Menu

Mobily pro seniory – telefony, které si zamiluje i vaše babička

Aktualizováno dne 13.2.2021

Přehled mobilních telefonů, které jsou ideální pro seniory. Budete tak s nimi moci být stále v kontaktu a současně jsou uzpůsobeny právě této věkové skupině.

Mobily pro seniory – telefony, které si zamiluje i vaše babička
6 minut čtení
Telefonování

Dostupnost je v současné době vším. Chceme rychle domlouvat schůzky, případně je rušit či odkládat nebo potřebujeme co nejdříve vyřešit nějaký problém. A právě to nám umožňují mobilní telefony, díky kterým jsme si mnohem blíže. Je tedy logické, že mobily mají své místo i v životě starších lidí. Ti sice často nové technologie odmítají, nakonec si ovšem mobil koupí, nebo jim ho pořídí jejich blízcí.

Aby byl mobil pro seniory dobrým kamarádem, a ne zapomenutým kouskem techniky v šuplíku, jsou telefony pro ně dělány tak, aby se snadno obsluhovaly. Mezi zásadní devizy patří:

  • větší tlačítka
  • větší rozestupy mezi tlačítky
  • možnosti hlasitějšího zvonění i hovorů
  • výdrž baterie

Pokud mají i tlačítko SOS, tak mohou vašim prarodičům i zachránit život (při zmáčknutí odešle zprávu na vybrané číslo a začne vytáčet). Některé z nich mají i fotokontakty, takže nemusí hledat brýle, aby se podívali, kdo volá.

Nabídka současného trhu je velice široká, a je proto těžké mezi mobilními telefony pro seniory vybrat. Připravili jsme proto pro vás 5 nejoblíbenějších modelů současnosti. Tipy na další modely i s konkrétními recenzemi najdete například v tomto testu telefonů pro seniory.

telefon pro seniory

Zdroj: Datart.cz

1.) CPA Halo 11

Tento telefon se řadí mezi nejoblíbenější modely. Uživatelé si jej chválí především díky velkým tlačítkům s rozestupy a intuitivnímu ovládání. Navíc má ze zadní strany SOS tlačítko, které může být užitečné. Dále disponuje vestavěnou svítilnou, která funguje i při vypnutém telefonu. Mezi další výhody patří dlouhá výdrž baterie, přítomnost rádia i fotoaparátu. Pro někoho ovšem může být hůře čitelný barevný displej.

  • Cena: 890 Kč

mobil pro seniory

Zdroj: Datart.cz

2.) Aligator A670 Senior

Naprosto intuitivní záležitost s pořádnými tlačítky a SOS lokátorem. Disponuje svítilnou, rádiem i slabým fotoaparátem. Výborně padne do ruky a samozřejmostí je i dlouhá výdrž baterie.

  • Cena: 948 Kč

telefon pro seniory

Zdroj: F-mobil.cz

3.) Evolveo EasyPhone XD

U tohoto telefonu jsou opět oceňovaná velká tlačítka, dobíjecí stojánek a dlouhá výdrž baterie. Navíc díky 3 nastavitelným tlačítkům pro rychlé vytáčení se mohou senioři vyhnout hledání v telefonních kontaktech. Součástí je i svítilna, SOS tlačítko a FM rádio.

Pokud si váš prarodič rád pořídí nějaký ten snímek, po dokoupení paměťové karty využije i tlačítko pro rychlé otevření foťáku.

  • Cena: 990 Kč

mobil pro seniory

Zdroj: Datart.cz

4.) Alcatel 2019G

Tento Alcatel vás osloví svou kvalitní konstrukcí a snad největší kapacitou baterie z nabízených mobilů pro seniory. Disponuje SOS tlačítkem, svítilnou, fotoaparátem a rádiem. Jeho největší výhodou je právě jeho jednoduchost, což je častým požadavkem právě pro starší uživatele.

  • Cena: 849 Kč

5.) Nokia 3310 2017

Tento model je novou verzí legendárního nezničitelného telefonu Nokia 3310. Má sice menší tlačítka, nicméně baterie vydrží neuvěřitelně dlouho, ovládání je jednoduché a jedná se o nostalgickou záležitost. Navíc disponuje fotoaparátem, MP3 i rádiem - ani vaše poněkud modernější babička na něj tím pádem nedá dopustit. Bohužel ale nemá SOS tlačítko, což nám připadá jako velká nevýhoda u mobilu pro seniory.

  • Cena: 1200-1500 Kč

Tyto telefony jsou prakticky na stejné úrovni. Za rozumné peníze dostanete mobil pro seniory, který se snadno ovládá a vy můžete na své blízké dávat lépe pozor a být s nimi více v kontaktu.

Tip! Tak co? Vybrali jste prarodičům nebo starším rodičům ideální telefon? Pokud ano, nezapomeňte jim k němu ještě pořídit ten nejvýhodnější tarif. Jednoduše ho najdete v našem nezávislém porovnávači.

Zdarma porovnej tarify

 

Mohlo by vás zajímat

thumb
Mobilní tarify 2021: Novinky a nejpopulárnější operátoři
21.12.2020

Podívejte se s námi na novinky, nejpopulárnější operátory a výhled na mobilní tarify 2021.

thumb
Srovnání mobilních operátorů: Jaký operátor je nejlepší?
14.9.2020

Poté, co se nabídka českých operátorů stala terčem kritiky za předražená data (díky čemuž jsou tuzemské telefonní služby jedny z nejdražších v Evropě), šli operátoři do sebe a připravili si pro zákazníky neomezená data a další užitečné benefity. Jakých…

thumb
15 trendy mobilních doplňků, se kterými si svůj chytrý telefon ještě více zamilujete
10.6.2020

Připravili jsme pro vás seznam 15 mobilních doplňků, díky kterým budete mít lepší zážitek z využívání telefonu, a které oceníte v nejedné situaci.

thumb
Mobily pro děti, které vás nezruinují: Kompletní průvodce telefony pro předškoláky, školáky a teenagery
9.6.2020

Mobil pro děti samozřejmě není hračka a pokud se bojíte (nebo víte), že je šance, že přístroj přijde k újmě, pak je na místě podívat se po levnějších variantách.