Menu

Cestovní pojištění Filipíny

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Všechny nabídky na jednom místě
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění na Filipíny právě u nás?

Uvažujete, jak se pojistit na cestu do této destinace? Limit cestovního pojištění zvolte minimálně ve výši 5 milionů Kč. Při cestě na jiné kontinenty se nejvíc prodraží repatriace zraněného turisty zpět do Čr, proto raději sáhněte po cestovním pojištění s vyšším limitem krytí.

 

  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Plánujete kromě léčebných výloh pojistit i jiná rizika? Upřesněte, zda chcete pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel či storna zájezdu.
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše zaktivuje odesláním platby.

Co na Filipínách zažít a ochutnat

Pláže na Boracay

Na ostrově Boracay si budete připadat, jako byste vstoupili přímo do prázdninové pohlednice. Sněhově bílé písčité pláže v kombinaci s listnatými stromy na pobřeží a modrým mořem, po kterém se můžete projet na lodičkách jsou aspekty, díky kterým si pobyt zde užijete na maximum.

Ostrov Palawan

Tento ostrov vás ohromí řadou dechberoucích přírodních úkazů. Mezi ně patří například nejdelší podzemní řeka světa, skryté laguny, divoké skalní útesy a nádherné pláže. Díky své koncentraci přírodních krás tento ostrov získal řadu prestižních ocenění a patří k nejvíc doporučované cestovatelské lokalitě v jihovýchodní Asii.

 

Banaue

Pokud toužíte spatřit tu skutečně pravou asijskou krajinu s rýžovými poli, zajeďte si do Banaue. Ohromí vás svou zelenou krajinou a výhledem na rýžové terasy. Pokud si na návštěvu tohoto místa uděláte dost času na pořádný trek, na kterém si užijete hory, jeskyně a vodopády.

Místní kuchyně

Pokud se obáváte exotičnosti asijské kuchyně, máme pro vás dobrou zprávu. Filipínská gastronomie je unikátním mixem mezi asijskými chutěmi a evropskými a americkými vlivy. Při vaší návštěvě si nenechte ujít pokrm seros caldo (kuře a rýžová kaše) nebo morisqueta tostada (pokrm ze smažené rýže). Jídlem, který vyzkouší jen ti největší odvážlivci, je balut, což je vejce s viditelným zárodkem kuřete.

Co si připojistit na Filipíny?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit na Filipínách

Filipíny
Počasí
28°C
intenzivní déšť
po
29°C
28°C
út
29°C
28°C
st
30°C
26°C
čt
28°C
27°C
28°C
27°C
so
29°C
28°C
ne
29°C
29°C

Informace o podmínkách vstupu

Občané Česka můžou navštívit Filipíny bez víza, pokud bude jejich návštěva v maximální délce 30 dnů. Nutností je rovněž cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po plánovaném opuštění Filipín. Filipíny jsou rovněž zemí, kam se řada digitálních nomádů vydává na několikaměsíční dobrodružství. Nevýhodou této země je, že při vstupu je nutné mít zpáteční letenku - tudíž se zde nemůžete vydat jen tak na „pas blind,“ ale musíte mít letenku pro cestu nazpět (ne nutně zpět do Česka, ale pryč z Filipín).

Očkování

Před cestou do této země se doporučuje očkování proti žloutenkám typu A a B, a také proti břišnímu tyfu. Rovněž si zkontrolujte platnost očkování proti tetanu.

Power banka

Pokud nebudete celou dobu jen v hotelovém resortu a plánujete procestovat Filipíny důkladněji, přibalte si powerbanku. V některých částech země (hlavně ve venkovských oblastech) často dochází k výpadkům elektřiny.

Na co si dát na Filipínách pozor

Kriminalita

V některých částech Filipín bují kriminální živly. Jednou z nich je i hlavní město Manila, ve které často dochází ke krádežím a přepadení. Pokud do tohoto města budete cestovat, snažte se přijet během dne, a nikoliv večer nebo v noci.

Problematická doprava

Připravte se na to, že přesuny z místa na místo zaberou poměrně dost času. Doprava je tu pomalá a celkem nepravidelná. Například lodní trajekty jezdící mezi ostrovy mívají i dvouhodinové zpoždění.

Extrémní počasí

V této zemi nejsou neobvyklé tropické bouře, tajfuny a hurikány. Při cestování po Filipínách sledujte předpověď počasí a nevydávejte se na cestu do rizikových oblastí.

Horečka dengue

V této zemi existuje riziko, že se nakazíte touto nepříjemnou tropickou nemocí. Přenáší se komářím štípnutím. Prevencí proti tomu je používání repelentu s vysokým obsahem DEET.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: