Menu

Mobily pro seniory – telefony, které si zamiluje i vaše babička

Aktualizováno dne 13.2.2021

Přehled mobilních telefonů, které jsou ideální pro seniory. Budete tak s nimi moci být stále v kontaktu a současně jsou uzpůsobeny právě této věkové skupině.

Mobily pro seniory – telefony, které si zamiluje i vaše babička
6 minut čtení
Telefonování

Dostupnost je v současné době vším. Chceme rychle domlouvat schůzky, případně je rušit či odkládat nebo potřebujeme co nejdříve vyřešit nějaký problém. A právě to nám umožňují mobilní telefony, díky kterým jsme si mnohem blíže. Je tedy logické, že mobily mají své místo i v životě starších lidí. Ti sice často nové technologie odmítají, nakonec si ovšem mobil koupí, nebo jim ho pořídí jejich blízcí.

Aby byl mobil pro seniory dobrým kamarádem, a ne zapomenutým kouskem techniky v šuplíku, jsou telefony pro ně dělány tak, aby se snadno obsluhovaly. Mezi zásadní devizy patří:

  • větší tlačítka
  • větší rozestupy mezi tlačítky
  • možnosti hlasitějšího zvonění i hovorů
  • výdrž baterie

Pokud mají i tlačítko SOS, tak mohou vašim prarodičům i zachránit život (při zmáčknutí odešle zprávu na vybrané číslo a začne vytáčet). Některé z nich mají i fotokontakty, takže nemusí hledat brýle, aby se podívali, kdo volá.

Nabídka současného trhu je velice široká, a je proto těžké mezi mobilními telefony pro seniory vybrat. Připravili jsme proto pro vás 5 nejoblíbenějších modelů současnosti. Tipy na další modely i s konkrétními recenzemi najdete například v tomto testu telefonů pro seniory.

telefon pro seniory

Zdroj: Datart.cz

1.) CPA Halo 11

Tento telefon se řadí mezi nejoblíbenější modely. Uživatelé si jej chválí především díky velkým tlačítkům s rozestupy a intuitivnímu ovládání. Navíc má ze zadní strany SOS tlačítko, které může být užitečné. Dále disponuje vestavěnou svítilnou, která funguje i při vypnutém telefonu. Mezi další výhody patří dlouhá výdrž baterie, přítomnost rádia i fotoaparátu. Pro někoho ovšem může být hůře čitelný barevný displej.

  • Cena: 890 Kč

mobil pro seniory

Zdroj: Datart.cz

2.) Aligator A670 Senior

Naprosto intuitivní záležitost s pořádnými tlačítky a SOS lokátorem. Disponuje svítilnou, rádiem i slabým fotoaparátem. Výborně padne do ruky a samozřejmostí je i dlouhá výdrž baterie.

  • Cena: 948 Kč

telefon pro seniory

Zdroj: F-mobil.cz

3.) Evolveo EasyPhone XD

U tohoto telefonu jsou opět oceňovaná velká tlačítka, dobíjecí stojánek a dlouhá výdrž baterie. Navíc díky 3 nastavitelným tlačítkům pro rychlé vytáčení se mohou senioři vyhnout hledání v telefonních kontaktech. Součástí je i svítilna, SOS tlačítko a FM rádio.

Pokud si váš prarodič rád pořídí nějaký ten snímek, po dokoupení paměťové karty využije i tlačítko pro rychlé otevření foťáku.

  • Cena: 990 Kč

mobil pro seniory

Zdroj: Datart.cz

4.) Alcatel 2019G

Tento Alcatel vás osloví svou kvalitní konstrukcí a snad největší kapacitou baterie z nabízených mobilů pro seniory. Disponuje SOS tlačítkem, svítilnou, fotoaparátem a rádiem. Jeho největší výhodou je právě jeho jednoduchost, což je častým požadavkem právě pro starší uživatele.

  • Cena: 849 Kč

5.) Nokia 3310 2017

Tento model je novou verzí legendárního nezničitelného telefonu Nokia 3310. Má sice menší tlačítka, nicméně baterie vydrží neuvěřitelně dlouho, ovládání je jednoduché a jedná se o nostalgickou záležitost. Navíc disponuje fotoaparátem, MP3 i rádiem - ani vaše poněkud modernější babička na něj tím pádem nedá dopustit. Bohužel ale nemá SOS tlačítko, což nám připadá jako velká nevýhoda u mobilu pro seniory.

  • Cena: 1200-1500 Kč

Tyto telefony jsou prakticky na stejné úrovni. Za rozumné peníze dostanete mobil pro seniory, který se snadno ovládá a vy můžete na své blízké dávat lépe pozor a být s nimi více v kontaktu.

Tip! Tak co? Vybrali jste prarodičům nebo starším rodičům ideální telefon? Pokud ano, nezapomeňte jim k němu ještě pořídit ten nejvýhodnější tarif. Jednoduše ho najdete v našem nezávislém porovnávači.

Zdarma porovnej tarify

 

Mohlo by vás zajímat

selfie se psem
Jaká je vaše spotřeba dat a 6 tipů, jak ji snížit
28.4.2022

Stává se vám, že vaše mobilní data pokaždé spotřebujete už v polovině měsíce a poté musíte složitě lovit wi-fi signál v ulicích nebo při jízdě tramvají znuděně zírat z okna? Aby se vám to nestávalo, je důležité zjistit, jaká je vaše konkrétní spotřeba dat…

mobilní aplikace
10+ tipů na nejlepší aplikace do mobilu, které vám usnadní život
21.4.2022

Ano, přiznejme si to na rovinu - dnešní život je v mnoha ohledech těžký. Požadavky se na vás valí ze všech stran, a vy musíte být dokonalým zaměstnancem, partnerem a třeba i rodičem zároveň, ideálně s všudypřítomným úsměvem na rtech. Naštěstí existují…

selfíčko
Nejvýhodnější tarif 2022 a novinky ze světa mobilních operátorů
26.1.2022

Najít ten opravdu nejvýhodnější tarif 2022 není tak jednoduché, jak bychom si mohli myslet. Někdo nutně potřebuje výkonný internet s hromadou dat, jiný tráví hodiny hovory s obchodními partnery či přáteli. Jak tedy na to?

chytrý telefon
Jak správně vybrat mobilní tarif?
9.12.2021

Bez mobilního telefonu v kapse, v kabelce, nebo někde poblíž při ruce dnes už málokdo funguje. Ideální mobilní tarif je zcela neomezený. Není to ale tak dávno, co byl mobilní telefon jen tlačítkový a používal se jen na telefonování a SMS a hitem byla…