Menu

Cestovní pojištění do Holandska

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Holandska?

Nizozemsko (cestovateli nazývané spíše Holandsko, ačkoli druhý název je spíše označení určitého území v tomto státě) je poměrně bezpečnou zemí. I přesto se pro cesty se raději pojistěte. A to z následujících důvodů.

  • Asistenční služba. V případě, že se vám v Holandsku přihodí úraz nebo nemoc, obvykle nebývá snadné se v cizí zemi zorientovat a najít vhodnou pomoc. Díky asistenční službě se můžete kdykoliv obrátit na vaši pojišťovnu, která vám po telefonu poradí, do jaké nemocnice jít a dokonce vám pomůže i s cizojazyčnou komunikací se zdravotním personálem.
  • Pojištění zavazadel. Mnohdy stačí chvilka nepozornosti na letišti, nebo zloděj v tlačenici, a vaše zavazadlo nebo peněženka je pryč. Z tohoto důvodu si sjednejte pojištění zavazadel, díky kterému vám pojišťovna vzniklou škodu proplatí.
  • Pojištění až 100 sportů. Nikdy nevíte, jaké zážitky vám vaše dovolená nabídne. Kromě poklidné procházky po památkách se může naskytnout možnost jízdy na kole nebo návštěva horolezecké stěny. Dobrou zprávou je, že většina cestovních pojistek v sobě zahrnuje až 100 sportů.
  • Pojištění odpovědnosti. Nevýhodou cestování do západní Evropy je vyšší cenová hladina. Tudíž pokud nedopatřením způsobíte škodu na hotelovém pokoji nebo na něčím zdraví, odškodné může dosahovat mnohem vyšší úrovně, než v Česku. Pokud do své pojistky zahrnete připojištění odpovědnosti, škodu za vás zaplatí pojišťovna.

Co v Holandsku zažít a ochutnat

Amsterdam

Půjčte si kolo a projeďte se ulicemi tohoto originálního města. Bicykl je v tomto městě typickým dopravním prostředkem, v jehož sedle můžete objevovat nádhernou architekturu i vodní kanály, které jsou pro tuto zemi typické. Tato metropole je rovněž známá svými muzei - řada návštěvníků míří například do Rijkmusea, kde najdete sbírky nizozemského umění od roku 1809. Amsterdam je rovněž synonymem pro příběh Anny Frankové, židovské dívky, jejíž příběh obletěl svět a právě v Amsterdamu má své muzeum. Za návštěvu rozhodně stojí i Van Goghovo muzeum.

Zaanse Schans

Máte Nizozemí podvědomě spojeno s větrnými mlýny a tulipány? Vydejte se do tradiční nizozemské vesnice Zaanse Schans, která se nachází asi 15 kilometrů severně od Amsterdamu. Čeká vás tu tradiční nizozemská krajina s mlýny a romantickými výhledy. V této vesnici můžete navštívit tradiční nizozemské obchůdky a řemeslné dílny, díky čemuž proniknete více do tradiční nizozemské kultury.

Keukenhof

Už se nemůžete dočkat, až si uděláte selfie fotku v záplavě barevných tulipánů? To se vám může podařit v Keukenhof, která je právem nazývána Zahrada Evropy. Na tento zážitek opravdu nezapomenete - na 70 akrech půdy uvidíte tulipány všech druhů, barev a tvarů. Jedná se o největší zahradu tohoto druhu na světě. Kromě tulipánů zde spatříte i další cibulové rostliny, jako například hyacinty nebo krokusy. Rostliny jsou uskupeny do nádherných barevných kompozic. V této zahradě jsou rovněž citlivě zakomponovány lavičky a romantické restaurace.

Holandská kuchyně

Nenechte si ujít nizozemskou gastronomii, ve které jsou hlavní surovinou sýry. V Nizozemsku najdete převážně dva druhy - goudu a eidam. Tyto sýry zde najdete v nepředstavitelných příchutích a variantách - třeba s příchutí wasabi, nebo exotických bylin. Ochutnejte i mořské speciality, které vám naservírují v mnoha přímořských městech a rybářských vesnicích.

Jaké připojištění do Holandska sjednat?

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh u cestovního pojištění sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Nedopatřením se srazíte s lyžařem na sjezdovce a poškodíte mu lyžařskou výbavu, v horším případě mu způsobíte zdravotní následky. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám může hodit v Holandsku

Holandsko
Počasí
17°C
zamračeno
po
18°C
11°C
út
18°C
9°C
st
16°C
11°C
čt
14°C
11°C
16°C
11°C
so
15°C
11°C
ne
19°C
12°C

Včasný nákup letenek

Kupování letenek na poslední chvíli se může poněkud prodražit. Největší šanci na sehnání levné ceny máte 3-4 měsíce před plánovaným odletem. 

Dálniční známky

Možná jste slyšeli o tom, že Nizozemsko je jednou z mála zemí, kde se za jízdu na dálnicích neplatí. Ovšem pokud do této země cestujete autem, musíte počítat s průjezdem přes Německo, které na svých dálnicích plánuje zavést povinnost dálničních známek od podzimu 2020. 

Teplé oblečení

Pokud se do Nizozemska chystáte zkraje jara nebo podzimu, můžete být překvapení, že se v domech ještě/už netopí. Holanďané jsou totiž šetrný národ a topí jen při opravdu studeném počasí, s čímž můžete mít problém, pokud se třeba ubytujete u místních lidí prostřednictvím Airbnb.

Přilba

V Nizozemsku vás možná zarazí, že lidé jezdí na kolech bez helmy a občas řídí jednou rukou, protože v té druhé drží nákup. Pokud jste zastánci bezpečné jízdy a plánujete brázdit tuto zemi na bicyklu, helmici si z Česka přivezte.

Kolik v Holandsku zaplatíte

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Holandsku setkat.

Jídlo v restauraci - 386 Kč
0,5 l piva - 103 Kč
500 g chleba - 37 Kč
Lístek na autobus - 77 Kč

Na co si dát pozor v Nizozemsku

Krádeže

Některé části Amsterdamu svou kapsářskou kriminalitou předčí dokonce Prahu. Zvláště u nejfrekventovanějších památek se vyskytuje nespočet zlodějů, bažících po peněženkách turistů.

Marihuana

Přestože řada cestovatelů míří do této volnomyšlenkářské země právě za účelem konopného zážitku, nezapomínejte, že marihuana je v této zemi dekriminalizována, ne legalizována. Proto není nejlepší nápad dopřávat si "koláček" přímo na ulici, ale raději zajít do specializovaného "coffeeshopu," které jsou pro tento účel určeny.

 

Fotografování

Možná si v Amsterdamu ze zvědavosti zajdete prohlédnout čtvrť červených luceren. I když vám tato část města bude připadat velmi zvláštní a rádi byste vystavující se prostitutky zvěčnili, aby vám tento zážitek vaši přátelé věřili, nedělejte to. Mohli byste se dostat do potyčky s jejich bodyguardy.

Spropitné

V Nizozemsku je sice spropiné zahrnuto v ceně nápojů a jídla, přesto je slušností číšníkovi aspoň nějaké drobné ponechat. Připravte si jednoeurové mince rovněž pro taxikáře a hotelové poslíčky.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: