Menu

Kam za nejlepšími termálními prameny? Lázně v Čechách, Maďarsku, Rakousku a na Slovensku.

Aktualizováno dne 6.5.2020

Únor a březen nejsou zrovna nejoptimističtější měsíce. Pohodové vánoční svátky jsou už dávno pryč, v zaměstnání je práce až nad hlavu a do léta je ještě daleko. Člověk by uvítal všemi deseti, kdyby mohl na chvíli uniknout každodenní rutině a načerpat nové síly. To se vám může podařit v nádherných termálních lázních, které jsou rozesety po celé střední Evropě. Kde najdete ty nejlepší termální prameny?

Kam za nejlepšími termálními prameny? Lázně v Čechách, Maďarsku, Rakousku a na Slovensku.
13 minut čtení
Cestovní pojištění

Zatímco ještě před několika lety byla dovolená v termálech spíše výsadou seniorů, v současné době si cesty k léčivým pramenům dopřávají stále mladší ročníky. „Termály“ jsou perfektní volbou pro přepracované manažery, lidi se zdravotními problémy nebo pro zamilované páry, hledající romantický zájezd.

Poradíme vám, kde se zanořit do teplé léčivé vody a necestovat příliš daleko.

termální lázně v čechách

Termální lázně v České republice

Velké Losiny

Nejznámější termální prameny v Česku jsou bezesporu ty ve Velkých Losinách. Léčivé účinky místní sirné vody jsou známé už po staletí. Voda obsahuje léčivý prvek hydrogensulfid HS, který podporuje léčbu pohybových, neurologických a kožních problémů.

Tento lázeňský komplex je v Česku jediný svého druhu. Můžete zde zrelaxovat v architektonicky promyšleném vodním parku, ve kterém jsou všechny bazény napuštěny léčivou termální vodou. Základní myšlenkou tohoto areálu je souznění člověka s přírodou. Lázeňské středisko je citlivě zasazeno v podhůří Jeseníků, tudíž můžete relaxovat a velké prosklené stěny vám umožní výhled na malebnou horskou krajinu.

Do tohoto termálního parku se nemusíte bát vyrazit s celou rodinou. Vaše děti se zde vyřádí na tobogánech a dalších vodních atrakcích v podobě trysek, vodních hřibů a divoké řeky.

Základní informace o destinaci  
Teplota vody 32 - 34°C
Počet termálních bazénů 9
Jaké zážitky si zde můžete dopřát termální bazény, sauny a masáže, tobogány, vodní atrakce pro děti

Tip! Chcete si s sebou vzít nové plavky? Podívejte se, kde za jejich nákup dostanete peníze zpět:

* Bonprix.cz - 9 % zpět
* AboutYou.cz - 15 % zpět
* Answear.cz - 6 % zpět

lázně na slovensku

Termály Slovensko

Bešeňová

V malebné krajině poblíž Nízkých Tater se nachází známý vodní park Bešeňová. Voda v bazénech má hnědou barvu, což může návštěvníky, kteří jsou zde poprvé, poněkud zarazit. Toto neobvyklé zabarvení však není výsledkem špatné údržby bazénů, ale množstvím železa a dalších minerálních prvků, které jsou ve vodě obsaženy. Voda pochází z geotermálních vrtů a obsahuje v sobě více než 20 přírodních prvků, mezi které patří hlavně železo, lithium, hořčík a draslík. Termální prameny jsou unikátní hlavně díky vysokému obsahu lithia, který má vliv na psychickou pohodu. V teplých vodách tohoto areálu si můžete rovněž zlepšit vaše kožní problémy a nemoci pohybového aparátu.

V areálu se nachází čtyři rozlehlé termální bazény, situované ve venkovním prostředí. Díky vysoké teplotě vody se v nich budete cítit pohodlně i v zimě. Ten pocit, kdy relaxujete v teplé vodě a kolem vás poletují sněhové vločky, je k nezaplacení.

Areál má i zábavní část, ve které si užijete umělé vlnobití, skluzavky a tobogány.

Základní informace o destinaci  
Počet termálních bazénů 4
Teplota vody 28 - 40 °C
Jaké zážitky si zde můžete dopřát termální bazény, 6 vnitřních tobogánů, stan zábavy s dětským bazénem a umělým vlnobitím, wellness zóna se zvukově a vizuálně zajímavými saunovými rituály

 

Velký Meder

V srdci jižního Slovenska se nachází komplex bazénů s léčivou vodou, ve kterých si užijete zasloužený odpočinek, ať už je léto či zima. Velká část areálu je totiž v v provozu celoročně, a i v zimním období si zde můžete užívat léčivých účinků místní vody. Ta vyvěrá ze dvou pramenů, dosahujících hloubky 1500 metrů. Má blahodárné účinky na pohybové ústrojí, klouby a imunitní systém člověka.

Výhodou lázeňského areálu je jeho všestrannost, tudíž se zde zalíbí celé vaší rodině. Areál nabízí poklidné sedací bazény a vířivky, ale i zábavné tobogány a vodní atrakce, ve kterých se vyřádí vaše děti.

Základní informace o destinaci  
Teplota vody 25 - 38°C
Počet bazénů 10
Jaké zážitky si zde můžete dopřát sedací termální bazén, bazén s hydromasážemi, 2 celoroční tobogány se světelnými efekty, rodinný bazén se spoustou vodních atrakcí

Tip! Ikdyž se chystáte "jen" k sousedům, nezapomeňte na cestovní pojištění. V našem nezávislém porovnávači ho můžete najít už od 7 Kč za den!

Najděte nejvýhodnější pojištění

lázně v maďarsku

Termály v Maďarsku

Győr

V severozápadním Maďarsku se nachází historické město Győr, které má dlouhou tradicí v oblasti lázeňství. Voda zde vyvěrá z hloubky 2000 metrů a vyznačuje se vysokým obsahem hydrogénkarbonátu a chloridu. Díky svému složení se řadí mezi jódové léčivé vody a působí blahodárně na problémy s pohybovým ústrojím, gynekologické potíže a potíže s kostmi.

V areálu můžete zrelaxovat nejen v termálních bazénech, ale i finských a parních saunách. K dispozici je i zábavná část pro děti plná tobogánů, vodních proudů a trysek.

Základní informace o destinaci  
Teplota vody 35-36°C                      
Počet termální bazénů 3
Jaké zážitky si zde můžete dopřát léčivý bazén s hvězdnou oblohou, bazény s masážnimi tryskami,zážitkový bazén s umělým vodopádem, dětský bazének

 

Budapešť

Hlavní město Maďarska je doslova termální velmocí. V této oblasti se nachází geologický zlom, díky kterému může toto město nabídnout více než 120 termálních pramenů. Termály v Budapešti jsou ideální pro ty, kteří chtějí spojit relax a poznávání památek. Přes den můžete obdivovat architektonické krásy Budapešti a večer se zanořit do léčivé teplé vody.

Budapešťské lázeňské areály jsou samy o sobě zajímavým vizuálním zážitkem. Většinou se jedná o nádherné historické budovy s majestátními sloupy a propracovanou výzdobou stěn.

V tomto městě se nachází hned několik lázeňských areálů. Nejznámějším je bezesporu Széchenyi fürdő, což jsou jedny z největších lázní v Evropě. Nádherný novogotický areál vás zaujme na první pohled. Vykoupat se zde můžete v několika vnitřních a vnějších bazénech, jejichž voda obsahuje směs síry, vápníku, hořčíku a hydrogenuhličitanu, což má pozitivní vliv na zažívací a dýchací ústrojí.

Základní informace o destinaci  
Počet termálních bazénů 11
Teplota vody 28 - 40 °C
Jaké zážitky si zde můžete dopřát termální bazény, plavecký bazén, zážitkový bazén, sauny a parní komory, masáže

Tip! Určitě si s sebou vemte žabky. Budete je potřebovat nejen u bazénu. Při jejich nákupu dostanete navíc peníze zpět v následujících eshopech:

* Gate.shop - 10 % zpět
* OutletExpert.cz - 15 % zpět
* Deichmann.com - 8 % zpět

lázně v rakousku

Termály Rakousko

Therme Wien

Vídeň je známá především svými vánočními trhy a architektonickými památkami. Málokdo ví, že na okraji města se nachází rozlehlý areál, který je nejmodernějším lázeňským střediskem v Evropě. Získal dokonce prestižní ocenění EWA Marketing Award. Areál je originálně architektonicky rozdělen na několik částí, tzv. kamenů (kámen klidu, krásy, zážitků a fitness). Jednotlivé části jsou zaměřeny na odlišné typy trávení času - aktivity zaměřené na relax, zkrášlovací procedury, vodní atrakce a pohybové aktivity. Jedná se o opravdu rozlehlé lázeňské středisko - na 6000 m2 se rozkládá 26 bazénů a 25 sanových a parních kabin.

V oblasti se nachází dva léčivé termální prameny siřičitého původu. Pomáhají hlavně na problémy pohybového aparátu a dýchací potíže.

Základní informace o destinaci  
Teplota vody 28 - 36 °C
Počet termálních bazénů 5
Jaké zážitky si zde můžete dopřát termální koupele, solný bazén, plavecké bazény, vířivky, sauny, masáže, zkrášlovací proceudury, fitness zóna

 

Aqua Dome

Rakousko, to je především nádherná alpská krajina. Užijte si výhledy na majestátní alpské vrcholky v tomto futuristickém lázeňském komplexu. Moderní prosklené budovy a neobvyklé bazény ve tvaru levitujících mís jsou ideálním místem, kde si užít sílu léčivých pramenů. Velká část termálních bazénů se nachází venku, tudíž si můžete vychutnat výhledy na okolní hory.

Tato oblast byla využívaná pro lázeňské účely ještě dávno předtím, než byl tento areál postaven. Už od 16. století se sem lidé sjížděli za léčivými termálními prameny, které obsahují velký podíl síry. Vyvěrají z hloubky více než 5000 metrů pod zemí a dokážou léčit kožní nemoci, problémy s oběhovou soustavou i pohybovým ústrojím.

Základní informace o destinaci  
Teplota vody 24 - 36 ° C
Počet termálních bazénů 5
Jaké zážitky si zde můžete dopřát koupel ve vyvýšených termálních bazénech, velký panoramatický bazén s výhledem na hory a podvodními masážními tryskami, sauny

V případě, že se letos nikam nechystáte, malé lázně si můžete připravit i doma s kosmetickými přípravky:

* Sephora.cz
* Yves-rocher.cz
* Krasa.cz

Mohlo by vás zajímat

benzinka
Auta s nejnižší spotřebou na světě: Velký přehled 2022
28.1.2022

Plánujete nákup nového automobilu, protože ten starý vám již nevyhovuje, případně dosluhuje? Chcete ušetřit za pohonné hmoty? V tom případě vám dnes představíme auta s nejnižší spotřebou na světě v roce 2022.

paušální daň
Paušální daň 2022: Jak na ni? Vyplatí se vám vůbec?
27.1.2022

Pokud jste drobný podnikatel a nebaví vás ani jednou za rok sedat k účetnictví a hledat v dokladech, možná by pro vás stála za zvážení paušální daň. Je to ohromný pomocník, se kterým se vyhnete podávání daňového přiznání na finančním úřadu i podávání…

selfíčko
Nejvýhodnější tarif 2022 a novinky ze světa mobilních operátorů
26.1.2022

Najít ten opravdu nejvýhodnější tarif 2022 není tak jednoduché, jak bychom si mohli myslet. Někdo nutně potřebuje výkonný internet s hromadou dat, jiný tráví hodiny hovory s obchodními partnery či přáteli. Jak tedy na to?

daňové přiznání
Životní pojištění a sleva na dani
25.1.2022

Se začátkem roku přichází pravidelně povinnost odevzdat daňové přiznání. Ať už si přiznání k dani z příjmu zpracováváte sami, nebo ho za vás odevzdává váš zaměstnavatel, nezapomeňte na položky, které vám mohou vaši daňovou povinnost snížit. Např. životní…