Menu

Nejlevnější elektromobily na světě 2021

Aktualizováno dne 23.3.2021

Dříve byly elektromobily něčím, v čem se vozilo jen pár nadšenců. V současnosti jde však nejen o průkopnická vozidla, ale o stále běžnější dopravní prostředek, který spousta z nás denně využívá. Uvažujete nad tím, že byste si sami nějaký elektromobil pořídili? V tom případě vám představujeme nejlevnější elektromobily na světě.

Nejlevnější elektromobily na světě 2021
7 minut čtení
Povinné ručení

Časy, kdy v elektromobilech jezdilo jen pár vyvolených, a zbytek si klepal na čelo, jsou již dávno pryč. V současnosti již nejde o módní výdobytek, který spousta nechápala. O auta, v nichž jezdilo jen pár osob. Automobily s elektrickým pohonem jsou aktuálně velmi oblíbené a jezdí v nich spousta z nás. Zajímá vás, jaké nejlevnější elektromobily můžete sehnat? My to víme! Připravili jsme si pro vás seznam hned několika z nich.

elektromobily

Nejlevnější elektromobily a jejich kvalita

Jestliže netoužíte po elektromobilu, který se porouchá chvíli poté, co si jej pořídíte, doporučujeme vám podívat se po vozidlech z portfolia renomovaných značek, které mají široké servisní zázemí, oficiální dovoz, ale také prodejní podporu. Tato vozidla sice něco stojí, odměnou vám však bude společník, který s vámi zvládne projet nejen naši republiku, ale také zahraničí. Jaké nejlevnější automobily můžete koupit?

1.) E Aixam potěší zejména mladé

Tento elektromobil, který patří mezi nejlevnější elektromobily, potěší zejména nejmladší řidiče. Spíše než o klasické vozidlo jde o „motorku“ s designem auta. I proto jej smíte řídit již od 15 let. Nejlevnější verze tohoto elektromobilu vás bude stát kolem 435 tisíc korun, nabídne vám za to pohonnou jednotku o výkonu osmi koní a síle 50 Nm. Vzhledem k maximální rychlosti 45 kilometrů za hodinu jde opravdu o vozidlo vhodné pro teenagery, kteří potřebují popojíždět po městě. Dle všeho by mělo vozidlo ujet na jedno nabití kolem 130 km.

2.) MINI SE - stylový vůz do města

Pokud se vám líbí design automobilů Mini Cooper, máte možnost pořídit si stylový městský vůz MINI SE, které spadá pod skupinu BMW. Tohle překvapivé vozidlo vám může nabídnout techniku modelu i3s, dojezd až 232 km na jedno dobití, ale také cenu 883 tisíc korun. Jde o vozidlo vhodné hlavně na jízdy po městě.

Tip! Před tím, než si povinné ručení pořídíte, porovnejte nabídky trhu a ujistěte se, že máte to nejvýhodnější. Pokud už povinné ručení máte, podívejte se, že neplatíte víc než musíte.

Porovnej povinné ručení

3.) DS 3 Crossback E-Tense i na delší cesty

S cenou těsně pod milion se vejdete do koupě DS 3 Crossback E-Tense. Jde o automobil s čistým a moderním designem, cenou 995 tisíc korun a elektromotorem o výkonu 136 koní, nemluvě o mnohem příjemnějším dojezdu až 320 km na jedno nabití. S tímto vozidlem se tedy nemusíte bát vyrazit ani na delší vzdálenosti.

4.) Fiat 500e vás mile překvapí

Elektrický Fiat 500e, jehož prodej byl zahájen v říjnu loňského roku, vás mile překvapí. Může vám nabídnout nejrůznější asistenční technologie, dojezd na jedno nabití činí až 320 kilometrů, což je opravdu příjemné zejména při cestách na větší vzdálenosti. Cena začíná na 929 tisících korunách.

5.) Honda e, aneb v jednoduchosti je krása

V jednoduchosti je krása, to vědí také v automobilce Honda. Ta totiž začala prodávat nový elektromobil s jednoduchým názvem „e“ a s ještě zajímavějším a jednodušším designem. Vozidlo má elektromotor o výkonu 136 koní a točivém momentu 315 Nm. Dle normy WLTP je dojezd na jedno nabití 222 kilometrů. Cena tohoto elektromobilu činí 900 tisíc korun.

Tip! Pokud hledáte nejširší a zároveň cenově nejvýhodnější výběr doplňků do auta, sáhněte po eshopu AliExpress.com. Ke každému nákupu tam navíc teď dostanete až 15% cashback - tedy vám vrátí až 15% z celkové ceny zpět.

6.) Volkswagen e-up do města i na venkov

Pokud hledáte menší automobil, který bude vhodná jak na cesty po městě, tak i po republice a ještě bude patřit mezi nejlevnější elektromobily, je pro vás Volkswagen tou pravou volbou. Tohle překvapivě malé auto vás překvapí dojezdem 260 km na jedno nabití a pohonnou jednotkou s výkonem 83 koní. Základní cena tohoto elektromobilu začíná na 449 900 korunách.

7.) Hyundai Kona Electric - skvělý poměr 

Pokud hledáte elektromobil, který bude mít skvělý poměr mezi cenou a kvalitou, je Hyundai Kona Electric tím pravým pro vás. Jde o první v České republice vyráběný sériový elektromobil, který vám může v základu nabídnout baterii o kapacitě 39,2 kWh a s elektromotorem o výkonu 136 koní, síle 395 Nm a dojezdem na jedno dobití až 289 kilometrů. Cena automobilu začíná na cca 850 tisících korunách.

Tip! Nezapomínejte že tu je i havarijní pojištění vozidla. Na rozdíl od povinného ručení vám v případě havárie, kterou zaviníte, pojišťovna uhradí škodu na vašem vlastním vozidle.

Porovnej havarijní pojištění

Jak vidíte, ceny elektromobilů jsou stále vyšší než u automobilů jezdících na benzin či naftu. V našem seznamu najdete nejlevnější elektromobily v ČR. Pokud však hledáte alternativu v podobě elektromobilu a nevadí vám, že jejich dobití trvá o něco déle než návštěva benzinové stanice, jistě neuděláte chybu, když si jedno z takových vozidel pořídíte. Co vy a elektromobily? Líbí se vám? Jaký na ně máte názor?

Mohlo by vás zajímat

evropský den bez aut
Evropský den bez aut: Proč je tento den tak důležitý pro naše města?
22.9.2023

Každý rok se mnoho evropských měst zapojuje do oslav Evropského dne bez aut. Tento den je nejen symbolem snahy o ekologičtější města, ale také připomínkou významu alternativních dopravních prostředků.

odstoupení od kupní smlouvy auta
Jak správně postupovat při odstoupení od kupní smlouvy auta? 3 nejčastější důvody
6.9.2023

Ze zákona máte jako kupující nárok odstoupit od kupní smlouvy. Toto právo nesmí být spojeno s žádnou sankcí. Odstoupení od kupní smlouvy auta není výjimkou. Pojďme se podívat na detaily tohoto kroku.

přechod pro chodce
Přechod pro chodce: Pravidla, která byste měli znát a dodržovat
4.9.2023

Bezpečné místo pro přecházení silnice. Tak bychom měli vnímat přechod pro chodce, ať už jsme chodci nebo řídíme motorové vozidlo. Skutečnost je ale taková, že si pravidla pro přecházení silnice a používání přechodů vysvětlujeme každý trochu jinak.

podsedák do auta od kdy
Podsedák v autě: Kdy je správný čas pro přechod a jak vybrat ten nejlepší?
28.8.2023

Už když vyrážíte s miminkem z porodnice domů, musíte mít na jeho první cestu autosedačku. Pryč jsou fotografie a doby, kdy maminky na zadním sedadle držely dítě v náručí. Další z možných milníků je podsedák do auta. Od kdy a do kdy ho můžete mít?