Menu

Cestovní pojištění do Černé hory

  • Cestovní pojištění do Černé Hory
  • Vyjeďte na dovolenou v klidu
  • Pojištění se slevou až 50 % od 15kč /den

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Černé Hory

Také patříte k cestovatelům, kteří objevili kouzlo Balkánu? Černá Hora patří k zemím, které nejsou tak poznamenané turismem, jako například Chorvatsko. Aby vaši dovolenou nepoznamenaly starosti s proplácením zdravotních výdajů, sjednejte si cestovní pojištění. Proč právě u nás?

  • Ať už do Černé Hory míříte za plážemi nebo na horské treky, vyhledáme vám cestovní pojištění přímo na míru.
  • Díky porovnání cen můžete ušetřit velké peníze, a to až 50 % ceny. Je jen na vás, jakou cenovou nabídku si vyberete.
  • Skrz naše porovnání cen najdete pojištění v nejlepším poměru cena a kvalita. A rovnou jej můžete sjednat online.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co v Černé Hoře zažít a ochutnat

Pobřežní městečka

Hlavní kouzlo Černé Hory spočívá v tom, že si zde můžete užít poklidný relax bez davů turistů (což se bohužel už nedá říct o Chorvatsku). Vydejte se například do historického města Kotoru, který vás uhrane svou starobylou atmosférou. Opravdovou perlou je Budva, která je jedním z nejstarších měst tohoto státu.

Skadarské jezero

Pokud rádi objevujete přírodu, Skadarské jezero je rozhodně položkou, která by ve vašem turistickém itineráři neměla chybět. Toto obrovské jezero se rozkládá mezi Černou Horou a Albánií. Na návštěvu tohoto místa si vyhraďte celý den, protože se zde rozhodně nudit nebudete. Můžete podniknout projížďku lodí, objevovat pravoslavnou architekturu ve vesnicích na břehu jezera nebo navštívit rybářskou osadu Vranjinu.

Pohoří Dormitor

Jak už název této země napovídá, jedná se o hornatý stát, který je zajímavý pro milovníky horských výšlapů. Pokud vás fascinuje pohled z vysokohorských výšin, vydejte se do Dormitoru. Tato přírodní památka patří do seznamu UNESCO. V tomto druhohorním vápencovém pohoří na vás čekají nádherné výhledy a nedotčená příroda.

Místní kuchyně

Černohorská kuchyně je kombinací balkánské a středomořské gastronomie. Hojně jsou v ní zastoupeny mořské plody, zelenina a obilniny. Co si z jídelního lístku vybrat? Dopřejte si tradiční šunku pršut, nebo typické balkánské jídlo musaku (několikavrstvé jídlo tvořené z jehněčího masa, lilku a omáčky).

Co si můžete připojistit do Černé Hory?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Černé Hoře

Černá Hora
Počasí
32°C
jasno
34°C
23°C
so
35°C
23°C
ne
36°C
24°C
po
37°C
24°C
út
37°C
25°C
st
39°C
25°C
čt
39°C
24°C

Cestovní doklad s platností 6 měsíců

Černá Hora sice nepatří ke státům Evropské unie, avšak je možné sem vycestovat pouze s občanským průkazem. Cestovní pas je povinný pouze u nezletilých dětí. Doporučuje se, aby cestovní doklad měl minimální platnost 6 měsíců.

Potraviny v originálním obalu

Od roku 2008 platí v Černé Hoře omezení, týkající se dovozu potravin. Turista si například může dovézt maximálně 1 kg potravin určených na konzumaci při cestě, ovšem tyto potraviny musí být v originálním obalu (sušenky, sendviče, apod.). Tudíž pokud se na cestu chcete vybavit řízky a chlebem, snězte je ještě před překročením hranic do Černé Hory.

Dostatek hotovosti

V Černé Hoře nejdou ve směnárnách směnit české koruny, proto si v této zemi vyberte peníze z bankomatu, nebo si přivezte eura. Přestože Černá Hora není členem Evropské unie, eura jsou její národní měnou. Vždy u sebe mějte dostatek hotovosti, protože ne na všech místech zaplatíte pohodlně kartou.

Kolik zaplatíte v Černé Hoře

Jídlo v restauraci - 153 Kč

0,5 l piva - 45 Kč

500 g chleba - 14 Kč

Lístek na autobus - 27 Kč

Na co si dát pozor v Černé hoře

Chabá turistická infrastruktura

O turistické nezkaženosti Černé Hory jsme se už zmínili. Absence turistických davů a vyšší autenticita cestování je však vyvážena horšími službami pro turisty. Mnoho hotelů je nedostavěných, nebo jsou v horším stavu, než popisují stránky cestovních katalogů. Proto se vyhněte cestování do zcela nových hotelů, u kterých zatím nejste schopni dohledat reálné fotografie, pouze počítačové vizualizace budovy. Při výběru hotelu se orientujte podle recenzí na internetu a snažte se dohledat recenze lidí, kteří v daném hotelu reálně byli a jejich zkušenost byla pozitivní.

Dálniční známky

Pokud se do Černé Hory chystáte autem, je potřeba si na hraničním přechodu vyřídit dálniční známky. V Černé Hoře se dálniční známka nazývá ekologická taxa a koupíte ji na hraničním přechodu za zhruba 10 eur. Problémem bývá, že tuto známku prodávají brigádníci, kteří nejsou vždy dostupní. Některým cestovatelům se nechce čekat, až se někdo objeví a pokračují v cestě, aniž by známku koupili. To však může být problém, protože ve vnitrozemí je téměř nemožné tuto známku sehnat a při jízdě bez ní můžete mít problém s policií. Proto hraniční přechod neopouštějte bez toho, aniž byste našli člověka, který známky prodává.

 

Problém s veřejnou dopravou

Přestože se jedná o velmi malou zemi, výlety se vám můžou pořádně prodražit. Autobusy zde jezdí velmi nepravidelně a na některých trasách chybí úplně. Černá Hora je pro dovolenou ideální v případě, pokud si zde půjčíte auto, nebo přijedete svým vlastním. Jako nejschůdnější způsob dopravy se zde totiž nabízí předražené taxíky (například za cestu z letiště do města dáte přepočtu 350 Kč). 

Horkokrevní Balkánci

Připravte se na to, že doprava v Černé Hoře je skutečným zážitkem. Balkánci jsou totiž poněkud divocí řidiči, kteří neváhají předjíždět na plné čáře, nebo projet křižovatku na červenou. Při řízení tudíž buďte opatrní. Rovněž si dejte pozor při diskuzi s místními. Josu to sice přátelští lidé, ale při zmínce o politických tématech (nezávislost Černé Hory, zaostalost státu oproti zbytku Evropy) můžou vzplanout hněvem. Vyhněte se tudíž citlivým tématům, mezi které se řadí i mluvení o ostatních balkánských zemích (ne se všemi totiž jsou zadobře).

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: