Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Holandska

  • Pojištění od 11 Kč/den
  • Všechny nabídky na jednom místě
  • Cestovní pojištění levnější až o 50 %

Spočítejte cenu pojištění

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Holandska?

Nizozemsko (cestovateli nazývané spíše Holandsko, ačkoli druhý název je spíše označení určitého území v tomto státě) je poměrně bezpečnou zemí. I přesto se pro cesty se raději pojistěte. A to z následujících důvodů.

  • Asistenční služba. V případě, že se vám v Holandsku přihodí úraz nebo nemoc, obvykle nebývá snadné se v cizí zemi zorientovat a najít vhodnou pomoc. Díky asistenční službě se můžete kdykoliv obrátit na vaši pojišťovnu, která vám po telefonu poradí, do jaké nemocnice jít a dokonce vám pomůže i s cizojazyčnou komunikací se zdravotním personálem.
  • Pojištění zavazadel. Mnohdy stačí chvilka nepozornosti na letišti, nebo zloděj v tlačenici, a vaše zavazadlo nebo peněženka je pryč. Z tohoto důvodu si sjednejte pojištění zavazadel, díky kterému vám pojišťovna vzniklou škodu proplatí.
  • Pojištění až 100 sportů. Nikdy nevíte, jaké zážitky vám vaše dovolená nabídne. Kromě poklidné procházky po památkách se může naskytnout možnost jízdy na kole nebo návštěva horolezecké stěny. Dobrou zprávou je, že většina cestovních pojistek v sobě zahrnuje až 100 sportů.
  • Pojištění odpovědnosti. Nevýhodou cestování do západní Evropy je vyšší cenová hladina. Tudíž pokud nedopatřením způsobíte škodu na hotelovém pokoji nebo na něčím zdraví, odškodné může dosahovat mnohem vyšší úrovně, než v Česku. Pokud do své pojistky zahrnete připojištění odpovědnosti, škodu za vás zaplatí pojišťovna.

Co v Holandsku zažít a ochutnat

Amsterdam

Půjčte si kolo a projeďte se ulicemi tohoto originálního města. Bicykl je v tomto městě typickým dopravním prostředkem, v jehož sedle můžete objevovat nádhernou architekturu i vodní kanály, které jsou pro tuto zemi typické. Tato metropole je rovněž známá svými muzei - řada návštěvníků míří například do Rijkmusea, kde najdete sbírky nizozemského umění od roku 1809. Amsterdam je rovněž synonymem pro příběh Anny Frankové, židovské dívky, jejíž příběh obletěl svět a právě v Amsterdamu má své muzeum. Za návštěvu rozhodně stojí i Van Goghovo muzeum.

Zaanse Schans

Máte Nizozemí podvědomě spojeno s větrnými mlýny a tulipány? Vydejte se do tradiční nizozemské vesnice Zaanse Schans, která se nachází asi 15 kilometrů severně od Amsterdamu. Čeká vás tu tradiční nizozemská krajina s mlýny a romantickými výhledy. V této vesnici můžete navštívit tradiční nizozemské obchůdky a řemeslné dílny, díky čemuž proniknete více do tradiční nizozemské kultury.

Keukenhof

Už se nemůžete dočkat, až si uděláte selfie fotku v záplavě barevných tulipánů? To se vám může podařit v Keukenhof, která je právem nazývána Zahrada Evropy. Na tento zážitek opravdu nezapomenete - na 70 akrech půdy uvidíte tulipány všech druhů, barev a tvarů. Jedná se o největší zahradu tohoto druhu na světě. Kromě tulipánů zde spatříte i další cibulové rostliny, jako například hyacinty nebo krokusy. Rostliny jsou uskupeny do nádherných barevných kompozic. V této zahradě jsou rovněž citlivě zakomponovány lavičky a romantické restaurace.

Holandská kuchyně

Nenechte si ujít nizozemskou gastronomii, ve které jsou hlavní surovinou sýry. V Nizozemsku najdete převážně dva druhy - goudu a eidam. Tyto sýry zde najdete v nepředstavitelných příchutích a variantách - třeba s příchutí wasabi, nebo exotických bylin. Ochutnejte i mořské speciality, které vám naservírují v mnoha přímořských městech a rybářských vesnicích.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Jaké připojištění do Holandska sjednat?

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč
Lyžařská dovolená – alespoň 5 milionů Kč

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Nedopatřením se srazíte s lyžařem na sjezdovce a poškodíte mu lyžařskou výbavu, v horším případě mu způsobíte zdravotní následky. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalé peníze. V takovém případě mu cestovní kancelář vrátí jen část peněz z ceny zájezdu. Představte si, že se chystáte na zájezd za 40 000 Kč. Na poslední chvíli onemocníte, a cestovní kancelář vám vrátí jen 30 000 Kč (10 000 Kč je storno poplatek, jehož výše se u různých cestovních kanceláří liší). Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část storno poplatku zpět (většinou je to 80 %). V tomto případě vám pojišťovna vyplatí 8000 Kč, tudíž namísto 10 000 Kč budete tratit jen 2000 Kč.

Co se vám může hodit v Holandsku

Aktuální kurz k 24.5.2019 1EUR = 25.820Kč
Holandsko
Počasí
12°C
mlha
čt
15°C
13°C
13°C
11°C
so
14°C
12°C
ne
14°C
13°C
po
13°C
12°C
út
12°C
10°C
st
13°C
11°C

Včasný nákup letenek

Kupování letenek na poslední chvíli se může poněkud prodražit. Největší šanci na sehnání levné ceny máte 3-4 měsíce před plánovaným odletem. 

Dálniční známky

Možná jste slyšeli o tom, že Nizozemsko je jednou z mála zemí, kde se za jízdu na dálnicích neplatí. Ovšem pokud do této země cestujete autem, musíte počítat s průjezdem přes Německo, které na svých dálnicích plánuje zavést povinnost dálničních známek od podzimu 2020. 

Teplé oblečení

Pokud se do Nizozemska chystáte zkraje jara nebo podzimu, můžete být překvapení, že se v domech ještě/už netopí. Holanďané jsou totiž šetrný národ a topí jen při opravdu studeném počasí, s čímž můžete mít problém, pokud se třeba ubytujete u místních lidí prostřednictvím Airbnb.

Přilba

V Nizozemsku vás možná zarazí, že lidé jezdí na kolech bez helmy a občas řídí jednou rukou, protože v té druhé drží nákup. Pokud jste zastánci bezpečné jízdy a plánujete brázdit tuto zemi na bicyklu, helmici si z Česka přivezte.

Kolik v Holandsku zaplatíte

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Holandsku setkat.

Jídlo v restauraci - 386 Kč
0,5 l piva - 103 Kč
500 g chleba - 37 Kč
Lístek na autobus - 77 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Nizozemsku

Krádeže

Některé části Amsterdamu svou kapsářskou kriminalitou předčí dokonce Prahu. Zvláště u nejfrekventovanějších památek se vyskytuje nespočet zlodějů, bažících po peněženkách turistů.

Marihuana

Přestože řada cestovatelů míří do této volnomyšlenkářské země právě za účelem konopného zážitku, nezapomínejte, že marihuana je v této zemi dekriminalizována, ne legalizována. Proto není nejlepší nápad dopřávat si "koláček" přímo na ulici, ale raději zajít do specializovaného "coffeeshopu," které jsou pro tento účel určeny.

 

Fotografování

Možná si v Amsterdamu ze zvědavosti zajdete prohlédnout čtvrť červených luceren. I když vám tato část města bude připadat velmi zvláštní a rádi byste vystavující se prostitutky zvěčnili, aby vám tento zážitek vaši přátelé věřili, nedělejte to. Mohli byste se dostat do potyčky s jejich bodyguardy.

Spropitné

V Nizozemsku je sice spropiné zahrnuto v ceně nápojů a jídla, přesto je slušností číšníkovi aspoň nějaké drobné ponechat. Připravte si jednoeurové mince rovněž pro taxikáře a hotelové poslíčky.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: