Menu

Cestovní pojištění Estonsko

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Estonska právě u nás?

  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Cestovní pojištění do Estonska vám vyhledáme za velmi výhodnou cenu.
  • Chytře si navolíte kombinaci pojistného krytí i užitečných připojištění.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co vidět a zažít v Estonsku?

Tallin

Největší koncentrace zajímavých památek je v hlavním estonském městě Tallinu. Tato metropole představuje unikátní mix mezi tradiční pravoslavnou architekturou a moderním stylem budov. Mezi nejzajímavější stavby patří například velkolepý chrám svatého Alexandra Něvského, který je postaven v pravoslavném stylu. Za vidění určitě stojí i místní radnice a starobylý hrad Toompea. Ideálním místem pro poklidnou procházku je čtvrť Kadriorg, která je známá díky svým nádherným parkům a barokním budovám.

Národní park Lahemaa

Pokud vás láká toulat se nostalgickou krajinou plnou borovicových lesů, jezer a bažin, národní park Lahemaa pro vás bude ideálním místem. Lahemaa znamená v překladu Země zálivů a skutečně dostává svému jménu. Dřevěný chodník vás provede přes spoustu vodních ploch, ať už se jedná o zálivy, velká jezera nebo jen drobné bažinaté tůně. Je to největší národní park v Estonsku a určitě se v něm nudit nebudete.

 

Tartu

Jedná se o druhé největší město v Estonsku a mnohými je považováno za intelektuální centrum země. Nachází se zde významná univerzita. Město určitě stojí za navštívení díky své unikátní atmosféře. Za navštívení stojí nejen starobylá univerzita postavená z červených cihel, ale i různá romantická zákoutí, na která můžete v tomto městě natrefit. Užijte si místní botanickou zahradu, procházku tajemnými uličkami i pohled na neobvyklé moderní budovy.

Saaremaa

Tento fascinující ostrov si rozhodně nenechte ujít. Je natolik významný, že se dokonce objevuje i v islandských ságách. Z těchto legend je patrné, že severští mořeplavci zavítali i do oblasti Estonska, konkrétně na tento ostrov. Tento tajemný ostrov plný zeleně a dřevěných mlýnů si určitě zamilujete. Dominantou tohoto ostrova je velkolepý hrad v městě Kuressaare, který ve středověku sloužil jako pevnost.

Co si připojistit na cestu do Estonska?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění do Estonska by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 3 miliony Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Estonsku

Estonsko
Počasí
12°C
místy zataženo
po
25°C
12°C
út
26°C
13°C
st
25°C
15°C
čt
22°C
13°C
21°C
12°C
so
19°C
13°C
ne
26°C
14°C

Teplé oblečení

Většina cestovatelů se rozhodne tuto zemi navštívit v letním období. Pamatujte však na to, že léto je tu velmi krátké a s velkou pravděpodobností se setkáte s chladnějším počasím, než na jaké jste zvyklí z České republiky. Přibalte si proto teplejší oblečení a nezapomeňte na deštník nebo nepromokavou bundu.

Ubytování jen na první část pobytu

Některé části Estonska vás uchvátí, jiné vám budou připadat trochu nudné. O některých městech panují velmi rozporuplné názory - zatímco někteří cestovatelé jej vychvalují až do nebes, jiní se v nich začali nudit už po pár hodinách pobytu. Řada ostřílených cestovatelů tudíž doporučuje zarezervovat si ubytování jen na první dvě nebo tři noci, a na základě vlastních dojmů se rozhodnout, ve kterých částech země pobýt delší nebo kratší dobu.

Informace o cenách

V Estonsku je trochu dráž, než v České republice. S těmito cenami se v této zemi běžně setkáte.

Večeře v restauraci pro 1 osobu ................................................................. 203 Kč

0, 5 l piva ........................................................................................................... 101 Kč

500 g chleba ........................................................................................................ 22 Kč

Lístek na autobus ............................................................................................. 43 Kč

 

Na co si dát pozor v Estonsku

Méně bezpečné oblasti

Estonsko je velmi bezpečná země s nízkou kriminalitou. Pozor si dejte jen v některých problematických oblastech. Zvýšené riziko krádeží hrozí například v Põhja-Tallinn a Lasnamäe. Rovněž severní část Estonska poblíž hranic s Ruskem není příliš bezpečná.

Rozhovory o Rusku

Přestože na stylu místní architektury jde občas poznat, že Estonsko bylo součástí Sovětského svazu, před místními lidmi tuto skutečnost raději nezmiňujte. Na jakékoliv náznaky, že mají nebo měli něco společného s Ruskem jsou velmi citliví.

Povaha místních lidí

Z místních obyvatel možná budete mít zpočátku zvláštní pocit. Jsou totiž velmi rezervovaní a na první pohled působí až nepřátelsky. Pokud se však s nimi více spřátelíte, zjistíte, že jsou to velmi milí a laskaví lidé. Přesto se na začátku vyvarujte přílišných doteků - Estonci nemají rádi objímání, poplácávání po zádech ani zdvořilé polibky na tvář na uvítanou.

Nepředvídatelné počasí

Estonsko leží v jiné zeměpisné šířce, a na místním klimatu je to znát. I v letním období může teplota spadnout pod 20 stupňů Celsia. Základem vašeho pohodlí je dobré vrstvení - kromě bundy a dlouhých kalhot si přibalte i termo oblečení.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: