, které je na mnoha částech lemované skalními útesy. Najdete tu velké pláže i různá romantická zákoutí.
 • Klášter Poblet - kdo rád poznává architektonické skvosty, neměl by minout tento cisterciánský klášter. Nachází se v Katalánsku mezi městy Vimbodí a Espluga de Francolí. Dodnes zde žijí mniši a vy si můžete koupit víno, které oni vyrábí.

dovolená kypr

Letní dovolená na Kypru

Mezi další bezpečné destinace pro letní dovolenou patří tento ostrov ve východním středomoří s dobrou dostupností, příznivými klimatickými podmínkami i velkou mírou bezpečnosti. Není se co divit, že Kypr patří mezi velmi oblíbené destinace, a nejen kvůli svým skvostným plážím, úchvatných přírodních scenériích nebo různorodé architektuře. Stejně skvělá je i kyperská kuchyně a místní kultura.

Kypr: Co vidět?

 • Pafos - bývalé hlavní město Kypru je právem zapsáno do seznamu UNESCO. Může se pochlubit velkým množstvím agrologických nalezišť. Většina návštěvníků si nenechá ujít Královské hrobky, což je systém podzemních katakomb vytesaných do skály a archeologický pár s Pafskými mozaikami. Stojí zde i Odeon, římské divadlo, které postihlo zemětřesení, ale přesto bylo znovu obnoveno a stále se zde hraje.
 • Pohoří Troodos - úchvatné kyperské pohoří musíte prostě vidět. Je to jako byste z pláže přijeli do úplně jiného světa. Vzduch prosycený vůní borovic a cedrů i úchvatný klášter Kykkos založený již v roce 1080, kde jsou vystaveny malované ikony světců včetně nejcennější ikony Panny Marie.
 • Nicósie - hlavní a největší město Kypru je posledním rozděleným hlavním městem světa. Jeho střed protíná Zelená linie, která dělí Kyperskou republiku a Severokyperskou tureckou republiku. Přechod mezi oběma částmi je možný u Paláce Ledra (jen pro pěší). Autem byste museli za západním předměstím Nicósie. Pokud se tam dostanete, ocitnete se v úplně jiném světě. Skončí široké bulváry s moderními obchody, ale přijdou uličky s bazary, tržiště a stánky. Určitě si nenechte ujít prohlídku Mešity Selimiye, což bývala katedrála sv.Sofie.

Tip! Další destinace, které by se vám mohly během letní dovolené líbit:

* 15 x nejkrásnější řecké ostrovy
* Antalya a další destinace v Turecku, které rozhodně stojí za návštěvu
* Albánie: Průvodce pro velké i malé dobrodruhy

Mohlo by vás zajímat

pojištění telefonu
Pojištění telefonu a další zbytečná pojištění, za která lidé vyhazují peníze
26.7.2021

Některé pojistky jsou jako záchranný kruh, který v případě neštěstí odvrátí hrozící finanční problémy. Ovšem jiná jsou bohužel jen načančanou zbytečností s okázalým názvem a minimální užitnou hodnotou. Které pojistky vám pomůžou a které jsou jako…

země bez turistů
Země bez turistů: 5 posledních rájů na zemi
14.7.2021

Také jste si toho všimli? V posledních letech se cestování dostává pod kůži stále více lidem a možná i váš soused z prvního patra, který celý život vyrážel jenom na svou šumavskou chalupu, si zaletěl až na Bali. Tento cestovatelský rozmach má však i…

letadlo na letišti
Jak se dostat na letiště Václava Havla? Aktualizované informace 2021
12.7.2021

Kufry jsou sbalené, cestovní horečka vrcholí a vy už se nemůžete dočkat, jak osvěžíte své tělo v malebné přímořské zátoce. Najednou však vyvstává zádrhel ve shánění taxíku na poslední chvíli. Hlavou se vám honí nejchmurnější představy o tom, jak let z…

ledovec v chile
Měsíční údolí, gejzírové pole a další zajímavá místa, která můžete navštívit v Chile
9.7.2021

Hledáte dobrodružství na cestách, přitom ale nevyhledáváte nebezpečí a ani nemáte zájem o davy turistů? Zkuste Chile, nejdelší stát světa, který nabízí pro každého něco. Příroda je zde rozmanitá od pouští po ledové pláně.