Menu

Nebankovní půjčky: Kde opravdu půjčí? Na kolik vás půjčka vyjde?

Aktualizováno dne 19.11.2021

Život přináší mnohé nečekané situace. Často jsou bohužel spojeny s nemalými výdaji navíc. Ne vždy je šance na dlouhé vyjednávání v bance o klasické půjče. Řešením pak mohou být nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí téměř každému. Které jsou ty bezpečné?

Nebankovní půjčky: Kde opravdu půjčí? Na kolik vás půjčka vyjde?
9 minut čtení
Půjčky

U nebankovních půjček je velká šance, že pomohou i ve velké nouzi. Třeba když nemůžete doložit aktuální příjem nebo jste třeba na rodičovské dovolené. S normální bankou se v takovém případě domlouvá jen těžko. Potřebujete-li rychle půjčit peníze, podívejte se na nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí i vám. Abyste nenaletěli, je dobré vědět, které společnosti jsou férové, jak se vyznat v úrokových platbách a RPNS i vědět, co k dojednání půjčky budete potřebovat.

nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky - kde opravdu půjčí?

Na trhu je mnoho subjektů, které slibují půjčit peníze. Obvyklými jsou banky a spořitelny. Ale jsou tu i další instituce. Trh nebankovních půjček je už dnes naštěstí regulovaný díky zákonu o spotřebitelském úvěru z roku 2016.

Pokud tedy půjdete žádat o půjčku k veřejně známé instituci, nemusíte se bát neetických podmínek. Dnes je na trhu zhruba stovka institucí, které poskytují nebankovní půjčky. My jsme vybrali prověřené nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí za férových podmínek.

Společnost Název půjčky Rozsah půjčky Splatnost Úrok od
Zonky Půjčka od lidí 20 000 – 900 000 Kč 12 – 120 měsíců 2,99 %
Cofidis Půjčka s garancí 10 000 – 1 000 000 Kč 12 – 108 měsíců 3,92 %
Provident Financial Půjčka Provident 6 000 -170 000 Kč 11 – 48 měsíců 19,48 %
Profi Credit Czech Pojištěná půjčka 10 000 – 150 000 Kč 3 – 48 měsíců 29,86 %
Prontopůjčka Půjčka 10 000 – 100 000 Kč 12 – 48 měsíců 26,78 %
Tommy Stachi Půjčka 10 000 – 150 000 Kč 12 – 60 měsíců 10,1 %
EC Financial Services Hotovostní půjčka 5 000 – 70 000 Kč 0 – 20 měsíců 15 %
Acema Credit Czech Půjčka na cokoliv 20 000 – 5 000 000 Kč 1 – 20 let 6,9 %

Rada odborníka: K žádosti o nebankovní půjčku si připravte občanský průkaz (nebo jiný doklad totožnosti) a potvrzení o vašem příjmu (výplatní páska, daňové přiznání).

úroky

Co je to RPSN a kolik přeplatím?

Číslo, které najdete za zkratkou RPSN je velice důležité. Vyjadřuje totiž celkové náklady, které budete muset u půjčky zaplatit. Je zde započítán úrok, ale také veškeré poplatky, které jsou s půjčkou spojené. V naprosté většině případů je tedy RPSN větší než úrok. Nejjednodušší cestou, jak zjistit, kolik u půjčky přeplatíte je využít online kalkulačku půjček u jednotlivých společností nebo se poradit se specialistou.

Tip! Nedaří se vám vyjít s penězi? Podívejte se na tipy, jak získat peníze a zbavit se škodlivých finančních návyků.

nákup dárků

Jak vybrat nebankovní půjčku?

Prvním kritériem je částka, kterou potřebujete půjčit. Nižší částky nejsou problém u většiny společností, vyšší půjčují jen některé. Dalším bodem jsou podmínky, za kterých společnosti půjčují. Budou ochotné půjčit i bez doložení příjmů? Důležitým bodem je i informace, jak rychle budete muset peníze vrátit a zda to stihnete.

Na co si dát pozor při výběru nebankovní půjčky?

  • Sledujte důvěryhodnost společnosti, která půjčku poskytuje.
  • Ptejte se na reference – známých nebo na internetu.
  • Chtějte vědět konkrétní úrokovou sazbu i celkové RPSN.
  • Přečtěte si obchodní podmínky společnosti.
  • Nic nepotvrzujte bez přečtení smlouvy.

Tip! Nebankovní půjčku si snadno pořídíte i z pohodlí domova. Stačí zadat, kolik si chcete půjčit. Obratem se vám zobrazí relevantní nabídky různých finančních institucí. Zkuste to zde:

Najděte nejvýhodnější půjčku

peníze

Půjčka bez doložení příjmů

Když potřebujete nutně půjčit peníze a nemůžete doložit příjem, jsou zde nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí peníze i v takovém případě. Počítejte ale s nižšími částkami v řádech tisícovek. Tyto půjčky také mívají vyšší úrokovou sazbu. Pokud chcete vyšší částku a lepší podmínky bez dokladu o pravidelném příjmu se neobejdete.

Věděli jste, že... některé společnosti uznávají jako pravidelný příjem i mateřskou nebo rodičovskou?

I když máte pocit, že jediným řešením je nebankovní půjčka, vyplatí se podívat, co vám může nabídnout vaše banka, kde máte běžný účet. Ta vás totiž zná a může vám nabídnout klasickou půjčku nebo vydání kreditní karty. I kreditní karta může pomoci řešit některé situace.

Mohlo by vás zajímat

půjčka
Půjčka pro dlužníky: Jak si ji i přes problémovou finanční minulost zařídit?
29.11.2021

Z údajů pro rok 2021 vyplývá, že Češi celkově dluží přes dva a půl bilionů korun, během čtvrtletí dluhy vzrostly o 179 miliard, důvodem rychlého růstu je především zvýšený zájem o hypotéky. Chcete si i vy vzít hypotéku nebo jinou půjčku, ale máte…

půjčky pro cizince
Půjčky pro cizince: Velký přehled podmínek a možností
25.11.2021

Podle průzkumů má s půjčkami zkušenost až 60 % Čechů. Specifickou kategorii půjček pak tvoří půjčky pro cizince. Aktuálně v České republice pobývá téměř 600 000 cizinců a právě pro ně je určený tento článek, který se stane přehledným návodem, jak půjčku…

půjčka na podnikání
Finanční injekce pro váš byznys: Jak získat peníze na podnikání?
24.11.2021

Ne každý se rodí jako zaměstnanec. Někdo má neklidnou krev a ve strohém korporátním prostředí s přísným šéfem má pocit, že na něj padá strop. Pokud je vaše duše spíše nezávislá a toužíte být svým vlastním pánem, zřejmě jste už uvažovali o podnikání. Jeho…

zákon o spotřebitelském úvěru
Co říká zákon o spotřebitelském úvěru? A další složitosti vysvětlené lidsky.
23.11.2021

Zákon o spotřebitelském úvěru nově upravil půjčky a úvěry. Výrazně zasáhl i do hypotečních úvěrů. Musíme však zdůraznit, že naprostá většina změn vede k vyšší ochraně spotřebitele. Zjednodušuje se předčasné splacení úvěru, snižují se sankce a spotřebitel…