Menu

Cestovní pojištění COVID

Sjednejte si cestovní pojištění online rychle a snadno
31029787 (bez)
 • Platí ve všech zemích (i rizikových)
 • Kryje náklady na léčbu a návrat domů
 • Postará se o ubytování během karantény

Srovnejte cestovní pojištění

V zahraničí vás pojistíme u těchto pojišťoven

Připojistěte se na COVID-19 u vašeho cestovního pojištění

Co kryje cestovní pojištění na COVID?

Cestovní pojištění COVID kryje léčebné náklady v souvislosti s onemocněním COVID-19 a související náklady z důvodu karantény. Pokud v zahraničí onemocníte COVID-19, nemoc je potvrzena PCR testem, jsou z cestovního pojištění kryty léčebné výlohy na hospitalizaci, ale i náklady na návrat do vlasti. Po dobu nezbytně nutnou, tedy do doby než je zdravotní stav uspokojivý pro návrat domů, se prodlužuje doba pojištění.

Cestovní pojištění COVID kryje také testování na onemocnění COVID-19, pokud slouží k určení diagnózy při ohrožení zdraví či života. Namátkové testování pro vstup do země, nebo při jejím opuštění, nebo pro návrat do vlasti, cestovní pojištění COVID nekryje.

I v případě, že vás postihne v zahraničí preventivní karanténa, můžete využít cestovní pojištění COVID. Vztahuje se na pokrytí nákladů na ubytování a stravu, pokud karanténa neprobíhá v rámci dohodnutého ubytování a stravování. Dále pak cestovní pojištění COVID kryje náklady na návrat domů, pokud není možné využít původně plánovaný způsob dopravy.

Budete mít i nárok na kompenzaci storna cesty, pokud je prokázána pozitivita na základě PCR testu. Storno cesty už není možné použít na případ zhoršení epidemiologické situace v cílové zemi. To je třeba řešit s prodejcem služby.

Do jakých destinací se mohu pojistit na COVID?

Většina pojišťoven nabízí už v základních variantách cestovního pojištění také krytí léčebných nákladů v souvislosti s onemocněním COVID-19 a související náklady z důvodu karantény. Toto pojištění se vztahuje na cesty do zelených nebo oranžových zón podle doporučení Ministerstva zahraničních věcí. Za takové pojištění si nemusíte nijak připlácet a je běžnou součástí cestovního pojištění.

Na trhu jsou i nabídky pojišťoven, které v rámci produktu cestovní pojištění COVID kryjící dokonce i rizikové země, a to až do označení “černá” podle vládního semaforu Ministerstva zahraničních věcí. Tuto vyšší variantu pojištění v rizikových zemích umožňuje sjednat např. pojišťovna AXA ASSISTANCE, SLAVIA a UNION.

kostičky

Srovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

alarm

Srovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

splněno

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Získejte levnější cestovní pojištění pro vaši dovolenou od 7 Kč denně.

Kalkulačka pojištění

Jak se pojistit na COVID?

Cestovní pojištění COVID můžete sjednat v kterékoliv kamenné pobočce pojišťovny. Aktuálně pojišťovny spíš preferují sjednávání přímo online, stejně tak si můžete pojištění sjednat online prostřednictvím srovnávače cestovního pojištění, který vám na jednom místě porovná nabídky hned několika pojišťoven. Vy si budete moci vybrat tu, která vám vyhovuje nejvíce, ať už z pohledu celkové zaplacené částky, nebo limitů pojištění, případně doplňkových služeb.

Např. cestovní pojištění pojišťovny Slavia kryje jako bonus zdarma rizikové sporty (jako např. vodní skútr, windsurfing). Součástí je i asistenční nonstop služba COVID-19. Operátor v češtině poskytne aktuální informace o cílové destinaci, k povinnosti testů, karanténě, ale i informace o nošení roušek a respirátorů. Dále zajistí objednání na PCR testy v blízkosti bydliště.

V našem srovnávači můžete v druhém kroku zvolit “Připojištění na COVID” a zobrazí se nabídky pojišťoven, které kryjí i pobyt v rizikových zemích, včetně černě označených na vládním semaforu.


Jaké pojišťovny nabízí cestovní pojištění na COVID?

Na trhu jsou nabídky pojišťoven, které v rámci produktu cestovní pojištění COVID kryjící i pobyt v pandemicky rizikových zemích. Takové pojištění umožňuje sjednat např. pojišťovna AXA ASSISTANCE, SLAVIA a UNION.

Pojišťovna Produkt Země Limit léčebných výloh Limit pro náklady na ubytování a stravu Limit na návrat domů
Axa Assistance Excelent Všechny 25 000 000 Kč 30 000 Kč, spoluúčast 20 % z limitu
pojistného plnění
30 000 Kč, spoluúčast 20 % z limitu pojistného
plnění
Slavia Připojištění pro případ COVID-19 Neplatí v černě označených Do plné výše sjednaného limitu 10 000 Kč/osobu, bez spoluúčasti 10 000 Kč/osobu, bez spoluúčast
0UNION Pandemic Všechny 1 000 000 Kč 1 000 Kč/noc, max 14 nocí, bez spoluúčasti (náklady na stravu nejsou hrazeny) 40 000 Kč/osobu, nejpozději 14 dní po ukončení předpokládaného termínu pobytu v zahraničí, bez spoluúčasti

Axa Assistance a cestovní pojištění na COVID

 • pojištění COVID-19 je obsaženo v produktu EXCELENT
 • krytí COVID-19 se vztahuje na všechny země bez výjimky (tj. včetně černě označených zemích dle vládního semaforu)
 • limit léčebných výloh na krytí COVID-19: 25 000 000 Kč
 • pojištění se vztahuje i na náklady související s preventivní karanténou (= karanténa bez zdravotních komplikací):
 • limit pro náklady na ubytování a stravu v rámci nařízené preventivní karantény: 30 000 Kč, spoluúčast ve výši 20 % z limitu pojistného plnění
 • limit pro náklady na návrat domů po ukončení nařízené preventivní karantény, pokud pro návrat není možné využít původně plánovaný způsob dopravy: 30 000 Kč, spoluúčast 20 % z limitu pojistného plnění

Slavia pojišťovna a cestovní pojištění na COVID

 • připojištění pro případ COVID-19 platí do všech zemí dle vládního semaforu vyjma nejrizikovějších, černě označených zemí
 • výlohy spojené s nemocí COVID-19 jsou hrazeny do plné výše sjednaného limitu léčebných výloh (není zde žádný sublimit)
 • pojištění se vztahuje i na náklady související s preventivní karanténou (= karanténa bez zdravotních komplikací):
 • limit pro náklady na ubytování a stravu v rámci preventivní karantény: 10 000 Kč/ osobu, bez spoluúčasti
 • limit pro náklady na návrat domů po ukončení nařízené preventivní karantény, pokud pro návrat není možné využít původně plánovaný způsob dopravy: 10 000 Kč/ osobu, bez spoluúčasti
 • krytí rizikových sportů jako bonus zdarma (kde je i spousta letních sportů jako vodní skútr, windsurfing, kiting apod.)
 • asistenční služba COVID-19: asistenční nonstop služba, kdy operátor v češtině poskytne aktuální informace např. o cílové destinaci, k povinnosti testů, karantény, informace o nošení roušek a respirátorů či rizikovost oblasti. Zajistí objednání na PCR testy v blízkosti bydliště. Poskytne pomoc v případě problémů v letecké, železniční či autobusové dopravě. Slavia pojišťovna vyřeší kompenzaci nároků např. za zrušený nebo zpožděný let, ztracená zavazadla apod.

Union pojišťovna a cestovní pojištění na COVID

 • krytí COVID-19 se vztahuje na všechny země bez výjimky (tj. včetně černě označených zemích dle vládního semaforu)
 • limit léčebných výloh na krytí COVID-19: 1 000 000 Kč
 • limit pro náklady na ubytování v rámci preventivní karantény: 1 000 Kč/1 noc, max 14 nocí, bez spoluúčasti (náklady na stravu nejsou hrazeny pojišťovnou)
 • limit pro náklady na návrat domů po ukončení nařízené preventivní karantény, pokud pro návrat není možné využít původně plánovaný způsob dopravy: 40 000 Kč/ osobu, nejpozději 14 dní po ukončení předpokládaného termínu pobytu v zahraničí, bez spoluúčasti

Poslední uzavřené pojistky zákazníků

Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Jiří �., Liberec
Volkswagen Passat Variant
3 079 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Michal V., České Budějovice
Renault Fluence
3 601 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Jitka M., Ostrava
1 642 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Eva N., Kladno
2 389 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Jiří �., Liberec
Volkswagen Passat Variant
3 079 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Michal V., České Budějovice
Renault Fluence
3 601 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Jitka M., Ostrava
1 642 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Eva N., Kladno
2 389 Kč/rok

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Co ovlivňuje cenu cestovního pojištění

Ikona mapa

Místo pobytu

Ikona smutný smajlík

Rozsah krytých škod

Ikona graf

Výše pojistných limitů

Ikona slunečník

Typ cesty

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady

Kam Češi nejčastěji jezdí na dovolenou?

Dle údajů Českého statistického úřadu Češi nejčastěji volí ke svým soukromým dovoleným Slovensko, následované Chorvatském a Itálií. A jak vypadá žebříček 10 nejoblíbenějších destinací českých turistů?