Menu

Mobilní tarify 2021: Novinky a nejpopulárnější operátoři

Aktualizováno dne 23.12.2020

Podívejte se s námi na novinky, nejpopulárnější operátory a výhled na mobilní tarify 2021.

Mobilní tarify 2021: Novinky a nejpopulárnější operátoři
8 minut čtení
Telefonování

Vybrat si správný mobilní tarif může být oříšek. Připravili jsme pro vás přehled mobilních operátorů, jejich tarifů a změn, které chystají pro rok 2021.

tarify 2021

Novinky ze světa mobilních tarifů

S napětím očekávaná dražba mobilního prostoru pro 5G sítě v letošním roce bohužel nepřinesla kýžený výsledek. Veřejnou aukcí neprošel žádný nový operátor mobilní sítě. Český telekomunikační úřad si sliboval od tohoto počinu zvýšení konkurence a tlaku na naše tři současné operátory. S novým operátorem a výraznými změnami cen za mobilní tarify 2021 tedy nemůžeme počítat.

5G síť

Již během letošního roku a v průběhu let následujících bude probíhat přechod mobilních operátorů na síť 5G a její rozšiřování. Tato síť je rychlejší, bezpečnější a výkonnější. Největší změnou tak již v příštím roce bude odstup Vodafonu od sítě 3G, ke kterému má dojít 31.3.2021. Z tohoto důvodu si budou muset někteří uživatelé zakoupit mobilní telefon využívající síť 2G, 4G nebo 5G. Pokud si nejste jistí, jestli se tato situace týká i Vás, Vodafone poskytuje službu ověření zdarma, díky které zjistíte, zda váš telefon bude nadále použitelný.

Tip! Potřebujete si pořídit nový smartphone? Učiňte tak přes cashback a obdržte část peněz zpět. Cashback na telefony teď najdete například na:

* OKAY.cz - až 6 % z nákupu zpět
* Mallpay.cz - až 300Kč z nákupu zpět

Přesnější údaje o rychlosti internetu

Další novinkou je, že od 1. 1. 2021 budou muset operátoři konkrétněji udávat dodávanou rychlost internetu. Nemělo by být možné, aby nabízeli 100 MB/s připojení a to bylo dostupné jen občas. Snad tuto skutečnost budou reflektovat i zatím neupravené mobilní tarify 2021.

mobilní operátoři

Nejoblíbenější operátoři v ČR

Pokud množství zákazníků vypovídá o oblíbenosti operátora, pak je u nás nejoblíbenějším operátorem T-Mobile s 6,2 miliony zákazníků. Za ním následuje O2 a nakonec Vodafone. Více informací o srovnání mobilních operátorů jsme připravili v samostatném článku.

Nesmíme však zapomínat na virtuální operátory. Jedná se o firmy, které si pronajímají velké objemy dat od hlavních operátorů, čímž získají výhodnější ceny a pak tento koupený „mobilní prostor” dále prodávají pod vlastními nabídkami koncovým uživatelům. Nejvíce příznivců mezi virtuálními operátory má Blesk mobil, Tesco mobil, Mobil.cz a Sazka mobil.

Tip! Chcete zjistit, kde dostanete tzv. nejvíc muziky za co nejméně? Porovnejte nabídky mobilních operátorů v našem srovnávači:
Porovnej mobilní operátory

mobilní tarif 2021

Mobilní tarify 2021

Mezi nejzajímavější, prozatím známé mobilní tarify 2021 v příštím roce můžeme zařadit ty od firmy Vodafone a T-Mobile. Právě tyto společnosti nabízí výhodné balíčky.

Tarif Cena Obsah
Vodafone Red 599 Kč Neomezené volání i SMS, 4 GB da
Vodafone 250+Neomezené SMS fér 398 Kč 250 minut, neomezné SMS, 1,3 GB dat
T-Mobile Můj svobodný tarif M 525 Kč Neomezené volání i SMS, 1,5 GB dat

mobil 2021

Možná se vás nové mobilní tarify 2021 netýkají, protože jste spokojeni se svým stávajícím. Tak se alespoň pro zajímavost podívejte na srovnání cen volání, SMS a dat po světě. Uvedené příklady jsou za nejlevnější tarif s neomezenými daty od společnosti T-mobile.

Země Tarif Obsahuje Cena
Česká republika T-Mobile, Můj svobodný tarif M a neomezená SD data Neomezeně: SD data, volání a sms 1 075 Kč
Německo Telekom, Magenta Mobil XL Neomezeně: 5G internet € 82.81 (cca 2 180 Kč)
Slovensko Telekom, T Nekonečno SD Neomezeně: SD data, volání a sms € 42 (cca 1 106 Kč)
Rakousko Magenta, Mobile Sim Only Gold Neomezeně: 5G internet, volání a sms € 45 (cca 1 185 Kč)
USA T-Mobile, Essentials Neomezeně: 4G internet, volání a sms $ 26 (cca 563 Kč za jeden telefon v rodinném balíčku pro 4)

Mobilní tarify se průběžně vyvíjejí a operátoři se snaží svým klientům poskytnout různé výhody. Pokud si nejste stávajícím tarifem jistí, podívejte se i ke konkurenci. Možná pro vás budou mít zajímavější nabídku.

Ještě by se vám mohly hodit... naši další průvodci světem mobilů:

* Mobily pro seniory – telefony, které si zamiluje i vaše babička
* To nejlepší z českého Instagramu

Mohlo by vás zajímat

kde parkuji?
Kde mám auto? Aplikace, se kterými najdete svůj vůz nejen na parkovišti.
18.9.2021

Když vyprávíte kamarádům, jak jste na dovolené hledali půl hodiny své auto, které bylo zaparkované jen o ulici vedle, zní to jako prima vtipná historka. Možná jste si i v hlavě překládali, jak policistům vysvětlit, že vám auto ukradli. Ve chvíli, kdy ale…

pojištění telefonu
Pojištění telefonu a další zbytečná pojištění, za která lidé vyhazují peníze
26.7.2021

Některé pojistky jsou jako záchranný kruh, který v případě neštěstí odvrátí hrozící finanční problémy. Ovšem jiná jsou bohužel jen načančanou zbytečností s okázalým názvem a minimální užitnou hodnotou. Které pojistky vám pomůžou a které jsou jako…

surfování na telefonu
Kteří operátoři vám nabídnou neomezená data?
21.7.2021

Všichni tři hlavní čeští operátoři už mají ve své nabídce tarify s neomezenými daty. Bohužel stále ještě nejsou neomezená data u většiny za cenu, kterou bychom mohli nazvat zanedbatelnou. Pokud chcete kdekoliv surfovat bez omezení, musíte si zkrátka…

online scam
Nebezpečí na internetu: Jak vyzrát na rizika online světa?
20.7.2021

Zatímco v dřívějších dobách měli lidé nejdůležitější věci ve fyzické podobě (peníze ve štrozoku, rodinné fotografie, doklady a smlouvy), dnes se vše přesouvá na internet. Je to pohodlnější, ale v mnoha aspektech rizikovější. Podívejte se, jaká nebezpečí…