Menu

Cestovní pojištění do Austrálie

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Všechny nabídky na jednom místě
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč zřídit cestovní pojištění do Austrálie

Chystáte se na dovolenou k protinožcům? Kromě pečlivě připraveného zavazadla si před odjezdem zařiďte kvalitní cestovní pojištění. Proč porovnat a sjednat cetsovní pojištění do Austrálie právě u nás?

  • Porovnáním cen můžete ušetřit nemalé peníze. Zobrazíme vám množství nabídek pojištění napříč trhem, tudíž si můžete vybrat tu nejvýhodnější.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Díky porovnání cen najdete pojištění v nejlepším poměru cena a kvalita. A rovnou jej můžete sjednat online.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co v Austrálii zažít a ochutnat

Velký bariérový útes

Jedná se o největší korálový útes světa, který se rozkládá v délce 2 tisíc kilometrů a sestává z více než 600 ostrovů. Cestovatele z celého světa láká hlavně díky pestré floře a fauně. Zanořte se do hlubin a začněte prozkoumávat toto úžasné přírodní dědictví. Výhodou této oblasti je, že nemusíte jít do příliš velkých hloubek. Pestrý podvodní svět můžete objevovat i po zanoření do dvoumetrové hloubky.

Uluru

Tato skála z načervenalého kamene působí v krajině jako zjevení. Jedná se o pískovcovou skálu, která představuje nejobjemnější monolit na světě. Tento přírodní úkaz fascinuje turisty hlavně díky různým barvám, do kterých se v průběhu dne zbarvuje v závislosti na typu slunečního svitu. Nejintenzivnější barvu získává při západu slunce, což je nejvhodnější část dne k navštívení tohoto monolitu.

Sydney

Kdo by neznal tuto moderní metropoli, jejíž dominantou je budova Opery? V tomto městě si užijete moderního městského života i bezprostřední blízkost pláží a přírody. Za návštěvu určitě stojí majestátní most Harbour bridge. Pokud vás rušný velkoměstský živit unaví, zamiřte na pláž Bondi, kde si můžete užít poklidné slunění nebo řadu vodních sportů.

Australská kuchyně

Díky své historii můžete v australské gastronomii najít vlivy z britské a novozélandské kuchyně. Výhodou místních pokrmů je jejich vysoká kvalita. Australané jsou téměř posedlí zdravým stravováním, tudíž si můžete být jistí, že jídlo v restauracích a supermarketech je v té nejvyšší jakosti. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří lamb shanks, což jsou pečené jehněčí nožičky se zeleninou. V mnoha restauracích narazíte na typické anglické fish and chips, nebo na slaný koláč pie. Využijte blízkosti oceánu a dopřejte si čerstvé australské ryby, v jejichž přípravě jsou Australané odborníci.

Co si připojistit na cestu do Austrálie

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Austrálii

Australie
Počasí
-0°C
jasno
po
14°C
-1°C
út
14°C
2°C
st
14°C
2°C
čt
14°C
2°C
16°C
2°C
so
15°C
4°C
ne
14°C
8°C

Turistické vízum

Pro české občany cestující do Austrálie platí vízová povinnost. Pokud vaše doba pobytu v této zemi nepřesáhne 3 měsíce, můžete zažídat o eVisitor visa. Výhodou je to, že za ně nemusíte dávat žádné poplatky. Vyřídit jej můžete i online, jedinou podmínkou je žádost o vízum z jiné země, než je Austrálie (nelze tedy sjednat až po příletu na letiště, jak je to běžné u některých dalších zemí).

Očkování

Do této země se doporučuje očkování proti žloutence typu A a B. Cestovatelé, kteří plánují pobývat v odlehlejších venkovských oblastech, by měli zvážit očkování proti japonské encefalitidě. Cestovatel by si měl rovněž zkntrolovat platnost očkování proti tetanu, spalničkám, a záškrtu.

Adaptér

Počítejte s tím, že v Austrálii vám nebude nabíječka pasovat do zásuvky. V této zemi se totiž používá zásuvka typu I, která je tvořena třemi plochými kolíky. Před cestou do Austrálie si proto kupte tento typ adaptéru, ať váš telefon, notebook nebo foťák mají dostatek energie být vám na dovolené k dispozici.

Kolik zaplatíte v Austrálii?

Jídlo v restauraci - 288 Kč

0,5 l piva - 128 Kč

500 g chleba - 46 Kč

Lístek na autobus - 65 Kč

Na co si dát pozor v Austrálii

Exotická zvířata

Možná jste už slyšeli o tom, že hadi a velcí pavouci nejsou v této zemi ničím neobvyklým. Při cestách do přírody si dejte pozor na to, kam šlapete a raději noste uzavřené kotníkové boty. Pokud se rozhodnete v přírodě kempovat, pořiďte si stan s ochrannou sítí proti hmyzu.

Zrádné medúzy

Slunečné počasí přímo vybízí k pohodovému koupání v oceánu. Jeho vody však můžou ukrývat nepříjemná překvapení v podobě jedovaté medúzy. Ve vodách Austrálie žije jedna z nejjedovatějších medúz na světě, která svým žahnutím dokáže způsobit smrt do pár minut.

Proudy v oceánu

Místní oceán je oblíbeným místem k plavání a surfování. Může však být zdrojem zrádných spodních proudů. Neplavejte daleko do břehu a když už se do nějakého takového proudu dostanete, nesnažte se plavat proti němu, ale do strany. Tím se z proudu vymaníte.

Požáry

Australské vnitrozemí patří k oblastem s největší pravděpodobností výskytu požárů. Dbejte proto zvýšené opatrnosti při pobytu ve volné přírodě, pokud je teplota vyšší než 40 °C. Rovněž se doporučuje registrace do databáze DROZD, spravované Ministerstvem zahraničních věcí. Tato databáze umožní účinnější pomoc a hledání tehdy, pokud se turista ocitne v nesnázích.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: