Menu

Srovnání cen elektřiny

Online porovnání a sjednání elektřiny
Elektřina
  • Srovnání cen dodavatelů během 1 minuty
  • Aktuální ceníky, včetně akčních slev
  • Ušetřete na elektřině až 9 157 Kč

POROVNEJTE NABÍDKY DODAVATELŮ

Porovnáváme nabídky těchto dodavatelů elektřiny

Jak vybrat vhodného dodavatele elektřiny?

Dodávky elektřiny představují jeden z výrazných nákladů domácnosti a v případě, že chcete ušetřit finance, měli byste zvolit takového dodavatele, který vám nabídne výhodné podmínky. Ty by měly reflektovat typ odběrného místa, abyste využívali buď jednotarifové nebo dvoutarifové sazby.

Aby se vám ovšem přechod k jinému obchodníkovi vyplatil, je potřeba zohlednit i celkové smluvní podmínky, kvalitu zákaznického servisu apod.

O změně dodavatele byste měli uvažovat minimálně jednou ročně, tedy v době, kdy obdržíte vyúčtování. V této době si zkontrolujete, kolik platíte, a zda není jiný dodavatel výhodnější.

Před případnou změnou si ovšem důkladně prostudujte podmínky své stávající smlouvy a ujistěte se, že nejste vázáni u aktuálního dodavatele a nehrozí vám případná pokuta.

 

Proč si srovnat ceny elektřiny?

  • Můžete ušetřit výrazné částky
  • Okamžitě uvidíte všechny nabídky dodavatelů
  • Máte přehledný souhrn smluvních podmínek
  • Objevíte i neveřejné nabídky
  • Pomůžeme vám přejít k novému dodavateli

Zadáte údaje, nezávazně, zdarma během 1 minuty

Obratem porovnáte nabídky dodavatelů na trhu

Vyberete nejvýhodnější nabídku, včetně akčních slev

klienti

Náš specialista zařídí veškeré papírování

Zbavte se napětí ve vašem rozpočtu a ušetřete za elektřinu.

SPOČÍTAT CENU ELEKTŘINY

Jak sjednat nového dodavatele elektřiny online?

Existuje hned několik způsobů, jakými můžete sjednat nového dodavatele elektřiny. Velmi rychlou a oblíbenou je online varianta.

V rámci online formuláře pouze zadáte vaši současnou spotřebu elektřiny v kWh, případně uvedete přibližnou velikost své domácnosti. Následně se vám zobrazí nabídky od různých dodavatelů a vy si pak snadno vyberete tu, která je nejlevnější.

 Po zvolení konkrétní nabídky si můžete vytvořit i online objednávku a na email následně obdržíte všechny potřebné dokumenty, abyste mohli dokončit změnu dodavatele.

Celý postup je velmi snadný, vyzkoušejte si náš online formulář i vy a zjistěte, který dodavatel elektřiny je pro vás nejvýhodnější.

Poslední objednávky

Energie
Energie
Jana P., Ostrava
elektřina
681 Kč/měsíčně
Energie
Energie
Pavel S., Pardubice
elektřina
1 408 Kč/měsíčně
Energie
Energie
Zdeněk D., Plzeň
elektřina
1 709 Kč/měsíčně
Energie
Energie
Anna C., Plzeň
elektřina
1 909 Kč/měsíčně
Energie
Energie
Jana P., Ostrava
elektřina
681 Kč/měsíčně
Energie
Energie
Pavel S., Pardubice
elektřina
1 408 Kč/měsíčně
Energie
Energie
Zdeněk D., Plzeň
elektřina
1 709 Kč/měsíčně
Energie
Energie
Anna C., Plzeň
elektřina
1 909 Kč/měsíčně

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Co je to vysoký a nízký tarif?

Pojmy vysoký a nízký tarif znamenají, že se po část dne platí nižší cena za elektřinu. Nízký tarif se ovšem zapíná v různých regionech v různých částech dne a není určen pro každého.

Nízký tarif mohou využít pouze ty domácnosti, které využívají elektřinu i na ohřev vody či vytápění. Tedy mají nainstalovaný přímotop, akumulační spotřebič pro vytápění, elektrický bojler pro ohřev vody nebo tepelné čerpadlo.

Jaký je rozdíl mezi dodavatelem a distributorem?

Jako dodavatel elektřiny se označuje společnost, která prodává energii jako takovou. Dodavatele lze změnit a můžete ovlivnit výši měsíční platby.

Distributor vlastní elektrické vedení a potrubí, kterými vede elektřinu do domácností. Stará se tedy o přenos energie. Distributor navíc provádí každoroční odečty stavu elektroměrů.

Co je to sazba?

Sazba označuje, jakým způsobem dochází k využívání elektřiny v daném odběrném místě. Jednotlivé typy sazeb se dělí na domácnosti (začínají prefixem D), maloodběratele (začínají prefixem C) a dále na jednotarifové a dvoutarifové.

Jaké jsou druhy sazeb?

Distribuční sazby se dělí na jednotarifové a dvoutarifové a dále na domácnosti (začínají prefixem D) a maloodběratele (začínají prefixem C).

Jednotarifové sazby

D01d a D02d jsou nejnižší distribuční sazby s jednotarifovou strukturou. To znamená, že za odebíranou elektřinu zaplatíte v kteroukoli denní či noční hodinu stejnou cenu. Tyto sazby jsou vhodné zejména pro domácnosti, které elektřinou pouze svítí a užívají běžné spotřebiče. Mezi domácnostmi je nejrozšířenější distribuční sazbou právě D02d.

D25d je sazba pro odběratele, kteří mimo jiné využívají pro ohřev teplé vody bojler. Sazba je

totiž dvoutarifové a poskytuje zákazníkům levnější proud po dobu osmi hodin denně.

Dvoutarifové sazby

D26d je sazba, která počítá s akumulačním ohřevem vody nebo elektrickým vytápěním objektu. Levnější proud mají odběratelé k dispozici po dobu osmi hodin denně.

D27d (C27d) tato sazba je určena pro odběrná místa, u nichž žadatel věrohodným způsobem doloží vlastnické právo, případně užívací právo k elektromobilu. Odběratel má následně k dispozici nízký tarifu v délce minimálně 8 hodin denně, a to v době od 18.00 hodin do 8.00 hodin.

D35d a D45d jsou určené pro částečné nebo kompletní vytápění na elektřinu. Odběratelé mají k dispozici levnější energii po dobu 16, případně 20 hodin denně.

D56d je určená domácnostem, které využívají tepelná čerpadla a umožňuje jim ošetřit na elektřině po dobu 22 hodin za den.

D61d je sazba známá také jako „chalupářská“. Její cílovou skupinou jsou odběratelé, kteří vyrážejí o víkendu na chalupu. Sazba je přizpůsobena specifikům lidí, kteří kvůli sekačkám

a další zahradní technice potřebují vyšší jističe, a přitom mají nízkou celkovou spotřebu.

Chalupářská sazba nabízí levnější elektřinu typicky o víkendech.

Lze při přepisu odběrného místa změnit také dodavatele?

V případě, že se stěhujete, kupujete nemovitost, mění se vlastník apod. a dochází k přepisu odběrného místa, pak můžete zažádat i o změnu dodavatele.

V tomto případě původní zákazník ukončuje stávající smlouvu u stávajícího dodavatele a je potřeba novému dodavateli doložit potvrzené datum ukončení stávající smlouvy bez demontáže elektroměru.

Dále je potřeba vyplnit předávací protokol, ve kterém je potvrzen stav elektroměru. A následně uzavřete smlouvu s novým dodavatelem.

Kdy mohu změnit dodavatele elektřiny bez sankcí?

Před změnou dodavatele si důkladně prostudujte uzavřenou smlouvu.

Abyste mohli dodavatele energie změnit bez pokuty, pak muselo dojít z jeho strany ke zdražení ceny nebo ke změně obchodních podmínek. V takovém případě, pokud vám dodavatel tuto změnu neoznámí, máte právo odstoupit do 3 měsíců od data zdražení ceny nebo data pozměnění smluvních podmínek.

V případě, že vás dodavatel o změně informuje náležitým způsobem, tudíž 30 dní před datem účinnosti změny, máte právo od smlouvy odstoupit nejpozději desátý den před účinností změny.

kostičky

2 300 nabídek od 80 firem

Garantujeme vyhledání nejlepší ceny

garance

Ceny jsou aktuální a přesné

graf

Přes 75 000 lidí využilo naši kalkulačku cen

Co získáte změnou dodavatele?

Ušetřete díky změně poskytovatele elektřiny

Přestože vývoj cen elektřiny má klesající tendenci, můžete ušetřit ještě výrazně více díky změně dodavatele. Jak zařídit, aby vám do zásuvek proudila elektřina od levnějšího dodavatele? Je to snadné, jenom podepíšete smlouvu s novým dodavatelem a vše ostatní zařídíme za vás.

Odběr Kwh Běžná cena Naše cena Vaše úspora
1 000 Kwh 6 649 Kč 5 791 Kč 954 Kč
5 000 Kwh 23 396 Kč 20 771 Kč 2 605 Kč
10 000 Kwh 44 285 Kč 39 496 Kč 4 789 Kč
20 000 Kwh 86 104 Kč 76 947 Kč 9 157 Kč
100 000 Kwh 380 369 Kč 336 267 Kč 44 102 Kč

Může se vám hodit

Porovnej24.cz v médiích

Nejsme velkou neznámou, mrkněte, kde už o nás napsali: