Menu

Internetové bankovnictví 2021: Jaké výhody teď banky nabízí?

Aktualizováno dne 17.5.2021

Internetové bankovnictví je pro nás už naprosto běžnou součástí komunikace s bankou a často nejjednodušší cestou, jak se dostat ke svému účtu. Je to ale také jeden z důležitých prostředků prodeje nových produktů.

Internetové bankovnictví 2021: Jaké výhody teď banky nabízí?
14 minut čtení
Běžné účty

Některé banky přistupují k rušení poboček a spoléhají na to, že klient své požadavky zvládne zpracovat vzdáleně. O to více se musí vývojáři soustředit na internetové bankovnictví a aplikace do mobilních telefonů. Ty musí splňovat nejnovější trendy, být intuitivní a co nejvíce se přizpůsobovat přáním klientů, nebo snad ještě lépe jejich přání předvídat, přitom bez jediné bezpečnostní chyby. Jak to banky zvládají?

online bankovnictví

Co je internetové bankovnictví?

Můžete se také setkat s označením online bankovnictví nebo e-banking či internetbanking. Internetové bankovnictví představuje pro klienta okamžitý přístup odkudkoliv ke svému bankovnímu účtu. Internetové bankovnictví vás vzdáleně spojí s účtem přes počítač, tablet, nebo pomocí aplikace v mobilním telefonu.

Webové rozhraní pro lepší a pohodlnější komunikaci

Jde o rychlý způsob, jak přes webové rozhraní komunikovat s bankou. Nabídka jednotlivých bank se ale liší v uživatelském rozhraní i v rozsahu služeb realizovatelných v internetovém bankovnictví. Ačkoliv pro základní účty bývá už zpravidla přístup do internetového bankovnictví zdarma, rozdíly jsou v cenách za operace, které v něm provedete.

Rychlost je jednou z mnoha výhod

Hlavní výhodou je rychlost a skutečnost, že klient nemusí být fyzicky přítomen v bance. Příkazy zadané v internetovém bankovnictví bývají v rámci banky realizovány ještě v tentýž den, do jiné banky bývají převedeny do druhého dne.

Srovnání základních poplatků internetového bankovnictví

Název banky a produktu běžného účtu Cena za vedení účtu Cena za zřízení a správu internetového bankovnictví Cena provedení příkazu k úhradě přes internetové bankovnictví Platba přes QR kód v mobilní aplikaci
Air bank zdarma zdarma zdarma ano
Česká spořitelna (Základní účet) zdarma zdarma 5 Kč za položku; 2 Kč úhrada do jiné banky ano
ČSOB (Základní účet) Základní účet 25 Kč zdarma 5 Kč ano
Fio banka zdarma zdarma zdarma ano
Komerční banka (MůjÚčet) zdarma zdarma 6 Kč ano
Moneta (běžný účet Tom Plus) zdarma zdarma zdarma ano
Poštovní spořitelna (Poštovní účet) zdarma zdarma zdarma ano

Věděli jste, že... můžete jedním klikem porovnat nabídky těchto i dalších bank? Vyzkoušejte nezávislý porovnávač běžných účtů a obratem zjistěte, který je právě teď nejvýhodnější:
Porovnej nabídky bank

ČSOB internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví ČSOB je jednoduché a stejně jako většina konkurenčních produktů umožňuje základní operace jako zadávání úhrad, nastavení platebních karet včetně limitů, plateb či blokací, umožňuje ale také jednoduché sjednání nových produktů. S tímto bankovnictvím máte přístup také k hypotéce a penzijnímu spoření vedeného u ČSOB. Banka navíc spustila Multibanking, díky kterému můžete ovládat účty jiných bank v jednom bankovnictví ČSOB.

 • Všechny účty můžete ovládat z jednoho místa  –⁠ multibanking.
 • Bezpečné přihlášení a i úhrady zadáte rychle a pohodlně. 
 • Neustálý přístup ke všemu.
 • Je zdarma ke všem účtům.
 • Srovnání nejoblíbenějších účtů od ČSOB najdete ZDE.

KB internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví Komerční banky má název Mojebanka.cz. Prostřednictvím tohoto internetového bankovnictví můžete provádět standardní operace v české měně, ale i zahraniční platba či SEPA platby. Výhodou je možnost sjednávání nových produktů jako je např. půjčka, pojištění.

Bankovnictví se sjednává na pobočce nebo telefonicky. V internetovém bankovnictví KB je možné mít napojené i další účty z jiných bank. K účtu si můžete z internetového bankovnictví zadat také zmocněné osoby.

 • K účtu lze zařídit přístup více lidem.
 • Přístup chráněn KB klíčem nebo bezpečnostním heslem.
 • Účty, úvěry, pojištění i investice na jednom místě.
 • Budete upozorněni na dvakrát stejně zadanou platbu.
 • Multibanking.

Tip! Zajímá vás, která banka vám nabídne nejvýhodnější kreditní kartu? Zjistěte, jaké výhody si můžete užít u jednotlivých kreditních produktů.

Porovnej kreditní karty

Air bank internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví Air bank je moderní a jednoduché. Z účtu na účet si peníze můžete přesunout jedním tahem. Zajímavá je také možnost propojit si svůj účet v jiné bance do aplikace Air Bank. V Air Bank pak uvidíte, jaké máte na dalších svých účtech zůstatky. Aktuálně umožňuje Air Bank propojení se šesti bankami.

Internetové bankovnictví umožňuje vytváření vlastních obálek, do kterých si ukládáte peníze. Také si můžete pojmenovat používané účty ostatních podle vlastní fantazie. Internetové bankovnictví myslí na vaši bezpečnost, proto inkaso neodejde dříve, než přímo pokus o inkasování prostředků odsouhlasíte.

 • Intuitivní a jednoduché ovládání.
 • Převedení peněz mezi účty jedním tahem.
 • Sdílení účtu s rodinou.
 • Bezpečnost nadevše.
 • Z aplikace se můžete podívat i na účty v jiných bankách.

Poštovní spořitelna - internetové bankovnictví

Poštovní spořitelna je obchodní značka, která patří do skupiny ČSOB. Společná banka je ČSOB. Jako obchodní značka ale měla Poštovní spořitelna svoje podmínky, svoje sazebníky. Vše se ale aktuálně sjednocuje a ačkoliv společnosti působí dále pod dvěma značkami, dochází ke sjednocení sazebníků. Internetové bankovnictví je také jednotné, a to ČSOB Smart.

 • Získáte dokonalý přehled. o investicích, hypotéce, pojištění i penzijku.
 • Platební karty si nastavíte, jak potřebujete – limity, platby na internetu i dočasné blokace.
 • Hravě si pořídíte i nové produkty, stačí si jen vybrat z naší nabídky.
 • Okamžité platby.

Moneta internetové bankovnictví

Podle nezávislé studie Deloitte 2018 představuje internetové bankovnictví Moneta nejpokročilejší nástroj pro obsluhu financí na českém trhu.

Internetové bankovnictví má název Internet Banka a je potřeba založit ho na pobočce. Po jeho založení si s ním můžete zřizovat nové produkty, investovat do podílových fondů, navýšit úvěry. Prostřednictvím SMS nebo e-mailu si můžete nechat zasílat zprávy o aktivitách na vašich účtech

 • Intuitivní a přehledné internetové bankovnictví.
 • Snadné sjednání úvěrů či navýšení kontokorentu.
 • Investování do podílových fondů.
 • Prvky zvyšující úroveň zabezpečení.
 • Všechny dokumenty a smlouvy si můžete uložit ve virtuálních šanonech.

Věděli jste, že... Moneta umožňuje propojení s dalšími bankami. V aplikaci Monety tak uvidíte třeba zůstatky na vašich dalších účtech nebo transakce. Oproti Air Bank je možné propojit ji s více bankami než jen s šesti vybranými.

Fio banka - internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví Fio je zdarma k běžnému, spořicímu účtu, ale i termínovanému vkladu. Fio bylo v roce 1998 první institucí v České republice, která zavedla internetové bankovnictví. Za hlavní výhodu internetového bankovnictví Fio banky lze považovat jeho přehlednost. Při načtení hlavní stránky vidíte nejnovější přijaté a odeslané platby. Historii transakcí si můžete zobrazit neomezeně až k úplně první platbě.

Internetové bankovnictví je také jednoduché a intuitivní. Okamžitě víte, kolik máte za měsíc ještě možných výběrů z bankomatu zdarma. Kromě toho se přes něj realizují okamžité platby.

Tip! Co dělat, když odešlete peníze na špatný účet? Podívejte se na ideální postup.

Přihlášení do internetového bankovnictví bývá chráněno silným ověřením klienta. Pokud se přihlašujete ze zařízení, které banka u vašeho účtu ještě nezná, bude po vás vyžadovat další ověření pomocí SMS. Zařízení si pak můžete přidat mezi vaše obvyklé.

V nastavení je možné aktivovat zdarma i tzv. hlásiče, které vás budou podle nastavení informovat o dění na účtu jako jsou např. pohyby na účtu, neprovedené operace, překročení stanoveného limitu, transakce kartou. Můžete využít zaslání přes SMS, e-mail nebo push-up notifikaci.

 • Neomezená historie transakcí a možnost nastavení hlásičů.
 • Vysoká úroveň zabezpečení proti zneužití.
 • První finanční institucí v ČR, která nabídla veřejnosti v roce 1998 internetbanking.

Česká spořitelna - internetové bankovnictví

Aktuální internetové bankovnictví České spořitelny se jmenuje George, je nástupníkem Servisu 24, a bylo spuštěno v roce 2018. První ohlasy nebyly vždy pozitivní. Od té doby se ale dále intenzivně měnilo. Internetové bankovnictví umožňuje spravovat všechny klientovy produktu přímo, ale také investovat, spořit. Zvládá také automatické třídění plateb a také upozornění na budoucí výdaje. Navíc umožňuje sjednat produkt nový.

 • Nejširší sít bankomatů a poboček na českém trhu.
 • Peníze zamknete George klíčem.
 • Okamžité platby jako samozřejmost.
 • Budete dostávat finanční tipy a triky.
 • Pozná vás podle hlasu.

Pokud vybíráte mezi několika bankovními účty, podívejte se i na jejich internetová bankovnictví. Banky poskytují demo verze na vyzkoušení. Může jít o důležité rozhodovací kritérium. Přece jen aktuálně na pobočky téměř nechodíme a vše se zařizuje přes internet. Internetové bankovnictví bude hlavní a možná i jediný komunikační prostředek mezi vámi a bankou.

Mohlo by vás zajímat

platba kartou
Nejlepší běžný účet 2023
10.1.2023

Bez běžného účtu se v současné době jen stěží obejdeme. Na běžný účet chodí výplata, platíme z něj v obchodech, máme z něj nastavené trvalé příkazy, inkasa. Banky se přitom předhání, aby ten jejich účet nalákal co nejvíce klientů. Najít nejlepší běžný…

společný účet manželů
Společný účet manželů: Je to dobrý nápad? Kde vám jej dají zadarmo?
8.12.2022

Pro páry, které chtějí mít přehled o rodinných financích, je zajímavým řešením společný účet manželů. Jaké má výhody a úskalí a jak se k takovému řešení staví české banky?

online banking
Bankovní poplatky: Jak na nich co nejvíc ušetřit, nebo se jim zcela vyhnout?
17.11.2022

Číhají nevinně na vašem bankovním kontě a tváří se, že vůbec neexistují. Pak provedete nějakou neočekávanou akci (výběr z cizího bankomatu nebo zahraniční platbu) a ony vystrčí své růžky a strhnou vám za tento úkon z účtu nějakou peněžní částku. Jaké…

platba telefonem
Co je Google Pay a které banky tuto službu podporují?
29.9.2022

Chcete vědět co je Google Pay, k čemu se hodí, a jak ho použít při platbě v obchodě? Připravili jsme pro vás přehledný článek, který vám na tyto dotazy odpoví.