Menu

Mobilní tarify 2021: Novinky a nejpopulárnější operátoři

Aktualizováno dne 23.12.2020

Podívejte se s námi na novinky, nejpopulárnější operátory a výhled na mobilní tarify 2021.

Mobilní tarify 2021: Novinky a nejpopulárnější operátoři
8 minut čtení
Telefonování

Vybrat si správný mobilní tarif může být oříšek. Připravili jsme pro vás přehled mobilních operátorů, jejich tarifů a změn, které chystají pro rok 2021.

tarify 2021

Novinky ze světa mobilních tarifů

S napětím očekávaná dražba mobilního prostoru pro 5G sítě v letošním roce bohužel nepřinesla kýžený výsledek. Veřejnou aukcí neprošel žádný nový operátor mobilní sítě. Český telekomunikační úřad si sliboval od tohoto počinu zvýšení konkurence a tlaku na naše tři současné operátory. S novým operátorem a výraznými změnami cen za mobilní tarify 2021 tedy nemůžeme počítat.

5G síť

Již během letošního roku a v průběhu let následujících bude probíhat přechod mobilních operátorů na síť 5G a její rozšiřování. Tato síť je rychlejší, bezpečnější a výkonnější. Největší změnou tak již v příštím roce bude odstup Vodafonu od sítě 3G, ke kterému má dojít 31.3.2021. Z tohoto důvodu si budou muset někteří uživatelé zakoupit mobilní telefon využívající síť 2G, 4G nebo 5G. Pokud si nejste jistí, jestli se tato situace týká i Vás, Vodafone poskytuje službu ověření zdarma, díky které zjistíte, zda váš telefon bude nadále použitelný.

Tip! Potřebujete si pořídit nový smartphone? Učiňte tak přes cashback a obdržte část peněz zpět. Cashback na telefony teď najdete například na:

* OKAY.cz - až 6 % z nákupu zpět
* Mallpay.cz - až 300Kč z nákupu zpět

Přesnější údaje o rychlosti internetu

Další novinkou je, že od 1. 1. 2021 budou muset operátoři konkrétněji udávat dodávanou rychlost internetu. Nemělo by být možné, aby nabízeli 100 MB/s připojení a to bylo dostupné jen občas. Snad tuto skutečnost budou reflektovat i zatím neupravené mobilní tarify 2021.

mobilní operátoři

Nejoblíbenější operátoři v ČR

Pokud množství zákazníků vypovídá o oblíbenosti operátora, pak je u nás nejoblíbenějším operátorem T-Mobile s 6,2 miliony zákazníků. Za ním následuje O2 a nakonec Vodafone. Více informací o srovnání mobilních operátorů jsme připravili v samostatném článku.

Nesmíme však zapomínat na virtuální operátory. Jedná se o firmy, které si pronajímají velké objemy dat od hlavních operátorů, čímž získají výhodnější ceny a pak tento koupený „mobilní prostor” dále prodávají pod vlastními nabídkami koncovým uživatelům. Nejvíce příznivců mezi virtuálními operátory má Blesk mobil, Tesco mobil, Mobil.cz a Sazka mobil.

Tip! Chcete zjistit, kde dostanete tzv. nejvíc muziky za co nejméně? Porovnejte nabídky mobilních operátorů v našem srovnávači:
Porovnej mobilní operátory

mobilní tarif 2021

Mobilní tarify 2021

Mezi nejzajímavější, prozatím známé mobilní tarify 2021 v příštím roce můžeme zařadit ty od firmy Vodafone a T-Mobile. Právě tyto společnosti nabízí výhodné balíčky.

Tarif Cena Obsah
Vodafone Red 599 Kč Neomezené volání i SMS, 4 GB da
Vodafone 250+Neomezené SMS fér 398 Kč 250 minut, neomezné SMS, 1,3 GB dat
T-Mobile Můj svobodný tarif M 525 Kč Neomezené volání i SMS, 1,5 GB dat

mobil 2021

Možná se vás nové mobilní tarify 2021 netýkají, protože jste spokojeni se svým stávajícím. Tak se alespoň pro zajímavost podívejte na srovnání cen volání, SMS a dat po světě. Uvedené příklady jsou za nejlevnější tarif s neomezenými daty od společnosti T-mobile.

Země Tarif Obsahuje Cena
Česká republika T-Mobile, Můj svobodný tarif M a neomezená SD data Neomezeně: SD data, volání a sms 1 075 Kč
Německo Telekom, Magenta Mobil XL Neomezeně: 5G internet € 82.81 (cca 2 180 Kč)
Slovensko Telekom, T Nekonečno SD Neomezeně: SD data, volání a sms € 42 (cca 1 106 Kč)
Rakousko Magenta, Mobile Sim Only Gold Neomezeně: 5G internet, volání a sms € 45 (cca 1 185 Kč)
USA T-Mobile, Essentials Neomezeně: 4G internet, volání a sms $ 26 (cca 563 Kč za jeden telefon v rodinném balíčku pro 4)

Mobilní tarify se průběžně vyvíjejí a operátoři se snaží svým klientům poskytnout různé výhody. Pokud si nejste stávajícím tarifem jistí, podívejte se i ke konkurenci. Možná pro vás budou mít zajímavější nabídku.

Ještě by se vám mohly hodit... naši další průvodci světem mobilů:

* Mobily pro seniory – telefony, které si zamiluje i vaše babička
* To nejlepší z českého Instagramu

Mohlo by vás zajímat

thumb
Srovnání mobilních operátorů: Jaký operátor je nejlepší?
14.9.2020

Poté, co se nabídka českých operátorů stala terčem kritiky za předražená data (díky čemuž jsou tuzemské telefonní služby jedny z nejdražších v Evropě), šli operátoři do sebe a připravili si pro zákazníky neomezená data a další užitečné benefity. Jakých…

thumb
15 trendy mobilních doplňků, se kterými si svůj chytrý telefon ještě více zamilujete
10.6.2020

Připravili jsme pro vás seznam 15 mobilních doplňků, díky kterým budete mít lepší zážitek z využívání telefonu, a které oceníte v nejedné situaci.

thumb
Mobily pro děti, které vás nezruinují: Kompletní průvodce telefony pro předškoláky, školáky a teenagery
9.6.2020

Mobil pro děti samozřejmě není hračka a pokud se bojíte (nebo víte), že je šance, že přístroj přijde k újmě, pak je na místě podívat se po levnějších variantách.

thumb
Proč si (ne)pořídit iPhone? Včetně srovnání nejnovějších modelů
8.6.2020

Připravili jsme pro vás přehled výhod a nevýhod, které pořízení iPhonu přináší. Budete si tak moci udělat vlastní názor, jestli je pro vás tato značka mobilních telefonů vodná či ne.