Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Austrálie

  • Porovnejte si nabídky pojištění
  • Zajistěte si cenu už od 17 Kč/den
  • Ušetřete až 50 %

Spočítejte cenu pojištění

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč zřídit cestovní pojištění do Austrálie

Chystáte se na dovolenou k protinožcům? Kromě pečlivě připraveného zavazadla si před odjezdem zařiďte kvalitní cestovní pojištění. Proč porovnat a sjednat cetsovní pojištění do Austrálie právě u nás?

  • Porovnáním cen můžete ušetřit nemalé peníze. Zobrazíme vám množství nabídek pojištění napříč trhem, tudíž si můžete vybrat tu nejvýhodnější.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Díky porovnání cen najdete pojištění v nejlepším poměru cena a kvalita. A rovnou jej můžete sjednat online.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co v Austrálii zažít a ochutnat

Velký bariérový útes

Jedná se o největší korálový útes světa, který se rozkládá v délce 2 tisíc kilometrů a sestává z více než 600 ostrovů. Cestovatele z celého světa láká hlavně díky pestré floře a fauně. Zanořte se do hlubin a začněte prozkoumávat toto úžasné přírodní dědictví. Výhodou této oblasti je, že nemusíte jít do příliš velkých hloubek. Pestrý podvodní svět můžete objevovat i po zanoření do dvoumetrové hloubky.

Uluru

Tato skála z načervenalého kamene působí v krajině jako zjevení. Jedná se o pískovcovou skálu, která představuje nejobjemnější monolit na světě. Tento přírodní úkaz fascinuje turisty hlavně díky různým barvám, do kterých se v průběhu dne zbarvuje v závislosti na typu slunečního svitu. Nejintenzivnější barvu získává při západu slunce, což je nejvhodnější část dne k navštívení tohoto monolitu.

Sydney

Kdo by neznal tuto moderní metropoli, jejíž dominantou je budova Opery? V tomto městě si užijete moderního městského života i bezprostřední blízkost pláží a přírody. Za návštěvu určitě stojí majestátní most Harbour bridge. Pokud vás rušný velkoměstský živit unaví, zamiřte na pláž Bondi, kde si můžete užít poklidné slunění nebo řadu vodních sportů.

Australská kuchyně

Díky své historii můžete v australské gastronomii najít vlivy z britské a novozélandské kuchyně. Výhodou místních pokrmů je jejich vysoká kvalita. Australané jsou téměř posedlí zdravým stravováním, tudíž si můžete být jistí, že jídlo v restauracích a supermarketech je v té nejvyšší jakosti. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří lamb shanks, což jsou pečené jehněčí nožičky se zeleninou. V mnoha restauracích narazíte na typické anglické fish and chips, nebo na slaný koláč pie. Využijte blízkosti oceánu a dopřejte si čerstvé australské ryby, v jejichž přípravě jsou Australané odborníci.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Austrálie

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Austrálii

Aktuální kurz k 19.10.2019 1AUD = 15.763Kč
Australie
Počasí
4°C
jasno
ne
18°C
4°C
po
20°C
5°C
út
24°C
7°C
st
24°C
8°C
čt
25°C
10°C
26°C
10°C
so
13°C
4°C

Turistické vízum

Pro české občany cestující do Austrálie platí vízová povinnost. Pokud vaše doba pobytu v této zemi nepřesáhne 3 měsíce, můžete zažídat o eVisitor visa. Výhodou je to, že za ně nemusíte dávat žádné poplatky. Vyřídit jej můžete i online, jedinou podmínkou je žádost o vízum z jiné země, než je Austrálie (nelze tedy sjednat až po příletu na letiště, jak je to běžné u některých dalších zemí).

Očkování

Do této země se doporučuje očkování proti žloutence typu A a B. Cestovatelé, kteří plánují pobývat v odlehlejších venkovských oblastech, by měli zvážit očkování proti japonské encefalitidě. Cestovatel by si měl rovněž zkntrolovat platnost očkování proti tetanu, spalničkám, a záškrtu.

Adaptér

Počítejte s tím, že v Austrálii vám nebude nabíječka pasovat do zásuvky. V této zemi se totiž používá zásuvka typu I, která je tvořena třemi plochými kolíky. Před cestou do Austrálie si proto kupte tento typ adaptéru, ať váš telefon, notebook nebo foťák mají dostatek energie být vám na dovolené k dispozici.

Kolik zaplatíte v Austrálii?

Jídlo v restauraci - 288 Kč

0,5 l piva - 128 Kč

500 g chleba - 46 Kč

Lístek na autobus - 65 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Austrálii

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: