Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Povinné ručení 2020

Porovnejte si ceny povinného ručení zdarma od všech 8 pojišťoven
 • Získejte nejnižší cenu pojištění auta
 • Průměrná úspora 2 100 Kč ročně
 • Zelená karta ihned na Váš email

Spočítejte povinné ručení

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Co je povinné ručení

Na co se povinné ručení vztahuje a nevztahuje?

Pojďme si nyní odpovědět na otázku, co je povinné ručení. Řada lidí tápe nejen v rozdílech mezi povinným ručením a havarijním pojištěním, ale i v rozsahu služeb, keré můžou v rámci povinného ručení využívat.

Povinné ručení (oficiálně nazýváno pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla) je pojištění, které řidiče kryje pro případy, když svým automobilem způsobí škodu někomu jinému. Říká se mu tj. zákonné pojištění vozidla, protože jej musí mít ze zákona každé auto.

Vztahuje se na následující situace:

 • Škoda na zdraví nebo životě
 • Majetková škoda
 • Škoda, mající povahu ušlého zisku
 • Náklady na právní zastoupení při uplatňování nároků z povinného ručení, v případě prodlení pojistitele nebo neoprávněného odmítnutí či krácení pojistného plnění pojišťovnou

Co naopak povinné ručení nekryje?

Ani povinné ručení není všemocné a na některé situace se nevztahuje. Když budete vědět, které to jsou, můžete se jim snadno vyhnout. Napříkad:

 • Řízení pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek
 • Škody, způsobené nevhodným používáním automobilu (Třeba když vůz přetížíte nad jeho nosnost. Nebo vyvezete automobil s nízkým podvozkem do terénu, který by dal zabrat i teréňáku)
 • Škody, vzniklé střetem dvou vozidel, které jsou ve vlastnictví jednoho majitele, pokud se nejednalo o dva různé provozovatele vozidla (provozovatel je osoba, která je zapsaná v registru vozidel a je oprávěna k užívání vozidla).
 • Škoda, vzniklá mezi vozidly jízdní soupravy tvořené motorovým a přípojným vozidlem
 • Jízda s vozidlem, které nesplňuje normy STK
 • Jízda bez řidičského oprávnění

Je to vše? Mělo by být, ale mějte na paměti, že výluky se můžou u různých pojišťoven mírně lišit. Chcete vědět jak? Sjeďte na této stránce dolů do sekce Může se hodit, kde jsme pro vás shromáždili pojistné podmínky jednotlivých pojišťoven.

Jak vám povinné ručení pomůže při nehodě?

Součásti povinného ručení jsou asistenční služby. A to je dobře, protože v situaci, kdy nabouráte, je klidný hlas na telefonu tím, co má šanci proměnit tento hororový zážitek ve snesitelnější moment.

Kromě užitečných instrukcí vám asistenční služba může pomoct i jinak, a to užitečnými servisními službami. Jaké to jsou?

 • Příjezd automechanika a oprava vozidla na místě
 • Odtah vozidla do autoservisu
 • Úschova nepojízdného vozidla
 • Zapůjčení náhradního vozidla
 • Poskytnutí ubytování


Rozsah asistenčních služeb se opět může jednotlivých pojišťoven lišit, tudíž až si u nás porovnáte ceny a vyberete nejvýhodnější cenu a pojišťovnu, nahlédněte do pojistných podmínek, zda asistenční služby této společnosti kryjí všechny (nebo aspoň některé) výše zmiňované služby.

Co ovlivňuje cenu povinného ručení?

Cena za povinné ručení je ovlivněna těmito faktory:

 • Věk řidiče. Pojišťovna dává nejvyšší ceny těm klientům, kteří jsou nejrizikovější. Podle policejních statistik nejčastěji bourají řidiči ve věkové skupině 18 - 26 let, tudíž tato skupina klientů má obvykle povinné ručení nejdražší.
 • Řidičská zkušenost (bonus). Dalším výrazným parametrem je beznehodovost, neboli bonus. Bonus je vyjádřen počtem měsíců, po které má řidič uzavřené povinné ručení. Čím více měsíců má člověk uzavřené povinné ručení (a čím delší je tudíž jeho řidičská zkušenost), tím levnější cenu může získat. Pokud nabourá, bonus se mu snižuje (většinou o 24 - 36 měsíců za jednu autonehodu).
 • Bydliště řidiče. Z policejních statistik vyplývá, že nejvyšší nehodovost je v Praze a dalších velkých městech. Proto se v nich můžete dočkat vyššího účtu za povinné ručení.
 • Technické parametry automobilu. Pojišťovny se nejvíce orientují podle obsahu a výkonu motoru, ovšem mnohé začínají brát v potaz širší škálu parametrů, jakými je třeba hmotnost vozidla a jeho stáří.
 • Roční nájezd. Pojišťovny vychází z toho, že řidič, který se na vozovce vyskytuje méně často, má nižší šanci autonehody než ten, který jezdí denodenně, proto jsou řidiči s nižším nájezdem u některých společností (například Allianz) cenově zvýhodňování.

Co vše kryje povinné ručení

 • Škody způsobené na cizím vozidle
 • Výdaje na odstranění dopravní nehody
 • Trvalé zdravotní následky
 • Škody spojené s ušlým ziskem
 • Škody na majetku

Zadáte údaje, nezávazně, zdarma – během 2 minut

Vyberete nejlepší nabídku za online cenu – z 8 pojišťoven

Objednávku dokončíte online, smlouvu obdržíte emailem

Náš specialista ověří bonus a nabídne neveřejnou slevu

Získejte levnější pojistku auta
a ušetřete až 75% z běžné ceny!

Připojištění k pojištění auta

Většina řidičů považuje povinné ručení pouze jako ochranu před škodami, kterou způsobí ostatním účastníkům provozu. Věděli jste, že povinné ručení může krýt i škody, způsobené na vašem vlastním vozidle? Stačí si vhodně nakombinovat připojištění k povinnému ručení.

Pro jaká rizika se můžete pojistit?

 • Pojištění živelné pohromy vás ochrání pro případ, kdy „zasáhne vyšší síla“ (například dojde k poškození vozu vlivem povodně, krupobití, požáru, atd.).
 • Pojistit se můžete i pro případ srážky se zvěří, která kryje nehodu s divoce žijícími živočichy (například jeleny, zajíci, atd.). Pojistka se nevztahuje na střet se psem, krávou a ostatními domácími zvířaty.
 • Užitečné je i pojištění čelního skla, ať už z důvodu finanční náročnosti jeho výměny, tak i kvůli obtížnější dohledatelnosti viníka. Pokud vám odlétnutý kamínek poškodí sklo, je těžké zjistit, od čího kola odlétl.
 • V dnešní době má člověk strach nechat svoje auto bez dohledu. Vyzrajte na nenechavé zloděje a sjednejte si připojištění krádeže automobilu.
 • Nehoda vám může způsobit škodu nejen na automobilu, ale i na zdraví a osobních věcech. Pro tyto případy slouží úrazové pojištění a pojištění zavazadel.

Ceník povinného ručení

Připojištění k povinnému ručení nemusí být vůbec drahé. Některá připojištění jsou zahrnuta v základní nabídce našeho srovnávače, jiná si klient může připojistit za poměrně nízkou cenu, která se většinou pohybuje v řádu nižších stokorun.

Objem v cm3 Běžná cena Naše cena Vaše úspora
do 1 000 cm3 1 561 Kč 971 Kč 590 Kč
1 000 - 1 350 cm3 2 156 Kč 1 432 Kč 724 Kč
1 350 - 1 850 cm3 2 359 Kč 1 628 Kč 731 Kč
1 850 - 2 500 cm3 3 192 Kč 1 688 Kč 1 555 Kč
nad 2 500 cm3 4 385 Kč 2 292 Kč 2 093 Kč

Poslední uzavřené pojistky zákazníků

Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Tomáš S., Liberec, Volkswagen California T5
4 445 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Miroslava B., Pardubice, Opel Corsa
1 747 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Lukáš D., Ostrava, Mercedes B
1 954 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Jana H., Liberec, Dodge Journey
2 370 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Tomáš S., Liberec, Volkswagen California T5
4 445 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Miroslava B., Pardubice, Opel Corsa
1 747 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Lukáš D., Ostrava, Mercedes B
1 954 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Jana H., Liberec, Dodge Journey
2 370 Kč/rok

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

✅ Co je to povinné ručení z pohledu zákona?

Povinné ručení je pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla. V případě způsobené škody zaplatí pojišťovna škodu vzniklou na na zdraví a majetku třetích osob. Povinné ručení musí mít každý majitel auta dle zákona č. 168/1999 Sb.. Toto pojištění nekryje škody na majetku pojištěného. Od toho je havarijní pojištění, které si můžete sjednat jednoduše s povinným ručením v 1. kroku košíku.

✅ Berete v potaz ve vaší kalkulačce také mé bonusy?

Ano, když vyplníte potřebné údaje.

✅ Platí povinné ručení i v zahraničí?

Ano. Kompletní seznam zemí, kde dané povinné ručení platí, naleznete na zelené (nově bílé) kartě.

✅ Opravdu u vás mohu sjednat pojistku z pohodlí domova?

Ano, sjednáte ji 100% online. Nemusíte nikam chodit. Zelenou kartu posíláme obratem na email i do schránky po dokončení objednávky.

✅ Co ovlivňuje cenu povinného ručení?

Cena je pro každý model vozidla odlišná zejména z důvodu rozdílného výkonu a zkušeností konkrétního řidiče. Problémový řidič s častými nehodami a silným vozem zaplatí za tento druh pojištění nejvíc.

✅ Bude mi stačit nejlevnější povinné ručení?

Nemusí. Z pohledu zákona sice stačí mít jen nejlevnější pojistku, ale v praxi to stačit nemusí. Pokud například ve Švýcarsku způsobíte hromadnou nehodu, snadno se může škoda přehoupnout vlivem nešťastných náhod i přes zákonem daný 35 milionový limit, který nabízejí nejlevnější povinná ručení. Pro větší jistotu proto doporučujeme limit nejméně 50 milionů.

✅ Budete mě po vyplnění nahánět po telefonu, když si pojištění nakonec nesjednám?

Ne. Je jen možné, že se vám jednou ozve náš specialista. Chceme mít jistotu, že nemáte nějaký dotaz, který by mohl dodatečně zodpovědět po telefonu.

✅ Mohu kdykoli změnit pojišťovnu?

Změnit pojišťovnu nelze kdykoliv, ale jen v určitých situacích. Všechny podrobnosti naleznete ve zvláštním článku.

✅ Dá se povinné ručení uznat jako náklad do účetnictví?

Ano, povinné ručení lze uznat jako nákladovou položku, pokud je vozidlo majetkem firmy.

✅ Co si mám představit pod pojmem asistenční služba?

Asistenční služba je poskytnutí pomoci při nehodě nebo poruše vozidla. Rozsah asistenčních služeb se u jednotlivých pojišťoven liší. V každém případě je v rámci povinného ručení proplacen příjezd asistenční služby na místo nehody. Pokud není možná oprava na místě, je zajištěn odtah nebo dočasná úschova na placeném parkovišti. Za různých podmínek pojišťovna proplatí neplánované ubytování v hotelu nebo náklady na další cestu do vytčeného cíle či zpět do místa bydliště. Některé asistenční služby obsahují i finanční zálohu ve formě půjčky na neočekávané výdaje. Právní pomoc je již poskytována v omezenějším rozsahu. Pokud by se vám asistenční služby přibalené k povinnému ručení zdály nedostatečné, můžete si sjednat u většiny pojišťoven kvalitnější asistence.

✅ Proč si vybrat nadstandardní tarify?

Mají zejména vyšší limity plnění, což klientovi zaručuje, že veškeré závazky vzniklé z jím zaviněné nehody uhradí pojišťovna, a že se tak nevystaví riziku zadlužení na dlouhá léta. Náhrady poškozeným totiž mohou dosahovat milionových částek.

✅ Kterou pojišťovnu si vybrat?

Každá z pojišťoven, které obdržely od Ministerstva financí licenci, bude schopna váš vůz kvalitně pojistit. Každá však bude hledat toho „svého“ zákazníka.

Můžete si porovnat:

 • pojistné, rozsah pojistné ochrany, zejména pokud jde o výši limitů pojistného plnění apod.,
 • rozsah asistenčních služeb (jaké služby vám po nehodě pojišťovna nabídne zdarma, vždy by měly zahrnovat příjezd asistenční služby na místo nehody, odtah vozu, proplacení neplánovaného ubytování v hotelu nebo právní pomoc; některé pojišťovny poskytují za určitých podmínek asistenci i při poruše vozu),
 • rychlost likvidace pojistné události (zákonem stanovená lhůta pro pojišťovny jsou tři měsíce; vždy je důležité doložit pojišťovně vše potřebné, jinak se vyřízení nehody může hodně protáhnout).

