Menu

Mobilní tarify 2021: Novinky a nejpopulárnější operátoři

Aktualizováno dne 23.12.2020

Podívejte se s námi na novinky, nejpopulárnější operátory a výhled na mobilní tarify 2021.

Mobilní tarify 2021: Novinky a nejpopulárnější operátoři
8 minut čtení
Telefonování

Vybrat si správný mobilní tarif může být oříšek. Připravili jsme pro vás přehled mobilních operátorů, jejich tarifů a změn, které chystají pro rok 2021.

tarify 2021

Novinky ze světa mobilních tarifů

S napětím očekávaná dražba mobilního prostoru pro 5G sítě v letošním roce bohužel nepřinesla kýžený výsledek. Veřejnou aukcí neprošel žádný nový operátor mobilní sítě. Český telekomunikační úřad si sliboval od tohoto počinu zvýšení konkurence a tlaku na naše tři současné operátory. S novým operátorem a výraznými změnami cen za mobilní tarify 2021 tedy nemůžeme počítat.

5G síť

Již během letošního roku a v průběhu let následujících bude probíhat přechod mobilních operátorů na síť 5G a její rozšiřování. Tato síť je rychlejší, bezpečnější a výkonnější. Největší změnou tak již v příštím roce bude odstup Vodafonu od sítě 3G, ke kterému má dojít 31.3.2021. Z tohoto důvodu si budou muset někteří uživatelé zakoupit mobilní telefon využívající síť 2G, 4G nebo 5G. Pokud si nejste jistí, jestli se tato situace týká i Vás, Vodafone poskytuje službu ověření zdarma, díky které zjistíte, zda váš telefon bude nadále použitelný.

Tip! Potřebujete si pořídit nový smartphone? Učiňte tak přes cashback a obdržte část peněz zpět. Cashback na telefony teď najdete například na:

* OKAY.cz - až 6 % z nákupu zpět
* Mallpay.cz - až 300Kč z nákupu zpět

Přesnější údaje o rychlosti internetu

Další novinkou je, že od 1. 1. 2021 budou muset operátoři konkrétněji udávat dodávanou rychlost internetu. Nemělo by být možné, aby nabízeli 100 MB/s připojení a to bylo dostupné jen občas. Snad tuto skutečnost budou reflektovat i zatím neupravené mobilní tarify 2021.

mobilní operátoři

Nejoblíbenější operátoři v ČR

Pokud množství zákazníků vypovídá o oblíbenosti operátora, pak je u nás nejoblíbenějším operátorem T-Mobile s 6,2 miliony zákazníků. Za ním následuje O2 a nakonec Vodafone. Více informací o srovnání mobilních operátorů jsme připravili v samostatném článku.

Nesmíme však zapomínat na virtuální operátory. Jedná se o firmy, které si pronajímají velké objemy dat od hlavních operátorů, čímž získají výhodnější ceny a pak tento koupený „mobilní prostor” dále prodávají pod vlastními nabídkami koncovým uživatelům. Nejvíce příznivců mezi virtuálními operátory má Blesk mobil, Tesco mobil, Mobil.cz a Sazka mobil.

Tip! Chcete zjistit, kde dostanete tzv. nejvíc muziky za co nejméně? Porovnejte nabídky mobilních operátorů v našem srovnávači:
Porovnej mobilní operátory

mobilní tarif 2021

Mobilní tarify 2021

Mezi nejzajímavější, prozatím známé mobilní tarify 2021 v příštím roce můžeme zařadit ty od firmy Vodafone a T-Mobile. Právě tyto společnosti nabízí výhodné balíčky.

Tarif Cena Obsah
Vodafone Red 599 Kč Neomezené volání i SMS, 4 GB da
Vodafone 250+Neomezené SMS fér 398 Kč 250 minut, neomezné SMS, 1,3 GB dat
T-Mobile Můj svobodný tarif M 525 Kč Neomezené volání i SMS, 1,5 GB dat

mobil 2021

Možná se vás nové mobilní tarify 2021 netýkají, protože jste spokojeni se svým stávajícím. Tak se alespoň pro zajímavost podívejte na srovnání cen volání, SMS a dat po světě. Uvedené příklady jsou za nejlevnější tarif s neomezenými daty od společnosti T-mobile.

Země Tarif Obsahuje Cena
Česká republika T-Mobile, Můj svobodný tarif M a neomezená SD data Neomezeně: SD data, volání a sms 1 075 Kč
Německo Telekom, Magenta Mobil XL Neomezeně: 5G internet € 82.81 (cca 2 180 Kč)
Slovensko Telekom, T Nekonečno SD Neomezeně: SD data, volání a sms € 42 (cca 1 106 Kč)
Rakousko Magenta, Mobile Sim Only Gold Neomezeně: 5G internet, volání a sms € 45 (cca 1 185 Kč)
USA T-Mobile, Essentials Neomezeně: 4G internet, volání a sms $ 26 (cca 563 Kč za jeden telefon v rodinném balíčku pro 4)

Mobilní tarify se průběžně vyvíjejí a operátoři se snaží svým klientům poskytnout různé výhody. Pokud si nejste stávajícím tarifem jistí, podívejte se i ke konkurenci. Možná pro vás budou mít zajímavější nabídku.

Ještě by se vám mohly hodit... naši další průvodci světem mobilů:

* Mobily pro seniory – telefony, které si zamiluje i vaše babička
* To nejlepší z českého Instagramu

Mohlo by vás zajímat

surfování na telefonu
Kteří operátoři vám nabídnou neomezená data?
21.7.2021

Všichni tři hlavní čeští operátoři už mají ve své nabídce tarify s neomezenými daty. Bohužel stále ještě nejsou neomezená data u většiny za cenu, kterou bychom mohli nazvat zanedbatelnou. Pokud chcete kdekoliv surfovat bez omezení, musíte si zkrátka…

online scam
Nebezpečí na internetu: Jak vyzrát na rizika online světa?
20.7.2021

Zatímco v dřívějších dobách měli lidé nejdůležitější věci ve fyzické podobě (peníze ve štrozoku, rodinné fotografie, doklady a smlouvy), dnes se vše přesouvá na internet. Je to pohodlnější, ale v mnoha aspektech rizikovější. Podívejte se, jaká nebezpečí…

mario hra
20 x nejlepší hry na mobil zdarma pro Android i iPhone
19.7.2021

Léto patří zábavě. Ta nejlepší je venku s partou přátel, ale když počasí nepřeje, jsme rádi i za jiné způsoby krácení volného času. Připravili jsme pro vás seznam, který zahrnuje hry na mobil zdarma a je jedno zda máte Android či iPhone.

ztracený telefon
Kde je můj mobil? Jak najít telefon pomocí Googlu, Find My Mobile a dalšími způsoby
15.7.2021

Věděli jste, že lidé každý rok ztratí více než 70 milionů smartphonů? Otázku „Kde je můj mobil?“ si tak dennodenně pokládají lidé napříč světem. Většina z nás ztracený telefon najde na některém z jeho obvyklých míst, co ale dělat, když není nikde k…