Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Egypta

  • Cestovní pojištění od 13 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Jaké sjednat cestovní pojištění do Egypta

Ať už se chystáte na poklidný relax na pláži, nebo na poznávání starobylých pyramid, nenadálý úraz nebo alergická reakce vám může pořádně zkomplikovat pobyt. Jaké sjednat cestovní pojištění do Egypta?

 

  • Limit krytí minimálně 4 miliony Kč. Egypt leží mimo území Evropy. V této zemi nemůžete použít váš Evropský průkaz pojištěnce, tudíž Evropská unie vám s úhradou ošetření nepomůže. Toto riziko je potřeba krýt cestovním pojištěním s vyšším limitem krytí.
  • Pojištění zubního ošetření. Vždy se ujistěte, že máte ve vaší pojistce zahrnuté ošetření u zubaře. Zubní plomba nebo třeba léčba zánětu dásní může v cizině vyjít na tisíce korun.
  • Pojištění zavazadla. Do egyptských destinací vyráží velké množství turistů a pouliční krádeže zde nejsou ojedinělé. Buďte před zloději o krok napřed a sjednejte si připojištění zavazadel, díky kterému vám pojišťovna případnou škodu na vašem majetku proplatí.
  • Pojištění více než 100 sportů bez navýšení ceny můžete mít v základním balíčku cestovního pojištění.
  • Pojištění zdravotního transportu z Egypta do Česka, nebo repatriace ostatků v případě smrti.

Co v Egyptě zažít a ochutnat

Pyramidy v Gíze

Egypt je jednou z nejstarších zemí světa a byla by škoda strávit celý pobyt jen v hotelovém rezortu, když máte možnost objevovat tolik architektonických skvostů. Mezi ty nejpozoruhodnější patří pyramidy v Gíze. Nenechte si ujít slavnou Sfingu a fascinující hrobky faraonů. Při jejich návštěvě budete mít pocit, že jste se dotkli dávné historie.

Pláže

Díky své výhodné geografické poloze v Egyptě po většinu roku panuje slunečné a teplé počasí. Nejoblíbenějším letoviskem je Hurghada, která nabízí nejen příjemné pláže, ale i skvělou výchozí pozici pro výlety za slavnými egyptskými pyramidami. Hotelové resorty v Egyptě se vyznačují vysokou mírou komfortu ubytování. Češi si navykli na pobyty All inclusive, díky kterým si můžou užívat. odpočinkové dovolené s tím nejlepším servisem

Potápění

Egypt je známou destinací pro potápění. Populární destinací je například Marsa Alam, nacházející se na pobřeží Rudého moře. Právě toto moře je cestovateli vyhledáváno pro jeho čistotu a rozmanitost podvodního světa. Po zanoření do hlubiny budete fascinování barevnými korály, nespočtem mořských živočichů a možností objevovat unikátní přírodu.

Kuchyně

Pochutnejte si na tradičního egyptských pokrmech, u kterých zažijete exotické chuti orientu. Základem egyptské kuchyně je kořeněné maso (kebab, gyros, kofta) a dezerty, které jsou mnohem sladší, než ty české (baklava, chalva, sűtlaç). Nezbytností je i tradiční egyptský chléb aysh.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit do Egypta

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh u cestovního pojištění sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Nedopatřením se srazíte s lyžařem na sjezdovce a poškodíte mu lyžařskou výbavu, v horším případě mu způsobíte zdravotní následky. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám bude v Egyptě hodit

Egypt
Počasí
19°C
jasno
23°C
16°C
so
24°C
15°C
ne
25°C
15°C
po
25°C
15°C
út
26°C
15°C
st
29°C
15°C
čt
34°C
19°C

Platnost cestovního pasu

Nikoho asi nepřekvapí, že do této mimoevropské země vám občanský průkaz nepostačí. Dejte si ale pozor na datum jeho platnosti – do Egypta musíte mít cestovní doklad s platností alespoň 6 měsíců od data návratu z Egypta.

Volba mezi all inclusive a polopenz

Řada lidí ve snaze ušetřit za zájezd zvolí polopenzi. V řadě hotelových resortů se jedná o naprosto iracionální volbu, protože jsou od měst vzdálené spoustu kilometrů a neexistuje tam možnost zajít si do místní restaurace nebo nakoupit si v supermarketu. Při nákupu na tržišti nebo stravování v restauracích můžete ušetřit množství peněz, protože ceny v této zemi jsou mnohem levnější, než v Česku. Při vybírání typu stravování si předem zjistěte, zda v okolí existují možnosti nákupu potravin.

Ceny zájezdů

Volbou zájezdu v termínu mimo hlavní turistickou sezonu můžete ušetřit až třetinu ceny. Největší počet lidí míří na dovolenou v červenci a první polovině srpna, tudíž v tomto termínu jsou ceny zájezdů nejdražší.

Ceny

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Egyptě setkat:

Jídlo v restauraci - 94,47 Kč
Pivo 0,5 l - 37,79 Kč
Chleba 500 g - 11,93 Kč
Lístek na autobus - 6,3 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Egyptě

Nebezpečné lokality

Cestujete-li do některého z hotelových resortů, bezpečnostní riziko je zde velmi nízké. V případě, že se chystáte vyrazit do Egypta na vlastní pěst, zjistěte si na stránkách Ministerstva zahraničních věcí, kterým oblastem se vyhnout.

Faraonova pomsta

Řada Evropanů se při cestování do této země potýká s nepříjemným průjmovým onemocněním. Léky na tento zdravotní problém si kupte až v místní lékárně, protože česká léčiva nemusí být dostatečně účinná.

Vývoz předmětů z Egypta

Možná máte ve zvyku si z dovolené od moře přivést mušle a lastury na památku. V případě Egypta může nastat problém, protože vývoz darů moře je zakázaný.

Smlouvání

Pokud se v Egyptě chystáte na nákup suvenýrů, buďte připraveni na smlouvání, které patří k běžným společenským pravidlům. Nákup bez smlouvání se tu považuje za nepatřičný. Chcete skutečně získat nějaký předmět za dobrou cenu? I když se vám daný produkt velice líbí, před prodavačem nedávejte okatě najevo svůj zájem.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: