Menu

Cestovní pojištění do Egypta

  • Cestovní pojištění od 13 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Jaké sjednat cestovní pojištění do Egypta

Ať už se chystáte na poklidný relax na pláži, nebo na poznávání starobylých pyramid, nenadálý úraz nebo alergická reakce vám může pořádně zkomplikovat pobyt. Jaké sjednat cestovní pojištění do Egypta?

 

  • Limit krytí minimálně 4 miliony Kč. Egypt leží mimo území Evropy. V této zemi nemůžete použít váš Evropský průkaz pojištěnce, tudíž Evropská unie vám s úhradou ošetření nepomůže. Toto riziko je potřeba krýt cestovním pojištěním s vyšším limitem krytí.
  • Pojištění zubního ošetření. Vždy se ujistěte, že máte ve vaší pojistce zahrnuté ošetření u zubaře. Zubní plomba nebo třeba léčba zánětu dásní může v cizině vyjít na tisíce korun.
  • Pojištění zavazadla. Do egyptských destinací vyráží velké množství turistů a pouliční krádeže zde nejsou ojedinělé. Buďte před zloději o krok napřed a sjednejte si připojištění zavazadel, díky kterému vám pojišťovna případnou škodu na vašem majetku proplatí.
  • Pojištění více než 100 sportů bez navýšení ceny můžete mít v základním balíčku cestovního pojištění.
  • Pojištění zdravotního transportu z Egypta do Česka, nebo repatriace ostatků v případě smrti.

Co v Egyptě zažít a ochutnat

Pyramidy v Gíze

Egypt je jednou z nejstarších zemí světa a byla by škoda strávit celý pobyt jen v hotelovém rezortu, když máte možnost objevovat tolik architektonických skvostů. Mezi ty nejpozoruhodnější patří pyramidy v Gíze. Nenechte si ujít slavnou Sfingu a fascinující hrobky faraonů. Při jejich návštěvě budete mít pocit, že jste se dotkli dávné historie.

Pláže

Díky své výhodné geografické poloze v Egyptě po většinu roku panuje slunečné a teplé počasí. Nejoblíbenějším letoviskem je Hurghada, která nabízí nejen příjemné pláže, ale i skvělou výchozí pozici pro výlety za slavnými egyptskými pyramidami. Hotelové resorty v Egyptě se vyznačují vysokou mírou komfortu ubytování. Češi si navykli na pobyty All inclusive, díky kterým si můžou užívat. odpočinkové dovolené s tím nejlepším servisem

Potápění

Egypt je známou destinací pro potápění. Populární destinací je například Marsa Alam, nacházející se na pobřeží Rudého moře. Právě toto moře je cestovateli vyhledáváno pro jeho čistotu a rozmanitost podvodního světa. Po zanoření do hlubiny budete fascinování barevnými korály, nespočtem mořských živočichů a možností objevovat unikátní přírodu.

Kuchyně

Pochutnejte si na tradičního egyptských pokrmech, u kterých zažijete exotické chuti orientu. Základem egyptské kuchyně je kořeněné maso (kebab, gyros, kofta) a dezerty, které jsou mnohem sladší, než ty české (baklava, chalva, sűtlaç). Nezbytností je i tradiční egyptský chléb aysh.

Co si připojistit do Egypta

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh u cestovního pojištění sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Nedopatřením se srazíte s lyžařem na sjezdovce a poškodíte mu lyžařskou výbavu, v horším případě mu způsobíte zdravotní následky. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám bude v Egyptě hodit

Egypt
Počasí
33°C
jasno
so
33°C
21°C
ne
38°C
23°C
po
40°C
28°C
út
34°C
22°C
st
35°C
22°C
čt
36°C
22°C
38°C
23°C

Platnost cestovního pasu

Nikoho asi nepřekvapí, že do této mimoevropské země vám občanský průkaz nepostačí. Dejte si ale pozor na datum jeho platnosti – do Egypta musíte mít cestovní doklad s platností alespoň 6 měsíců od data návratu z Egypta.

Volba mezi all inclusive a polopenz

Řada lidí ve snaze ušetřit za zájezd zvolí polopenzi. V řadě hotelových resortů se jedná o naprosto iracionální volbu, protože jsou od měst vzdálené spoustu kilometrů a neexistuje tam možnost zajít si do místní restaurace nebo nakoupit si v supermarketu. Při nákupu na tržišti nebo stravování v restauracích můžete ušetřit množství peněz, protože ceny v této zemi jsou mnohem levnější, než v Česku. Při vybírání typu stravování si předem zjistěte, zda v okolí existují možnosti nákupu potravin.

Ceny zájezdů

Volbou zájezdu v termínu mimo hlavní turistickou sezonu můžete ušetřit až třetinu ceny. Největší počet lidí míří na dovolenou v červenci a první polovině srpna, tudíž v tomto termínu jsou ceny zájezdů nejdražší.

Ceny

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Egyptě setkat:

Jídlo v restauraci - 94,47 Kč
Pivo 0,5 l - 37,79 Kč
Chleba 500 g - 11,93 Kč
Lístek na autobus - 6,3 Kč

Na co si dát pozor v Egyptě

Nebezpečné lokality

Cestujete-li do některého z hotelových resortů, bezpečnostní riziko je zde velmi nízké. V případě, že se chystáte vyrazit do Egypta na vlastní pěst, zjistěte si na stránkách Ministerstva zahraničních věcí, kterým oblastem se vyhnout.

Faraonova pomsta

Řada Evropanů se při cestování do této země potýká s nepříjemným průjmovým onemocněním. Léky na tento zdravotní problém si kupte až v místní lékárně, protože česká léčiva nemusí být dostatečně účinná.

Vývoz předmětů z Egypta

Možná máte ve zvyku si z dovolené od moře přivést mušle a lastury na památku. V případě Egypta může nastat problém, protože vývoz darů moře je zakázaný.

Smlouvání

Pokud se v Egyptě chystáte na nákup suvenýrů, buďte připraveni na smlouvání, které patří k běžným společenským pravidlům. Nákup bez smlouvání se tu považuje za nepatřičný. Chcete skutečně získat nějaký předmět za dobrou cenu? I když se vám daný produkt velice líbí, před prodavačem nedávejte okatě najevo svůj zájem.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: