Menu

Co je Google Pay a které banky tuto službu podporují?

Aktualizováno dne 20.9.2020

Chcete vědět co je Google Pay, k čemu se hodí, a jak ho použít při platbě v obchodě? Připravili jsme pro vás přehledný článek, který vám na tyto dotazy odpoví.

Co je Google Pay a které banky tuto službu podporují?
4 minuty čtení
Běžné účty

Způsoby placení se stále zjednodušují a jednou z vyhledávaných funkcí je Google Pay. Díky němu můžete platit prakticky kdekoliv bez toho, abyste u sebe měli finance v hotovosti.

Google Pay

Co je Google Pay?

Jedná se o rychlý a jednoduchý způsob placení prakticky kdekoliv. Tedy v obchodech, v aplikacích, na internetu, v rámci Googlu. Jedná se o službu, která na jednom zabezpečeném místě sdružuje vaše kreditní a debetní karty, lístky a palubní vstupenky, věrnostní, dárkové a jiné speciální karty. To vše se samozřejmou ochranou a odměnami, jaké máte u své banky.

Tip! Pokud si nejste jistí, jakou kreditní kartu si vybrat, vyzkoušejte náš porovnávač karet. Během pár vteřin zjistíte, jaké výhody jednotlivé banky nabízí.
Porovnej kreditní karty

Google Pay

Proč používat Google Pay?

Hlavní výhodou této funkce je, že sebou nemusíte nosit různé platební karty. Ani při platbách na internetu nemusíte znovu a znovu zadávat své údaje. Vyberete si svou platební metodu (rozumějte platební kartu) a už jen zaplatíte. V obchodem vám pak stačí mít u sebe svůj mobilní telefon.

Google Pay

Kde lze platit Google Pay?

Službu Google Pay lze použít v mnoha obchodech, aplikacích i na řadě internetových stránek. V obchodech hledejte běžný symbol pro bezkontaktní placení (pak můžete platit telefonem) nebo značku G Pay. Na webu a v aplikacích, které službu podporují naleznete logo Koupit s G Pay nebo pouze G Pay.

Google Pay

Jak platit přes Google Pay telefonem?

V prvé řadě je třeba mít staženou aplikace Google Pay. V té si nastavíte preferovanou platební metodu (jednu z vašich uložených karet) pro bezkontaktní platby. Pokud ji budete chtít před každou bezhotovostní platbou změnit, můžete tak učinit.

V obchodě pak stačí pouze odemknout svůj telefon, aplikaci Google Pay otevírat již nemusíte. Přiložte telefon ke čtečce, po zaplacení se zobrazí modrý symbol zaškrtnutí. Pokud bude třeba zadat PIN nebo další úkony, postupujte podle informací na telefonu.

Google Pay

Kdo podporuje Google Pay?

Google Pay podporují stovky bank. U nás jmenovitě například ČSOB, KB, Edenred, Equa Bank, Moneta Money Banky, UniCredit Bank, Fio banka, Raiffeisen Bank, Home credit, J&T banka, mBank, Air Bank, Banka creditas, Revolut, Česká spořitelna, ESSOX.

Tip! Chcete vědět, jaké další výhody jednotlivé banky přináší? Vyzkoušejte porovnávač účtů.
Porovnej účty

Funkce Google Pay je tedy efektivní a snadný způsob, jak platit za své nákupy.

Mohlo by vás zajímat

Google Maps
Jak najít ztraceného člena rodiny a další skvělé funkce Google Maps
28.5.2021

V dnešní době se už nemusíte strachovat, že na dovolené v Chorvatsku či třeba při pochodu džunglí v Peru zabloudíte a už se nenajdete. Google Maps se o vás srdnatě postarají. Možná je vám blízké sdílení polohy, ale znáte i ostatní užitečné funkce?

aplikace
Nejlepší finanční aplikace 2021: Appky, které šetří nebo spoří peníze!
24.5.2021

V penězích je dobré mít pořádek. Můžete využít Excel a klasicky třídit peníze v tabulce, ale co tak jít na věc nověji? Představíme vám nejlepší aplikace do mobilu, se kterými budete mít o svých financích,smlouvách, ale třeba i kontrolách u lékaře přehled…

mobilní operátor
Virtuální operátoři – Co to je?
28.4.2021

Na trhu mobilních sítí vládnou v České republice tři hlavní operátoři. Jsou notoricky známí a není potřeba je představovat. A pak jsou tu také operátoři, jako je SAZKAmobil, Tesco Mobile nebo třeba LAMA mobile. Jak tito virtuální operátoři fungují?

mobilní tarify 2021
Mobilní tarify 2021: Novinky a nejpopulárnější operátoři
21.12.2020

Podívejte se s námi na novinky, nejpopulárnější operátory a výhled na mobilní tarify 2021.