Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Dominikánská republika

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Co v Dominikánské republice zažít a ochutnat?

Pláže

Nádherné písčité pláže lemované palmami jsou hlavním důvodem, proč lidé do této země míří. Dominikánská republika je populární hlavně jako destinace pro zimní dovolenou - například v lednu je zde příjemných 24 - 27 °C. Mezi nejkrásnější pláže patří například Bávaro Beach, Playa Rincón nebo Playa Dorada. Ať už však zamíříte za koupáním kamkoliv, v Dominikánské republice vždy narazíte na krásné oblasti s jemným pískem a tyrkysově modrým mořem.

Místní fauna

Dominikánská republika je ideálním místem k prozkoumávání tropické flóry a fauny. V této destinaci můžete dělat spoustu úžasných věcí, jako je například plavání s delfíny, procházet se pod mořskou hladinou v areálu oceánografického muzea, nebo navštěva místní zoologické zahrady. Místní divokou přírodu můžete zažít na vlastní kůži při návštěvě národního parku 3 eyes.

Vodní radovánky

Pokud jste vodní živel, Dominikánská republika pro vás bude hotovým rájem. V místním moři si užijete potápění, paddle borading, windsurfing a spoustu dalších vodních aktivit. A pokud by vám to přece bylo málo, můžete navštívit některý z místních vodních parků, ve kterých se můžete vyřádit na nespočtu skluzavek a tobogánů.

Dominikánská kuchyně

Při návštěvě této země si nenechte ujít jídlo „La Bandera Dominicana,“ což je dominikánský národní pokrm. V doslovném překladu to znamená dominikánská vlajka, a skutečně na talíři spatříte všechny barvy národní vlajky. Sestává z hovězího masa s rýží a červenými fazolemi. A jaký nápoj by rozhodně při vaší dovolené neměl chybět? Je to samozřejmě dominikánský rum, na který jsou místní obyvatelé náležitě hrdí a je pro ně stejně důležitý, jako je pivo pro Čechy.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si můžete připojistit na cestu do Dominikánské republiky?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění do Dominikánské republiky by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 3 miliony Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Může se vám hodit

Dominikánská republika
Počasí
13°C
slabý déšť
ne
13°C
13°C
po
22°C
11°C
út
23°C
11°C
st
23°C
12°C
čt
22°C
13°C
21°C
13°C
so
20°C
13°C

Adaptér

V Dominikánské republice se používají jiné zásuvky, než v Česku. Jedná se o zásuvky typu A (s dvojicí plochých kolíků) a B (tříbodový tvar s plochými kolíky). Vyzrát na ně můžete tak, že si koupíte adaptéry na tyto dvě zásuvky. Pokud do exotických zemí létáte častěji, vyplatí se vám investovat do většího balení adaptérů (5-6 kusů), které vám budou pasovat ve většině zemí světa.

Vhodné oblečení

Možná se těšíte, že celou dovolenou strávíte v šortkách a tílku. Ne všechny části dominikánských měst a vesnic jsou tomuto typu oblékání nakloněny. Mimo pláž se doporučuje chodit ve slušném oblečení, zahalujícím ramena a kolena.

 

Cestovní doklady

Při cestě do této země vás určitě bude zajímat, jaké cestovní dokumenty jsou vyžadovány. Občané České republiky při cestě do této země nemají vízovou povinnost. Vše, co musí při vstupu do země předložit, je pouze cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců od návratu. Každý návštěvník musí rovněž předložit turistickou kartu, jejíž cena je 10 euro. Pokud cestujete v rámci zájezdu, cestovní kancelář za vás tuto kartu obstará. Ani při individuální cestě se nemusíte o nic starat - turistickou kartu vám vydají přímo na letišti po přistání v Dominikánské republice.

Základy španělštiny

Pokud cestujete na vlastní pěst, budou se vám určitě hodit základní španělské fráze. Většina nápisů je ve španělštině a rovněž ne všichni místní mluví anglicky.

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Dominikánské republice

Kriminalita

Míra kriminality je v Dominikánské republice mírně vyšší, než jsme zvyklí. Přestože infrastruktura a hotelové vybavení není daleko od evropského standardu, nezapomínejte, že se jedná o rozvojovou zemi, což s sebu nese výhody i nevýhody. Výhody pro turistu plynou díky nižším cenám, nevýhody jsou spojené s vyšší mírou kriminality. V Dominikánské republice nechoďte v noci po ulici sami, vyhněte se pouličním směnárníkům peněz a dávejte si pozor na pouliční krádeže.

Sexuální obtěžování

Evropské ženy jsou pro místní muže exotické, proto se zde můžou setkat s hvízdáním na ulici a sexuálními narážkami. Často to bývá proto, že se nevhodně oblečou - kraťasy, minisukně a hluboké výstřihy zde nosí jenom prostitutky. Volbou konzervativnějšího oblečení můžete mířu tohoto chování značně omezit.

Přírodní katastrofy

Blízkost moře a tropická poloha této země má za nevýhodu to, že zde hrozí vyšší výskyt hurikánů a tropických bouří. Sledujte vývoj počasí přes internet, abyste věděli, zda toto riziko náhodou nehrozí. Také se před cestou zaregistrujte do databáze DROZD (Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí), který v případě problémů dokáže zorganizovat účinnou pomoc občanům České republiky.

Vývoz místní měny

Máte ve zvyku si pokaždé z ciziny přivézt nějaké mince na památku? Na dovolené v Dominikánské republice to nedělejte, protože vývoz místních peněz je zakázaný. Raději je před odjezdem utraťte, darujte bezdomovcům, nebo směňte na jinou měnu.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: