Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Kam za nejlepšími termálními prameny, aneb dopřejte si zasloužený relax

20.2.2020

Únor a březen nejsou zrovna nejoptimističtější měsíce. Pohodové vánoční svátky jsou už dávno pryč, v zaměstnání je práce až nad hlavu a do léta je ještě daleko. Člověk by uvítal všemi deseti, kdyby mohl na chvíli uniknout každodenní rutině a načerpat nové síly. To se vám může podařit v nádherných termálních lázních, které jsou rozesety po celé střední Evropě. Kde najdete ty nejlepší termální prameny?

Kam za nejlepšími termálními prameny, aneb dopřejte si zasloužený relax
11 minut čtení
Cestovní pojištění

Zatímco ještě před několika lety byla dovolená v termálech spíše výsadou seniorů, v současné době si cesty k léčivým pramenům dopřávají stále mladší ročníky. „Termály“ jsou perfektní volbou pro přepracované manažery, lidi se zdravotními problémy nebo pro zamilované páry, hledající romantický zájezd.

Poradíme vám, kde se zanořit do teplé léčivé vody a necestovat příliš daleko.

Termály v České republice

Velké Losiny

Nejznámější termální prameny v Česku jsou bezesporu ty ve Velkých Losinách. Léčivé účinky místní sirné vody jsou známé už po staletí. Voda obsahuje léčivý prvek hydrogensulfid HS, který podporuje léčbu pohybových, neurologických a kožních problémů.

Tento lázeňský komplex je v Česku jediný svého druhu. Můžete zde zrelaxovat v architektonicky promyšleném vodním parku, ve kterém jsou všechny bazény napuštěny léčivou termální vodou. Základní myšlenkou tohoto areálu je souznění člověka s přírodou. Lázeňské středisko je citlivě zasazeno v podhůří Jeseníků, tudíž můžete relaxovat a velké prosklené stěny vám umožní výhled na malebnou horskou krajinu.

Do tohoto termálního parku se nemusíte bát vyrazit s celou rodinou. Vaše děti se zde vyřádí na tobogánech a dalších vodních atrakcích v podobě trysek, vodních hřibů a divoké řeky.

Základní informace o destinaci  
Teplota vody 32 - 34°C
Počet termálních bazénů 9
Jaké zážitky si zde můžete dopřát termální bazény, sauny a masáže, tobogány, vodní atrakce pro děti

Termály Slovensko

Bešeňová

V malebné krajině poblíž Nízkých Tater se nachází známý vodní park Bešeňová. Voda v bazénech má hnědou barvu, což může návštěvníky, kteří jsou zde poprvé, poněkud zarazit. Toto neobvyklé zabarvení však není výsledkem špatné údržby bazénů, ale množstvím železa a dalších minerálních prvků, které jsou ve vodě obsaženy. Voda pochází z geotermálních vrtů a obsahuje v sobě více než 20 přírodních prvků, mezi které patří hlavně železo, lithium, hořčík a draslík. Termální prameny jsou unikátní hlavně díky vysokému obsahu lithia, který má vliv na psychickou pohodu. V teplých vodách tohoto areálu si můžete rovněž zlepšit vaše kožní problémy a nemoci pohybového aparátu.

V areálu se nachází čtyři rozlehlé termální bazény, situované ve venkovním prostředí. Díky vysoké teplotě vody se v nich budete cítit pohodlně i v zimě. Ten pocit, kdy relaxujete v teplé vodě a kolem vás poletují sněhové vločky, je k nezaplacení.

Areál má i zábavní část, ve které si užijete umělé vlnobití, skluzavky a tobogány.

Základní informace o destinaci  
Počet termálních bazénů 4
Teplota vody 28 - 40 °C
Jaké zážitky si zde můžete dopřát termální bazény, 6 vnitřních tobogánů, stan zábavy s dětským bazénem a umělým vlnobitím, wellness zóna se zvukově a vizuálně zajímavými saunovými rituály

Velký Meder

V srdci jižního Slovenska se nachází komplex bazénů s léčivou vodou, ve kterých si užijete zasloužený odpočinek, ať už je léto či zima. Velká část areálu je totiž v v provozu celoročně, a i v zimním období si zde můžete užívat léčivých účinků místní vody. Ta vyvěrá ze dvou pramenů, dosahujících hloubky 1500 metrů. Má blahodárné účinky na pohybové ústrojí, klouby a imunitní systém člověka.

Výhodou lázeňského areálu je jeho všestrannost, tudíž se zde zalíbí celé vaší rodině. Areál nabízí poklidné sedací bazény a vířivky, ale i zábavné tobogány a vodní atrakce, ve kterých se vyřádí vaše děti.

Tip! I když se budete chystat jen k sousedům, nezapomeňte se pojistit. Pro letošní sezonu jsme vám vyjednali slevy u spousty pojišťoven. Pojistíte se už od 7 Kč/den. Využít aktuální slevovou nabídku

Základní informace o destinaci  
Teplota vody 25 - 38°C
Počet bazénů 10
Jaké zážitky si zde můžete dopřát sedací termální bazén, bazén s hydromasážemi, 2 celoroční tobogány se světelnými efekty, rodinný bazén se spoustou vodních atrakcí

Termály v Maďarsku

Győr

V severozápadním Maďarsku se nachází historické město Győr, které má dlouhou tradicí v oblasti lázeňství. Voda zde vyvěrá z hloubky 2000 metrů a vyznačuje se vysokým obsahem hydrogénkarbonátu a chloridu. Díky svému složení se řadí mezi jódové léčivé vody a působí blahodárně na problémy s pohybovým ústrojím, gynekologické potíže a potíže s kostmi.

V areálu můžete zrelaxovat nejen v termálních bazénech, ale i finských a parních saunách. K dispozici je i zábavná část pro děti plná tobogánů, vodních proudů a trysek.

Základní informace o destinaci  
Teplota vody 35-36°C                      
Počet termální bazénů 3
Jaké zážitky si zde můžete dopřát léčivý bazén s hvězdnou oblohou, bazény s masážnimi tryskami,zážitkový bazén s umělým vodopádem, dětský bazének

Budapešť

Hlavní město Maďarska je doslova termální velmocí. V této oblasti se nachází geologický zlom, díky kterému může toto město nabídnout více než 120 termálních pramenů. Termály v Budapešti jsou ideální pro ty, kteří chtějí spojit relax a poznávání památek. Přes den můžete obdivovat architektonické krásy Budapešti a večer se zanořit do léčivé teplé vody.

Budapešťské lázeňské areály jsou samy o sobě zajímavým vizuálním zážitkem. Většinou se jedná o nádherné historické budovy s majestátními sloupy a propracovanou výzdobou stěn.

V tomto městě se nachází hned několik lázeňských areálů. Nejznámějším je bezesporu Széchenyi fürdő, což jsou jedny z největších lázní v Evropě. Nádherný novogotický areál vás zaujme na první pohled. Vykoupat se zde můžete v několika vnitřních a vnějších bazénech, jejichž voda obsahuje směs síry, vápníku, hořčíku a hydrogenuhličitanu, což má pozitivní vliv na zažívací a dýchací ústrojí.

Základní informace o destinaci  
Počet termálních bazénů 11
Teplota vody 28 - 40 °C
Jaké zážitky si zde můžete dopřát termální bazény, plavecký bazén, zážitkový bazén, sauny a parní komory, masáže

Zdroj: www.szechenyibath.hu

Termály Rakousko

Therme Wien

Vídeň je známá především svými vánočními trhy a architektonickými památkami. Málokdo ví, že na okraji města se nachází rozlehlý areál, který je nejmodernějším lázeňským střediskem v Evropě. Získal dokonce prestižní ocenění EWA Marketing Award. Areál je originálně architektonicky rozdělen na několik částí, tzv. kamenů (kámen klidu, krásy, zážitků a fitness). Jednotlivé části jsou zaměřeny na odlišné typy trávení času - aktivity zaměřené na relax, zkrášlovací procedury, vodní atrakce a pohybové aktivity. Jedná se o opravdu rozlehlé lázeňské středisko - na 6000 m2 se rozkládá 26 bazénů a 25 sanových a parních kabin.

V oblasti se nachází dva léčivé termální prameny siřičitého původu. Pomáhají hlavně na problémy pohybového aparátu a dýchací potíže.

Základní informace o destinaci  
Teplota vody 28 - 36 °C
Počet termálních bazénů 5
Jaké zážitky si zde můžete dopřát termální koupele, solný bazén, plavecké bazény, vířivky, sauny, masáže, zkrášlovací proceudury, fitness zóna

Aqua Dome

Rakousko, to je především nádherná alpská krajina. Užijte si výhledy na majestátní alpské vrcholky v tomto futuristickém lázeňském komplexu. Moderní prosklené budovy a neobvyklé bazény ve tvaru levitujících mís jsou ideálním místem, kde si užít sílu léčivých pramenů. Velká část termálních bazénů se nachází venku, tudíž si můžete vychutnat výhledy na okolní hory.

Tato oblast byla využívaná pro lázeňské účely ještě dávno předtím, než byl tento areál postaven. Už od 16. století se sem lidé sjížděli za léčivými termálními prameny, které obsahují velký podíl síry. Vyvěrají z hloubky více než 5000 metrů pod zemí a dokážou léčit kožní nemoci, problémy s oběhovou soustavou i pohybovým ústrojím.

Základní informace o destinaci  
Teplota vody 24 - 36 ° C
Počet termálních bazénů 5
Jaké zážitky si zde můžete dopřát koupel ve vyvýšených termálních bazénech, velký panoramatický bazén s výhledem na hory a podvodními masážními tryskami, sauny

Zdroj: www.aqua-dome.at

Mohlo by vás zajímat

thumb
Koronavirus a životní pojištění: jak se různé pojišťovny staví k této situaci?
6.4.2020

Současná pandemie zasáhla do životů mnoha lidí. Něktří lidé se dostali do nepříjemné situace kvůli tomu, že se tímto onemocněním nakazili, nebo jim byla nařízena povinná karanténa z důvodu, že přišli do kontaktu s rizikovou osobou. Jak v těchto případech…

thumb
Koronavirus - na co máte v dnešní době nárok jako zaměstnanec nebo OSVČ?
1.4.2020

Současná situace zasáhla nás všechny. Ať už jste zaměstnanec či živnostník pobývající doma s dítětem, majitel provozovny či podnikatel zaměstnávajíci lidi, opatření proti koronaviru výrazně ovlivnila váš život. Dobrou zprávou však je, že na tuto situaci…

thumb
Stravováním proti koronaviru, aneb jak zvýšit svou imunitu
31.3.2020

O koronaviru zatím víme to, že je nebezpečný pro starší osoby a lidi s narušenou imunitou. Nechcete patřit mezi ty, kteří mají křehkou imunitu a jsou tudíž k nákaze náchylnější? V tomto článku vám poradíme, jak posílit své tělo a snížit riziko onemocnění…

thumb
Nové dálnice a rekonstrukce D1, aneb jaká je nyní situace na českých komunikacích
27.3.2020

Zajímá vás, jaké změny vás letos čekají na českých dálnicích? Plánují se velké stavební úpravy na D1 i stavba nových úseků dálnic. Zjistěte, jaké úseky budou nově zprovozněny i kde na vás můžou čekat uzavírky a časové zdržení.