Menu

Cestovní pojištění Dominikánská republika

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Co v Dominikánské republice zažít a ochutnat?

Pláže

Nádherné písčité pláže lemované palmami jsou hlavním důvodem, proč lidé do této země míří. Dominikánská republika je populární hlavně jako destinace pro zimní dovolenou - například v lednu je zde příjemných 24 - 27 °C. Mezi nejkrásnější pláže patří například Bávaro Beach, Playa Rincón nebo Playa Dorada. Ať už však zamíříte za koupáním kamkoliv, v Dominikánské republice vždy narazíte na krásné oblasti s jemným pískem a tyrkysově modrým mořem.

Místní fauna

Dominikánská republika je ideálním místem k prozkoumávání tropické flóry a fauny. V této destinaci můžete dělat spoustu úžasných věcí, jako je například plavání s delfíny, procházet se pod mořskou hladinou v areálu oceánografického muzea, nebo navštěva místní zoologické zahrady. Místní divokou přírodu můžete zažít na vlastní kůži při návštěvě národního parku 3 eyes.

Vodní radovánky

Pokud jste vodní živel, Dominikánská republika pro vás bude hotovým rájem. V místním moři si užijete potápění, paddle borading, windsurfing a spoustu dalších vodních aktivit. A pokud by vám to přece bylo málo, můžete navštívit některý z místních vodních parků, ve kterých se můžete vyřádit na nespočtu skluzavek a tobogánů.

Dominikánská kuchyně

Při návštěvě této země si nenechte ujít jídlo „La Bandera Dominicana,“ což je dominikánský národní pokrm. V doslovném překladu to znamená dominikánská vlajka, a skutečně na talíři spatříte všechny barvy národní vlajky. Sestává z hovězího masa s rýží a červenými fazolemi. A jaký nápoj by rozhodně při vaší dovolené neměl chybět? Je to samozřejmě dominikánský rum, na který jsou místní obyvatelé náležitě hrdí a je pro ně stejně důležitý, jako je pivo pro Čechy.

Co si můžete připojistit na cestu do Dominikánské republiky?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění do Dominikánské republiky by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 3 miliony Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Může se vám hodit

Dominikánská republika
Počasí
22°C
zataženo
st
25°C
12°C
čt
26°C
14°C
24°C
15°C
so
24°C
15°C
ne
18°C
14°C
po
23°C
15°C
út
24°C
14°C

Adaptér

V Dominikánské republice se používají jiné zásuvky, než v Česku. Jedná se o zásuvky typu A (s dvojicí plochých kolíků) a B (tříbodový tvar s plochými kolíky). Vyzrát na ně můžete tak, že si koupíte adaptéry na tyto dvě zásuvky. Pokud do exotických zemí létáte častěji, vyplatí se vám investovat do většího balení adaptérů (5-6 kusů), které vám budou pasovat ve většině zemí světa.

Vhodné oblečení

Možná se těšíte, že celou dovolenou strávíte v šortkách a tílku. Ne všechny části dominikánských měst a vesnic jsou tomuto typu oblékání nakloněny. Mimo pláž se doporučuje chodit ve slušném oblečení, zahalujícím ramena a kolena.

 

Cestovní doklady

Při cestě do této země vás určitě bude zajímat, jaké cestovní dokumenty jsou vyžadovány. Občané České republiky při cestě do této země nemají vízovou povinnost. Vše, co musí při vstupu do země předložit, je pouze cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců od návratu. Každý návštěvník musí rovněž předložit turistickou kartu, jejíž cena je 10 euro. Pokud cestujete v rámci zájezdu, cestovní kancelář za vás tuto kartu obstará. Ani při individuální cestě se nemusíte o nic starat - turistickou kartu vám vydají přímo na letišti po přistání v Dominikánské republice.

Základy španělštiny

Pokud cestujete na vlastní pěst, budou se vám určitě hodit základní španělské fráze. Většina nápisů je ve španělštině a rovněž ne všichni místní mluví anglicky.

Na co si dát pozor v Dominikánské republice

Kriminalita

Míra kriminality je v Dominikánské republice mírně vyšší, než jsme zvyklí. Přestože infrastruktura a hotelové vybavení není daleko od evropského standardu, nezapomínejte, že se jedná o rozvojovou zemi, což s sebu nese výhody i nevýhody. Výhody pro turistu plynou díky nižším cenám, nevýhody jsou spojené s vyšší mírou kriminality. V Dominikánské republice nechoďte v noci po ulici sami, vyhněte se pouličním směnárníkům peněz a dávejte si pozor na pouliční krádeže.

Sexuální obtěžování

Evropské ženy jsou pro místní muže exotické, proto se zde můžou setkat s hvízdáním na ulici a sexuálními narážkami. Často to bývá proto, že se nevhodně oblečou - kraťasy, minisukně a hluboké výstřihy zde nosí jenom prostitutky. Volbou konzervativnějšího oblečení můžete mířu tohoto chování značně omezit.

Přírodní katastrofy

Blízkost moře a tropická poloha této země má za nevýhodu to, že zde hrozí vyšší výskyt hurikánů a tropických bouří. Sledujte vývoj počasí přes internet, abyste věděli, zda toto riziko náhodou nehrozí. Také se před cestou zaregistrujte do databáze DROZD (Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí), který v případě problémů dokáže zorganizovat účinnou pomoc občanům České republiky.

Vývoz místní měny

Máte ve zvyku si pokaždé z ciziny přivézt nějaké mince na památku? Na dovolené v Dominikánské republice to nedělejte, protože vývoz místních peněz je zakázaný. Raději je před odjezdem utraťte, darujte bezdomovcům, nebo směňte na jinou měnu.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: