Menu

Cestovní pojištění Arménie

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Arménie právě u nás?

  • Ušetříte si námi až 50 % ceny. Najdeme vám výhodnou nabídku pojištění.
  • Chytře si navolíte kombinaci pojistného krytí i užitečných připojištění.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Arménii zažít a ochutnat?

Klášter Geghard

Arménie je nejstarší křesťanskou zemí světa. Toto náboženství přijala už v roce 301 a je to vidět i na jejích památkách. Celá země je poseta nádhernými starobylými kostely a kláštery. Jedním z nejzajímavějších je klášter Geghard. Jedná se o unikátní komplex vytesaný do skály, jehož počátky sahají až do 4. století. Areál sestává z mnoha kaplí a hrobek, jejichž stěny jsou bohatě zdobené vytesanými ornamenty.

Sevan

Na západě země se rozkládá obrovské jezero, přezdívané „malé moře.“ Díky své ploše 1242 km2 je největším kavkazským jezerem. Pro Armény i turisty v létě představuje oblíbené letní osvěžení. Přestože kvalita pláží a některých hotelů odpovídá spíše éře Sovětského svazu, toto jezero byste si rozhodně neměli nechat ujít. Můžete si dopřát koupání, opalování nebo plavbu na lodi. Nezapomenutelným zážitkem je i procházka podél břehů jezera, při které si můžete prohlédnout Sevanský klášter, hrdě se tyčící nad rozlehlými jezerními vodami.

Jerevan

Pokud chcete hlouběji proniknout do života místních lidí, hlavní město Arménie pro vás bude tím pravým místem. Žije zde polovina populace tohoto státu. Přestože po ničivém zemětřesení v roce 1988 tu mnoho památek nezůstalo, stále se jedná o město, které má co nabídnout. Jerevan je totiž fascinujícím místem, ve kterém se střetává evropská a orientální kultura, což jde pozorovat na místní architektuře i životním stylu obyvatel.

Arménská kuchyně

Věděli jste, že populární dezert Marlenka pochází z Arménie? Tento medový pokrm můžete v této zemi ochutnat v mnoha různých variacích. Arménská gatsronomie však nabízí mnohem víc. Tradičním pokrmem je například tolma, což jsou vinné listy s mletým masem a dresinkem. Za ochutnání rovněž stojí lahmadžo, což je arménská pizza s masovou směsí. V této zemi máte široký výběr toho, čím vydatné jídlo zapít. Dopřát si můžete místní víno, nebo proslulý arménský koňak.

Co si připojistit na cestu do Arménie?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Arménie by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Zdravotní problémy se můžou při cestování velmi prodražit. I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře vás mlže vyjít na nemalé peníze, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizí zemi rozhodně není levnou záležitostí. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Arménii

Arménie
Počasí
12°C
polojasno
po
22°C
12°C
út
23°C
12°C
st
25°C
13°C
čt
22°C
13°C
20°C
13°C
so
21°C
12°C
ne
22°C
13°C

 

 

 

 

Informace o letenkách

Přímé lety do Arménie sice existují, ale jsou poněkud drahé. Mnohem levnější je letět do sousední Gruzie a odtud se přepravit do Arménie. Tato varianta vás vyjde může vyjít o několik tisíc korun levněji.

Hotovost

Přestože ve větších hotelech a restauracích bez problémů zaplatíte kartou, stále existuje spousta míst, kde budete potřebovat hotovost. Pro cestu do Arménie se proto vybavte dostatečným množstvím bankovek.

Opalovací krém a pokrývka hlavy

V letním období se vám bude hodit krém s vysokým ochranným faktorem a pokrývka hlavy. Arménie je totiž poněkud vyprahlá země s minimem zeleně, a sluneční paprsky jsou tu velmi intenzivní. Teplota může šplhat až ke 40 °C, což může být poněkud vyčerpávající.

Informace o cenách

Arménie je levnou zemí. S těmito cenami se můžete běžně setkat.

Večeře v restauraci .................................................................. 109 Kč

0, 5 l piva ....................................................................................... 28 Kč

500 g chleba .................................................................................. 11 Kč

Lístek na autobus .......................................................................... 5 Kč

Na co si dát v Arménii pozor

Extrémní počasí

Arménie je hornatá vnitrozemská země, což se projevuje na jejím počasí. Letní měsíce jsou extrémně horké a úmorné, zatímco v zimě teplota klesá až k -10 °C. Nejpříjemnější teplota panuje začátkem léta (květen, červen), a na podzim (září, říjen). Pokud plánujete výšlap do hor, nezapomeňte si přibalit teplejší oblečení. Teplota zde může být výrazně chladnější, než v nížinách.

Cesta do Ázerbájdžánu

Spousta cestovatelů se rozhodne procestovat rovnou všechny tři země v této lokalitě, tzn. Arménii, Gruzii a Ázerbájdžán. Arménie a Ázerbájdžán jsou však v nepřátelské opozici a cestování mezi těmito státy není možné. Pokud se chcete z Arménie podívat do Ázerbájdžánu, budete muset jet přes Gruzii.

 

Turistické pasti

Při placení si dávejte pozor, kolik obchodníkovi zaplatíte. Časté jsou situace, kdy vám obchodník nebo provozovatel restaurace naúčtuje víc peněz, než je na cenovce. Když se proti tomu ohradíte, majitel začne předstírat, že se spletl, a cenu vám sníží až o čtvrtinu.

Místní doprava

Pokud se při cestách po Arménii budete spoléhat na místní veřejnou dopravu, vyhraďte si ve vašem cestovatelském itineráři dostatek času. Doprava je zaštiťována malými autobusy, tzv. maršrutkami. Jejich řidič většinou neodjede dřív, než je maršrutka naplněná, tudíž se čeká na více cestujících. To může vaši cestu zdržet.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: