Menu

Mobily pro seniory – telefony, které si zamiluje i vaše babička

8.6.2022

Podívejte se na přehled mobilních telefonů, které jsou ideální pro babičky a dědečky. Pokud jim takový telefon pořídíte, budete s nimi moci být stále v kontaktu. Mobily pro seniory jsou zároveň uzpůsobeny právě této věkové skupině - nemusíte se tedy bát, že by s nimi neuměli zacházet.

Mobily pro seniory – telefony, které si zamiluje i vaše babička
8 minut čtení
Telefonování

Dostupnost je v současné době vším. Chceme rychle domlouvat schůzky, případně je rušit či odkládat nebo potřebujeme co nejdříve vyřešit nějaký problém. A právě to nám umožňují mobilní telefony, díky kterým jsme si mnohem blíže. Je tedy logické, že mobily mají své místo i v životě starších lidí. Ti sice často nové technologie všeobecně odmítají, nakonec si ovšem mobil koupí, nebo jim ho pořídí jejich blízcí. Pokud ovšem nový telefon nepatří mezi mobily pro seniory, často se nesetká s úspěchem.

mobil pro seniory

Čím se liší mobily pro seniory od běžných telefonů?

Aby byly mobily pro seniory dobrým kamarádem, a ne zapomenutým kouskem techniky v šuplíku, jsou telefony pro ně dělány tak, aby se snadno obsluhovaly. Mezi zásadní devizy patří:

 • Větší tlačítka
 • Větší rozestupy mezi tlačítky
 • Možnosti hlasitějšího zvonění i hovorů
 • Výdrž baterie
 • Pokud mají i tlačítko SOS, tak mohou vašim prarodičům i zachránit život (při zmáčknutí odešle zprávu na vybrané číslo a začne vytáčet).
 • Některé z nich mají i fotokontakty, takže nemusí hledat brýle, aby se podívali, kdo volá.

Nabídka současného trhu je velice široká, a je proto těžké mezi mobilními telefony pro seniory vybrat. Připravili jsme proto pro vás 5 nejoblíbenějších modelů současnosti.

1.) CPA Halo 11

Tento telefon se řadí mezi nejoblíbenější modely už poslední dva roky. Uživatelé si jej chválí především díky velkým tlačítkům s rozestupy a intuitivnímu ovládání. Navíc má ze zadní strany SOS tlačítko, které může být užitečné. Dále disponuje vestavěnou svítilnou, která funguje i při vypnutém telefonu. Mezi další výhody patří dlouhá výdrž baterie, přítomnost rádia i fotoaparátu. Pro někoho ovšem může být hůře čitelný barevný displej.

 • Cena: 990 Kč
 • Dražší alternativa: CPA Halo 18 (1089 Kč)
 • Levnější alternativa: myPhone Halo Easy (490 Kč)

2.) Aligator A670 Senior

Naprosto intuitivní mobil pro seniory s pořádnými tlačítky a SOS lokátorem. Disponuje svítilnou, rádiem i slabým fotoaparátem. Výborně padne do ruky a samozřejmostí je i dlouhá výdrž baterie.

 • Cena: 1040 Kč
 • Dražší alternativa: Aligator S6000 Senior (1990 Kč)
 • Levnější alternativa: Aligator A321 Senior (790 Kč)

Tip! Mobil pro babičku nebo dědečka můžete pořídit i přes cashback a dostat tak část peněz za nákup zpět. Na cashbacku jsou populární např.:

* Smarty.cz - až 8 % z nákupu zpět
* OKAY.cz - až 5 % z nákupu zpět

3.) Evolveo EasyPhone XD

U tohoto telefonu jsou opět oceňovaná velká tlačítka, dobíjecí stojánek a dlouhá výdrž baterie. Navíc díky 3 nastavitelným tlačítkům pro rychlé vytáčení se mohou senioři vyhnout hledání v telefonních kontaktech. Součástí je i svítilna, SOS tlačítko a FM rádio. Pokud si váš prarodič rád pořídí nějaký ten snímek, po dokoupení paměťové karty využije i tlačítko pro rychlé otevření foťáku.

 • Cena: 990 Kč
 • Dražší alternativa: voděodolný Evolveo StrongPhone Z5 (1589 Kč)
 • Levnější alternativa: Evolveo EasyPhone FM (890 Kč)

4.) Alcatel 2019G

Tento Alcatel vás osloví svou kvalitní konstrukcí a snad největší kapacitou baterie z nabízených mobilů pro seniory. Disponuje SOS tlačítkem, svítilnou, fotoaparátem a rádiem. Jeho největší výhodou je právě jeho jednoduchost, což je častým požadavkem právě pro starší uživatele.

 • Cena: 890 Kč
 • Dražší alternativa: Alcatel 3088X (1490 Kč)
 • Levnější alternativa: Alcatel 1068D (490 Kč)

5.) Nokia 3310 2017

Tento model je novou verzí legendárního nezničitelného telefonu Nokia 3310. Má sice menší tlačítka, nicméně baterie vydrží neuvěřitelně dlouho, ovládání je jednoduché a jedná se o nostalgickou záležitost. Navíc disponuje fotoaparátem, MP3 i rádiem - ani vaše poněkud modernější babička na něj tím pádem nedá dopustit. Bohužel ale nemá SOS tlačítko, což nám připadá jako velká nevýhoda u mobilu pro seniory.

 • Cena: 1239 Kč
 • Dražší alternativa: Nokia 230 Dual SIM (1400 Kč)
 • Levnější alternativa: Nokia 105 2019 Dual SIM (599 Kč)

Výše uvedené mobily pro seniory jsou prakticky na stejné úrovni. Za rozumné peníze dostanete telefon, který se snadno ovládá a vy můžete na své blízké dávat lépe pozor a být s nimi více v kontaktu. Tipy na další modely i s konkrétními recenzemi najdete například v tomto testu telefonů pro seniory.

Tip! Jak se vám líbí tyto mobily pro seniory? Vybrali jste prarodičům nebo starším rodičům ideální telefon? Pokud ano, nezapomeňte jim k němu ještě pořídit ten nejvýhodnější tarif. Jednoduše ho najdete v našem nezávislém porovnávači.

Zdarma porovnej tarify

Mohlo by vás zajímat

mobilní tarify pro podnikatele
Mobilní tarify pro podnikatele: Co je důležité při výběru?
23.8.2023

Podnikatel se na svůj mobil, operátora i tarif spoléhá. I menší zádrhel ho v důsledku může stát peníze nebo zmařenou podnikatelskou příležitost. Co nabízí současné mobilní tarify pro podnikatele?

5g přijímač
5G vs 4G: Jaký je skutečný rozdíl a jaký tarif si vybrat?
21.8.2023

Z horního řádku mobilního telefonu na nás svítí různé ikony a notifikace z aplikací. Stejně tak mezi nimi najdeme jméno mobilního operátora i mobilní připojení. Málokdo se o tyto ikony stará a ví, co znamenají. Podívejme se dnes na sítě včetně srovnání 5G…

levný dotykový mobilní telefon
Jak vybrat levný mobilní telefon, který vydrží: Praktické tipy a triky
16.8.2023

Běžně stojí nový mobilní telefon kolem deseti tisíc. Nejnovější modely hlavních hráčů na trhu mívají cenovku od třiceti do padesáti tisíc. V posledních letech se důrazně prosazuje také kategorie opačného spektra cen. Kdo hledá levný mobilní telefon, najde…

mobilní tarify srovnání
Mobilní tarify srovnání 2023: Kompletní přehled
14.8.2023

Zvyšování cen je v současné době všudypřítomné. Nevyhnulo se ani tarifům mobilních operátorů. Na trhu sice stále ještě najdete tarify do tří set korun měsíčně, jejich nabídka je ale co do počtu i služeb značně osekaná. Připravili jsme proto pro mobilní…