Pojišťovny určují výši povinného ručení především podle druhu vozidla (osobní automobil, nákladní automobil apod.), podle objemu motoru a účelu, ke kterému je vozidlo používáno (taxislužba, běžný provoz atd.). Cenu povinného ručení také ovlivňuje průběh předchozího pojištění (slevy – bonusy; přirážky – malusy). Některé pojišťovny přihlížejí ještě k dalším skutečnostem, jako je např. stáří vozu, věk pojistníka, zda se jedná o soukromou osobu, nebo podnikatele. U některých pojišťoven mají zvýhodněné povinné ručení držitelé průkazu ZTP a ZTP/P nebo lékaři.

✅ Může pojišťovna po pojištěném povinným ručením požadovat vrácení nákladů, které vynaložila?

Ano, jde například o tyto případy: úmyslné způsobení škody, škoda způsobená vozidlem, které nemělo schválenou technickou způsobilost k provozu nebo vozidlem, které bylo použilo neoprávněně, řidič se bezdůvodně odmítl podrobit zkoušce na přítomnost alkoholu a dalších omamných látek v krvi prováděnou příslušníkem policie České republiky, nenahlášení škody, při které došlo ke zranění nebo smrti účastníků nehody, nebo poškození vozidel a majetku, které by převyšovalo částku 50 000 Kč. Další situace jsou přesně definovány v zákoně 168/1999 Sb. v §10.

✅ Je povinné ručení opravdu povinné pro všechny?

Ano, každé vozidlo zapsané v registru vozidel musí mít ze zákona uzavřeno účinné povinné ručení.

Tato zákonná povinnost se vztahuje jak na vozidla aktivně používaná, tak na vozidla nepoužívaná (pokud máte starý „pionýr“, na kterém nejezdíte, stále je však zapsán v registru vozidel a máte jeho SPZ, i na něj musíte mít sjednáno povinné ručení). Pokud nechcete mít vozidlo z jakéhokoli důvodu pojištěné (např. z důvodu déletrvající opravy), je třeba je odstavit mimo veřejně přístupnou komunikaci a zároveň dočasně vyřadit z registru vozidel.

Vlastník a provozovatel vozidla ručí i za situace, kdy je např. vozidlo v komisním prodeji v bazaru (pak postačí neopatrnost osoby při předváděcí jízdě anebo špatné zabrzdění vozidla u prodejce) a způsobená škoda může být obrovská. Za vzniklou škodu pak odpovídá jak vlastník vozidla, tak jeho provozovatel (pokud se jedná o odlišnou osobu). Bohužel mnoho motoristů hřeší na to, že „na těch pár týdnů“ se to nějak vyřeší.

Povinnost uzavřít pojistnou smlouvu podle zákona nemá:

 • řidič cizozemského vozidla, který je držitelem platné zelené karty vydané pojišťovnou v cizím státě, nebo vozidla, jehož pojištění odpovědnosti na území České republiky je zaručeno kanceláří pojistitelů cizího státu,
 • složka integrovaného záchranného systému pro všechna vozidla neužívaná k podnikání a zařazená do průběžně aktualizované přílohy poplachového plánu integrovaného záchranného systému kraje,
 • Bezpečnostní informační služba pro jí provozovaná vozidla,
 • Ministerstvo obrany pro vozidla provozovaná Vojenským zpravodajstvím,
 • Ministerstvo vnitra pro vozidla provozovaná Úřadem pro zahraniční styky a informace, pro vozidla Policie České republiky útvarů služby kriminální policie a vyšetřování,
 • obec pro vozidla provozovaná jednotkami sborů dobrovolných hasičů obce.
✅ Co se stane po odeslání objednávky?

Po odeslání objednávky povinného ručení Vám e-mailem přijde návrh smlouvy s pokyny k placení.

✅ Co je z pojištění auta hrazeno?

Veškeré uplatněné a prokázané náklady na náhradu škod, které vozidlo způsobilo, tedy:

 • věcné škody (škody na majetku způsobené provozem vozidla),
 • škody na zdraví nebo usmrcením (bolestné, náhrada za ztrátu výdělku při pracovní neschopnosti atd.),
 • škody, které mají povahu ušlého zisku,
 • právní zastoupení
 • pokud poškozený využívá právní zastoupení při uplatňování nároků na náhradu škody,
 • náklady na léčení zraněného.

Výše náhrady škody je omezena maximální výší limitu pojistného plnění podle pojistné smlouvy. Zákonem jsou však pro pojišťovny stanoveny minimálními limity. Při škodě na zdraví a životě je minimální limit pojistného plnění 35 000 000 Kč na každého zraněného nebo usmrceného včetně náhrady nákladů vynaložených na péči hrazenou z veřejného zdravotního pojištění a regresního nároku. Při věcné škodě je to 35 000 000 Kč bez ohledu na počet poškozených, převyšuje-li součet nároků uplatněných více poškozenými limit pojistného plnění uvedený v pojistné smlouvě, pojistné plnění se každému z nich snižuje v poměru tohoto limitu k součtu nároků všech poškozených. Pojišťovny však nabízejí možnost sjednat s mírným navýšením ceny povinné ručení s vyššími limity, a to až do 100 000 000 Kč.

✅ Proč se pojistit s Porovnej24.cz?

Prostřednictvím našeho kalkulátoru si porovnáte nabídky všech pojišťoven, které mají licenci na povinné ručení v České republice, a vyberete si pro vás tu nejvýhodnější. Ke sjednání pojištění vám stačí pouze velký technický průkaz a pár minut času, vše je jednoduché a přehledné. Nemusíte nikam chodit a nikde čekat, získáte tu nejlepší cenu na trhu s množstvím slev.

V případě jakýchkoli problémů vám rádi poradíme na 810 80 00 80, vysvětlíme vám nejasnosti, pomůžeme vám vybrat nejvhodnější pojišťovnu, zajistíme výpověď pojistné smlouvy, změny v pojistných smlouvách a nové výhodnější pojištění u kterékoli pojišťovny.

✅ Do kdy musím sjednat pojištění?

Do 14 dnů. Pokud zákonné pojištění vozidla zaniklo a nebylo-li ve lhůtě 14 dnů od tohoto zániku pojištění uzavřeno nové pojištění téhož vozidla, je vlastník tohoto vozidla povinen nejpozději ve stejné lhůtě odevzdat státní poznávací značku a osvědčení o registraci nebo osvědčení o technickém průkazu tohoto vozidla příslušnému orgánu evidence. Nelze-li splnit povinnost odevzdat státní poznávací značku a osvědčení o registraci vozidla příslušnému orgánu evidence, je vlastník vozidla povinen takovou skutečnost bez zbytečného odkladu oznámit příslušnému orgánu evidence. Málokdo si uvědomuje, že vlastník a provozovatel vozidla ručí i za situace, kdy je např. vozidlo v komisním prodeji v bazaru (stačí  neopatrnost osoby při předváděcí jízdě anebo špatné zabrzdění vozidla u prodejce) a způsobená škoda může být obrovská. Za vzniklou škodu pak odpovídá jak vlastník vozidla, tak jeho provozovatel (pokud se jedná o odlišnou osobu). Bohužel mnoho motoristů hřeší na to, že „na těch pár týdnů“ se to nějak vyřeší.

✅ Co je limit pojistného plnění?

Limit pojistného plnění vyjadřuje maximální plnění pojišťovny při jedné konkrétní události. Pokud je škoda způsobená pojistnou událostí vyšší, než sjednaný limit, doplácí zbylou částku viník. Limit pojistného plnění se sjednává při uzavírání pojistné smlouvy.

✅ Co mám dělat, když mi škodu způsobí nepojištěné vozidlo?

Obraťte se na Českou kancelář pojistitelů, která je tvořena všemi pojišťovnami s licencí na povinné ručení, ta poskytuje v těchto případech plnění z garančního fondu.

✅ Vztahuje se pojištění auta na rozbití skla kamínkem, který odlétne od protijedoucího auta?

Pouze v případě, že budete mít o události jednoznačný důkaz, např. policejní protokol potvrzující vinu řidiče nebo písemné doznání viníka. V opačném případě ne, proto je dobré připojistit si čelní sklo nebo si sjednat havarijní pojištění.

✅ Uhradí mi pojišťovna škodu způsobenou opilým řidičem?

Ano, zaplatí ji z povinného ručení viníka nehody, který řídil opilý. Částku pak po něm bude vymáhat.

✅ Prodávám staré auto, a zároveň už mám nové. Stačí mi jedno povinné ručení?

Ne, každý automobil musí mít vlastní povinné ručení. Musíte si sjednat druhé povinné ručení. Bonusy se na něj převedou až po ukončení první smlouvy, to znamená ve chvíli, kdy původní auto prodáte. Abyste tratili na bonusech co nejméně, zvolte u nové smlouvy například čtvrtletní formu placení. Do první splátky se vám bonusy nezapočítají, do další (bude-li už staré auto prodané a povinné ručení vypovězené) ano.

✅ Zanikne pojištění, když prodám auto?

Nikoli, při změně majitele vozu nedochází k zániku povinného ručení ani nepřejde na nového vlastníka. Zanikne, až původní majitel oznámí prodej vozu své pojišťovně. Jako původní majitel tedy musíte změnu ohlásit nejen na registru vozidel, ale i u pojišťovny, u níž máte sjednáno povinné ručení.

✅ Jak ukončit povinné ručení při prodeji auta?

Pojistka nezaniká automaticky ani ji nelze převádět na další vůz (pokud si kupujete nový). Ve chvíli, kdy máte doklad o prodeji, předejte ho pojišťovně a požádejte o ukončení pojistky. Pojišťovna vám vrátí zpět peníze za část roku, kdy pojistka neplatí. Pozor, povinné ručení musíte platit, i když auto stojí v autobazaru, a to do té doby, než změní majitele. Smlouva o povinném ručení zaniká ze zákona ke dni, kdy je vozidlo vyřazeno z evidence vozidel. To platí i pro případ, že je vozidlo z evidence vyřazeno jen dočasně a vzápětí (např. druhý den) opět přihlášeno. V případě prodeje vozidla či jiné formy změny vlastnictví vozidla povinné ručení zaniká dnem, kdy pojistník tuto skutečnost oznámí své pojišťovně.

8 pojišťoven ve srovnání, neveřejné slevy

35 specialistů na telefonu ověří Vaše bonusy

5 000 poradců využívá stejný systém

Zelená karta obratem v emailu, originál poštou

Příklad povinného ručení

Jak ušetřit na pojištění auta?

Za povinné ručení můžete dát 5845 Kč, nebo třeba jen 2163 Kč. Trh s pojistnými produkty je natolik rozsáhlý, že v drtivé většině případů se cena mezi nejdražší a nejlevnější cenou povinného ručení na trhu liší o více než 50 %. Porovnání cen je tudíž nejjednoduším způsobem, jak cenu vašeho povinného ručení rapidně snížit.

Souhrnně se dá říct, že se cena odvíjí od:

 • Vyježděného bonusu
 • Věku řidiče
 • Bydliště řidiče
 • Výkonu motoru
 • Hmotnosti automobilu.

Jak si cenu pojistky snížit?

Porovnáním cen

Díky tomu si uděláte objektivní představu o situaci na trhu a zjistíte, kde vám za vaše peníze nabídnou nejvýhodnější pojistný produkt.

Uzavřením pojištění na staršího pojistníka

Věděli jste, že povinné ručení vám může uzavřít i někdo jiný, například příbuzný člověk? Starší řidiči s vyježděným bonusem mají výhodnější cenu, tudíž toho můžete využít a uzavřít si povinné ručení například na svého otce.

Využitím online slevy

Při sjednání pojištění online můžete získat výhodnější cenu.

Nižší frekvencí placení

Při placení povinného ručení jednou ročně můžete získat výhodnější cenu, než při častějších platbách.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady:

Jaká auta Češi nejčastěji pojišťují

Nejčastějším důvodem, proč lidé míří na náš porovnávač, je pojištění jejich vozu Škoda Octavia. Je vidět, že národní hrdost se v nás nezapře a s oblibou saháme po této typicky české značce. Na druhé příčce se umístil Ford Focus a třetím automobilem, který si naši klienti nejčastěji pojišťují, je Fiat Punto.