Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Arménie

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Arménie právě u nás?

  • Ušetříte si námi až 50 % ceny. Najdeme vám výhodnou nabídku pojištění.
  • Chytře si navolíte kombinaci pojistného krytí i užitečných připojištění.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Arménii zažít a ochutnat?

Klášter Geghard

Arménie je nejstarší křesťanskou zemí světa. Toto náboženství přijala už v roce 301 a je to vidět i na jejích památkách. Celá země je poseta nádhernými starobylými kostely a kláštery. Jedním z nejzajímavějších je klášter Geghard. Jedná se o unikátní komplex vytesaný do skály, jehož počátky sahají až do 4. století. Areál sestává z mnoha kaplí a hrobek, jejichž stěny jsou bohatě zdobené vytesanými ornamenty.

Sevan

Na západě země se rozkládá obrovské jezero, přezdívané „malé moře.“ Díky své ploše 1242 km2 je největším kavkazským jezerem. Pro Armény i turisty v létě představuje oblíbené letní osvěžení. Přestože kvalita pláží a některých hotelů odpovídá spíše éře Sovětského svazu, toto jezero byste si rozhodně neměli nechat ujít. Můžete si dopřát koupání, opalování nebo plavbu na lodi. Nezapomenutelným zážitkem je i procházka podél břehů jezera, při které si můžete prohlédnout Sevanský klášter, hrdě se tyčící nad rozlehlými jezerními vodami.

Jerevan

Pokud chcete hlouběji proniknout do života místních lidí, hlavní město Arménie pro vás bude tím pravým místem. Žije zde polovina populace tohoto státu. Přestože po ničivém zemětřesení v roce 1988 tu mnoho památek nezůstalo, stále se jedná o město, které má co nabídnout. Jerevan je totiž fascinujícím místem, ve kterém se střetává evropská a orientální kultura, což jde pozorovat na místní architektuře i životním stylu obyvatel.

Arménská kuchyně

Věděli jste, že populární dezert Marlenka pochází z Arménie? Tento medový pokrm můžete v této zemi ochutnat v mnoha různých variacích. Arménská gatsronomie však nabízí mnohem víc. Tradičním pokrmem je například tolma, což jsou vinné listy s mletým masem a dresinkem. Za ochutnání rovněž stojí lahmadžo, což je arménská pizza s masovou směsí. V této zemi máte široký výběr toho, čím vydatné jídlo zapít. Dopřát si můžete místní víno, nebo proslulý arménský koňak.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Arménie?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Arménie by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Zdravotní problémy se můžou při cestování velmi prodražit. I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře vás mlže vyjít na nemalé peníze, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizí zemi rozhodně není levnou záležitostí. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Arménii

Arménie
Počasí
6°C
zamračeno
po
7°C
-1°C
út
5°C
-1°C
st
4°C
0°C
čt
5°C
2°C
7°C
1°C
so
4°C
-1°C
ne
5°C
-1°C

 

 

 

 

Informace o letenkách

Přímé lety do Arménie sice existují, ale jsou poněkud drahé. Mnohem levnější je letět do sousední Gruzie a odtud se přepravit do Arménie. Tato varianta vás vyjde může vyjít o několik tisíc korun levněji.

Hotovost

Přestože ve větších hotelech a restauracích bez problémů zaplatíte kartou, stále existuje spousta míst, kde budete potřebovat hotovost. Pro cestu do Arménie se proto vybavte dostatečným množstvím bankovek.

Opalovací krém a pokrývka hlavy

V letním období se vám bude hodit krém s vysokým ochranným faktorem a pokrývka hlavy. Arménie je totiž poněkud vyprahlá země s minimem zeleně, a sluneční paprsky jsou tu velmi intenzivní. Teplota může šplhat až ke 40 °C, což může být poněkud vyčerpávající.

Informace o cenách

Arménie je levnou zemí. S těmito cenami se můžete běžně setkat.

Večeře v restauraci .................................................................. 109 Kč

0, 5 l piva ....................................................................................... 28 Kč

500 g chleba .................................................................................. 11 Kč

Lístek na autobus .......................................................................... 5 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Arménii pozor

Extrémní počasí

Arménie je hornatá vnitrozemská země, což se projevuje na jejím počasí. Letní měsíce jsou extrémně horké a úmorné, zatímco v zimě teplota klesá až k -10 °C. Nejpříjemnější teplota panuje začátkem léta (květen, červen), a na podzim (září, říjen). Pokud plánujete výšlap do hor, nezapomeňte si přibalit teplejší oblečení. Teplota zde může být výrazně chladnější, než v nížinách.

Cesta do Ázerbájdžánu

Spousta cestovatelů se rozhodne procestovat rovnou všechny tři země v této lokalitě, tzn. Arménii, Gruzii a Ázerbájdžán. Arménie a Ázerbájdžán jsou však v nepřátelské opozici a cestování mezi těmito státy není možné. Pokud se chcete z Arménie podívat do Ázerbájdžánu, budete muset jet přes Gruzii.

 

Turistické pasti

Při placení si dávejte pozor, kolik obchodníkovi zaplatíte. Časté jsou situace, kdy vám obchodník nebo provozovatel restaurace naúčtuje víc peněz, než je na cenovce. Když se proti tomu ohradíte, majitel začne předstírat, že se spletl, a cenu vám sníží až o čtvrtinu.

Místní doprava

Pokud se při cestách po Arménii budete spoléhat na místní veřejnou dopravu, vyhraďte si ve vašem cestovatelském itineráři dostatek času. Doprava je zaštiťována malými autobusy, tzv. maršrutkami. Jejich řidič většinou neodjede dřív, než je maršrutka naplněná, tudíž se čeká na více cestujících. To může vaši cestu zdržet.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: