Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Estonsko

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Estonska právě u nás?

  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Cestovní pojištění do Estonska vám vyhledáme za velmi výhodnou cenu.
  • Chytře si navolíte kombinaci pojistného krytí i užitečných připojištění.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co vidět a zažít v Estonsku?

Tallin

Největší koncentrace zajímavých památek je v hlavním estonském městě Tallinu. Tato metropole představuje unikátní mix mezi tradiční pravoslavnou architekturou a moderním stylem budov. Mezi nejzajímavější stavby patří například velkolepý chrám svatého Alexandra Něvského, který je postaven v pravoslavném stylu. Za vidění určitě stojí i místní radnice a starobylý hrad Toompea. Ideálním místem pro poklidnou procházku je čtvrť Kadriorg, která je známá díky svým nádherným parkům a barokním budovám.

Národní park Lahemaa

Pokud vás láká toulat se nostalgickou krajinou plnou borovicových lesů, jezer a bažin, národní park Lahemaa pro vás bude ideálním místem. Lahemaa znamená v překladu Země zálivů a skutečně dostává svému jménu. Dřevěný chodník vás provede přes spoustu vodních ploch, ať už se jedná o zálivy, velká jezera nebo jen drobné bažinaté tůně. Je to největší národní park v Estonsku a určitě se v něm nudit nebudete.

 

Tartu

Jedná se o druhé největší město v Estonsku a mnohými je považováno za intelektuální centrum země. Nachází se zde významná univerzita. Město určitě stojí za navštívení díky své unikátní atmosféře. Za navštívení stojí nejen starobylá univerzita postavená z červených cihel, ale i různá romantická zákoutí, na která můžete v tomto městě natrefit. Užijte si místní botanickou zahradu, procházku tajemnými uličkami i pohled na neobvyklé moderní budovy.

Saaremaa

Tento fascinující ostrov si rozhodně nenechte ujít. Je natolik významný, že se dokonce objevuje i v islandských ságách. Z těchto legend je patrné, že severští mořeplavci zavítali i do oblasti Estonska, konkrétně na tento ostrov. Tento tajemný ostrov plný zeleně a dřevěných mlýnů si určitě zamilujete. Dominantou tohoto ostrova je velkolepý hrad v městě Kuressaare, který ve středověku sloužil jako pevnost.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Estonska?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění do Estonska by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 3 miliony Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Estonsku

Aktuální kurz k 30.3.2020 1EUR = 27.300Kč
Estonsko
Počasí
-1°C
jasno
po
2°C
-4°C
út
2°C
-4°C
st
5°C
-1°C
čt
5°C
-1°C
4°C
-2°C
so
3°C
-3°C
ne
6°C
-3°C

Teplé oblečení

Většina cestovatelů se rozhodne tuto zemi navštívit v letním období. Pamatujte však na to, že léto je tu velmi krátké a s velkou pravděpodobností se setkáte s chladnějším počasím, než na jaké jste zvyklí z České republiky. Přibalte si proto teplejší oblečení a nezapomeňte na deštník nebo nepromokavou bundu.

Ubytování jen na první část pobytu

Některé části Estonska vás uchvátí, jiné vám budou připadat trochu nudné. O některých městech panují velmi rozporuplné názory - zatímco někteří cestovatelé jej vychvalují až do nebes, jiní se v nich začali nudit už po pár hodinách pobytu. Řada ostřílených cestovatelů tudíž doporučuje zarezervovat si ubytování jen na první dvě nebo tři noci, a na základě vlastních dojmů se rozhodnout, ve kterých částech země pobýt delší nebo kratší dobu.

Informace o cenách

V Estonsku je trochu dráž, než v České republice. S těmito cenami se v této zemi běžně setkáte.

Večeře v restauraci pro 1 osobu ................................................................. 203 Kč

0, 5 l piva ........................................................................................................... 101 Kč

500 g chleba ........................................................................................................ 22 Kč

Lístek na autobus ............................................................................................. 43 Kč

 

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Estonsku

Méně bezpečné oblasti

Estonsko je velmi bezpečná země s nízkou kriminalitou. Pozor si dejte jen v některých problematických oblastech. Zvýšené riziko krádeží hrozí například v Põhja-Tallinn a Lasnamäe. Rovněž severní část Estonska poblíž hranic s Ruskem není příliš bezpečná.

Rozhovory o Rusku

Přestože na stylu místní architektury jde občas poznat, že Estonsko bylo součástí Sovětského svazu, před místními lidmi tuto skutečnost raději nezmiňujte. Na jakékoliv náznaky, že mají nebo měli něco společného s Ruskem jsou velmi citliví.

Povaha místních lidí

Z místních obyvatel možná budete mít zpočátku zvláštní pocit. Jsou totiž velmi rezervovaní a na první pohled působí až nepřátelsky. Pokud se však s nimi více spřátelíte, zjistíte, že jsou to velmi milí a laskaví lidé. Přesto se na začátku vyvarujte přílišných doteků - Estonci nemají rádi objímání, poplácávání po zádech ani zdvořilé polibky na tvář na uvítanou.

Nepředvídatelné počasí

Estonsko leží v jiné zeměpisné šířce, a na místním klimatu je to znát. I v letním období může teplota spadnout pod 20 stupňů Celsia. Základem vašeho pohodlí je dobré vrstvení - kromě bundy a dlouhých kalhot si přibalte i termo oblečení.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: