Menu

Předschválená půjčka – co to znamená?

8.11.2023

Předschválená půjčka: Co znamená a jak funguje? Zjistěte, jak získat předschválenou půjčku a jak může tato možnost ovlivnit vaše finanční plány. Naše informace vám pomohou lépe pochopit proces předschvalování úvěru a jeho potenciální výhody pro vaše osobní finance.

Předschválená půjčka – co to znamená?
9 minut čtení
Půjčky

Co je to předschválená půjčka?

Předschválená půjčka je termín, který označuje situaci, kdy máte předběžně schválenou půjčku od dané finanční instituce. Znamená to, že tato instituce na základě posouzení vaší žádosti projevila zájem o poskytnutí úvěru vaší osobě. Ještě ale nebyly podepsány finální úvěrové dohody.

Je důležité mít na paměti, že předschválení půjčky nezaručuje definitivní schválení. Finanční instituce může provést další ověření vaší finanční situace a další kontroly před tím, než vám skutečně poskytne půjčku.

Předschválená půjčka: Jak může ovlivnit vaše finanční plány?

Předschválená půjčka může být klíčem k finanční jistotě a k plánování vaší budoucnosti. Proces získání této půjčky může působit složitě, nicméně může výrazně ovlivnit vaše finanční plány a usnadnit vám dosažení vašich cílů.

Jak o ni zažádat?

Kontaktujte vybranou finanční instituci a vyjádřete svůj zájem o předschválenou půjčku. Dbejte na pečlivě zpracovanou žádost, vyvarujte se formálních chyb. Snažte se odstranit aspekty negativně ovlivňující vaše kreditní skóre. Počítejte s tím, že banka bude ověřovat výši vašich příjmů a vaši schopnost úvěr splácet.

půjčka od banky

Jaké jsou výhody předschválené půjčky?

Proces předschvalování úvěru je klíčem do světa finanční bezpečnosti. Jedná se o zásadní krok, který může mít významný dopad na vaše osobní finance.

Když požádáte o předschválenou půjčku, finanční instituce prověří vaši schopnost splácet úvěr na základě vaší finanční historie a současných příjmů. Tento proces vám umožní získat předběžné schválení úvěru, aniž byste se zavázali k jeho přijetí.

Tímto způsobem získáváte čas na zvážení svých možností a plánování.

Jaké vám to přinese výhody?

Získání předschválené půjčky může mít významné výhody:

 • Poskytne vám jistotu finanční zálohy v případě potřeby, ať už půjde o nákup, investici či důležitou životní událost.
 • Díky předschválené půjčce můžete také mít lepší jednací pozici při jednání o ceně nebo podmínkách, protože budete mít peníze k dispozici okamžitě.

Potenciální výhody jsou mnohostranné:

 • můžete dosáhnout nižšího úroku,
 • snadnějšího jednání o podmínkách,
 • a především, máte jistotu, že když se objeví příležitost nebo neočekávaná výdaje, máte finanční zálohu, na kterou se můžete spolehnout.

Tip! Proces předschvalování úvěru vám může pomoci dosáhnout finanční stability a zabezpečení vašich osobních financí. I tak je ale dobré porovnat si podmínky a úroky jiných bankovních či nebankovních společností:

Nejvýhodnější půjčka online

Klíčové aspekty předschválených půjček: Co byste měli vědět?

 • Flexibilita

Předschválená půjčka může být nabídnuta ve formě revolvingového úvěru nebo tradičního spotřebitelského úvěru. Revolvingový úvěr umožňuje klientovi čerpat a splácet peníze dle svých potřeb, zatímco tradiční spotřebitelský úvěr má pevně stanovený termín splatnosti.

 • Dostupnost

Předschválená půjčka může být k dispozici ve více formách, včetně kreditní karty, osobního úvěru, nebo i hypotečního úvěru, což umožňuje klientům vybrat si ten správný produkt pro své potřeby.

 • Úroková sazba

Úroková sazba na předschválené půjčce může být pevná nebo proměnlivá. Klienti by měli pozorně zvážit, který typ úrokové sazby jim nejlépe vyhovuje, a porovnat nabídky od různých finančních institucí.

 • Podmínky a poplatky

Kromě úrokové sazby by měli klienti sledovat také další podmínky a poplatky spojené s předschválenou půjčkou, jako jsou poplatky za zpracování, roční poplatky za kreditní karty nebo jiné náklady spojené s úvěrem.

 • Omezení a podmínky

Předschválená půjčka může být vázána určitými podmínkami, jako je minimální částka, kterou lze čerpat, nebo omezení na účel, na který lze peníze použít. Je důležité tyto podmínky zvážit před přijetím nabídky.

 • Platnost nabídky

  Předschválené půjčky mají obvykle omezenou platnost, což znamená, že klienti by měli být obezřetní a využít nabídku včas, než vyprší.

Finanční instituce obvykle poskytují klientům určitý čas na rozmyšlenou před akceptací předschválené půjčky. To jim umožňuje provést důkladné porovnání a zhodnocení svých potřeb.

půjčení peněz

Předschválená půjčka jako výhoda pro stávající klienty

Mnoho finančních institucí aktivně nabízí předschválené půjčky svým stávajícím klientům, a to z několika důležitých důvodů:

Zvýšení loajality klientů

Nabídnout předschválenou půjčku stávajícím klientům je strategií k udržení jejich loajality. Když klient vidí, že jeho banka nebo finanční instituce mu nabízí úvěr, má tendenci cítit se spokojeněji a pravděpodobně zůstane jejím klientem i v budoucnosti.

Zjednodušení procesu pro klienty

Předschválená půjčka usnadňuje klientům získání finančních prostředků, když je potřebují. Nemusí projít celým procesem žádosti o úvěr od začátku, což šetří čas a energii.

Zvyšování příjmů instituce

Poskytování půjček je pro finanční instituce způsobem, jak vydělat na úrocích. Předschválené půjčky mohou vést k vyššímu objemu úvěrů poskytnutých stávajícím klientům, což přináší další příjmy instituci.

Snížení rizika nesplácení

Finanční instituce obvykle vybírají klienty pro předschválené půjčky na základě své historie a schopnosti splácet. To znamená, že riziko nesplácení je nižší než u nových klientů, kteří nebyli pečlivě prověřeni.

Posílení konkurenční pozice

Nabídkou předschválených půjček mohou banky získat konkurenční výhodu. Může to být rozhodujícím faktorem pro stávající klienty, kteří uvažují o přechodu k jiné finanční instituci.

Předschválená půjčka může pro klienty znamenat jednodušší přístup k finančním prostředkům, rychlejší řešení finančních potřeb a možnost dosažení lepších podmínek úvěru. Je však důležité, aby klienti před přijetím předschválené půjčky pečlivě zvážili podmínky a úroky, aby se ujistili, že je pro ně tato nabídka skutečně výhodná.

Mohlo by vás zajímat

flexibilní půjčka home credit
Flexibilní půjčka: Rychlé a pohodlné řešení vašich neočekávaných výdajů
26.1.2024

V dnešní zrychlené době je flexibilita klíčovým prvkem v mnoha aspektech našeho života, finanční služby nevyjímaje. Flexibilní půjčka představuje moderní řešení, které dokáže vyhovět proměnlivým potřebám klientů. Tento článek vám přiblíží, proč je tak…

povánoční výprodej
Láká vás povánoční výprodej? Pozor, ať vás prodejci nenapálí
27.11.2023

Povánoční výprodej a ostatně i předvánoční slevové akce typu Black Friday mnoho lidí využívá k výhodnému nákupu zboží. Je ale opravdu povánoční výprodej tak výhodný, jak se na první pohled zdá? Ne vždycky. Odborníci varují před tím, že řada obchodníků při…

black friday
Black Friday právě začíná. 15 e-shopů, kde ušetříte až 70 % z ceny
24.11.2023

Video, na kterém se lidé vystrkují ze vstupních dveří do obchodu jen proto, aby byli uvnitř první. Žduchání, dokonce i rány pěstí o televizi v obchodě. Fronta do obchodu přes celou ulici. I to jsou záběry z Black Friday.

tablet
Od kolika let dětem pořídit tablet? Jak často jim ho dovolit? Tipy na edukativní aplikace nejen pro školy
15.11.2023

Vstupujeme do éry, kdy se digitální technologie stávají nedílnou součástí života každého z nás. Tablet pro děti je proto často diskutovaným tématem. A s tím přichází otázka: Jaký vliv mají tablety na vývoj našich dětí? Někteří rodiče jsou zastánci…